بازدید 14106
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش ۸.۵ درصدی واردات در سه‌ ماهه نخست سال، لاگارد تأییدیه بانک مرکزی اروپا را گرفت، رشد سهام آسیایی پیش از تصمیم‌گیری بانک مرکزی اروپا، بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته، قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش روبه‌رو شد، مقام مسئول: نان فعلا گران نمی‌شود و افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی با کاهش ذخایر نفت آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۹۱۳۹۷۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 26 July 2019

دریافت وام از بانک‌های سوئیس با نرخ سود منفی/ رئیس کل بانک مرکزی: هفت - هشت نفر تا ۱۰ نفر دانه درشت با بدهی بانکی چند هزار میلیاردی داریم/ عقب گرد دلار به کانال ۱۱ هزار تومان/ کاهش تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون کاهش ۸.۵ درصدی واردات در سه‌ ماهه نخست سال، لاگارد تأییدیه بانک مرکزی اروپا را گرفت، رشد سهام آسیایی پیش از تصمیم‌گیری بانک مرکزی اروپا، بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته، قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش روبه‌رو شد، مقام مسئول: نان فعلا گران نمی‌شود و افزایش قیمت نفت در بازار‌های جهانی با کاهش ذخایر نفت آمریکا را در بر دارد.

کاهش ۸.۵ درصدی واردات در سه‌ماهه نخست سال

آمار جدید گمرک درباره تجارت سه ماهه نخست امسال نشان می‌دهد، میزان صادرات در این مدت به ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ میلیارد و ۶۳۰ میلیون دلار بود؛ یعنی کاهشی حدودا یک درصدی را در صادرات سه ماهه امسال شاهد بوده‌ایم. اما از طرف دیگر کفه واردات در سه ماهه اول امسال سبک‌تر از سال گذشته شده و با ارزش ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری، حدود ۸.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ کاهش یافته است؛ واردات در سه ماهه نخست سال قبل ۱۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون دلار ثبت شده است. در نهایت حجم تجاری بهار امسال ۲۱ میلیارد و ۷۰ میلیون دلار ثبت شد که این رقم در بهار سال ۹۸،  ۲۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار بود.

دریافت وام از بانک‌های سوئیس با نرخ سود منفی

بانک‌های سوئیس شروع به اعطای وام با نرخ سود منفی کردند. به نقل از بلومبرگ، بانک‌های سوئیس شروع به صدور وام با نرخ منفی کردند، این به لطف سیاست فوق العاده انعطاف پذیر بانک مرکزی این کشور محقق شد. نرخ بهره بانک ملی سوئیس در حال حاضر در سطح منفی قرار دارد و معادل منفی ۰.۷۵ درصد در سال است. در این شرایط، وقتی بانک مرکزی سپرده ها را از موسسات اعتباری کشور دریافت می کند، آنها مجبور به پرداخت پول برای نگهداری بودجه اضافی هستند. بانک ها به منظور اجتناب از هزینه های اضافی، سعی می کنند وجوه موجود را به صورت وام پخش کنند. در عین حال، در برخی موارد، بانک ها به برخی از مشتریان خود وام با نرخ منفی می دهند. بدین ترتیب، وام گیرندگان علاوه بر اینکه با گرفتن وام سود می برند در آخر نیز مبلغی کمتر از مبلغ دریافتی وام به بانک ها پرداخت می کنند.

هفت، هشت نفر تا ده نفر دانه درشت با بدهی بانکی چند هزار میلیاردی داریم

عبدالناصر همتی با اشاره به این‌که مصوبه مجلس شورای اسلامی در مورد بدهکاران بانکی با هماهنگی بانک مرکزی تهیه شده است، اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نظرهای ما در این طرح را لحاظ کرد، امیدوارم با تصویب این طرح کمک خوبی برای پرداخت بدهی معوق بدهکاران زیر دو میلیارد تومان باشد. وی در ادامه گفت: اما لیست بدهکاران عمده فرق می‌کند. هفت، هشت نفر تا ده نفر دانه درشت هستند که رقم بدهی آنها چند هزار میلیاردی است که توسط کمیته فرادستگاهی بانک مرکزی بدهی این افراد در حال بررسی است. در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی هم مطرح شد و معاون اول رئیس‌جمهور دستور دادند که گزارشی از آنها تهیه شود. /ایسنا

لاگارد تأییدیه بانک مرکزی اروپا را گرفت

شورای حکام اتحادیه اروپا اعلام کرد ریاست کریستین لاگارد بر بانک مرکزی اروپا تأیید رسمی شده است.

بر پایه بیانیه‌ای که در این زمینه منتشر شده است، شورای حکام با کاندیدای مطرح شده هیچ مخالفتی ندارد. در این بیانیه از لاگارد، رئیس سابق صندوق بین المللی پول به عنوان "فردی شناخته شده و برجسته، با تجربه حرفه‌ای در مسائل مالی و بانکی" نام برده شده است. لاگارد که ریاست بانک مرکزی اروپا را از اول نوامبر سال جاری میلادی و پس از انتصاب رسمی از سوی رهبران اروپایی از مارو دراگی تحویل می‌گیرد، میراث دار دوره ای خواهد بود که عصر یورو با کاهش ارزش روبه رو شده و تنش های تجاری فضای مالی و بانکی را با چالش مواجه کرده است. انتظار می رود شورای حکام بانک مرکزی اروپا باز هم نرخ بهره را کاهش دهد.

رشد سهام آسیایی پیش از تصمیم‌گیری بانک مرکزی اروپا

روز پنج‌شنبه، پس از رشد وال‌استریت با بالا آمدن سهام تکنولوژی، سهام آسیایی در انتظار تصمیم بانک مرکزی اروپا برای کاهش نرخ بهره، محتاطانه رشد کردند. نیکی ژاپن در آغاز معاملات به رکورد سه ماهه رسید، اما در ادامه بخشی از سود خود را از دست داد و تنها ۰.۲۶ درصد رشد کرد. در بازار چین، شاخص شانگهای ۰.۲۷ درصد رشد کرد و شاخص هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۳۴ درصد بالا آمد. ای‌اس‌اکس استرالیا هم با انتظار از اینکه بانک مرکزی اروپا و فدرال‌رزرو، به زودی نرخ بهره خود را کاهش خواهند داد، با رشد ۰.۵۲ درصدی روبرو شد، اما افت ۰.۵۳ درصدی کوسپی کره‌جنوبی، به علت کاهش درآمدهای اخیر سازندگان تراشه کامپیوتری، رخ داد. در عین حال، تنش‌های تجاری بین توکیو و سئول، باعث شد که رشد گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن به ۰.۲۲ درصد محدود شود. سرمایه‌گذاران بازار سهام، این روزها با امید به اتفاقات مثبت در مذاکرات تجاری چین و آمریکا و نیز احتمال تسهیل در سیاست‌گذاری‌های مالی جهان، تشویق شدند. آن‌چه احتمال کاهش نرخ بهره بانک‌های مرکزی جهان را بالا برده است، اعلام یک مجموعه از شاخص‌های مدیران خرید (پی‌ام‌آی) از اقتصادهای جهان بود که ضعیف‌تر از سطح انتظار بودند. در بازار ارز، یورو به نرخ برابری دلاری ۱.۱۱۲۵ رسید که از اواخر ماه می تاکنون بی‌سابقه بود. شاخص دلار هم در ۹۷.۷۲۴ واحد، بدون تغییر ماند.

بازار طلا و سکه تهران در آخرین روز هفته

اتحادیه طلا و سکه تهران: هر قطعه سکه تمام طرح قدیم به نرخ ۴ میلیون تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسید. هر ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی در پایان هفته، به رقم ۹۵۰ هزار تومان کاهش یافت. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به رقم یک میلیون و ۷۴۱ هزار تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۰۱ هزار و ۹۰۰ تومان ارزشگذاری شد.

قیمت طلا در بازار جهانی با کاهش روبه‌رو شد

قیمت طلا در معاملات روز پنجشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار آمریکا که تقاضا برای خرید این فلز ارزشمند را محدود کرد، با کاهش روبه‌رو شد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز پنج شنبه بازار سنگاپور ۰.۳ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۲ دلار و سه سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۴۲۲ دلار و ۶۰ سنت رسید.

افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش ذخایر نفت آمریکا

روز گذشته در بازارهای جهانی قیمت نفت خام برنت با 69 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 63 دلار و 87 سنت معامله شد. رویترز نوشت: قیمت نفت روز پنج‌شنبه به دلیل تنش‌های منطقه خاورمیانه و کاهش ذخایر نفت آمریکا افزایش یافته است، اما ارائه شاخص‌های آماری مبنی بر کاهش رشد اقتصادی و احتمال کاهش تقاضای نفت، مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم افزایش 55 سنتی را تجربه کرد و هر بشکه از این نوع نفت خام به قیمت 56 دلار و 43 سنت به فروش رفت. براساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا که روز چهارشنبه منتشر شد،‌ میزان ذخایر نفت آمریکا در هفته‌های گذشته تقریبا 11 میلیون بشکه افت داشت. در حالی که پیش از این تحلیلگران پیش‌بنیی کرده بودند که تنها احتمال کاهش 4 میلیون بشکه وجود دارد. به نقل از فارس، در سایر فرآورده‌های نفتی هم قیمت‌ها افزایشی بود، به طوری که بنزین با رشد 2.11 دلار در هر گالن به قیمت 187 دلار و 62 سنت به فروش رفت. قیمت نفت کوره هم افزایش 1.38 دلاری داشت. 

افزایش ۶۶ سنتی قیمت سبد نفتی اوپک

دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک): قیمت سبد نفتی این سازمان روز چهارشنبه به ۶۴  دلار و ۵۸ سنت رسید در حالی که روز پیش از آن ۶۳ دلار و ۹۲ سنت بوده است. سبد نفتی اوپک شامل ١٤ نوع نفت خام اعضای این سازمان از جمله مخلوط الجزایر، گیراسول آنگولا، اورینته اکوادور، سبک رابی گابون، میناس اندونزی، سنگین ایران، سبک بصره، صادراتی کویت، السدر لیبی، سبک بونی نیجریه، سبک عربی عربستان، موربان امارات، مری ونزوئلا و جنو کنگو است.

خروج ارز برای واردات ۴ تن آب مقطر به کشور

آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی دوازده ماهه سال ۹۷، حاکی از آن است که در این مدت بیش از ۴ تن آب مقطر از کشور‌های مختلف جهان وارد ایران شده است. براساس واردات این آب مقطر به کشور، ۱۴ هزار و ۳۸ دلار ارز از کشور خارج شد که بالغ بر ۵۹۸ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۷۳۶ تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است. گفتنی است، در دوازده ماهه سال ۹۷ آب مقطر از ۶ کشور جهان از جمله دانمارک، آلمان، جمهوری کره، سوئیس، فرانسه، ترکیه وارد ایران شده است. به نقل از میزان؛ در بین کشور‌های ذکر شده جمهوری کره با صادرات آب مقطر به ارزش ۴ هزار و ۶۵۶ دلار بزرگترین صادرکننده این محصول به ایران بوده است.

کاهش تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی

بر اساس گزارش منتشره بانک مرکزی، خردادماه امسال، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۶ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۹.۸ درصد کاهش را نشان می‌دهد. همچنین در خردادماه امسال متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران بالای ۱۳ میلیون تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۴.۹ و ۱۰۴.۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

عقب گرد دلار به کانال ۱۱ هزار تومان

روز گذشته، بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۸۵۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۱۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این نرخ نسبت به روز قبل، ۲۵۰ تومان کاهش داشته است. همچنین هر اسکناس یورو در بازار امروز، به نرخ ۱۳۶۵۰ تومان در صرافی هالی بانکی و مجاز، خریداری و با افت ۲۰۰ تومان نسبت به نرخ پایانی روز چهارشنبه، به قیمت ۱۳۷۵۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

مقام مسئول: نان فعلا گران نمی‌شود/ نان‌های سفارشی، خارج از شرایط نرخ‌گذاری

مجتبی صفایی نایب‌ رئیس اتاق اصناف ایران درباره بازارنان گفت: هم اکنون افزایش نرخی به واحد‌های صنفی ابلاغ نشده است. وی تصریح کرد: تمام نرخ ها را از سراسر کشور استعلام کردیم و این پیشنهاد را به ستاد تنظیم بازار هم دادیم که هیچ گونه افزایش نرخی در نانوایی ها نداشته باشیم؛ به عبارتی در سال ۹۸، هیچ افزایش نرخی به واحد‌های صنفی ابلاغ نشده است. وی با تاکید بر اینکه نان آزادپز و دولتی، هر دو با توجه به شرایط خاص خود نرخ‌گذاری شده‌اند، اظهار کرد: نان‌های سفارشی، خارج از شرایط نرخ‌گذاری هستند و این در حالی است که واحد‌های آزادپز نیز با توجه به سهمیه خود از آرد یارانه‌ای استفاده می‌کنند. صفایی بیان کرد: به واحد‌های بازرسی ابلاغ شده که با واحد‌های گران فروشی برخورد قاطع شود و درصورت مشاهده، ورود کرده و به اشد مجازات، محکوم شوند. نایب‌رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه سال گذشته، افزایش ۱۸ درصدی قیمت نان را در این واحد‌های نانوایی شاهد بوده ایم، تصریح کرد: تمام واحد‌های نانوایی در سراسر کشور بعد از گرانی و تورم، درخواست افزایش قیمت را داشتند، چون استدلال آن‌ها این است که نانوایی‌ها زیان ده هستند و باید قیمت‌ها را افزایش دهند، این در حالی است که این واحد‌های صنفی، پیشنهاد جایگزین هم دارند و اصراری تنها بر افزایش قیمت نان ندارند، آن‌ها خواستار آن هستند که دولت بخشی از هزینه‌های سربار آن‌ها را به عنوان یارانه به آن‌ها پرداخت کنند. /باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
رمانیکه روزی ۳ میلیون بشکه میفروختیم(اواخرسال۹۶) و درامدارزی مان بالا بود و تحریمها برداشته شده بودند دلاربالای۱۴هزارتومان سیرمیکردحالا که ۲۰۰ هزاربشکه هم نمیتوانیم بفروشیم و قیمت اجناس هفتگی وروزانه درحال افزایش است دلار درمحدوده ۱۱تا ۱۲هزارتومان است به این میگویند بازی با اعداد عین این اتفاق دربورس هم می افتد منتهی درجهت عکس این یکی رابه زورپایین می اورند ان یکی رابه زوربالا میبرند !!!!!!
پاسخ ها
عبدالهی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
چرا سوییس که یک کشور غیر اسلامی است. وام با سود منفی و یا نهایتا 1 درصد کارمزد میدهد و ما که مدعی
اسلام هستیم که ربا در آن حرام است. سود بالای 30 درصد.
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
دلار دلار دلار
دلار دلار دلار
همتی
دلار
اف ای تی اف
پالرمو
دلار دلار
بازار ثانویه
دلار دلار دلار
بازار متشکل ارزی
دلار دلار دلار
اربیتاژ
دلار دلار
همتی
دلار دلار دلار
بازگشت به کانال فلان
دلار دلار دلار
بازگشت به کانال فلان
دلار دلار دلار
همتی
دلار دلار دلار
.
.
.
ملت را یکسال سرگرم این صحبتها ولی در عمل :
پنیر ۳ برابر
مرغ و گوشت ۳برابر
دوغ ۲ برابر
لوازم و التحریر ۳ برابر
بخور بخور ارز ۴۲۰۰تومانی
دارو گران و نایاب
دقیقا وضعیت مشابه دوره اقای احمدی نژاد شده در سال ۹۱
قیمت مرغ از دلار زده جلوتر اقایون دیگر چگونه میخواهند گرانی ها را به مسایل ارزی ربط دهند؟؟؟
دوغ ۲ برابر شده مگر در گاوداری ها گاوها دلار میخورند که شیرشان این قدر گران شده؟بطری پلاستیک دوغ ۲۰ درصد هزینه دوغ را در بر میگیرد که بگیر ۲ برابر شده باید دوغ ۴۰ درصد گران شود نه ۲ برابر

دولت هیچ برنامه ای برای شغل و بیکاری ندارد.
حامدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
سلام، نانوایی تافتون ازاد پز در اختیاریه شمالی، نان تافتون ۴۰۰ تومانی سال قبل را امسال ۷۰۰ تومان می فروشد، تعزیرات کجایی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
همه سرزمین هایی که ما آنها را کافر و مستکبر مینامیم تورم منفی دارند و شهروندانشون در رفاه کامل زندگی میکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
بدین ترتیب، وام گیرندگان علاوه بر اینکه با گرفتن وام سود می برند در آخر نیز مبلغی کمتر از مبلغ دریافتی وام به بانک ها پرداخت می کنند...!!!! عجب...!
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
مختلسین و پارتی دارهای ایران هم وام با سود منفی که با اصل منفی می گیرند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
جناب صفایی؛ اولا اتحادیه در هر صنف برای خودش یک تراست است و گویا شما هم زورتان به آن نمیرسد. ثانیا دستور بدهید نانوایی ها و هر صنف دیگری شماره تلفن رسیدگی به شکایات را در معرض دید مشتری قرار دهند. ثالثا؛ نان امروز در هیچ نانوایی به قیمت سال 94 فروخته نمیشود.و حداقل 25 درصد بی سر وصدا گران تر است. رابعا؛ در همین گرانی های جاری بعضی آزاد پزها مجددا 25 تا 50 درصد به قیمت خودشان اضافه کردند. خامسا؛ نان فانتزی یا همان باگت هم 50 (پنجاه) درصد همین ماه گذشته به فبمتشان افزودند.
لطفا به اتحادبه مربوطه بفرمایید اینقدر منت سر مردم نگذارند.
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
مگه خریداری وجود داره که هر دفعه و هر ماه درصد کاهش معاملات رو اعلام می کنید؟!
تا افت اساسی در قیمت مسکن اتفاق نیافته از خریدار خبری نیمشه! با کاهش 60 تا 70 درصدی هم خریداری وجود نخواهد داشت!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
تا ساختار بانکامون درست نشه اقتصادمون درست نمیشه الان پول بانک بجای سازندگی و رونق در راه دلالی میره چه از طرف وام.گیرندگان چه از سوی خود بانکیها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
ایران -هفت - هشت نفر تا 10 نفر دانه درشت هستند که رقم بدهی آنها چند هزار میلیاردی است
سوییس -بدین ترتیب، وام گیرندگان علاوه بر اینکه با گرفتن وام سود می برند در آخر نیز مبلغی کمتر از مبلغ دریافتی وام به بانک ها پرداخت می کنند.
البته رفتارما برای دانه درشت های سفارشی خیلی بهتراز سوییس است .به سوییسی بگویید.ما وام میدهیم نه با نرخ منفی یک درصد.بانرخ منفی 120درصد که نه تنهانیازی به برگشت اصل ندارندبلکه مبلغی نیز بعنوان خسارت به این نورچشمی ها پرداخت می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
اون مطلب:{دریافت وام از بانک‌های سوئیس با نرخ سود منفی} عین فیلمهای علمی تخیلی میمونه برای ما..!!!!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
بانک‌های سوئیس با سود منفی 75. وام میدن در بانکداری اسلامی ما با هزار التماس به رئیس بانک و 500 تا سفارش به اقوام و اشنایان جناب رئیس با دوتا ضامن معتبر!!!! 10 میلیون میدن با سود 20 درصد، آخرش که سر در میاری با جریمه و تاخیر و... 28 درصد پات در میاد. البته برا مردم عادی اگه نه یکی بدون حضور در بانک چندین میلیارد وام می‌گرفت اونم تلفنی به گفته خودش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
سوئیس جان کجایی دقیقا کجاییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
محمدتبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
به ما دو میلیون وام میدین شجره نامه از بدو اسلام می خواین اون وقت به دانه درشت ها میلیاردی دادین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
ایران هم الآن نرخ واقعی سودبانکی منفی ۳۰۰درصد هست یعنی کسی که در این مدت یکی دو سال گذشته پولش در بانک بوده با گران شدن چهار برابری قیمت ارز و سکه و طلا ارزش پول شان به یک چهارم کاهش یافته و نه تنها سودی نکرده اند بلکه ضرر کرده اند ودر واقع ضرر بانکی ۳۰۰ درصد هست و سود واقعی پولشان را بانک ها و وام گیرنده گان(تسهیلات گیرنده گان) برده اند و رانت پولی بزرگی نصیبشان شده است.این یعنی تنبیه سپرده گذاران بانک و تشویق وام گیرنده گان.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
فقط هفت - هشت نفر تا 10 نفر دانه درشت هستند که رقم بدهی آنها " چند هزار میلیاردی " است ، چقدر خوب !!! ما فكر مي كرديم بيشتر از اينها باشند . واقعاً مايه افتخار سيستم بانكي و عدالت كشور است كه تعداد بدهكاران دانه درشت فقط 10 نفر باشد!!!!! البته اين تعداد هم تا تشكيل پرونده بشود ، راهي كانادا خواهند شد . قرار نيست كسي ممنوع الخروج شود براي اين اندك بدهي!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
کشور سوییس را با کشور خودمون مقایسه کنید
بانک های ما چقدر سود و جریمه میگیرند که نتیجه این کار ایجاد ابرقدرت های میلیاردی لاکچری و پایه گذار شکاف بزرگ طبقاتی در ایران
برعکس کشور سوییس با انضباط مالی آسایش را برای مردمش ارمغان آورده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
از زمانی که یادم میاد میگن هفت هشت نفر دانه درشت و بده کار بانکی یعنی پول دادین حالا هم نمیتونین بگیرین ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
اقتصاد درست یعنی این ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
بانکداری ما با سودهای آنچنانی و بانکداری بلاد کفر با سود منفی !!!
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
آب مقطر با ارز دولتی 4200، کیلویی سه و نیم دلار وارد شده، یعنی کیلویی ۴۲ هزارتومان با دلار آزاد، من خودم تو ایران با کیلویی نیم دلار حاضرم بفروشم، هر چند که از این هم ارزون تره. این چه بلاییه که دارن سر مملکت میارن خدا می‌دونه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
آقا رییسی !
سلام علیکم
مردم منتظر حکم این هفت هشت نفر دانه درشت هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
وام با سود منفی چطور ممکن است؟ اینها را در بهشت به ما وعده داده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
واقعا عجب کشوری این سوییس عجب مسعولینی داره که اینقدر به فکر رفاه مردمند
مرداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
کشور سوییس خوب عمل کرده.
ربا و نزول خواری قطع کرده.
ناشناس
|
-
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
مثلا خبر میزنن هفت هشت تا دانه درشت با بدهی چند هزار میلیاردی داریم
بعد خبر بعدی
همین؟
یدونش هم زیاده هفت هشتا داریم اسمشونم نمیگید از کجا اوردنم نمیگید؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
بانک دار ی بدون ربای سویس .و بانکداری ما....
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۵
بانکداری سوییس بانکداری درستیه،اما بانکداری ما نمی دونن شبیه چیه،خیلی ابتکاریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۶
سود بانکی واقعی در ایران منفی و در اصل ضرر بانکی است و ظلم به سپرده گذار بانکی است مگر سپرده گذار بانگ گناه کرده که پولش را در بانک گذاشته که دولت با گران کردن عمدی قیمت ارز به بهانه تحریم ها ارزش پولش را کم کرده و آنها را به خاک سیاه نشانده است پولی که با هزار کار و زحمت سختی به دست آورده است سود بانکی ۱۵ درصد ،تورم و گرانی واقعی ۲۰۰ درصد !
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی