بازدید 3352

نتیجه انتخابات وزنه‌برداری ابطال می‌شود؟/ ابهام در ریاست مرادی

کد خبر: ۹۱۱۵۲۰
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱ 14 July 2019

تعداد آرای مجمع که رییس فدراسیون وزنه برداری را انتخاب کرده باعث اعتراض برخی کاندیدا‌ها شده و آن‌ها معتقدند قانون نصف بعلاوی یک مجمع در انتخاب رییس جدید رعایت نشده است.

به گزارش تابناک ورزشی، انتخابات فدراسیون وزنه برداری یک‌شنبه ۱۶ تیرماه برگزار شد و در پایان مجمع اعلام شد که علی مرادی با ۲۲ رای به عنوان رییس فدراسیون انتخاب شده است. تعداد اعضای مجمع ۴۳ نفر بود (رییس هیات آذربایجان شرقی شرکت نکرد) و اکنون مساله‌ای که باعث اعتراض برخی کاندیدا‌ها شده تعداد آرایی است که رییس را تعیین کرده است.

طبق ماده یک بند ۱۲ آیین نامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی که با امضای وزیر ورزش به فدراسیون‌ها ابلاغ شده است، تعداد رای برای انتخاب رییس اکثریت مطلق است، اکثریت با حد نصاب نصف به اضافه یک، آرا قابل قبول اعضای حاضر در مجمع باید باشد، اما به نوشته ایسنا ؛ از آنجا که تعداد اعضای مجمع وزنه برداری ۴۳ نفر بوده است، نصف مجمع به اضافه یک رای، ۲۲.۵ رای می‌شود و، چون نیم رای نداریم باید ۲۳ رای در نظر گرفته می‌شد، اما اکنون که مرادی با ۲۲ رای رییس شده یعنی قانون نصف مجمع به اضافه یک رای رعایت نشده است. همین مساله باعث اعتراض برخی کاندیدا‌ها شده است.

برخی از کاندیدا‌های انتخابات وزنه‌برداری در گفتگو با ایسنا اعلام کردند، اعتراض خود را هم به صورت کتبی به وزارت ورزش اعلام خواهند کرد تا این موضوع بررسی و انتخابات مجدد برگزار شود. البته یک هفته از برگزاری مجمع انتخاباتی وزنه برداری می‌گذرد، اما وزیر ورزش هنوز حکم علی مرادی را امضا نکرده و باید دید با اعتراض کاندیداها، وزیر ورزش چه تصمیمی نسبت به ایراد قانونی و نتیجه انتخابات وزنه‌برداری خواهد گرفت.

*بند ۱۲ ماده یک آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رییس فدراسیون‌های ورزشی که در تاریخ ۱۶ شهریور ۹۶ مصوب شده و به امضا سلطانی فر هم رسیده است:

ماده ۱۲ آیین نامه برگزاری انتخابات فدراسیون‌های ورزشی

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # مجلس خبرگان
آخرین اخبار
وب گردی