بازدید 14172
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس در ایستگاه پایانی هفته، رشد اندک شاخص آسیایی با التهاب بازار‌های جهان، مانور «تسه»‌ها حول مرز ۴۰، تداوم رشد بهای نفت در بازار جهانی، طلا در بازار جهانی فلزات گرانبها ارزان شد، دلار به ۱۱۲۰۰ تومان رسید و عقب‌نشینی پکن از کنترل بازار خودرو را در بر دارد.
کد خبر: ۹۲۰۷۹۲
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 29 August 2019

تابناک اقتصادیتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس در ایستگاه پایانی هفته، رشد اندک شاخص آسیایی با التهاب بازار‌های جهان، مانور «تسه»‌ها حول مرز ۴۰، تداوم رشد بهای نفت در بازار جهانی، طلا در بازار جهانی فلزات گرانبها ارزان شد، دلار به ۱۱۲۰۰ تومان رسید و عقب‌نشینی پکن از کنترل بازار خودرو را در بر دارد.

دلار می‌تواند وارد کانال ۸۰۰۰ تومان شود

فاطمه مقیمی، یک عضو اتاق بازرگانی تهران معتقد است، آنچه در هفته‌های گذشته در بازار ارز رخ داده نشان می‌دهد که دولت توانسته یک آرامش نسبی را به بازار بازگرداند و این قطعا اتفاقی مثبت است؛ اما اینکه در آینده این بازار چه سرنوشتی داشته باشد، مسأله‌ای است که باید با در کنار هم قرار دادن عوامل مختلف آن را بررسی کنیم. به نقل از ایسنا، به گفته وی، اگر بنا بود یک تصویر چند ماهه کوتاه از بازار داشته باشیم، حتی اینکه نرخ دلار به کانال ۸۰۰۰ تومان وارد شود نیز گزینه‌ای دور از ذهن نبود اما اگر دولت بخواهد با توجه به نامشخص بودن شرایط بین المللی اقدامات لازم را انجام دهد، مدیریت نرخ برای تأمین نیازهای سال‌های پیش روی بسیار مهم خواهد بود.

سبزپوشی بورس در ایستگاه پایانی هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه، با افزایش ۲۰۴ واحدی معادل ۰.۰۷ درصد به رقم ۲۷۸ هزار و ۶۷۴ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس نیز شاخص کل با رشد ۶ واحدی به رقم ۳ هزار و ۷۱۰ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۴ واحدی معادل ۰.۰۷ درصد به رقم ۷۴ هزار و ۸۹۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۱۵۳ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد، عدد ۷۶ هزار و ۹۱۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۰۲ واحدی معادل ۰.۲۰ درصد به رقم ۵۱ هزار و ۴۸۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۲۷ واحد کاهش معادل ۰.۱۰ درصد را رقم زد و به سطح ۳۱۷ هزار و ۶۰۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۸۹ واحد کاهش معادل ۰.۰۴ درصد به رقم ۲۰۲ هزار و ۵۳۴ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۴۸۴ واحد افزایش معادل ۰.۲۶ درصد همراه بود و عدد ۵۶۶ هزار و ۷۰۰ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص کل بورس

رشد اندک شاخص آسیایی با التهاب بازارهای جهان

روز چهارشنبه، در حالی که نگرانی‌های عمیق در مورد اقتصاد و تجارت جهان، حال‌ و هوای بازارها را اندوه‌بار نگاه داشته است، با آسودگی‌خاطر اندکی که بازارهای وال‌استریت ارائه کردند، سهام آسیایی اندکی رشد کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن با افت سهام چین ۰.۰۶ درصد پایین کشیده شد. کامپوزیت شانگهای ۰.۱۲ درصد افت کرد و هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ بدون تغییر ماند. نیکی ژاپن ۰.۱۱ درصد رشد کرد، کوسپی کره‌جنوبی ۰.۸۸ درصد جهش کرد و ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۴۸ درصد بالا آمد.  شاخص ای‌مینی اس‌اندپی۵۰۰ در ساعات کار بازارهای آسیایی ۰.۲۷ درصد رشد کرد. این در حالی است که اس‌اندپی۵۰۰  دیشب ۰.۳۳ درصد افت کرده بود. رشد سهام آمریکا امروز باعث شد اضطراب بازارهای آسیایی کاهش یابد. چین عصر دیروز از برداشتن گام‌هایی برای تقویت مصرف و تقاضا خبر داد، که شامل کاهش محدودیت‌ها برای خرید خودرو بود. سهام بازارهای هنگ‌کنگ هم تحت تأثیر اعتراضات شدید این روزها، بارها به منطقه مثبت و منفی وارد شدند. در بازار ارز، با معکوس شدن مجدد منحنی سود اوراق، دلار تحت فشار قرار گرفت و نرخ برابری آن در برابر ین ژاپن ۰.۳ درصد افت کرد و به ۱۰۵.۶۷ واحد رسید.

بازار اوراق مسکن؛ مانور «تسه»ها حول مرز 40

معاملات اوراق وام مسکن طی روز گذشته عموما حول مرز 40 هزار تومان دنبال شد. بهای امتیاز دی‌ماه 96(تسه9610) در این روز سومین افت متوالی خود را تجربه کرد و به کمترین سطح از نیمه دی‌ماه 92 رسید. اغلب اوراق وام در معاملات دیروز بین 38 هزار تا 42 هزار تومان نوسان داشتند. نکته جالب توجه این بود که قیمت تمام اوراق از سقف مجاز روزانه عقب نشستند. فشار بر قیمت «تسه»ها در حالی ادامه دارد که قیمت‌ها در بازار مسکن برای اولین بار در 45 ماه گذشته عقب نشسته است. تورم ماهانه مسکن که طی تیرماه به مرز «صفر» نزدیک شده بود، در ماه میانی تابستان ۳ درصد افت کرد. این امر در کنار سقوط بی‌سابقه حجم معاملات مسکن در تهران نمایانگر افت شدید تقاضای مصرفی است که در رکود ماندگار اوراق وام هم تبلور یافته است.

۲۰ هزار میلیارد تومان منابع جدید جایگزین نفت می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از حذف کامل هزینه‌های جاری بودجه سال ۱۳۹۹ کشور از درآمد‌های نفتی خبر داد. محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه درآمد‌های نفتی منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای است، افزود: این دارایی‌ها باید برای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یعنی طرح‌های عمرانی مصرف شود؛ بنابراین، همه درآمد‌های حاصل از نفت به بخش عمرانی کشور اختصاص خواهد یافت. وی گفت: همه تلاش ما این است که بتوانیم با جدا شدن نفت از بودجه نه تنها منابع درآمدی متفاوت از سنوات گذشته را تعریف کنیم، بلکه نحوه هزینه آن را نیز تغییر دهیم. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه به جای نفت تعیین منابع دیگری در دستور کار شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه مطرح شده است، افزود: هم اکنون هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان در بخش‌های مختلف (انرژی و غیراز انرژی) یارانه پرداخت می‌کنیم که اگر ۱۰ درصد از آن صرفه جویی شود رقمی معادل ۱۳۶ هزار میلیارد تومان منبع جدید دریافت می‌شود. نوبخت با اشاره به اینکه تغییر تمرکز دریافت مالیات از بنگاه‌ها یکی دیگر از منابع جدید تامین بودجه است، گفت: ما به جای تحت فشار قراردادن تولید مالیات بر درآمد خانوار و مالیات‌های جدیدی که در گذشته وجود نداشته از جمله املاک و عایدی سرمایه را دریافت خواهیم کرد. وی دارایی‌های در اختیار دولت را هفت میلیون میلیارد تومان دانست و گفت: هم اکنون این رقم در حال استفاده برای رساندن خدمت به مردم است. وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۴۵ هزار میلیارد تومان معافیت‌های مالیاتی قائل هستیم، گفت: آدرس همه این معافیت‌ها در اصلاح ساختار بودجه مشخص شده و زمانی که شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه آن را تصویب و مقام معظم رهبری تأیید کنند ما بخش قابل توجهی از معافیت‌ها را که ضرورتی به پرداخت ندارد حذف خواهیم کرد. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اگر معافیت‌های مالیاتی به نصف کاهش یابد بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع جدید جایگزین نفت خواهد شد.

تداوم رشد بهای نفت در بازار جهانی

قیمت نفت روز چهارشنبه درپی انتشار آماری که افت بیش از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا را نشان داد و نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی به دلیل جنگ تجاری پکن و واشنگتن را تسهیل کرد، افزایش یافت. بهای معاملات آتی نفت برنت ۳۷ سنت یا ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۵۹ دلار و ۸۸ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۵ سنت یا یک درصد رشد کرد و به ۵۵ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید.

طلا در بازار جهانی فلزات گران بها ارزان شد

پس از اینکه قیمت طلا از بیم رکود اقتصادی در روز سه شنبه بیش از یک درصد افزایش قیمت را ثبت کرد، دیروز کاهش یافت اما به علت امیدواری به کاهش نرخ بهره آمریکا و بلاتکلیفی ناشی از مذاکرات تجاری آمریکا و چین همچنان در نزدیکی بالاترین رقم 6 سال گذشته قرار دارد. هر اونس طلا با 1.93 دلار کاهش 1540.88 دلار فروخته شد. افزایش ارزش دلار، از دیگر عواملی کاهنده قیمت طلاست که 0.1 درصد در برابر دیگر ارزها افزایش یافته است. جان شارما، اقتصاددان بانک ملی استرالیا گفت: «مردم فکر می‌کنند که اقتصاد آنچنان خوب عمل نمی‌کند و احتمالا رکودی رخ خواهد داد یا بیشتر این احتمال وجود دارد که رشد اقتصادی کند شود که اینها بدین معناست که فدرال رزرو مجبور خواهد بود که نرخ بهره را کاهش دهد و این امر قیمت طلا را تقویت کرد.»

وزیر نفت: بنزین دو نرخی در صورت سهمیه بندی

بیژن زنگنه  وزیر نفت درباره احیای دوباره کارت سوخت گفت: کارت سوخت حدود 20 سال پیش با تکنولوژی آن زمان صادر شد و الان بیش از 40 میلیون کارت سوخت برای خودروهای بنزین سوز و موتورسیکلت ها صادر شده است. وی افزود: کارت سوخت برای همه خودروهایی که شماره شده اند صادر شده است و کارت سوخت بیشتر برای سهمیه بندی است. وزارت نفت برای کسانی که کارت سوخت خود را گم کرده اند اعلان ثبت نام داد که در این اعلان حدود 3 و نیم میلیون نفر ثبت نام شد و شماره کارت بانکی نیز ثبت شد. مجلس امسال وزارت نفت را مکلف به فعال کردن کارت سوخت کرد و وزارت نفت نیز کارت سوخت ها را صادر و سعی کرد، با استفاده از سیستم بانکی استفاده کند تا بنزین تک نرخی باشد. 

او افزود: در 9 کلانشهر برای  99 و 9 دهم درصد از خودروها کارت سوخت صادر شده است. هفته گذشته اعلام شد که باید از کارت سوخت در جایگاه ها استفاده شود، ولی زیاد استقبال نشده. وزیر نفت درباره سهمیه بندی دوباره بنزین نیز گفت: هنوز تصمیمی در این زمینه و قیمت حامل های انرژی اتخاذ و ابلاغ نشده است، اما در صورت سهمیه بندی بنزین 2نرخی خواهد شد. زنگنه با بیان اینکه کارت سوخت هیچ وقت حذف نشده است، بلکه از کارت سوخت جایگاه داران استفاده شده است، افزود: تا زمانی که سهمیه بندی بنزین وجود نداشته باشد مردم کارت سوخت را جدی نخواهند گرفت. او افزود: در سوخت گیری با کارت سوخت خودرو به جز سیستان و بلوچستان محدودیتی در تعداد دفعات سوخت گیری 60 لیتر بنزین وجود ندارد ولی در صورت استفاده از کارت سوخت جایگاه داران فقط 30 لیتر در روز می توان بنزین زد. /شکبه خبر

عقب‌نشینی پکن از کنترل بازار خودرو

با گذشت بیش از یک‌سال از آغاز بحران در چین به دلیل کاهش تقاضای مشتریان، اکنون مقامات این کشور که بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را در اختیار دارد تصمیم گرفته‌اند تا با تغییر در سیاست‌گذاری‌های چندماه گذشته، محدودیت‌ها را برای فروش خودرو به صورت تدریجی کاهش دهند، تا استقبال مشتریان در بازار افزایش یابد. به نقل از دنیای اقتصاد، به‌نظر می‌رسد که مقامات چینی از مواضع اخیر خود برای ادامه اجرای برخی از محدودیت‌ها نسبت به خودروهای وارداتی عقب نشینی کرده‌اند؛ چراکه کاهش رونق اقتصادی چین و جنگ تجاری با آمریکا بازار خودروی این کشور را در شرایط بحرانی قرار داده است. در ماه جولای، خودروسازی چین که یکی از ستون‌های توسعه اقتصادی در این کشور  محسوب می‌شود کاهش فروش را برای سیزدهمین ماه متوالی تجربه کرد. از سوی دیگر رشد اقتصادی چین در سه‌ماه دوم سال ۲۰۱۹ به پایین‌ترین میزان خود در سه دهه گذشته رسیده است. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که با تداوم این روند، دولت وادار به حمایت‌های بیشتری از بازار داخلی خودرو شود.

بهای سکه طرح جدید ۶ شهریور ۹۸

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، روز چهارشنبه ششم شهریور ۹۸ به ۴ میلیون و ۲۰ هزار تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز ۳ میلیون و ۹۹۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۰ هزار تومان، ربع سکه، یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، سکه یک گرمی ۸۸۰ هزار تومان بود.

دلار به ۱۱۲۰۰ تومان رسید

در معاملات روز چهارشنبه، بازار ارز با تدوام نوسان دلار در کف کانال ۱۱ هزار تومان همراه بود. به گونه‌ای که در بازار آزاد، نرخ فروش دلار در محدوده ۱۱۱۷۰ تا ۱۱۲۰۰ تومان متغیر بود. این در حالی است که صرافی‌های بانکی به عنوان نماینده بازارساز در اجرای سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، هر اسکناس دلار آمریکا را به نرخ ۱۱۱۰۰ تومان خریداری کردند و در مقابل به قیمت ۱۱۲۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروختند. این نرخ نسبت به روز سه شنبه، ۱۰۰ تومان افزایش داشت. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز به قیمت ۱۲۳۵۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۲۴۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد. این رقم نسبت به روز قبل، ۱۵۰ تومان رشد داشت.

جدیدترین آمار از خودروهای ناقص در کف کارخانه ایران خودرو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت همراه از خطوط تولید ایران خودرو، از جدیت برای به روز رسانی معوقات و همچنین تعهدات فروش‌های فوری محصولات خبر داد. فرشاد مقیمی افزود : پیش از تعطیلات تابستانی، حدود ۸۸ هزار خودروی ناقص در کف کارخانه وجود داشت که با همت پرسنل در ۱۰ روز تعطیل، این عدد به حدود ۶۵ هزار دستگاه کاهش یافت. هدف این است که این خودروها را هرچه سریع تر تکمیل کرده و تحویل مشتریان دهیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دلار دیگر کمتر از 10 هزار نمیشه، مگر آنکه صادرات نفت ایران مثل زمان برجام به بالای 2 میلیون بشکه برسه، که آنهم بعید است از 9 تومان کمتر بشه. حجم نقدینگی چنین اجازه ای نمیده.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دارن از ذخیره کشور شامل ارز و طلا برای کنترل اوضاع جاری استفاده میکنن.امکان کنترل دراز مدت وجود نداره.چوب حراج زدند،این شرایط نمیتواند زیاد ادامه یابد حداکثر تا 2 سال کل ذخیره را خالی میکنند.روزگار سیاهی در پیش داریم.،
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
زمان برجام یا قبل برجام!!!!
خوب تیلیغ برجام کذایی رو میکنین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
اگر ده میلیون لیتر هم نفت بفروشیم به درد نمیخوره باید بتونیم فراورده صادر کنیم با ارزش ده برابری و اینکه کلی کار ایجاد میشه کار کار کار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شرط و شروط پمپئو برای مذاکره مقامات ایران و آمریکا

«مایک پمپئو» در مصاحبه با ان بی سی نیوز که متن آن در سایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده شرط مذاکره با ایران را دست کشیدن تهران از فعالیت‌های انقلابی مطرح کرد.!!!!!
هیهات من الذله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دلارامروزپنجشنبه ۷ شهریور از۱۱۳۰۰ عبورکرد خواب دلارزیرده هزارتومان ازطریق مذاکره باامریکا تعبیرنشد بازهفته دیگروبا اجرای مرحله سوم کاهش نعهدات برجامی شاهدصعودبیشتردلاروالبته سقوط ازاد بورس خواهیم بودودیگردستکاری درنرخ هاهم تاثیری نخواهدداشت
دلال زحمت کش دلار
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دلار رو ارزون نکنید بزارید ما یه لقمه نون دربیاریم
نون ما قشر زحمت کش رو آجور نکنید
مگر ما چقدر درآمد داریم
ماهی 30 میلیون تومن درآمد ناچیز ماست لطفا آجورش نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
همین حالا هم داره دارند برای دلار سوبسید میده وقتی قیمت سوخت افزایش نیافته ، قیمت نان افزایش نیافته ، هزینه جاری دولت حداقل ۳۰ درصد افزایش یافته ، صادرات نفت هم نزدیک به صفر شده دولت هم ۹۵ هزار کسری بودجه داره ، این هزینه ها از کجا تامین باید بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
چیکار کنن بزارن ارزش پول ملی بیاد پایین که اجناسی که سه برابر شده بشه پنج برابر؟!
محمد محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
نفع دولت اینه که دلار همین حدود بمونه. ما که درآمد به دلار نداریم. دولت مهمه. مردم که مهم نیست چه بر سرشان میاید. قیمت واقعی دلار همون ۸ یا ۹ تومن است و نه بیشتر.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
اگر دنبال قیمت واقعیهستی در این شرایط بدون خیلی بیشتر از این حرفاست
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
هفته ارام قیمت ارز؟؟؟؟؟؟
این هفته یکی از وحشتناک ترین هفته های نرخ ارز از نظر نوسان بوده چه ثبات و ارامشی؟؟؟؟
بوووووووورسسسسسسسسس فقط بووووووووورس
رکود وحشتناک و بی کاری گسترده .
بدتر از دوره احمدی نژاد شدیم و دولت به جای عذرخواهی از مردم تازه از خوب بودن شرایط صحبت میکند .
ارز میتواند بیاید در کانال فلان مردم چه کاره هستند ؟
کسی جلوتان را گرفته مگر که بانک مرکزی بیاورد در ان عدد؟؟؟
تمام نوسانات ۲ سال اخیر دست خود بانک مرکزی بوده و مردم را نابود کردند.
ارز نیمایی را بیاورید در کانال عدد خودتان بعد در بازارها نوسان ایجاد کنید که تمام کسبه و بازاری ها دست از کار کشیده اند تا هنرنمایی های دولت تمام شود.
با توقف ثبت سفارش در شرایط فعلی نرخ ارز باید ۱۰۰ تا تک تومانی باشد .یک سر به فروشگاهها بزنید تا نبود کالاها را ببینید.
بنزین سهمیه بندی
تورم سر به فلک
عدم تحقق پیش بینی میزان درامد نفتی طبق اعداد بودجه ۹۸ حتی در شش ماه اول سال
تمام کارشناسان گفته اند کسری بودجه بالای ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی داریم امسال
.
.
.
.
.
اقای نوبخت : کسری بودجه نداریم!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Thailand |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شرکتهای دولتی در بورس همه زیان ده و وامهای معوقه کلان هستند. بخش خصوص هم فقط می خواهند کیسه مردم را خالی بکنند اصلا اعتمادسازی و آینده نگری نمی دانند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
جوجه را آخر پاییز میشمارند. نیمه دوم سال که دولت بدهیهای چند ماهه خود را خواست تسویه کند، قیمت بالا میرود.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دولت خیلی وقت است که بدهی خود را تسویه نمیکند! اوراق غیر قابل فروش تا سال ۱۴۰۰ وبه بعد به پیمانکاران و طلب کاران سالهای قبل میدهد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
فرمودند : آنچه در هفته‌های گذشته در بازار ارز رخ داده نشان می‌دهد که دولت توانسته یک آرامش نسبی را به بازار بازگرداند
کدام دولت ؟ کدام طرح؟ ملت آنقدرها هم نادان نیستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
هر کسی دلار دارد بهتر است در ترکیه و یا کشورهای اروپای ببرد سرمایه گذاری کندو هرکسی پول دارد با این دلار سوبسییدی بهتر است ببرد خارج یا جنس بیاورد و یا سرمایه گذاری کند .مطمن باشید خیلی سود می کنید جنس ها در بازار با دلار بالای 25 هزار تومان است و این کار دولت است که وانمود به درامد بالا کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
همیشه همینجوریه،
اول با بهانه ساماندهی = فاز استقرار نقشه از پیش تعیین شده
دوم با بهانه کاهش مصرف و صرفه جویی = فاز ایجاد صف و نیاز کاذب و جنگ روانی و در انتها سهمیه و چند نرخی
سوم با گفتن اینکه این طرح مردم را اذیت میکند و در راستای تکریم آنها و جلوگیری از رانت (خود ساخته)، اعلام تک نرخی و نرخ بالاتر از معمول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
هر کسی می تواند باید دلار بخرد و برود خارج طلا بخرد و سرمایه ءگذاری کند سود کلان می برد . دلار در ایران فعلا بشدت سوبسیدی است به اجناس و ماشین الات و.... نگاه وکنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
چیه؟ دلارات رو دستت مونده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
این نظر و نظرات تکراری مثل آن باید حذف شود. چون ترویج خیانت به کشور است که از فحاشی بدتر است
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
وقتی ثبت سفارشی نباشه دلار باید۱۰۰۰۰ تومان باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
حذف و بازی با ثبت سفارش مثل مسکن میمانه بیماری بهبود پیدا نکرده یکدفعه خرابکاری مشخص میشه الان بازار خالیه و انقدر گران شده که مردم توانایی خرید ندارند پس رفاه هم از بین رفته ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شما دیگه واقعا بایست مطلع باشید جای تاسف که نمی دانید دولت قیمت ارز را کنترل می کند و هر جا که لازم است منافع درآمدی و هر جا که لازم است بعنوان قدرت در کنترل آن رخنمایی می کند. دیگر مردم حتی به این حرفها نیز اهمیت نمی دهند چون اقتصاد و آینده مردم شده بازیچه مسئولین....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شواهد و قرائن در ‌ جایگاه های سوخت و بنزین از جیره بندی و افزایش شدید قیمت سوخت در آینده نزدیک خبر میدهند

برای مردم داستان بافی نکنید

همه فهمیدن چه خبره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
یه سری به تصاویر ماهواره ای بزنید و ببینید در جاده مخصوص و قدیم چندین پارکینگ بزرگ و جدید برای دپوی ماشین ها اضافه شده.نمیدونم قسم حضرت عباس رو باور کنم یا دم خروس رو؟؟!!
ناشناس
|
Ukraine
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
نوسان ۱۰ درصد دیگه شده به معنای ثبات جالبه واقعا. پول ایران یکی از بی ارزش ترین پولهای دنیاست . کم کردن تقاضا برای دلار به منظور جلوگیری از افزایش قیمت پاک کردن صورت مسئله هست. تهش هم میگن امریکا رو شکست دادیم
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
هیچ کس نگفت با استدلال من درآوردی دولت در سال 95 در جهت حذف کارت چه بلایی بر سر کشور وارد شد هزاران میلیادر توان سوخت بعنوان قاچاق از کشور خارج شد .هزاران میلیارد تومان که می شد با صرفه جویی در جهت اشتغال و تولید داخلی بکار کرفته شود سوخت و نابود شد .آلودگی شهرهای بزرگ و بیماریها و مرگ میرهای ناشی از آن ،هزاران نفر از مردم شریف و مستضعف در نقاط مرزهای جنوب ،شرق ،وحتی شمال کشور وارد عرصه قاچاق سوخت شدند . صفت زشت قاچاقچی بر آنان چسبیده شد .بعضآ در مقابل نیروهای انتظامی قرار گرفتند. و از طرفین کشته های مظلومی داده شد. چه خانواده ها که با این طرح بی تدبیری نابود نشدند حال با این همه هزینه ها که به کشور تحمیل شد. دوباره بره سرجای اول برگشتند به چه قیمتی !!!. چه کسی باید نظارت کند .چه کسی باید تاوان این ندانم کاری هارا بدهد....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
اگه درامد نفتی خبری بود هر کار خواستین کنید . از خوا ب گران خیز اقای نوبخت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دلار می تونه به 70 ریال برسه ولی حباب ببخشید بالن نمی ذاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
خوب چرا دست رو دست گذاشتید
اگه اینقدر هنرمند هستیت اصلاه به زیر 1000 تومان بیارید
کسی مگه جلوی شما رو گرفته
همه تصمیمات ارزی دست خودتانه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
قبل از اینکه گزارش رو بخونم حدس زدم احتمالا جایگزین باز هم مالیات باشه که متاسفانه باز هم دیدم راحت ترین راه انتخاب شده برای جبران بودجه و اون هم مالیات گرفتن از مردم هست

به جای اینکه تولید و صادرات محور قرار بگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
قیمت ریال بالا نره بهتر بگم همه مهاجرت میکنن مخصوصا نخبه ها
ناشناس
|
Thailand
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
خودرو سازها آمار تولید خورو را یک بار در تولید ناقص محاسبه و یک بار هم تکمیل می شود لحاظ می کنند. با توجه به گرانی خودرو و درآمدهای پایین اکثریت جامعه اگر آمارها واقعی باشد باید خودرو در پارکینگهای خودروساز می ماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
...کسری بودجه دولت را می خواهید از جیب مردم جبران کنید......
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دلار 8000 تومان شما بردیش بالا به کی میگی؟ دست خودتونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
کانال ... کانال ... کانال ...؛ حالم به هم می خوره دیگه از این " کانال"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
به روز میگن سهمیه بندی نمیشه یه روز میگن میشه
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
فعلا دارن اوضاع رو سبک و سنگین میکنن،اگه مردم اعتراضی نکنن قطعا سهمیه بندی و گرون کردن سوخت اتفاق خواهد افتاد، این گنده کردن مساله قاچاق سوخت و غیره هم تماما فیلمه
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دوستي ميگفت چند روزيه دلار در تركيه گران تر از ايران شده. اين يعني قاچاق دلار به خارج از كشور.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
سایپا فقط خودروهای خاصی را فروش نقدی میکند تا تب و تاب بازار حقظ شود.
مثلا مگر تیبا2 با تیبا صندوق دار چقدر متفاوت است؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
ملت گرونی رو با گوشت و پوستشون حس می کنن قیمت هیچ کالایی پایین نمیاد و مدام بالا می ره حالا هی شما بگید دلار میاد پایین دلار می ره بالا ...
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
دو نکته: ۱- آنطور که از صغری و کبری کردن ها برای ۲۰ هزار میلیارد تومان درآمد اضافی برای دولت بر میاید قرار است این در آمد از محلهایی که دست مردم بوده بدست اید. بخش مهمی از آن از سپرده های نزد بانک‌ها. ۲- تکمیل حدود ۲۳ هزار خودرو ناقص کف پارکینگهای خودرو سازان با همت کارکنان و کارگران این خودرو ساز. اگر قبلاً قطعات این خودروها بوده ولی همت کارکنان و کارگران نبوده و حالا متحول شده و بطور خودجوش قطعات هم متحول و اهلام آمادگی برای نصب در خودروها شده اند یک مطلب است و اگر استفاده از قطعات نا مرغوب و اصطلاحاً ریجکتی در دستور کار اهل همت است مطلب دیگری. لطفاً مشخص نمایید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
جای نفت میدونید چکار کنید؟
این ریخت و پاش ها رو کم کنید
چخبره تو این وزارت خونه هاتون
میدونید چقدر پول بابت مخارج غیر ضرور داره صرف میشه؟
...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
"وی افزود: کارت سوخت برای همه خودروهایی که شماره شده اند صادر شده است"

اولا برای خودروی بنده با اینکه پلاک و بیمه و معاینه فنی دارد به بهانه سن بالای 30 سال کارت صادر نکردندو می گویند سامانه قبول نمی کند.

ثانیا هر خودرو هر تعدادکه خواست می تواند در روز 30 لیتری با کارت جایگاه بنزین بزند. فقط زحمتش بیشتر است.
بنزین سوپر هم که این دولت الان دو سال است در تامین بنزین کافی ناتوان است و فقط در بعضی جایگاه ها و بعضی ساعت ها یافت می‌شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
حالا فرض کنیم دلار هم شد 8هزار تومن وقتی هیچ تاثیری رو کالا ها نداره و شاهد گرانی بیشتر هستیم تنها فایده‌ای که داره بنفع آنهایی که کالا هاشون همچنان به نرخ ارز 15هزار تومانی بلکه بیشتر میفروشند
ناشناس
|
-
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اگه سود جویان بزارن به کانال هزار و کمتر هم می رسد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اربعین 1400 اعمال ماه صفر محمدباقر ذوالقدر سازمان همکاری شانگهای ابومحمد عسگرخانی هفته دفاع مقدس