بازدید 8575
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بازده ماهانه حدود ۸ درصدی برای بورس تهران، افت سهام آسیایی، سکه باز هم گران شد، هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با عراق دور از دسترس نیست، سقوط میزان سرمایه‌گذاری چین در آمریکا/ کاهش خرید ملک در آمریکا توسط چینی‌ها، روند افزایشی نرخ جهانی طلا از سرگرفته شد و افزایش بهای نفت درپی تحولات خاورمیانه را در بر دارد.
کد خبر: ۹۱۳۳۴۷
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۰ 23 July 2019

قیمت دلار یک ماهه ۱۳۰۰ تومان کاهش یافت/ وزیر صنعت: تولید رمزارز همانند تولید یک کالاست/ بلومبرگ: افزایش ارزش ریال برخلاف ادعای ترامپ/ فروش اموال مازاد برای پرداخت پاداش بازنشستگان/ تعمیر رایگان دو خودروی جنجالیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بازده ماهانه حدود ۸ درصدی برای بورس تهران، افت سهام آسیایی، سکه بازهم گران شد، هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با عراق دور از دسترس نیست، سقوط میزان سرمایه‌گذاری چین در آمریکا/ کاهش خرید ملک در آمریکا توسط چینی‌ها، روند افزایشی نرخ جهانی طلا از سرگرفته شد و افزایش بهای نفت درپی تحولات خاورمیانه را در بر دارد.

بازده ماهانه حدود ۸ درصدی برای بورس تهران

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز دوشنبه، با افزایش ۳۳۸۶ واحدی معادل ۱.۳۶ درصد به رقم ۲۵۳ هزار و ۴۷ واحد رسید. نماگر کل در آخرین معاملات تیرماه با حضور پررنگ خریداران مواجه شد و بازده ماهانه حدود ۸ درصدی را رقم زد. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۹۲۳ واحدی معادل ۱.۳۶ درصد به رقم ۶۸ هزار و ۹۹۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۳۱ واحدی معادل ۰.۳۸ درصد، عدد ۶۰ هزار و ۳۶۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۵۵ واحدی معادل ۰.۳۸ درصد به رقم ۴۰ هزار و ۶۸۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۷۶۱ واحد افزایش معادل ۱.۳۶ درصد را رقم زد و به سطح ۲۸۱ هزار و ۱۲۳ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۶۲۷ واحد افزایش معادل ۱.۴۳ درصد به رقم ۱۸۶ هزار و ۵۲۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۶۱۴۶ واحد افزایش معادل ۱.۲۴ درصد همراه بود و عدد ۵۰۲ هزار و ۹۵۳ واحد را به نمایش گذاشت. 

قیمت دلار یک ماهه ۱۳۰۰ تومان کاهش یافت/ وزیر صنعت: تولید رمزارز همانند تولید یک کالاست/ بلومبرگ: افزایش ارزش ریال برخلاف ادعای ترامپ/ فروش اموال مازاد برای پرداخت پاداش بازنشستگان

افت سهام آسیایی در شروع معاملات هفتگی

روز دوشنبه، در حالی که سرمایه‌گذاران انتظارات خود در مورد کاهش شدید نرخ بهره توسط فدرال‌رزرو را کاهش دادند، سهام آسیایی افت کردند. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۰.۱ درصد پایین آمد. نیکی ژاپن ۰.۲۷ درصد افت کرد. در بازار چین، پس از آغاز به کار بورد تکنولوژی شاخص شانگهای، که سبک آن مانند شاخص نزدک آمریکا است، این شاخص ۰.۷۲ درصد از ارزش خود را از دست داد. هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ هم ۰.۷۱ افت کرد. اما شاخص‌های ای‌اس‌اکس استرالیا و کوسپی کره‌جنوبی، بر خلاف روند بازارهای منطقه، به ترتیب ۰.۱۲ درصد و ۰.۹ درصد رشد کردند. هفته گذشته، به دنبال اظهارات رئیس فدرال‌رزرو نیویورک، احتمال کاهش ۰.۵ درصدی نرخ بهره آمریکا، در جلسه ۳۰-۳۱ جولای بانک مرکزی آمریکا، افزایش یافته بود و بازارها موقتاً رشد کردند، اما پس از اینکه روز جمعه فدرال‌رزرو نیویورک برای اظهار نظر ویلیامز توضیحی منتشر کرد و گفت که بیانات او اشاره‌ای به سیاست‌گذاری احتمالی فدرال‌رزرو نداشته است، بازارهای جهانی رشد خود را از دست داده و در منطقه منفی بسته شدند. احتمال کاهش ۰.۵۰ درصدی نرخ بهره پس از گزارش وال‌استریت ژورنال، کمتر هم شد. وال‌استریت ژورنال در گزارش خود اعلام کرده بود که بانک مرکزی آمریکا در اجلاس آخر ماه جولای خود نرخ بهره را ۰.۲۵ درصد کاهش خواهد داد. افزایش احتمال کاهش کمتر نرخ بهره (کاهش ۰.۲۵ درصدی) باعث تقویت نرخ دلار و سود اوراق قرضه آمریکا شد. شاخص دلار در برابر شش ارز مهم جهان، پس از رشد ۰.۴ درصدی روز جمعه، در نرخ ۹۷.۱۵۲ واحد ثابت ماند. سود اوراق ده ساله خزانه‌داری آمریکا، روند صعودی روز جمعه خود را ادامه داد و به ۲.۰۵۸ درصد رسید.

سکه باز هم گران شد

روز دوشنبه، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل، ۳۰ هزار تومان رشد داشت. هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با رشد ۴۰ هزار تومانی به رقم ۴ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان رسید. هر نیم سکه بهار آزادی نیز ۲ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. هر سکه یک گرمی، ۹۷۰ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز قبل، تغییری نداشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار، با افزایش ۳ هزار تومانی به رقم ۴۰۸ هزار و ۱۰۰ تومان رسید. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آبشده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به رقم یک میلیون و ۷۶۸ هزار تومان رسید که نسبت به روز قبل، ۱۴ هزار تومان گران‌تر شد. به گفته کشتی آرای، حباب سکه با توجه به تقاضا در بازار، ۲۴۰ هزار تومان بود.

بهای دلار یک ماهه ۱۳۰۰ تومان کاهش یافت

روز گذشته بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی که بیانگر میانگین وزنی نرخ خرید و فروش ارزبر مبنای معاملات ثبت شده در سامانه نظارت ارز توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است؛ هر اسکناس دلار آمریکا به قیمت 11800 تومان خریداری شد و به قیمت 11900 تومان به متقاضی دریافت دلار آمریکا فروخته شد. این نرخ نسبت به آخرین روز کاری خردادماه، 1300 تومان کاهش داشته است. همچنین هر اسکناس یورو در آخرین روز تیرماه، به قیمت 13700 تومان خریداری شد و به نرخ 13800 تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد، حال آنکه نسبت به پایان خردادماه، همانند دلار، 1300 تومان ارزان تر شده است. 

بلومبرگ: افزایش ارزش ریال بر خلاف ادعای ترامپ

شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی به بررسی ادعای ترامپ مبنی بر اثربخش بودن تحریم‌های آمریکا و از دست رفتن ارزش پول ملی ایران پرداخت و نوشت: اگر پولی در دنیا باشد که انتظار نداشته باشید، در حال تقویت ارزش است، آن ریال ایران است. اما این اتفاق در حال رخ دادن است. این گزارش می‌افزاید: واقعیت این است که ریال در حال تقویت ارزش است و در یک هفته گذشته حدود 8 درصد نسبت به دلار قوی‌تر شده و افزایش ارزش ریال از اوایل ماه می (اردیبهشت) تاکنون به ۳۰ درصد رسیده است.

بلومبرگ که این آمارها را براساس آمارهای پایگاه‌های داخلی تحلیل کرده است، صحت آن را در گزارشی میدانی از فعالان بازار ارز در ایران تأیید می‌کند. دولت دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا مدت‌هاست، در حال تشدید تحریم‌های علیه ایران است. ترامپ که معمولا درباره موفقیت این فشارها صحبت می‌کند ماه گذشته و درپی افزایش تنش ایران و آمریکا در خلیح فارس، تحریم‌ها را شدیدتر هم کرده است. ترامپ در ماه ژانویه در نشست کابینه دولت آمریکا مدعی شد که "ارزش پول ملی ایران به لطف ما تحت محاصره و فشار است". استیو هانکه، استاد اقتصاد دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور در این رابطه می‌گوید: انعطاف‌پذیری و بازگشت ارزش ریال نشان می‌دهد ایران که بخشی از وارداتش را برای حفظ ارز در کشور محدود کرده توانسته وضعیت خود را به ثبات برساند.

بلومبرگ در ادامه گزارش خود می‌افزاید: البته تغییراتی در سیستم ارزی ایران نیز رخ داده است. بانک مرکزی ایران قیمت ارز رسمی کشور را در سطح ۴۲۰۰ تومان حفظ کرده است، ولی اخیرا تلاش کرده که صادرکنندگان بیشتری را به استفاده از سامانه مبادلات تجاری "نیما" وارد کند که از سال گذشته راه‌اندازی شده است. نرخ ارز در سامانه نیما در ماه‌های اخیر به گونه‌ای شده تا شرکت‌های بیشتری را برای فروش ارز حاصل از صادرات خود در این سامانه تشویق کند. بر اساس این گزارش، این اقدام فشار روی ریال را در بازار آزاد که بیشتر توسط کسب‌ و کارهای خُرد و افراد عادی مورد استفاده قرار می‌گیرد کاهش داده است. قیمت دلار در بازار آزاد اکنون حدود ۱۲ هزار تومان است و به قیمت در بازار نیما که حدود ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان است نزدیک شده است. بلومبرگ در پایان می‌نویسد: ریال با وجود اینکه در این مدت تقویت شده، هنوز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۲ درصد کاهش ارزش داشته و شرایط درحال حاضر برای پایین نگه داشتن نرخ ارز در کشور سخت‌تر از گذشته است.

هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با عراق دور از دسترس نیست

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در اینستاگرامی نوشت: امروز در آخرین روز تیرماه ۹۸، در حاشیه مذاکرات هیات های عالیرتبه دو کشور ایران و عراق، با فؤاد حسین معاون نخست وزیر و وزیر دارایی عراق در مورد روابط اقتصادی و تبادلات پولی دو کشور بحث و گفت‌وگو کردیم. وی تصریح کرد: هدف گذاری حجم تجارت ۲۰ میلیارد دلاری با گسترش روابط اقتصادی وحضور فعالین اقتصادی دوکشور خیلی دور از دسترس نیست. توسعه روابط پولی ومالی دوکشور نقش مهمی در پیشبرد هرچه سریعتر این هدف خواهد داشت.

وزیر صنعت: تولید رمزارز همانند تولید یک کالاست

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در  نشست کمیسیون اقتصادی با موضوع بررسی رمز ارزها، گفت: ایران در برابر فناوری‌های جدید همیشه یک مقاومتی داشته است که تجربه های گذشته نشان می دهد، باید در این حوزه باید به یک اشتراک نظر دست یافت. این عضو کابینه دولت دوازدهم، افزود: در دولت این بحث مطرح شده که در حوزه فناوری ها و کسب و کارهای جدید باید اقداماتی صورت گیرد تا بر این اساس در آینده این موضوعات به اقتصاد کشور تحمیل نشود. وی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئول صدور مجوز برای تولید ارز دیجیتال شد، ادامه داد: تولید رمزارزها همانند تولید یک کالا هستند که الزامات خود را دارد و بر این اساس کمیسیون اقتصادی دولت رمزارزها را به عنوان یک صنعت به رسمیت شناخته که تولید آن نیز باید به عنوان یک کالا محسوب شود. وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه با ورود رادیو به کشور هر فردی برای خرید این کالا باید از کلانتری مجوز اخذ می‌کرد، تصریح نمود: اگر در برابر فناوری جدید به صورت مدیریت شده تصمیم‌گیری نشود همانند یک سیل ممکن است ویرانگر باشد.

افزایش بهای نفت درپی تحولات خاورمیانه

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر تحولات اخیر خاورمیانه که نگرانی‌ها نسبت به مختل شدن عرضه در این منطقه را برانگیخت و همچنین توقف تولید بزرگترین میدان نفتی لیبی افزایش پیدا کرد. بهای معاملات آتی نفت برنت ۸۵ سنت یا ۱.۴ درصد افزایش یافت و به ۶۳ دلار و ۳۲ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت در اوایل معاملات روز دوشنبه یک دلار افزایش پیدا کرده بود. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۴۷ سنت یا ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۵۶ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه رسید. شاخص قیمت نفت آمریکا هفته گذشته بیش از هفت درصد و نفت برنت بیش از شش درصد کاهش داشت. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA در یادداشتی نوشت: ضعیف شدن تقاضای جهانی و رشد ذخایر آمریکا نمودارهای نفت را بسیار منفی کرده اما با بالا ماندن تنش‌ها در خلیج فارس، این وضعیت ممکن است تغییر کند.

سقوط میزان سرمایه‌گذاری چین در آمریکا/ کاهش خرید ملک در آمریکا توسط چینی‌ها

راشاتودی: ادامه جنگ تجاری بین چین و آمریکا به عنوان دو اقتصاد بزرگ جهان باعث شده در سال 2018 سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی بین دو کشور 60 درصد نسبت به سال 2017 کاهش یابد. اطلاعات ارائه شده از سوی مؤسسه رودیوم گروپ نشان می‌دهد که چین در سال 2018 سرمایه‌گذاری در اقتصاد آمریکا را 88 درصد کاهش داده است. به عبارت دیگر سرمایه گذاری چینی‌ها از 46.5 میلیارد دلار در سال 2016 به تنها 5.4 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده است. بر اساس اطلاعات اولیه موجود تا ماه آوریل شرکت‌های چینی تنها 2.8 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه‌گذاری کرده‌اند. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاری آمریکا در چین از 14 میلیارد دلار در سال 2017 به 13 میلیارد دلار در سال 2018 رسیده که کاهش کمی محسوب می‌شود. اسوار پراساد مدیر سابق بخش چین صندوق بین‌المللی پول طی مصاحبه‌ای با روزنامه نیویورک تایمز گفته این حقیقت که سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی چین در آمریکا کاهش شدیدی داشته است، نشان می دهد که چقدر روابط اقتصادی بین دو کشور بدتر شده است. به گزارش انجمن ملی مشاور املاک آمریکا خرید ملک در آمریکا توسط چینی‌ها در ژانویه تا مارس سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 56 درصد کاهش یافته است. لائورنس یون کارشناس ارشد انجمن مشاوران املاک آمریکا می‌گوید: کاهش خرید ملک در آمریکا توسط چینی‌ها بسیار قابل توجه است که نشان دهنده کاهش اطمینان آنها برای خرید ملک در آمریکاست.

تعمیر رایگان دو خودروی جنجالی

دنیای اقتصاد: طی ماه‌های گذشته، نقص فنی در خودروهای فوکوس و فیستا شرکت فورد دردسر‌های فراوانی را برای این خودروساز آمریکایی ایجاد کرده است. پس از آنکه یک روزنامه آمریکایی در مطلبی مدعی شد، فورد از مشکلات فنی این دو خودرو پیش از تحویل آنها به مشتریان خبر داشته است، اکنون این خودروساز تمامی نمایندگی‌های خود را موظف کرده تا هر خودروی فیستا یا فوکوس که دارای نقص فنی در گیربکس‌های دوکلاچه پاور شیفت خود هستند، رایگان تعمیر کنند. اندکی پس از عرضه خودروهای مزبور، سیل اعتراضات و شکایات به‌ سوی سازمان امنیت ترافیک بزرگراه‌های آمریکا روانه شده است. در مارس ۲۰۱۷ شکایت ۹/ ۱ میلیون تن از مالکان خودروهای فوکوس مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ و فیستا مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ که به گیربکس دوکلاچه مجهز بوده‌اند ثبت شده است. روزنامه «دیترویت فری‌پرس» در گزارش خود آورده بود: «برخی مشکلات به این دلیل رخ داده‌اند که فورد تنها تصمیم گرفته است، از گیربکس دوکلاچه در مراحل آخر طراحی دو خودروی یاد شده استفاده کند و پیش‌تر چنین گیربکسی را عرضه نکرده بود.»
 
فروش اموال مازاد برای پرداخت پاداش بازنشستگان
 
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از پرداخت پاداش بازنشستگان از محل فروش اموال و دارایی‌های مازاد دستگاه‌های دولتی خبر داد.

محمدباقر نوبخت، معاون رییس جمهور، در بخشنامه‌ای اعلام کرد که به منظور پرداخت به‌موقع پاداش پایان خدمت بازنشستگان شریف و خدوم دستگاه‌های اجرایی و با استناد به بند (ب) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و آیین‌نامه اجرایی آن، مقتضی است تمهیدات لازم برای فروش اموال و دارایی‌های غیرمنقول مازاد در اختیار دستگاه، مطابق قوانین و مقررات مربوطه انجام و پرداخت پاداش مذکور از این محل مورد اقدام قرار گیرد. طبق اعلام سازمان برنامه و بودجه، نوبخت این بخشنامه را به همه دستگاه‌های اجرایی قوای مجریه، مقننه و قضائیه، نیروهای مسلح، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌ها و مؤسسات دولتی نهادهای انقلاب اسلامی ابلاغ کرده است.

روند افزایشی نرخ جهانی طلا از سر گرفته شد

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تأثیر تنش‌های ژئوپلتیکی و عملکرد ضعیف بازارهای مالی که از تقاضا برای فلز ارزشمند پشتیبانی کرد افزایش یافت، ولی دلار قوی‌تر رشد قیمت‌ها را محدود کرد. به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز دوشنبه بازار سنگاپور ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۴۲۷ دلار و ۲۶ سنت رسید. این فلز در معاملات روز جمعه تا مرز ۱۴۵۲ دلار و ۶۰ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ماه می سال ۲۰۱۳ بود اما در پایان معاملات با ۱.۵ درصد کاهش بسته شد. در بازار معاملات آتی آمریکا هر اونس طلا با ۰.۱ درصد افزایش، به ۱۴۲۸ دلار و ۵۰ سنت رسید. به گفته برایان لاین، مدیرکل شرکت "گلد سیلور سنترال"، تحولات اخیر خاورمیانه و همچنین افت ارزش معاملات سهام و دورنمای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا، از قیمت طلا پشتیبانی کرده است؛ اما سرمایه‌ گذاران نگران دلار قوی‌تر هستند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۱
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
همچین نوشتین دلار یک ماهه 1300 تومان کاهش یافت که انگار ذره اتم را شکافتین ، چرا اون موقع که دلار را از 3700 تومان به یکباره به پرواز درآوردین صداتون درنیامد. مگه فرقی هم میکنه دلار الان بیاد پایین؟ هر چی مایحتاج مردم بود به عرش رسید و مردم جاموندن. فکر میکنید قیمت چه کالا و خدماتی با پایین اومدن ارزش دلار پایین خواهد اومد؟ قطعاً هیچی .
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
هدفگذاری حجم تجارت ٢٠ میلیارد دلاری با عراق دور از دسترس نیست خواهشا زیاد از رونق تجاری با عراق حرف نزنید چون هروقت حجم تجاری ما با عراق زیاد شد فردایش تنش و حملات و کامنت ها ناجور رخ داد.
محسن
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ایرانی
یادت هست مدام کامنت می ذاشتی پوشک گران شده، جنابعالی که نه غمخوار ملتی نه تولید کننده پوشک بخاطر چی هی جو می دادی؟
بهداد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ایرانی جان فقط یک راه وجود دارد دوباره یه کسی مثل سیف بشه رییس بانک مرکزی وگرنه با این حرفا هیچ اتفاقی برای دلار نمی افتد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
یکی دو روز اومد پایین الان داره میره بالا دوباره. دلیلش چیه که دولت پایین نگهش داشت بعدا مشخص میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
تغییرات قیمت ارز و سکه هیچ تاثیری بر بازار نداشته و کالاهای اساسی همچنان گران و گرانتر میشوند

دولت با آمارهای نادرست مردم را فریب ندهد
همه گرانی ها با مجوز دولت بوده

فعلا هیچ ارزانی اتفاق نیفتاده و بدبختانه کیفیت اجناس نیز از قبل پایین تر آمده
پاسخ ها
فردوس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
روزای خوش گذشت یادت میاد ثانیه به ثانیه پیام می دادی دلار بالا می رفت سودش را من می کردم تو بازار گرمی، ازت ممنوم.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
دللیل ارزانی دلار نه تمهیدان بانک مرکزی است و نه دولت دلیل اصلی عدم ورود هر گونه لوازم نورد نیاز کارخانجات مواد اولیه خوراکی و دارو میباشد تحریمها تشدید شده
شما دلار را 5000 تومن کن بجز خانه دار های 5 درصدی کسی توان خرید ندارد اینه که هر روز قیمت دلار میارید پایین
توان خود را برای واردات اقلام مورد نیاز بکار گیرید مملکت کاملا خوابیده دولت هم به خواب عمیق فرو رفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
آقا فردوس
تند نرو
من یک هموطن و کارگرم
حتی یک دلاری هم ندارم
تهمت میزنی عواقب گناهش رو هم بعهده بگیر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اقتصاد کشور و وضعیت معیشتی مردم به دنبال دلار جهانگیری زمینگیر شد، حالا باید برای مثلا پایین آمدن دلار ذوق کنیم؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
افزایش ارزش ریال؟؟؟؟ وات؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
قیمت لبنیات و گوشت و مرغ افزایش داشته نشان دهنده افزایش قدرت ریال است؟؟؟؟؟
دوغ ۳ هزارتومانی شده ۶۰۰۰ تومان افزایش ۲ برابری ریال است؟؟؟؟
بورس را که نگو فقط صعود صعود صعود خدا قوت
ناشناس
| Netherlands |
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
مرغ امروز ۱۵۳۰۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
كاشكي همين روند كاهشي ملايم قيمت ارز رو هم بتونين حفظ كنيد . بعيد مي دونم اين روند كاهشي ادامه داشته باشه . اگه اين كاهش روند نرخ ارز روي قيمت كالاها هم اثر بذاره و اونها رو هم كاهشي كنه ، اونوقت ميشه گفت به موفقيت اقتصادي رسيديم .
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
با این کاهش ها هیچی درست نمیشه مردم رو فقط سرکار می زارن و فکر می کنند که گرفت و مردم هم باور کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
خوب به ما چه که دلار اومده پایین ، چه تأثیری روی این زندگی ما داشته ؟

دلار میره بالا عده ای خاص متنفع میشن ، دلار میاد پایین دوباره عده ای خاص هستن که نفع میبرن ،

با این حرف ها داغ مردم رو تازه نکنید .

....
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اقای ربیعی گم شدن یک میلیارد یورو را تکذیب یعنی ارز ۴۲۰۰ همچنان به عده ای تعلق میگیرد.
مجلس چرا مداخله نمی کند و تحقیق ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
یک ماهه ۱۳۰۰ کاهش پیدا می کنه و سه روز بر می گرده سرجاش

علی برکت الله
م-ا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
این همه پولی که هر ماه از ما شاغلین کسر می شود به کجا می رود که دولت برای پرداخت پاداش ها مجبور می شود اموال خودش را بفروشد ؟ضمنا این خود دولت هست که همه چیز را گران می کند و بعد دم از کاهش قیمت ها می دهد نمونه اش افزایش 85 میلیونی خودروی سراتو پس بهتر است دولت ملت را ............... فرض نکند و جلو همه دزدی ها را بگیرد
ناصر
|
United Arab Emirates
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کجاکاهش یافته بازم برگشت سرجاش
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
به به چشم نخورید.یک ماهه 1300 دلار کاهش یافت . آخه چرا نمیگی یک شبه 10 هزار گران شده .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
کجای رمزارزهای یک کالاست؟ لابد قمار هم اگر درصد قابل قابلی در احتمال موفقیت داشته باشد جایز است چون پول یا سرمایه تولید میکند
...
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
شرایط بگونه ای نیست که بورس افزایش یابد سهامداران مراقب باشند
بصورت غیرکارشناسی سهام میخرند زمانی که سقوط میکند و متضرر میشوند میگویند دولت مقصر است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
سه شنبه اول مرداد ساعت ۱۲
سکه ۴۴۰۰۰۰۰
دلار ۱۲۴۵۰
قیمت ها بسرعت درحال افزایش هستند
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
الان شد ۱۲۵۵۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
چرا نمی گویید دلار شش ماهه دوبرابر شده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
البته موقع مناسبی برای این خبرکه دلاریکماهه ۱۳۰۰تومان کاهش داشت امروزنبودچون طی سه روزاخیرحدودپانصدتومان افزایش یافته درضمن اگربالابرودروزی بیشترازسیصدتاچهارصدتومان رشد میکندواگراحیاناپائین بیایدروزی بیست تاسی تومان واقعا چه مشکلاتی برای سرمایه گذارایجادمیکنداین نوسانات پول ملی مابهمین دلیل است که سرمایه گذاران بجای سرمایه گذاری وایجاد اشتغال متاسفانه سرمایه خودراببانکهاجهت گرفتن بهره بانکی (نزول) میدهندواینهمه بیکاری ونهایتاگرانی حاصل آنست.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
2
اووووف انقد ریال با ارزش شده که نگو. از ریال عربستان هم زده جلو.
میگما نکنه منظور ترامپ از ریال، واحد پول عربستان بوده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
اما ظرف یک روز دوباره دو هزار رفت بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۱
ارزش ریال رو نه بلومبرگ نه ترامپ و نه روحانی می تونند تعیین کنند ارزش واقعی دلار در قدرت خرید مردم خودشو نشون میده ، متاسفانه در مملکتی هستیم که صدای مردم رو مسئولین نمشنوند و بار اصلی مشکلات فقط روی دوش مردمه
نا شناس
|
Germany
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۵/۰۴
واقعا که پولدارها و دلال‌ها چقدر بدنبال پول و ثروت خود هستند . عددهای دلار زیادی خریدند به امید اینکه دلاربه بالای ۲۰ و ۲۵ برسه حالا که داره کمی پایین میاد. دارند سکته می کنند که ضرر کردیم . این دلال صفت ها و نان به نرخ روز خورها بدون کار و زحمت در یک چشم بهم زدن یکشبه میلیاردرها می شوند ...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه اجلاس داووس سردار حجازی زینب ابوطالبی سم آفلاتوکسین سیلاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر لیگ قهرمانان آسیا حمید ابوطالبی