بازدید 12140
۷

تداوم ورود سیلاب به شمال سیستان و بلوچستان

کد خبر: ۸۹۲۱۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹ 16 April 2019

‌فرماندار شهرستان هیرمند گفت: ورود آب از رودخانه مشترک مرزی به سمت شهرستان هیرمند ادامه دارد.

‌به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، محمد علی پیری افزود: آب وارد شده به شهرستان هیرمند به سمت سه رودخانه شیردل، کانال یک و نهر گلمیر جاری می‌شود که هر سه ورودی، سد کنترلی دارند و می‌شود سیلاب را مهار کرد تا خساراتی به مردم وارد نشود.

فرماندار شهرستان هیرمند افزود: تمامی تمهیدات لازم برای کنترل و مهار سیلاب و هدایت آن به تالاب هامون در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: محور مواصلاتی زابل به بی بی دوست و شهر دوست‌محمد به علت بالا آمدن سطح آب رودخانه نیاتک تا اطلاع ثانوی مسدود شده و شهروندان محترم می‌توانند برای تردد از محورهای جایگزین استفاده کنند.

پیری اظهار کرد: در حال حاضر، آب از تمامی خروجی‌های سطح شهرستان به تالاب هامون هدایت می‌شود و هیچ مشکلی در شهرستان هیرمند وجود ندارد.

وی گفت: هم اکنون، آب در تمامی رودخانه‌ها و کانال‌های شهرستان هیرمند جریان دارد و مردم هم با بهره مندی از این سیلاب به کار کشاورزی خود مشغول هستند.

شهرستان هیرمند در شمال سیستان و بلوچستان قرار دارد و با افغانستان هم مرز است.

هیچ روستایی بر اثر خطر سیلاب در شهرستان زابل تخلیه نشده است

فرماندار شهرستان زابل نیز ضمن تکذیب برخی از شایعات در فضای مجازی گفت: هیچ روستایی بر اثر خطر سیلاب در شهرستان زابل تخلیه نشده است.

غلامرضا گنجی افزود: با توجه به برگزاری جلسات متعدد ستاد بحران و اتخاذ تدابیر لازم، از آب ورودی کشور افغانستان به بهترین شکل ممکن بهره برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: در روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر شکستگی سدهای برخی از کشورهای همسایه در فضای مجازی نشر داده شده است که این مطلب توسط افراد سود جو برای بهره برداری از اهداف خاص منتشر می‌شود.

گنجی گفت: هر گونه اطلاع رسانی و هشدارهایی که ستاد بحران اعلام کند از طریق رسانه ملی و رسانه‌های معتبر به آگاهی مردم خواهد رسید.

وی ادامه داد: در همین خصوص مردم به شایعات توجهی نکنند و اخبار را از رسانه‌های معتبر و رسانه ملی دنبال کنند.

تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۷
شما را به خدا يه فكري هم به حال مردم بدبخت تهران بكنيد. جيغ بنفشي كه قطارهاي مترو دارند در ايستگاهها مي كشند آثار مخربش بر روح و روان مردم بسيار شديدتر از سيل و زلزله است.
پاسخ ها
سام
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۷
مردم بدبخت تهران؟
خدایاشکر.اگر بارندگی ها وسیل در برخی استانها خسارات غیرقابل جبرانی وارد کرده اما بسیاری از تالاب هااحیاء وسدهاپرآب شدوزندگی جریان دارد
برای مردم سیستان و بلوچستان خوشحالم
انشالله روزی برسد و اختلاف آنان با دیگر مراکز استان ها کم شود
مردم سیستان و بلوچستان که ا زاین بارندگی و سیلاب بسیار راضی و سپاسگزار خداوند هستند اما شایعه سازان منافق چشم دیدن شادی مردم این دیار و سایر نقاط ایران را ندارند. باران امسال با وجود خسارتهای فراوان برکات بسیاری دارد که بسیار بیشتر از خسارت ان است و اصلا با هم قابل قیاس نیست. خشکسالی در یک منطقه می تواند مردم را برای همیشه اواره کند اما سیل چند روز یا چند هفته می اید و می رود.
ظلم مضاعفی شد به مردم سیستان
هرچی مردم سیستان مظلوم و بی صدا در عوضش مردم خوزستان قشقرق .....
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # دولت چهاردهم