بازدید 4551
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

بانک‌ها در پرداخت تسهیلات شفافیت داشته باشند

کد خبر: ۹۰۹۵۰۶
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸ 04 July 2019
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انتظار ما از بانک‌ها این است که به جای نشستن و منفعل عمل کردن به سمت سرمایه گذار بروند و در پرداخت تسهیلات شفافیت و سرعت عمل داشته باشند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا- علی منصوری امروز (پنجشنبه) در حاشیه جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گلپایگان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از ابتدای سال گذشته تاکنون از مجموع ۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابعی که در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بوده است، ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بانک‌ها ابلاغ شده است؛ همچنین از این میزان سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای نهاد‌های حمایتی و ۶۰۰ میلیارد تومان برای مناطق زلزله زده اختصاص داده شده است و اکنون حدود ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در اختیار داریم که نزدیک به هشت هزار میلیارد تومان آن را بانک‌ها به متقاضیان پرداخت کردند.

وی ادامه داد: برای افزایش اثر بخشی تسهیلات دو برنامه را همزمان در دستور کار داریم، که یکی از آن‌ها مداخلات توسعه اقتصادی و اشتغال مناطق روستایی و دیگری نظارت دقیق بر دستاورد‌های این برنامه است که اکنون در حال اجرا می‌باشد تا خدایی ناکرده منابع به انحراف نرود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص سامانه اشتغال ایرانیان گفت: این سامانه تا پایان تیر ماه با این هدف که تمامی افرادی که در سن اشتغال هستند دارای کد شغلی شوند تا مهارت افراد و یا شاغل بودن یا نبودن آن‌ها مشخص شود، راه اندازی می‌شود؛ این ابزاری برای سیاست گذاری دقیق اشتغال کشور است.

منصوری تصریح کرد: در سفری که به گلپایگان داشتم، مقرر شد برنامه مشخص و مشترک بین‌دستگاهی و بخش خصوصی با محوریت فرمانداری و همکاری دستگاه‌ها برای توسعه اقتصاد و اشتغال شهرستان ایجاد شود و این برنامه ظرف یک ماه آینده آماده اجرا شود تا در فضا‌های کسب و کار مشخص، تمرکز کنیم.

وی تصریح کرد: انتظار ما از بانک‌ها این است که به جای نشستن و منفعل عمل کردن به سمت سرمایه گذار بروند و در پرداخت تسهیلات شفافیت و سرعت عمل داشته باشند. تثبیت اشتغال موجود، ایجاد اشتغال در رشته‌هایی که رونق دارند و اشتغال حمایتی از اهدافی است که دنبال می‌کنیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
وب گردی