2032بازدید
بازتاب
طرح مجدد این مسئله، رفتن راه انحرافی است.این طرح در دولت قبل نیز مطرح شد، اما هم رهبری و هم مراجع مخالفت کردند. مگر مشکلِ کشور ما ورود زنان به ورزشگاه است؟ مشکل مردم گرانی نان و بیکاری جوانان تحصیلکرده و اشتغال و مشکل بانک است که مردم را بیچاره کرده...
کد خبر: ۹۱۶۴۴۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵ 06 August 2019

آیت الله مکارم شیرازی که امروز پاسخش به یک سوال واکنش های گسترده ای درپی داشته است، پیش از این هم اعتقادش را در این باره مطرح کرده بود. ایشان سال گذشته در این باره صراحتا گفته بود: « با ورود بانوان به ورزشگاه خواه یا ناخواه فساد ایجاد می‌شود.»

به گزارش تابناک ورزشی، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، از مراجع عظام تقلید امروز بار دیگر نسبت به بحث حضور بانوان در ورزشگاه واکنش نشان داد. مشروح پاسخ امروز دفتر آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به سوال یکی از رسانه ها درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها چنین بود: «جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود. اضافه بر این در بعضی انواع ورزش، مردان پوشش مناسبی در برابر زنان ندارند. بنابراین لازم است از حضور در این برنامه‌ها خودداری کنند؛ به خصوص این که این برنامه‌ها را از رسانه‌ها می‌توانند ببینند و حضور آنها ضرورتی ندارد.»

اما ایشان سال گذشته هم در این باره واکنش صریحی داشت و اظهار داشت که مراجع با درخواست دولت قبل نیز در این زمینه مخالفت کرده اند و حضور بانوان در ورزشگاه خواه یا ناخواه منجر به ایجاد فساد خواهد شد. آیت‌الله مکارم شیرازی سال گذشته بعد از پایان یکی از کلاس های درسش با اشاره به سابقه بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها و مخالفت با آن، تاکید کرد: طرح مجدد این مسئله، رفتن راه انحرافی است.
آیت‌الله مکارم شیرازی روز چهارشنبه ۸ آذر سال گذشته در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مسئله حضور زنان در ورزشگاه‌ها تصریح کرد: این طرح در دولت قبل نیز مطرح شد، اما هم رهبری و هم مراجع مخالفت کردند و باز هم متاسفانه برخی با وجود اطلاع از این کار به دنبال تصویب آئین نامه هستند.
مگر مشکلِ کشور ما ورود زنان به ورزشگاه است؟ مشکل مردم گرانی نان و بیکاری جوانان تحصیلکرده و اشتغال و مشکل بانک است که مردم را بیچاره کرده است.

وی با بیان اینکه خواه ناخواه این مسئله مفاسدی در پی دارد عنوان کرد: دولت به جای نوشتن آئین‌نامه برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها، برای گران نشدن نان و رفع مشکلات بیکاری و معیشتی مردم آئین نامه بنویسد.

مکارم شیرازی:جای ورود زنان به ورزشگاه، دنبال گران نشدن نان مردم باشید

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نامه آملی به یزدی آیت الله یزدی صادق لاریجانی لیگ نوزدهم حادثه دانشگاه آزاد هاشم یکه زارع عید غدیر عباس علی آبادی حوزه های انتخابیه سمنان