بازدید 10163
سید احمد خاتمی؛

فضای مجازی در حال پرورش ضد انقلاب است/ عده‌ای دروغ ترامپ درباره زدن پهپاد ایرانی را به واسطه فضای مجازی باور می‌کنند/ برخی اسلامی کردن دانشگاه‌ها را به سخره گرفته‌اند

وی با اشاره به فضای مجازی و دروغ پردازی‌های آن بیان کرد: فضای مجازی در حال پرورش ضد انقلاب بوده؛ این خطر جدی است و دشمنان نظام آرام نمی‌گیرند. زمانی که ترامپ خبر از نابودی پهپاد ایرانی داده و مسئولان ما آن را تکذیب می‌کنند، برخی با باور به فضای مجازی دروغ‌های ترامپ را باور می‌کنند...
کد خبر: ۹۱۴۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶ 29 July 2019

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دروغ‌گو بودن رئیس جمهور آمریکا گفت: بر اساس اعلام واشنگتن پست، ترامپ در زمان ریاست جمهوری خود به طور متوسط روزانه دوازده دروغ می‌گوید!

به گزارش «تابناک»؛ آیت الله سید احمد خاتمی در ضیافت اندیشه استادان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اظهار کرد: هیأت علمی دانشگاه‌ها به مثابه قلب یا مغز در بدن بوده و اگر نبض این هیأت به درستی بزند، این مجموعه همچون یک بدن سالم سامان پیدا می کند.

وی با بیان این‌که هیأت علمی دانشگاه ها سازنده نیروهای آینده کشور هستند، گفت: حوزه و دانشگاه دو بازوی مدیریتی کشور بوده که در عرصه اداری، دانشگاه و در عرصه فرهنگی، حوزه رسالت پرورش نیروها را بر عهده دارد.

امام جمعه موقت تهران افزود: در صورت توانمندی و انقلابی بودن این دو بازو، کشور نیز توانمند و انقلابی خواهد شد؛ اما در صورتی که در بعد علمی و بصیرتی آسیب ببینند، کشور نیز آسیب خواهد دید.

وی با اشاره به جریان‌هایی که برای انقلابی نبودن حوزه تلاش می کنند، بیان کرد: لشکر مقابل این جریان‌ها لشکر قدرتمندی بوده و آنان نخواهند توانست حوزه را از انقلاب جدا کنند.

آیت الله خاتمی با اشاره به تلاش های دشمن برای سکولار کردن دانشگاه ها، اظهار کرد: مسیر جدا کردن حوزه از انقلاب با مسیر آن در سکولار کردن دانشگاه متفاوت بوده و این جریان فرهنگی را ترویج می کند که دانشجوی ممتاز به دین و ارزش های خود پشت پا زند.

وی با بیان این‌که دانشگاه علوم پزشکی تبریز دارای 900 عضو هیأت علمی است، گفت: وجود اساتید متعهد و انقلابی در این دانشگاه مسلم بوده و قطعا این 900 تن دغدغه‌مند ارزش های خود هستند.

امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که برخی به دانشجویان دختر چادری، شرط موفقیت در عرصه علمی را کنار گذاشتن چادر القا می کنند، اظهار کرد: امروزه چادر یک مسأله جزئی در فقه نبوده بلکه به یک نماد اصلی تبدیل شده است و کشورهای مختلف تمایل یا عدم تمایل خود به اسلام را با آزادی یا ممنوعیت حجاب آشکار می کنند.

وی با بیان این‌که تبلیغ و توصیه غیر مستقیم اثر بیشتری دارد، گفت: بیان یک نکته معرفتی به طور غیرمستقیم توسط اساتید نقش یک ساعت کلاس معارف داشته و تأثیر بسیاری می گذارد.

امام جمعه موقت تهران افزود: همه اعضا هیأت علمی باید خود را به دین و ارزش‌های خود متعهد دانسته و نگذارند دانشگاه به سمت سکولاریزم برود.

وی با اشاره به آغاز انقلاب فرهنگی در دانشگاه‌ها در سال 1360، بیان کرد: در آن زمان سمینارهای مختلفی برپا شده، کتاب‌ها و مقالات متنوعی نوشته شده و به نظر من اسراف‌های زیادی شده است.

آیت الله خاتمی با اشاره به مقدس بودن این حرکت، اظهار کرد: برخی به اشتباه اسلامی کردن دانشگاه‌ها را به سخره گرفته و آن را به نادرستی تفسیر می‌کنند.

وی افزود: موضوعی که در اسلامی کردن دانشگاه ها حرف نخست را می زند، جهت گیری دانشگاه ها به سمت رشد است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به مفهوم رشد، بیان کرد: رشد به معنی ارتقای فهم، درک و اندیشه انسان‌ها بوده و این موضوع با مسئولان رشید، اساتید دانشگاه و رئیس دانشگاه تحقق می یابد.

وی با بیان مسئولیت‌های مهم روسای دانشگاه‌ها، گفت: رئیس دانشگاه نیز همانند مسئولان حوزه باید احساس مسئولیت کرده و هر چه در توان وی باشد انجام دهد.

آیت الله خاتمی با بیان این‌که اعضای هیأت علمی نباید نسبت به اسلام و شعائر دینی خود بی مهری کنند، اظهار کرد: جهت گیری باید به صورتی باشد که کسی حق تهاجم به اسلام و دین را نداشته و در صورت شبهه داشتن اساتید به جای شبهه پراکنی، شبهه خود را در نزد عالمان حل کنند.

وی افزود: منحرفین فرهنگی مجاز به انتشار میکروب وبای فکری نبوده و همچنین باید دانست که کار اساتید به مثابه کار کردن روی طلاست.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نظام اسلامی به عنوان امانت، گفت: نظام اسلامی به معنای قانون اساسی و ولایت فقیه بوده و از حوزه و دانشگاه انتظار پاسداری از نظام اسلامی و چهارچوب آن را داریم.

وی با اشاره به فضای مجازی و دروغ پردازی‌های آن، بیان کرد: فضای مجازی در حال پرورش ضد انقلاب بوده، این خطر جدی است و دشمنان نظام آرام نمی‌گیرند.

آیت الله خاتمی افزود: زمانی که ترامپ خبر از نابودی پهباد ایرانی داده و مسئولان ما آن را تکذیب می‌کنند، برخی با باور به فضای مجازی دروغ‌های ترامپ را باور می کنند.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی امانت شهیدان برای ما بوده و باید این امانت را حفظ کرد، چون امروزه تشیع و اسلام نیز به این نظام گره خورده است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی