بازدید 7938
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس عقب نشینی کرد، رشد سهام آسیا با امید به کاهش نرخ بهره، بانک مرکزی برگزاری مجمع عمومی یک بانک خصوصی را غیرقانونی دانست، وزیر صمت: نرخ مرکب نه شرعی و نه قانونی است، با ترک ایران، پژو متضرر شد، افزایش ٨٠ هزارتومانی قیمت چای خارجی و تهدید تعرفه‌ای اروپا علیه آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۹۱۳۵۷۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 24 July 2019

جدیدترین نرخ تورم اعلام شد/ خرید و فروش دلار در کانال ۱۲۰۰۰ تومان/ سکه دوباره روی موج افزایشی/ واکنش وزیر اقتصاد به خبر گم شدن یک میلیارد یورو دولتی: پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شاخص کل بورس عقب نشینی کرد، رشد سهام آسیا با امید به کاهش نرخ بهره، بانک مرکزی برگزاری مجمع عمومی یک بانک خصوصی را غیرقانونی دانست، وزیر صمت: نرخ مرکب نه شرعی و نه قانونی است، با ترک ایران، پژو متضرر شد، افزایش ٨٠ هزارتومانی قیمت چای خارجی و تهدید تعرفه‌ای اروپا علیه آمریکا را در بر دارد.

جدیدترین نرخ تورم اعلام شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ تورم دوازده ماه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ به ۴۰.۴ درصد رسید که نسبت به ۳۷.۶ درصد ماه قبل ۲.۸ درصد افزایش نشان می‌دهد. در تیر ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ٤٨,٠ درصد است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ٤٨,٠ درصد بیشتر از تیر ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده­ اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (٥٠,٤ درصد) ٢.٤ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ١٣٩٨ به ٤٠.٤ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٣٧.٦ درصد) ٢.٨ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ١,٣ درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» ٣.٥ درصد افزایش نشان می­ دهد. درصد تغییرات شاخص قیمت در ماه جاری نسبت به تیر ماه ١٣٩٧ برای این دو گروه به ترتیب ٧١.٨ و ٣٨.٤ درصد است.

شاخص کل بورس عقب نشینی کرد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با کاهش ۱۷۷۸ واحدی معادل ۰.۷۰ درصد به رقم ۲۵۱ هزار و ۲۷۸ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۴۸۲ واحدی معادل ۰.۷۰ درصد به رقم ۶۸ هزار و ۲۱۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۸۲۹ واحدی معادل ۱.۳۷ درصد، عدد ۵۹ هزار و ۵۳۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۵۵۸ واحدی معادل ۱.۳۷ درصد به رقم ۴۰ هزار و ۸۵ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۱۲۶ واحد کاهش معادل ۰.۷۶ درصد را رقم زد و به سطح ۲۷۹ هزار و ۲۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۳۶۵ واحد کاهش معادل ۰.۷۳ درصد به رقم ۱۸۵ هزار و ۱۷۱ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۲۹۱ واحد کاهش معادل ۰.۶۵ درصد همراه بود و عدد ۴۹۹ هزار و ۶۶۱ واحد را به نمایش گذاشت.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیرماه اعلام شد/ خرید و فروش دلار در کانال ۱۲۰۰۰ تومان/ سکه دوباره روی موج افزایشی/ واکنش وزیر اقتصاد به خبر گم شدن یک میلیارد یورو دولتی:

رشد سهام آسیا با امید به کاهش نرخ بهره

روز سه‌شنبه، امید به اینکه بانک مرکزی اروپا هم به همراه فدرال‌رزرو نرخ بهره خود را کاهش دهد، سهام جهان را تقویت کرد؛ اما پوند با نگرانی از اینکه نخست‌وزیر آینده انگلستان، بوریس جانسون، باعث خروج بدون برنامه این کشور از اتحادیه اروپا شود افت کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، ۰.۱۵ درصد بالا آمد. نیکی ژاپن ۰.۹۶ درصد جهش کرد. در بازار چین، کامپوزیت شانگهای ۰.۳۷ درصد رشد کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۲۲ درصد به ارزش خود افزود. ای‌اس‌اکس استرالیا ۰۴۳ درصد و کوسپی کره‌جنوبی ۰.۵۰ درصد رشد کردند. سوئیچیرو مونجی، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه سومیتومو میتسوئی، می‌گوید: احتمال کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو بازارها را تقویت کرده است، اما احتمال اینکه این کاهش کمتر باشد (۰.۲۵ درصدی باشد) فعلاً بسیار بالاست. در بازار ارز، پوند سومین جلسه معاملاتی نزولی خود را ثبت کرد و ۰.۱ درصد پایین آمد و به نرخ برابری دلاری ۱.۲۴۶۵ رسید. شاخص دلار ۰.۱۵ درصد رشد کرد و به ۹۷.۳۸۰ واحد رسید. در برابر ین هم نرخ دلار با ۰.۱۵ درصد افزایش، به ۱۰۸.۰۴۰ رسید.

خرید و فروش دلار در کانال ۱۲۰۰۰ تومان

در معاملات روز سه شنبه شاهد افزایش نرخ ارز در بازار آزاد و همچنین صرافی‌های بانکی بودیم. در بازار آزاد آن گونه که مشاهدات خبرنگار تابناک اقتصادی نشان می‌داد، نرخ فروش دلار آمریکا به رقم ۱۲۶۳۰ تومان رسید. نرخی که نسبت به روز قبل، ۳۵۰ تومان گران‌تر شد. این در حالی است در صرافی‌های بانکی نیز شاهد افزایش ۴۰۰ تومانی شاخص ارزی بودیم. به گونه‌ای که بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۲۲۰۰ تومان خریداری شده و به قیمت ۱۲۳۰۰ تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شده و این نرخ نسبت به روز گذشته، ۴۰۰ تومان گران است. همچنین هر یورو به عنوان دیگر ارز پرطرفدار، به نرخ ۱۴۰۰۰ تومان خریداری و با رشد ۳۰۰ تومان نسبت به روز دوشنبه، به قیمت ۱۴۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

بانک مرکزی برگزاری مجمع عمومی یک بانک خصوصی را غیرقانونی دانست

مدیریت نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی در نامه‌ای به مدیرعامل بانک اقتصاد نوین اعلام کرد، با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و قانون اصلاح سیاست‌های کلی اصل 44 برخی از سهامداران عمده آن بانک، برخلاف قانون، مازاد بر حد مجاز، دارای سهام هستند و بر اساس اعلام دیوان محاسبات کشور، حقوق مالکیت اعم از حق رأی، دریافت حق تقدم و دریافت سود از این گونه سهامداران، فاقد وجاهت قانونی است. لذا هر گونه رأی‌گیری در مجمع عمومی اعم از عادی و فو‌ق‌العاده برای آنها نافذ نخواهد بود. در این نامه آمده است: از این روی، تصمیمات مجمع عمومی که در 31 تیر 98 اعلام شده فاقد وجاهت قانونی خواهد بود.

وزیر صمت: نرخ مرکب نه شرعی و نه قانونی است

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره حذف سود مرکب و تأثیر آن بر وضعیت تولیدکنندگان، گفت: ما موضوعی به عنوان سود مرکب را به رسمیت نمی‌شناسیم. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: سود مرکب نه شرعی و نه قانونی است و باید حذف شده و نباید گرفته شود چراکه تولیدکنندگان را با مشکلات بسیار روبه رو می‌کند. /خانه ملت

با ترک ایران، پژو متضرر شد!

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به قرارداد با پژو اشاره کرد و گفت: ایران خودرو در قرارداد اول با پژو تجربه تلخی داشت اما در قرارداد دوم تمام تلاش خود را صرف کردیم تا طوری تنظیم شود که در صورت ترک مجدد بازار، پژو متضرر شود و این اتفاق هم افتاد. وی خاطرنشان کرد: اینکه ما توانستیم پژو ۳۰۱ را ساخت داخل کنیم، نشان می‌دهد در قراردادی که اجرا شد، موضوع انتقال دانش و تکنولوژی انجام شده است.

افزایش ٨٠ هزارتومانی قیمت چای خارجی

رئیس اتحادیه بنکداران با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار گفت: دلیل این مسأله حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات آن بوده است. وی افزود: بر همین اساس از پانزدهم خردادماه تمام محموله‌های چای که در گمرک بودند با ارز نیمایی ترخیص شدند. این فعال بخش خصوصی ادامه داد: قیمت چای خارجی ٥٠٠ گرمی از ٢٩ هزار و ٩٠٠ تومان به ٦٩ هزار و ٩٠٠ تومان رسیده به عبارتی چای خارجی در نیم کیلوگرم ٤٠ هزارتومان و در یک کیلوگرم ٨٠ هزارتومان افزایش قیمت داشته است. آقاطاهر با بیان اینکه چای ایرانی نیز افزایش قیمت جزئی و معقولی داشته است، گفت: دقیقاً میزان این افزایش قیمت را نمی دانم، چون چای ایرانی بیشتر در شمال خرید و فروش می‌شود. به گفته وی چای ایرانی به کشور ترکیه که خواهان این نوع چای است صادر می‌شود. آقاطاهر گفت: این اتفاق خوبی است، چراکه باعث می‌شود چای‌های داخلی صادر شود و سنواتی نشود. وی درباره اینکه آیا احتمال کاهش قیمت چای در بازار وجود دارد، ادامه داد: اگر قیمت ارز نیمایی کاهش یابد و محصول جدید وارد شود احتمال این امر هست. به نقل از مهر؛ آقاطاهر درباره اینکه چرا با وجود کاهش قیمت دلار قیمت چای پایین نیامده است نیز گفت: هیچ مواد غذایی با ارز آزاد وارد نمی‌شود. واردات یا با ارز ٤٢٠٠ تومانی انجام می‌شود و یا ارز نیمایی. در نتیجه کاهش قیمت دلار در بازار آزاد نمی‌تواند تأثیری روی قیمت این محصولات داشته باشد.

سکه دوباره روی موج افزایشی

در پایان معاملات بازار دیروز، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با رشد ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به روز قبل، به رقم ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان رسید. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) نیز ۴ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شد که نسبت به روز قبل، ۱۵۰ هزار تومان گران‌تر شده است. هر نیم سکه بهار آزادی به رقم ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به رقم یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان رسید. هر سکه یک گرمی در بازار امروز، ۹۸۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل، ۱۰ هزار تومان گران‌تر شده است و هر گرم طلای ۱۸ عیار، با افزایش ۱۳ هزار تومانی به رقم ۴۲۱ هزار و ۲۰۰ تومان رسید. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب‌شده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به رقم یک میلیون و ۸۲۵ هزار تومان رسید که نسبت به روز دوشنبه، ۵۷ هزار تومان گران‌تر شد. به گفته کشتی آرای، حباب سکه، بین ۲۴۰ تا ۲۶۰ هزار تومان متغییر بود.

آغاز موج کاهش بهای طلا در بازار جهانی

قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار و اقدام سرمایه‌گذاران در سودگیری از رشد اخیر قیمت‌ها، کاهش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز سه شنبه بازار سنگاپور ۰.۵ درصد کاهش یافت و به ۱۴۱۷ دلار و ۸۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۶ درصد کاهش، به ۱۴۱۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

تهدید تعرفه‌ای اروپا علیه آمریکا

دنیای اقتصاد: سبین ویاند، مدیر‌کل کمیسیون تجارت در اتحادیه اروپا تأکید کرده است که اتحادیه‌اروپا آمادگی دارد تا درجهت اصلاح ساختار سازمان تجارت جهانی و چالش‌های کنونی برای تجارت، با واشنگتن همکاری کند؛ اما با این حال هشدار داد، درصورتی‌که آمریکا به تهدید خود برای اعمال تعرفه‌های تجاری بر واردات خودرو از اروپا عمل کند، اروپایی‌ها نیز این اقدام را تلافی خواهند کرد. او که مذاکره‌کننده سابق اتحادیه در زمینه برگزیت بوده است، این سخنان را در نخستین سفر به واشنگتن با لحنی مصمم‌تر از گذشته به خبرنگاران اعلام کرد. دیپلمات کهنه‌کار اتحادیه اروپا همچنین تصریح کرد، اروپا در اعمال تعرفه‌ها بر خودروهای وارداتی از آمریکا منافعی به‌ دست نمی‌آورد و از این روی، نمی‌خواهد ناچار به انجام چنین اقدامی شود. او هشدار داد اگر واشنگتن تهدید خود را برای اعمال تعرفه‌های ۲۵ درصدی بر خودروسازی اروپا اجرایی کند، اتحادیه اروپا نیز با اعمال تعرفه پاسخ آمریکا را خواهد داد.
 
قانون جدید روسیه برای حمل و نقل میوه و سبزیجات

تاس: قوانین سخت گیرانه برای انتقال انواع میوه و سبزیجات از نوزدهم آگوست در روسیه اجرایی خواهد شد. بر اساس حکم دولتی که در نوزدهم جولای منتشر شد پس از ابلاغ این قانون مسافران نمی‌توانند بیش از 5 کیلوگرم سبزی و میوه بدون داشتن مجوز و گواهی مربوطه حمل کنند. بر اساس این قانون جدید مسافران نمی‌توانند بیش از 3 دسته گل در چمدان‌ها و کیف‌های مسافرتی حمل کنند که البته این دسته‌ها هم باید حداکثر تا 15 شاخه گل داشته باشد و برگ یا دیگر بخش‌های گل را نیز نداشته باشند. این گزارش می‌نویسد، در صورتی که مسافران بخواهند حجم زیادی گل و سبزی حمل کنند نیاز به گواهی و مجوز مربوطه است در غیر این صورت، بر اساس قانون اگر در مبادی خروجی رؤیت شوند این میوه و سبزیجات ارجاع داده شده و یا معدوم می‌شوند. قرار است این قانون برای انواع حمل و نقل‌ها از جمله دریایی، هوایی، ریلی و جاده‌ای اعمال شود. البته این قانون نگرانی‌هایی هم در مورد خدمه‌های کشتی‌ها، هواپیماها و خودروهایی که در مرزها عبور می‌کنند نیز دارد و قرار است برای آنها هم تمهیداتی اندیشیده شود.

واکنش وزیر اقتصاد به خبر گم شدن یک میلیارد یورو دولتی: ارز که گم نمی شود

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، با اشاره به اعلام خبری مبنی بر گم شدن یک میلیارد یورو ارز دولتی، گفت: چنین موضوعی به هیچ وجه صحت ندارد و اصل موضوع این است که ارزی برای واردات محصولی تخصیص یافته اما برای بازگشت کالا مسیرهای محاسبات کامل انجام نشده است. این عضو کابینه دولت دوازدهم، با بیان اینکه ارز که گم نمی شود، افزود: به یک واردکننده، ارزی تخصیص داده شده که فلان کالا را وارد کند که برخی از این کالاها وارد شده اما ثبت نشده و برخی در مسیر واردات است. به نقل از خانه ملت، دژپسند تصریح کرد: بنا بر قانون هر واردکننده ای پس از تخصیص ارز 4 ماه فرصت دارد کالا را وارد کشور کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یک میلیارد یورو گم شد

سلطان یورو هم پیدا شد !!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
دلار که چند صد تومن ارزون میشه آقایون شروع میکنن به سخنرانی و جو دادن حالا که تو یک هفته بیش از هزارتومن گرون شده همه سکوت کردن .آقا این افزایش و کاهش های سینوسی خیلی بدتر از گران ماندن دلار هست این بالا پایین رفتن های سینوسی باعث میشه اعتماد مردم به بهتر شدن فضای اقتصادی کاملا از بین بره
ناشناس
| Thailand |
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
آقای وزیر اقتصاد
توی این دوره و زمونه ای که دکل نفتی و مجسمه های شهر با آن عظمت شان گم می،شوند چرا ارز با آن خوش خوراکی اش گم نشود
سیروس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
ارز که گم نمی شود !!!!
فقط خورده میشود عینا شبیه هر نوع خودرنی دیگر . به همین سادگی .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
ما دیگه ضد ضربه شدیم.... بخورینننننن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
هیچ ارزانی جز ارازنی واحد پول ملی اتفاق نیفتاده

بخاطر این ارزانی شدید و فاجعه آمیز از دولت تشکر میکنیم.

ضمنا قیمت یارانه های خانوارها طی این مدتی که میگفتند گرانی سر به فلک کشیده همچنان ثابت مانده.

باز هم تشکر میکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
اولا که دولت کلا هیچ کارس و فقط نقش تدارکاتچی داره . بعدم یارانه مفت برای چی باید به مردم داده بشه منکه از اول یارانه ثبت نام نکردم و الان بیکار شدم باید جور یارانه مفت بگیران رو بکشم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
موج جدید گرانی روی دیگر سکه و همه آمارهای کذب و وعده های توخالی را به ما نشان داد

هیچ ارزانی در کار نیست
آریایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
جناب وزیر اقتصاد ؛ در ایران میشه !!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
جنگ زرگری تا کی؟ از یک طرف شما یک چیزی میگید از یک طرف بانکها پدر مردم را در میاورند . در مورد تحویل اتوموبیلهایی ثبت نام شده هم بر خلاف نظر شما به قیمت روز حساب میکنند و در جواب اعتراض مشتری می گویند برید به وزرات شکایت کنید مردم دیگه جانشان به لبشان رسیده چکار باید کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
این که اقتصاد نیست نوعی خود ویرانگری است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یک مقدار دلار دارند شاید چند صد میلیون دلار اینها را میریزند در بازار قیمت دلار کاهش پیدا می کند یک عده پیرزن پیرمرد تهرانی هم بیچاره ها از ترس می روند دلارهایشان را می فروشند بعد همین دلارها را دوباره به مردم می فروشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
تقریبا تمام اقتصاد مملکت خوابیده ولی آقای روحانی در تمام سخنرانی هایش از یک بهشت حرف می زند که ما در آن زندگی می کنیم ولی در واقعیت ما در جهنم داریم زندگی می کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
واقعا تورم 40 درصده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
گل بود به سبزه آراسته شد ترامپ کم بود بوریس جانسون هم نخست وزیر انگلیس شد ظاهرا می خواهد از برجام خارج بشود و میخ آخر را به تابوت برجام بکوبد اقتصاد ایران که سرگیجه گرفته کاملا از پا می افتد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
آدم خوش خیال!
بزار خارج بشون.
نه اینکه با برجام اوضاع بهتر شوده بود؟! رکود اقتصادی و بیکاری در زمان برجام بسیار بدتر هم بود.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
اقتصاد زمانی که برجام در اوج هم بود چنان رونقی نداشت و فقط دولت با ساکن کردن هرگونه فعالیتی تورم را پایین نگه داشته بود و اینکار یعنی دیکته ننوشتن ولی وقتی ترامپ آمد و دولت مجبور به حرکت شد معلوم شد که نمره دیکتش زیر صفره ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
دیروز قیمت سکه به ۴۵۰۰۰۰۰ و دلاربه ۱۲۷۰۰ رسید
امروز دلارمجددا به کانال ۱۳۰۰۰ تومان باز خواهدگشت
القای روانی برای نگه داشتن دلار درکانال ۱۱۰۰۰ تومان چندروزبیشتردوام نیاورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
جناب دژپسند ! در ايران همه چيز امكان دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
به گفته شریعتمداری الان در بازار همه کالاها دارد با دلار پنجاه هزار تومانی فروخته میشود بانک مرکزی دلار را با می خواهد بیاورد زیر ده هزار تومان یعنی دارد یک رانت بزرگی به صراف ها و واردکنندگان می دهد و این کار یعنی دادن رانت از جیب مردم به عده ای خاص
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یعنی دژپسند حرف وزیر بهداشت را هم قبول ندارد نمکی گفت دلار گرفتند برای برای پمپ قلب به جای آن کابل برق وارد کردند صدها میلیون دلار و یورو هم به ایران برنگشته
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
واقعا یک میلیارد یورو گم شده؟ عجیب تر از این نشنیده بودم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
ایرانی متعجب ندیده بودم البته شاید شما ایرانی نباشید ولی ما ایرانی ها دیگر از دیدن و شنیدن هیچ چیزی تعجب نمی کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
افزایش ٨٠ هزارتومانی قیمت چای خارجی

رئیس اتحادیه بنکداران با اشاره به افزایش قیمت چای در بازار گفت: دلیل این مساله حذف ارز ٤٢٠٠ تومانی از واردات چای و اختصاص ارز نیمایی برای واردات آن بوده است.
آقای محترم! قبل از همه این داستانها چای کیلویی نهایتا 20 هزار تومان بود از پارسال شروع به افزایش کرد و با دلار بالا رفت و شد کیلویی 80 هزار تومان پس ارز 4200 تومن درست نیست البته برای فروش حالا دوباره با حذف این ارز دوباره افزایش قیمت !!!!!!!!...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
یادتونه چطور به آقای احمدی نژاد اهانت میکردید؟ در حالی که ایشان از نظر ساختاری بستر کشور را برای پیشرفت آماده کردند:
اجرای مالیات بر ارزش افزوده
هدفمندی یارانه ها
مسکن مهر
ایجاد و توسعه دولت الکترونیک (قبل از ایشان برای پرداخت قبض باید توی صف بانک می ایستادیم)
ایجاد اشتغال برای موج افزایش جمعیت دهه شصت که در زمان ایشان شاغل شدند
توسعه فناوری هسته ای در کشور
و....
شرایط فعلی به خواست مردم ایجاد شده، از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
این همه خودتان دم از بدبختی و فلاکت و تورم میزنید ، ولی با کمال تعجب مبلغ یارانه همان مبلغ قبلی است .

آخه ما مردم ایران ، چطور به شماها دلخوش باشیم و با چه امیدی در انتخابات شرکت کنیم ؟

البته مدتیست که از اعصاب خردیهایم کم شده ، چون اصلاً صدا و سیمای میلی رو نگاه نمیکنم .
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
حرف دکتر نیلی مبنی بر اینکه ارزوی امریکا ارزان فروشی ارز در ایران است را فراموش نکنید و اینکه امریکا میداند تهیه مجدد ارز برای ایران بسیار مشکل است.
ارز ۴۲۰۰ اشتباهه محضه.در دارو هم به بیراهه رفته منتهی اقایون مجدد تکذیب می کنند ادعای گم شدن یک میلیارد یورو دارویی را!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
چرا یارانه بازنشسته فرهنگی را از سال 94 تاکنون قطع کرده اید ؟ این بی عدالتی است که ثروتمندان یارانه بگیرند ولی بازنشسته فرهنگی با حقوق زیر سه میلیون را قطع کنید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
فکرکردید با جوروانی میتوانید دلارراپایین بیاورید ومردم راوادارکنیددلارهاشون رابفروشن آخه تومملکتی که هیچ ثبات اقتصادی نداره کدوم آدم عاقلی دلاراشومیفروشه مردم خودشون یه پا اقتصاددان شده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۲
همان طور که دکل نفتی گم میشه ارز که راحت تر گم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۳
من کارشناس یک شرکت مهندسی مشاورهستم در اسفند سال ۹۷ شرکت ما ۵۰ درصد از نیروهایش راکه عمدتا کارشناس ومهندس بودند اخراج کرد تاجایی که میدانم اکثرشرکتهای همکار دردوسال گذشته نیروهایشان راتعدیل کرده اند چون پروژه ها تعطیل شده وپروژه جدیدی تعریف نشده و انهایی هم که مانده اند ماههاست حفوق نگرفته اند واقعا کفرم میگره وقتی میبینم یک عده دراین شرایط وانفسای اقتصادی صحبت ازکاهش بیکاری میکنند شمارابخدا اگرقادرنیستید گره ای ازمشکلات مردم بازکنید حداقل با ارایه امارهای ساختگی مثل امار بیکاری وتورم نمک روی زخم مردم نپاشبد !!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا آلودگی هوا محسن پورسیدآقایی هفته پژوهش طرح ملی مسکن مجید بهرامی گاز مرکاپتان ال کلاسیکو زهرا امیرابراهیمی