پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس با حمایت فملی و فولاد، سکه امامی به ۴،۵۶۰،۰۰۰ تومان رسید، مقاومت طلا در نرخ ۱۲۸۰ دلاری، شاخص ارزی به ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسید، رشد دسته‌جمعی اوراق مسکن، قیمت نان سنگک گران شده است؟، فعالیت چارتری ها؛ یکی از دلایل عمده افزایش بهای بلیت پرواز‌های هوایی، آمریکا، هند را برای قطع واردات نفت ونزوئلا تحت فشار قرار داد و بی‌ام‌و سلطان صادرات خودرو از آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۸۸۴۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 11 March 2019

تابناک اقتصادیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون تقویت شاخص کل بورس با حمایت فملی و فولاد، سکه امامی به ۴،۵۶۰،۰۰۰ تومان رسید، مقاومت طلا در نرخ ۱۲۸۰ دلاری، شاخص ارزی به ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسید، رشد دسته‌جمعی اوراق مسکن، قیمت نان سنگک گران شده است؟، فعالیت چارتری ها؛ یکی از دلایل عمده افزایش بهای بلیت پرواز‌های هوایی، آمریکا، هند را برای قطع واردات نفت ونزوئلا تحت فشار قرار داد و بی‌ام‌و سلطان صادرات خودرو از آمریکا را در بر دارد.

۲۵ سال، مدت انتظار برای خانه‌دار شدن

یک کارشناس اقتصاد مسکن می‌گوید: میانگین درآمد خانوارها با شاخص‌های متوسط، حدود چهار تا پنج میلیون تومان است. از سوی دیگر، خط فقر به بیش از ۲.۵ میلیون تومان رسیده؛ یعنی اگر پس‌انداز خانوارها را بدون احتساب تورم در نظر بگیریم و مبلغ باقی‌مانده برای هزینه خرید مسکن اختصاص یابد، حدود ۲۵ سال زمان می‌برد تا افراد صاحب خانه شوند. سلمان خادم‌المله معتقد است: افزایش ۲.۹ درصدی قیمت مسکن در بهمن ماه نسبت به دی‌ماه ۱۳۹۷ به دلیل بالا رفتن تقاضای شب عید است که هر ساله معمولاً با آن مواجهیم، ولی نکته این است که قیمت مسکن مثل سایر کالاها از تعادل عرضه و تقاضا حاصل می‌شود و قیمت میانگین ۱۰ میلیون تومان برای کسانی که تقاضای مصرفی دارند، عدد بسیار بالایی است. وی واکنش بازار مسکن نسبت به افزایش قیمت‌ها را خنثی دانست و افزود: توان مالی خانوارهایی که تقاضای مصرفی مسکن دارند، به شدت توان کاهش یافته و نمی‌توانند مسکن مناسب تهیه کنند. خروجی این مسأله به کاهش حجم معاملات، مهاجرت معکوس و حاشیه‌نشینی منجر می‌شود.

تقویت ۱۴۶۳ واحدی شاخص کل بورس با حمایت فملی و فولاد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه، با افزایش ۱۴۶۳ واحدی معادل ۰.۹۰ درصد به رقم ۱۶۳ هزار و ۷ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۴۲۳ واحدی معادل ۰.۹۰ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۶۲۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۲۶۱ واحدی معادل ۰.۸۵ رصد، عدد ۳۱ هزار و ۱۰۵ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۸۳ واحدی معادل ۰.۸۵ درصد به رقم ۲۱ هزار و ۷۷۷ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۸۳۹ واحد افزایش معادل ۱.۰۱ درصد را رقم زد و به سطح ۱۸۴ هزار و ۱۰۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۱۳۹ واحد افزایش معادل ۰.۹۳ درصد به رقم ۱۲۳ هزار و ۴۱۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۶۲۳ واحد افزایش معادل ۰.۸۳ درصد همراه بود و عدد ۳۱۶ هزار و ۹۱۷ واحد را به نمایش گذاشت. نماد معاملاتی فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۲۴۰ واحد و نماد فولاد متعلق به فولاد مبارکه اصفهان با ۲۰۶ واحد افزایش، بیشترین تاثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

شاخص بورس

سکه امامی به ۴,۵۶۰,۰۰۰ تومان رسید

به گفته محمد کشتی آرای، روز گذشته هر قطعه سکه تمام طرح جدید (سکه امامی) به قیمت ۴,۵۶۰,۰۰۰ تومان رسید. همچنین هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۴,۴۲۰,۰۰۰ تومان بود. هر نیم سکه بهار آزادی نیز به نرخ ۲,۴۸۰,۰۰۰ و هر ربع سکه بهار آزادی نیز به نرخ ۱,۶۱۰,۰۰۰ تومان رسید. همچنین هر سکه یک گرمی، بدون تغییر نسبت به روز قبل، ۸۶۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۱۸,۸۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، در بازار تهران ۱،۸۱۵,۰۰۰ تومان بود.

مقاومت طلا در نرخ ۱۲۸۰ دلاری

سین لاسک تحلیلگر ارشد مؤسسه والش تریدینگ معتقد است: طلا کف حمایتی مستحکمی روی ۱۲۸۰ دلار در هر اونس تشکیل داده است و به نظر من روند صعودی قیمت طلا بار دیگر به سرعت از سرگرفته خواهد شد .وی بر این باور است، اوضاع نگران کننده اقتصاد جهانی می تواند موجب افزایش تقاضا و قیمت طلا شود   وکاهش شاخص سهام در بازارهای بین المللی می تواند عامل مهمی برای افزایش قیمت جهانی طلا طی هفته های آینده باشد. مؤسسه سرمایه گذاری مدیریت اس آی ای ولس نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت طلا در کوتاه مدت روندی صعودی خواهد داشت ولی در میان مدت به ثبات خواهد رسید

۲.۵ میلیون خانه خالی به ارزش ۱۲۰ میلیارد دلار

حسین عبده‌تبریزی کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه موافق مالیات عایدی سرمایه بخش زمین و مستغلات است، گفت: در حال حاضر 2.5 میلیون و احد خالی در کشور وجود دارد که برآورد می‌شود 120 میلیارد دلار سرمایه خوابیده است

رشد دسته‌جمعی اوراق مسکن

موعد سررسید وام مسکن اسفند ۹۵ «تسه۹۵۱۲» به پایان رسید و از این پس به گزارش نوسان اوراق تسهیلات مسکن دی ماه ۹۶ با نماد «تسه۹۶۱۰» می‌پردازیم. «تسه۹۶۱۰» طی معاملات روز قبل ۶/ ۱ درصد رشد داشت و در نهایت به قیمت ۵۵ هزار و ۴۷۲ تومان به فروش رفت. سایر سررسیدهای وام مسکن نیز در محدوده مثبت معاملاتی قرار گرفتند و اکثرا با رشدهای بالای یک درصد به افزایش قیمت پرداختند. حجم پایین معاملات واحدهای مسکونی به تبع افزایش نجومی قیمت‌ها، بازار اوراق وام مسکن را هم تحت تأثیر قرار داده است و تمامی تسه‌ها از اوج خود فاصله معنا‌داری دارند. با اینکه سرعت رشد هر متر مربع آپارتمان کم شده، هنوز هم قدرت خرید متقاضیان در حد قیمت‌های پیشنهادی نیست. سهم محدود اوراق وام از قیمت مسکن نیز بازار خانه‌های قدیمی فاقد وام را رونق داده است.

شاخص ارزی به ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسید

در معاملات روز (یکشنبه نوزدهم اسفندماه ۹۷) بر اساس اطلاعات سامانه سنا بانک مرکزی هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۲۹۵۰ تومان خریداری شد و با کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز قبل، به نرخ ۱۳۰۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار در صرافی‌های مجاز و بانکی فروخته شد. همچنین هر اسکناس یورو به نرخ ۱۴۹۵۰ تومان خریداری شد و به قیمت ۱۵۰۵۰ تومان در صرافی‌های بانکی فروخته شد. این نرخ نسبت به روز شنبه، ۱۰۰ تومان کاهش داشته است.

قیمت نان سنگک گران شده است؟

فارس نوشت: در برخی نانوایی‌های آ‌زادپز تهران، قیمت نان سنگک را از هزار تومان به 1300 تومان افزایش داده و بنری نصب کرده‌اند که ظاهرا اتحادیه نانوایی چنین دستوری را به  آنها داده است. اصغر پابرجا رئیس اتحادیه نانوایان تهران در این باره گفت: ابلاغیه‌ای مبنی بر افزایش قیمت به هیچ نانوایی داده نشده است. از‌ آنجایی که این نانواها آزادپز هستند و از قیمت‌گذاری مستثنی هستند، برای اینکه بتوانند با نانوایی‌های دولتی رقابت کنند، احتمالا چنین افزایشی داده‌اند و قیمت 1300 تومان مشکلی ندارد به آنها ارشادی گفته شده که می‌توانند قیمت 1300 تا 1500 تومان بفروشند. رئیس اتحادیه نانوایان سنگک در پاسخ به اینکه مگر چه اتفاقی از دیروز تا امروز افتاده است که آنها اقدام به افزایش قیمت‌ کرده‌اند، گفت: آنها آرد را کیسه‌ای 52 هزار تومان دریافت می‌کنند و نسبت به نانوایان دولتی آرد گران‌تری می‌خرند، بنابراین از همان ابتدا قرار بود که این نانوایان از قیمت‌گذاری مستثنا باشند. پابرجا تأکید کرد: قیمت سنگک 1300 تومان برای آزادپزها قیمت خوبی است. وی با تاکید بر اینکه قیمت مصوب نان هیچ‌گونه تغییری نکرده است، گفت: در روزهای اخیر برخی نانوایان سنگکی آزادپز قیمت‌ عرضه نان سنگک را افزایش داده‌اند که این نانوایی‌ها هم از مشمول قیمت‌گذاری اتحادیه نیستند. اصغر پابرجا در مورد قیمت نان سنکگ، گفت: قیمت مصوب نان سنگک تغییری نکرده و قیمت این نان طی چهار سال گذشته ثابت بوده است.

فعالیت چارتری ها؛ یکی از دلایل عمده افزایش قیمت بلیت پروازهای هوایی

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از تداوم فعالیت پروازهای چارتری در کشور گفت: متأسفانه بر خلاف وعده وزیر راه و شهرسازی برای محدودسازی فعالیت شرکت های چارتری، هنوز این پروازها انجام می شود. وی ادامه داد: قطعا یکی از دلایل عمده افزایش قیمت بلیط پروازهای هوایی، فعالیت چارتری هاست و این مسأله در ایام پر مسافر مانند نوروز افزایش پیدا می کند. /خانه ملت

آمریکا، هند را برای قطع واردات نفت ونزوئلا تحت فشار قرار داد

نماینده آمریکا در امور ونزوئلا گفت: واشنگتن هند را تحت فشار قرار داده است تا از دولت 'نیکولاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا نفت خریداری نکند. الیوت آبرامز در مصاحبه با رویترز در این باره اظهار داشت: ما می گوییم نباید به این نظام کمک کنید. باید طرفدار مردم ونزوئلا باشید. آبرامز افزود که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا این پیام را همچنین به دولت های دیگر و بانک ها و شرکت های خارجی که با ونزوئلا همکاری می کنند، رسانده است. /ایرنا

کویت: قیمت کنونی نفت برای همه مطلوب است

رسانه‌های کویتی دیروز به نقل از وزیر نفت کویت اعلام کردند قیمت کنونی نفت برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نفت مطلوب است. خالد الفاضل گفت: قیمت کنونی نفت برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نفت مطلوب است، زیرا کشورهای مصرف‌کننده می‌بینند که قیمت نفت ۶۰ تا ۷۰ دلار برای همه مناسب است. قیمت شاخص نفت خام برنت در پایان هفته گذشته به ۶۵ دلار و ۷۴ سنت به ازای هر بشکه رسید.

عرضه مرغ 11 هزار و 500 تومانی قطع شد

مهدی یوسف‌خانی رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در خصوص وضعیت بازار مرغ اظهار کرد: در مجموع کمبودی در بازار مرغ وجود ندارد اما همچنان قیمت این محصول بالاست. وی با اشاره به دلایل بالا ماندن قیمت مرغ خاطرنشان کرد: عرضه و تولید مرغ کاهش یافته است. مرغداران برای تهیه نهاده‌های دامی با مشکل مواجه هستند و به همین دلیل ریسک جوجه‌ریزی را نمی‌پذیرند و از این لحاظ مشکل زیادی داریم. یوسف‌خانی افزود: در حال حاضر نهاده دامی به سختی به دست مرغداران می‌رسد و نگرانی برای تهیه نهاده مورد نیاز مرغ باعث شده جوجه‌ریزی کاهش یابد. جوجه از دانه‌ای 4 هزار تومان به 700 تومان رسیده و دلیل آن هم کاهش درخواست واحدهای پرورش مرغ گوشتی است. وی با اشاره به توزیع مرغ تنظیم بازاری به بازار تصریح کرد: مرغ تنظیم بازاری تا امروز هم در میادین توزیع شده و با همان قیمت 11 هزار و 500 تومانی عرضه می‌شود اما از امروز مرغ تنظیم بازاری که به اصناف داده می‌شد قطع کرده‌اند که دلیل آن هنوز مشخص نیست اما احتمال دارد در تأمین آن به مشکل برخورده‌اند. وی افزود: میزان مرغ تحویل داده شده توسط مرغداری‌ها به پشتیبانی امور دام کاهش یافته و به نظر می‌رسد به همین دلیل سهمیه اصناف قطع شده باشد. یوسف‌خانی در گفت‌وگو با ایلنا در رابطه با واردات مرغ اذعان داشت: واردات مرغ در حال انجام است؛ اما هنوز مرغ وارداتی در بازار توزیع نشده و در صورتی که نیاز در بازار احساس شود حتما توزیع خواهد شد.

بی‌ام‌و سلطان صادرات خودرو از آمریکا

بر اساس گزارش وزارت بازرگانی آمریکا، شرکت خودروسازی بی‌ام‌و بر حسب ارزش صادراتی، برای پنجمین سال متوالی عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در آمریکا را به خود اختصاص داده است. کارخانه اسپارتانبورگ بی‌ام‌و واقع در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۱۸، توانست تا ۲۳۴ هزار و ۶۸۹دستگاه از سری شاسی‌بلندهای «ایکس» بی‌ام‌و را به ارزش ۴/ ۸ میلیارد دلار به خارج از آمریکا صادر کند. با این حال جنگ تجاری روزافزون میان واشنگتن و پکن این کارخانه را تحت تاثیر قرار داده است. دو کشور در سال گذشته میلادی تعرفه‌های تجاری را بر محصولات یکدیگر نظیر وسایل نقلیه اعمال کردند. چین هم‌اکنون بزرگ‌ترین بازار صادرات این کارخانه به‌شمار می‌آید که اکنون ۱۱ هزار پرسنل دارد. حدود یک سوم از مجموع صادرات این کارخانه وارد بازار چین می‌شود. سال گذشته میلادی در اوج جنگ تجاری، بی‌ام‌و تولید «ایکس۳» را در این کارخانه متوقف کرد و اکنون از کارخانه‌های شنگیانگ در چین و روسلین در آفریقای‌جنوبی برای تولید این محصول استفاده می‌کند. /دنیای اقتصاد

پاسخ وزارت نفت به ادعای بازنگشتن ۵ میلیارد دلار پول نفت

وزارت نفت در پی انتشار اظهارات آقای محمود احمدی‌نژاد، به منظور تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه کرد. متن توضیحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به شرح است:

«اظهارات آقای محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری محترم پیشین در گفت‌وگوی اخیر با یکی از رسانه‌ها مبنی بر دریافت نکردن 30 میلیارد دلار پول نفت فروخته شده در پنج سال گذشته، کذب محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد. همچنین ادعای ایشان درباره بازنگشتن 5 میلیارد دلار پول نفت توسط فردی ناشناس در دبی نیز از اساس غیر واقعی و عاری از حقیقت بوده و در خوش‌بینانه‌ترین حالت ناشی از بی‌اطلاعی یا ارائه اطلاعات دروغ به ایشان است. وزارت نفت به صراحت اعلام می‌کند که درآمد حاصل از فروش محموله‌های نفتی در سر رسید مقرر دریافت و به حساب‌های قانونی کشور واریز شده است. جناب آقای احمدی‌نژاد در بخش دیگری از این گفت‌وگو  اعلام کرده‌اند که در دور گذشته تحریم‌ها، به صدها شرکت، نفت فروخته شده که یکی از آن‌ها بابک زنجانی بوده است. مزید اطلاع ایشان و افکار عمومی باید اعلام کنیم که در دور گذشته تحریم‌ها به هیچ وجه از سطح میانگین مجوزها و معافیت‌های بین‌المللی، نفت بیشتری فروخته نشد؛ همچنین در فروش‌های غیر متعارف هم به جز یک محموله، بقیه نتیجه‌ای بهتر از ماجراهای بابک زنجانی نداشت.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۳۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پس این ماجرای مالیات بر خانه های خالی چی شد؟؟
پاسخ ها
مالیات هوشمندانه ؛ ابزار بهبود اقتصاد و زندگی مردم
| - |
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
قوانین مالیات هوشمندانه ؛ ابزار بهبود اقتصاد و زندگی مردم

در ایران نبود قوانین مالیاتی ضمن اینکه درآمدهای کلانی از دولت دریغ کرده است باعث رواج سفته بازی در بازار مسکن شده است و یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن نیز همین فعالیت‌های سفته بازانه در مسکن است که براحتی می‌توان آن را با ابزار مالیات مهار کرد.
در امریکا تا 50 درصد مالیات از درآمد حاصل از خرید و فروش مسکن دریافت می‌شود. برای اینکه از مصرف کننده واقعی نیز حمایت شود هرچه فاصله زمانی فروش مسکن پس از خرید آن بیشتر باشد مالیات کمتر می‌شود. به این معنا که کسی که تنها پس از چندماه ملک یا خانه خریداری شده را بفروشد باید مالیات سنگینی بپردازد اما فردی که پس از سال‌ها خانه خود را می‌فروشد مصرف کننده واقعی بوده و مالیات کمتری می‌پردازد.
ناشناس
| Netherlands |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
فقط اصلح قوانین مالیاتی ومیخونه فاصله طبقاتی و دلالی و بیکاری رو حل کنه
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
وحساب بانکی شفاف ویک حساب برای یک نفر اگر بخوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اظهارات آقای محمود احمدی‌نژاد عین واقعیت بود وزارت نفت گزاف گویی را کنار بزار با مردم باش
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
نکنه تو خودت احمدی نژادی؟!!!! ای کلک!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
مسکن خالی مالیات 4 برابر..هر کد ملی یک مسکن..مطمن باشید کرایه ها کاهش...انبوه ساز موظف به تکمیل پروژه ظرف 6 تا یکسال ...فروش پروژه تا 6 ماه. ...انجام نخواهد شد
پاسخ ها
سراب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
خانه از پای بست ویران است با طرح شما یهو میبینی صغری خانوم 95 ساله تو یه روستای دور افتاده صاحب یه ویلای 90 میلیاردی تو لواسان شده یه وکالت نامه هم ازش گرفتن تمام این جور طرح ها زیر ساخت شفافیت مال لازم داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
عزیز با کارت ملی فقط یک خانه باید داشت چه بستگان درجه یک چه غریبه و این مثل صف گوشت
که نیست و در سیستم املاکی مشخص است و دور هم نمی شود زد وهر کس ییشتر خانه خواست باید تا ۶۰ درصد یا بیشتر مالیات بدهد و به خاطر همین نمی توانند خانه خالی را نگه دارند و عرضه زیاد می شود و قیمتها ریزش می کند و به تبع ان اجاره هم کاهش پیدا می کند
فکر کردی در کشورهای پیشرفته چی کار می کنند؟ همین روش است که نگذاشتند به کالاس سرمایه ای تبدیل شود
خطاب به۱۰:۰۳
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
بهتر است بگوییم هر فرد بالغ (بالای 18 سال) می تواند یک واحد آپارتمان یا ویلا داشته باشد و در صورت سکونت در آن مالیات متعارف بدهد.در غیر این صورت صاحبان بیش از یک واحد باید به شکل تصاعدی مالیات پرداخت کنند. برای جلوگیری از مالکیت های صوری هم باید منابع مالی خریدار مشخص شود و رد بدل پول ملک مورد نظر پیگیری شود و در صورت احراز تلقب هر دو نفر یعنی مالک اصلی و مالک صوری محاکمه و مجازات شوند. مشکل مسکن و خیلی از مشکلات دیگر کشور ما کنترل نشدن تبادل های مالی است. در صورتی که در کشورهای پیشرفته مثل فرانسه شخص نمی تواند بدون دلیل پول به حساب کس دیگری بریزد. در واقع بانک ها به عنوان خط مقدم شفاف سازی باید نقش نظارتی داشته باشند. شفاف سازی کمک
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

این مسله رو من مطرح کردم...اما سانسور شد..تا وقتی سپرده بانک ها به جای تولید خرج دلالی و خرید خانه ..ملک تجاری می شود همینه..حتی کارشناسی الکی و سوزاندن سند به مشتریان با وعده وام بی برگشت.....هر نفر با یک کدملی یک مسکن..بیشتر یعنی داشتن شرایط خاص و کنترل شده...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
استاد سهراب .
چه اشکال است صغری خانم هم صاحب ویلا بشه...ضمن اینکه وکالت می بایست ثبت شود...و البته ریسک این کار براش بالاست...
سراب
| France |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
والا منکه از خدامه صغری خانوم ویلا دار بشه ولی میترسم تهش فقط مالیاتش برسه بهش 12:49
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
درهمه جای دنیامرغ وماهی وبوقلمون وگوشت شب عیدی ارزان میشه تاهمه اقشارجامعه توان خریدش راداشته باشن ولی درکشورماقیمت چندبرابرمیشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اول اینکه در همه دنیا ملت رو آدم حساب می کنند دوم اینکه عید و شادی در همه جای دنیا دارا اهمیت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
برو بابا
اگر خودتون ادم بودین که وضعتون این نبود و به همدیگر رحم می کردین و هم دیگر را ادم حساب می کردین
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
پس مقصرمامردم هستیم ومسولین ....بی تقصیرهستن
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
جناب عبده تبریزی ورود سرمایه به بخش مسکن ضربه گیر نرخ ارز و گوشت و مرغ است چون اگر این پول وارد بخش مسکن نمی شد باعث افزایش شدید تر نرخ ارز و اقلام ضروری مردم می شد.شما به املاک مردم چه کار داری ؟بسیاری از این خانه ها در اساس اصلا خالی نیست و مردم خانه های ییلاقی دارند و یا اینکه املاک لوکسی هستند که سرمایه های مازاد طبقه متمول جامعه را بلوکه کرده اند و حتی اگر با هر ابزاری ایشان را به واگزاری این املاک وادار کنیم نتیجه برای اقتصاد کلان بسیار مخرب خواهد بود و سیل نقدینگی مازاد حاصل از فروش این املاک به سمت بازار طلا و ارز روانه خواهد شد.مملکت هم کمبود زمین ندارد اگر اقایان مرد حل مشگل مسکن هستند می توانند به جای افتادن دنبال اموال مردم 10 میلیون خانه جدید در مکان مناسب و نه مانند مسکن مهر که در بیابان ساخته شده بسازند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
مشکلتون خانه ویلایی است یا شهرها؟
در همه کشور ها مخرب نیست ولی اینجا مخرب است؟
انجا هم نقدینگی زیادی دارند ولی به خاطر مالیات های سنگین نمی گذارند سوداگران جولان بدهند
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
جناب عبده بعلت تورم اقتصادی و پایین امدن قدرت مردم و بالا رفتن هزینه ساخت این وضعیت را بوجود آورده است و گرنه هیچ سرمایه گذاری نمی خواهد حتی یک روز فروش محصولش به عقب بیافتد و هیچ خریداری هم نمی خواهد به جای امروز فردا صاحب خانه شود مشکل از متولیان امر هست نه تولید کننده و مصرف کننده.
یه کلاغ چهل کلاغ
|
-
|
۰۹:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
تبلیغ قیمت میانگین ۱۰ میلیون تومان برای مسکن یک حماقت و خودزنی بزرگ است .
این میانگین حتی در تهران هم صادق نیست و میانگین تهران ، کمتر است .
در ثانی کل خرید و فروش معادل یک دهم سالهای قبل است .
در کل کشور که میانگین بسیار کمتر است .

یه کلاغ چهل کلاغ توسط مردم عادی و کارشناسان کپی پیست ، اقتصادمان را به بازی گرفته است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
واقعا امور مربوط به اداره مایهتاج زندگی مردم از نظر کنترل قیمتی صفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
اگه مرغداران جوجه ریزی نکنند 4 ماه دیگه مرغ بالای 30 هزار تومان میشه
پاسخ ها
سراب
| France |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
به اون خانواده ای که واردات خوراک مرغ دستشه. بفرمایید یکم رحم کنن ثواب داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
عزیز اون خانواده تقصیری نداره و ۴۰ سال کارش این بوده و اعتبارش از دولت ایران بیشتر است مشگل کمبود ارز برای واردات خوراک دام است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
چرا باید خانه ها خالی باشد و مسئولین دست رو دست تماشاگر باشند. احتکار خانه که مسلم و مسجل هست باید با صاحبان خانه های خالی مثل محتکران برخورد کنند.
جرا تعزیرات وارد عمل نمیشه و محتکران خانه را نقره داغ نمیکنه؟؟
از بالا شهر و خانه های چند ده میلیاردی شروع کنن به جریمه های سنگین. باور کنید بقیه حساب دستشون میاد و خونه ها رو عرضه میکنن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
میانگین درآمد خانوارها حدود چهار تا پنج میلیون تومان است؟؟؟؟؟؟

به والله من با فوق لیسانس دارم 1370 می گیرم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
۲۵ سال، مدت انتظار برای خانه‌دار شدن!!!

واقعا ممنونیم!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
ما هیچ کمپانی اتومبیل سازی به نام (بی ام و)نداریم چون اسم این کمپانی دقیقا (ب ام و)و در تلفظ انگلیسیش هم میشه
(بی ام دبلیو).
لازم به تذکر است که اصلا نمیشه (ب )رو با تلفظ انگلیسی آن (بی ) تلفظ کنیم و (و ) رو با تلفظ آلمانیش ،همون (و )بگیم و مجموعا، اصطلاح غلط (بی ام و) رو بیخودی، به خورد مردم عزیزمون بدیم
پس درست تر و بهتره که بگیم (ب ام و)ویا(بی ام دبلیو)
یادمون نره که به کار بردن اصطلاح غلط (بی ام و ) خدای نکرده حمل بر چیزی میشه که مسلمادر شان شما نیست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
من 40 سال است در انتظار خانه دار شدن هستم آنگاه میگید 25 سال.
جدا شرم آوره ملت یک عمر در کشوری مثل ایران در آرزوی یک سقف بمانند و در دربه دری بمیرند.
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰
مردم را مسوولین بدبخت کردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
خانه باید به قیمت تمام شده با سود 10 دصد وتعیین قیمت مصالح بکار برده شده ان و به تایید کارشناس دادگستری برسد .ارائه فقط از طریق اینترنت .بستن درب بنگاههای معاملاتی دلال مفت خور .ثبت فقط در دفاتر اصلی دولت باشد .قانون باید جایگزین بی قانونی شود ...تا یک ینخورد خاک و یکی نخورد پاک
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
قرار بود همه صاحب خانه بشویم..اما انگار بعضی ها چند خانه شده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
حاضرید 120 میلیادر دلار سرمایه را چندین سال بخوانند اما خانه را به قیمت تمام شده به دست مردم ندهید .وای بر شما
یگانه راه نجات اقتصاد کشور و زندگی ایرانیان
|
-
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۱
صنایع و معادن غارت شده را به مردم برگردانید !
اینها با پس انداز ملی کشور ساخته شده اند .
آنها را از ویژه خواران پس بگیرید !!

{ پتروشیمیها ، پالایشگاهها ، نیروگاهها ، فولاد مبارکه ، فولاد خوزستان ، فولاد خراسان ، ، کلیه معادن سنگ آهن و .... } .... اینها به دولت بازگردد ، اقتصاد ایران نجات خواهد یافت . سود عمده اینها در حال حاضر به کانالهای ویژه و شرکتهای خاص میرسد که باید به مردم و دولت بازگردد چون با پول خزانه و هزینه کشور ساخته شده اند . ....
مشکل معیشت مردم ، صندوقهای بازنشستگی ، حقوق کارمندان و کارگران وتورم حل خواهد شد .
البته جسارت مجلس ، قوه قضاییه و دولت را میطلبد به علاوه درک و مطالبه عمومی مردم .
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آلودگی هوا کارت سوخت