بازدید 26174
هزار و پانصد و هشتاد و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند پزشکیان: سال ۹۸ چند تعطیلی رسمی داریم؟/روایت لاریجانی از تماس با ظریف بعد از استعفا/ائمه جمعه کهنسال استعفا دهند و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۲۴۶۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵ 02 March 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

پاسخ محسن رضایی به شایعات

محسن رضایی امروز بعد از جلسه مجمع به تکذیب شایعه ای پرداخت که چند کانال بی نام و نشان راه انداخته بودند. دبیر مجمع با اشاره به حملاتی که طی یک سال اخیر به مجمع تشخیص مصلحت نظام شده، به خبرنگاران گفت: «از همین دیروز و امروز فضاهایی درست کرده اند که رئیس مجمع تشخیص در مورد من چیزی گفته و امروز از از قول من، جواب او را داده اند! در حالی که هر دو تکذیب می شود نه ایشان ونه من چنین صحبت هایی نکرده ایم.»

خبر یک نماینده از رصد شدن ای‌میل‌های ظریف

ایسنا نوشت: علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: متن ایمیل محرمانه دکتر ظریف به رئیس‌جمهور چگونه رصد و منتشر شد؟ ایسنا نوشت: علیرضا رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: متن ایمیل محرمانه دکتر ظریف به رئیس‌جمهور چگونه رصد و منتشر شد؟

‏دکتر ظریف، می‌داند ایمیلش به رئیس جمهور و متن محرمانه استعفایش، شنود شده و در سایت‌ها منتشر شده است، اما چیزی نمی‌گوید چون هم عادت کرده و هم دنبال حاشیه نیست. ‏در دیدار امروز نمایندگان امید با ظریف نکاتی شنیدنی در سخنانش بود.

ایرنا از قول یک منبع آگاه: رئیس جمهور و وزیران ارتباط ایمیلی ندارند

یک منبع آگاه در دفتر رئیس جمهوری اظهارات یک نماینده مجلس درباره شنود شدن استعفای ایمیلی وزیر امور خارجه به رئیس جمهور را تکذیب کرد و گفت: اساسا بین رئیس جمهور و وزیر امور خارجه و سایر اعضای هیأت دولت ارتباط ایمیلی برقرار نیست. این اظهار نظر در واکنش به حرف‌های علیرضا رحیمی بیان شده است. این نماینده مجلس اظهارات امروز وزیر امور خارجه دردیدار برخی اعضای فراکسیون امید را شنیدنی توصیف کرد. در پاسخ به این اظهارات، یک منبع آگاه در دفتر رئیس جمهور به خبرنگار سیاسی ایرنا گفت:اصلا بین رئیس جمهور و اعضای هیات دولت ارتباط ایمیلی برقررا نیست و لذا شنود شدن ایمیل اساسا صحت ندارد. این منبع با اشاره به توییت رحیمی درباره 'ایمیل محرمانه' گفت: اصولا دردولت هیچ مکاتبه محرمانه و دارای طبقه بندی از طریق ایمیل منتقل نمی شود.

افزایش ۲۰ درصدی حقوق‌ها در سال۹۸ پلکانی است

غلامرضا کاتب، رئیس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: افزایش حقوق‌ها در سال ۹۸ باید بر اساس احکام قانون برنامه ششم و به روش پلکانی باشد. دولت اگر علاوه بر افزایش حقوق با ضریب ۲۰ درصد برای قشرهایی که درآمد زیر ۳ میلیون تومان دریافت می‌کنند، حکم دیگری لازم داشته باشد، ما آمادگی داریم در کمیسیون تلفیق بودجه مجوز لازم را صادر کنیم.

با تصمیم مجمع، پالرمو و CFT همزمان بررسی خواهند شد

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی گفت: در جلسه امروز مجمع تشخیص برای بررسی پالرمو اصلاً بحث محتوایی صورت نگرفت، بحث این بود که یک پیشنهاد مطرح شد مبنی بر اینکه، چون CFT و پالرمو به لحاظ فنی با یکدیگر ارتباط دارند و هر دو هم در ارتباط با FATF هستند، بحث CFT هم در مجمع باز شود. در مجمع تصمیم گرفته شد فعلاً رأی‌گیری در مورد پالرمو صورت نگیرد و بحث CFT هم باز بشود تا در آینده بتوانیم تصمیم مشخصی اتخاذ کنیم. درباره پالرمو و CFT رفراندوم برگزار نخواهد شد. مجمع پیشنهاد تعویق در رأی گیری پالرمو را داد، دولت و مجلس هم قبول کردند. فضای مجمع همچنان درباره پالرمو منفی است.

بانک‌های وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه ادغام می‌شوند

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع عموم هموطنان گرامی می‌رساند، بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) در ارتباط با ادغام بانک‌ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه، این مهم با اتخاذ تمهیدات مناسب و اطمینان بخش برای مشتریان، سپرده‌گذاران، سهامداران، کارکنان و سایر ذینفعان مد‌نظر قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌های کارشناسی گسترده با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط، برنامه‌ای جامع، هماهنگ و مؤثر در مسیر اصلاح نظام بانکی کشور و ساماندهی بازار پول تدوین شده است.

بانک مرکزی در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع عموم هموطنان گرامی می‌رساند، بر اساس مصوبات شورای پول و اعتبار و شورای عالی هماهنگی اقتصادی (سران سه قوه) در ارتباط با ادغام بانک‌ها و موسسه اعتباری وابسته به نیرو‌های مسلح در بانک سپه، این مهم با اتخاذ تمهیدات مناسب و اطمینان بخش برای مشتریان، سپرده‌گذاران، سهامداران، کارکنان و سایر ذینفعان مد‌نظر قرار گرفته و پس از انجام بررسی‌های کارشناسی گسترده با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط، برنامه‌ای جامع، هماهنگ و مؤثر در مسیر اصلاح نظام بانکی کشور و ساماندهی بازار پول تدوین شده است. بر این اساس، با هدف متمرکز کردن توانمندی و ظرفیت بانک‌های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و مؤسسه اعتباری کوثر در قالب یک بانک واحد با ثبات و کارآمدتر و به منظور ارائه خدمات بهتر به خانواده نیرو‌های مسلح و عموم مردم، بانک‌ها و مؤسسه اعتباری یادشده در بانک سپه به عنوان نخستین بانک ایرانی و یکی از بانک‌های معتبر دولتی در عرصه بانکداری کشورمان ادغام می‌شوند.

سال ۹۸ چند تعطیلی رسمی داریم؟

سال ۱۳۹۸ هجری شمسی، ساعت ۱:۲۸:۲۷ روز پنجشنبه یکم فروردین هجری شمسی مقارن با ۱۴ رجب ۱۴۴۰ هجری قمری و ۲۱ مارس ۲۰۱۹ میلادی تحویل خواهد شد. سال آینده ۵۲ جمعه دارد و ۲۵ روز هم تعطیل رسمی خواهیم داشت. ماه‌های فروردین، خرداد و آبان بیشترین تعطیلی رسمی را خواهیم داشت و در عوض ماه‌های اردیبهشت، آذر و دی به جز روز‌های جمعه هیچ تعطیلی رسمی نداریم.

کدخدایی: از برگزاری رفراندوم درباره پالرمو و CFT هراسی نداریم

عباسعلی کدخدایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، در پاسخ به پرسشی درخصوص سخنان رئیس‌جمهور درباره لوایح FATF و اینکه وی گفت شورای نگهبان با این لوایح موافق است، گفت: من سخنان ایشان را شنیده‌ام. دو لایحه پالرمو و CFT با ایراداتی به مجلس برگردانده شد. ایرادات پالرمو در مجلس حل شد ولی مشکلات هیات نظارت نسبت به آن باقی مانده بود. در مورد CFT هم مشکلات عمده ما حل نشد که در دستورکار مجمع است. وی درباره طرح برگزاری همه‌پرسی در مورد FATF هم اظهار داشت: کسی هراسی از رفراندم ندارد، ولی تا زمانی که مجامع قانونی هنوز وظایف خودشان را انجام نداده‌اند و مشغول انجام کار خود هستند، طرح همه‌پرسی را ضروری نمی‌دانیم.

توقعات مردم از شورای شهر برآورده نشده است

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران گفت: مردم در انتخابات ۹۶، با آرایی بی سابقه و حدودا سه برابر دوره‌های قبل نمایندگان خود در شورا را انتخاب کردند، اما توقعات مردم تاکنون برآورده نشده است. بزرگانی نظیر خاتمی، روحانی، ناطق نوری و جناب سید حسن خمینی نماد یک نوع نگرش را که مبتنی بر میانه روی است، هستند که به نوعی تداوم حرکت آیت الله هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۱۳۹۲ و ۱۳۹۴ بود، اگر این تفکر بتواند اعتماد مردم را حفظ کند در قدرت تداوم می‌یابد. / مهر

واکنش آملی لاریجانی به سخنان روحانی درباره مجمع تشخیص

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این که «ده بیست نفر نمی‌توانند برای عموم مردم تصمیم بگیرند» مغالطه آمیز است و تعجب می کنم از آقای رئیس جمهور که نسبت به مسائل حقوقی هم مطلع است، چرا این گونه سخن می گوید؟آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام‌ به عنوان یک نهاد مهم برخاسته از قانون اساسی که انتخاب اعضا و نحوه اداره جلسات آن بر اساس اصل یکصد و دوازده همان قانون است گفت : چرا مسئول عالی مقام نظام جمهوری اسلامی، که سوگند خورده پاسدار قانون اساسی باشد، باید این طور صحبت کند؟ اولا اعضای مجمع، ده بیست نفر نیستند و این یک سخن خلاف است، دوم آنکه اگر یک نفر در قانون اساسی اختیارات و مسئولیت هایی دارد مانند خود رئیس جمهور، آیا در هر موردی به آرای عمومی مراجعه می کند؟ اعضای دولت و وزرا که با رأی با رأی مستقیم مردم انتخاب نشده اند، آیا در هر مورد که می خواهند تصمیم بگیرند به آرای عمومی مراجعه می کنند؟ این در حالی است که در بسیاری از موارد تصمیماتی هم که می گیرند به اتفاق آرا هم نیست، پس باید گفت ده، بیست نفر در دولت برای یک ملت تصمیم می‌گیرند؟

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: این سخن که «ده بیست نفر نمی توانند برای عموم مردم تصمیم بگیرند» واقعا سخن مغالطه آمیزی است و تعجب می کنم از آقای رئیس جمهور که نسبت به مسائل حقوقی هم مطلع است، چرا این گونه سخن می گوید؟

روایت لاریجانی از تماس با ظریف بعد از استعفا

من شب متوجه ماجرا نشدم. صبح فردا بود که به بنده اطلاع دادند. یعنی وقتی می‌خواستم به مجلس بیایم، اطلاع دادند که چنین اتفاقی افتاده که من هم چندان از کیفیت ماجرا خبر نداشتم که چرا ایشان استعفا کرده است؛ بنابراین، به آقای ظریف زنگ زدم، اما ایشان تلفن را پاسخ نمی‌گفت؛ بنابراین موفق نشدم تا قبل از اینکه به مجلس بروم، پیگیری خاصی انجام دهم. به هر حال بعدش موضوع را پیگیری کردم و تا غروب مجلس بودم و تا وقتی که کار سومین شیفت، یعنی شیفت شب مجلس تمام شد، پیگیری کردم، اما هنوز هم هر چه با خود آقای ظریف تماس می‌گرفتم، ایشان جواب نمی‌داد که احتمالا (با خنده) عمدی داشته‌اند که تلفن‌ها را جواب ندهند. اما پس از اتمام شیفت شب با ایشان تماس گرفتم و حدود ۲۰ دقیقه‌ای هم صحبت کردیم که دلایلشان را گفتند. بنده هم توصیه‌هایی عرض کرده و تاکید کردم که چگونه باید این مشکل حل شود؛ چراکه در شرایط فعلی چندان به مصلحت نیست. بعد از آن هم به برخی دوستان گفتم که موضوع را پیگیری کنند که گویا همان شب با ایشان جلسه‌ای گذاشتند که منجر شد به همین مساله که نامه‌ای نوشته شود و مشکل حل شود. به هر حال گذشت، اما به نظرم می‌توانست طور دیگری باشد.

افزایش ۵ میلیون تومانی حقوق نجومی‌بگیران

حاجی‌بابایی، رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت وگو با تسنیم اظهار داشت: تصویب افزایش ۲۰ درصدی برای تمام حقوق‌بگیران یک ظلم آشکار و به ضرر افرادی است که حداقل حقوق را دریافت می‌کنند و معلمان نیز جزو این گروه هستند. برخی نمایندگان مجلس معتقدند که افزایش ۲۰ درصدی حقوق باید شامل تمام افراد باشد؛ در این مسیر، پایین‌ترین حقوق که یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی مواجه می‌شود و میزان حقوق به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد و بالاترین حقوق که ۳۰ میلیون تومان است با احتساب ۳۵ درصد مالیات با افزایش ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی مواجه و میزان حقوق به ۳۴ میلیون تومان می‌رسد!

وزیر دولت احمدی نژاد: دور زدن تحریم یعنی استفاده از روش‌های و غیرشفاف و فساد و رانت

مهدی غضنفری وزیر اسبق صمت گفت: اصولا ویژگی اصلی راه‌حل‌های دور زدن تحریم، پنهان‌کاری و پوششی بودن و حتی تغییرات مکرر بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها است برای اینکه راهکار‌ها لو نرود. این چنین فضایی، یک فضای به شدت مساعدی برای ویروس‌های فساد اقتصادی است که به شکل‌های مختلفی از جمله رانت و فساد، هرز رفت منابع ملی و مواردی از این دست، کار را خیلی خیلی سخت می‌کند. از یک سو، تحریم‌ها را باید دور زد تا وفور کالا باشد و تداوم و استمرار خط تولید را شاهد باشیم و از سوی دیگر، روش‌هایی را به کار بگیریم تا به هدف برسیم. این روش‌ها قطعا آشکار نیست. درست در همین موقع اگر بخواهیم نگران شکل‌گیری این رانت‌ها باشیم که اتفاقاتی در حوزه فساد رخ ندهد، کار خیلی خیلی سخت می‌شود. / مهر

حمایت اصلاح‌طلبان از رئیسی مشکوک است

روزنامه شرق در مطلبی به قلم شهاب الدین طباطبایی خاطرات عباس معروفی از ملاقات با ابراهیم رئیسی در مقام دادستان تهران را بازگو می‌کند که سراسر تعریف و تمجید از رئیسی است و حتی تأکید بر خوش تیپی آخوند جوان دهه هفتاد دارد. حتی از قول فاضل میبدی می‌نویسد که «من تا الان چیز بدی از آقای رئیسی ندیده‌ام. رفتارش هم در آن زمان با مردم ملایم بود و اصلاً روحیه خشنی نداشت.» شرق یادداشت دیگری هم به قلم نعمت احمدی دارد که رئیسی را گزینه مناسب دستگاه قضا می‌داند. سؤالی که برای هر مخاطبی طبیعتاً پیش می‌آید، این است که آیا این همان رئیسی نیست که در انتخابات ۹۶ او را تندرو و خشن و حامی اعدام شکنجه معرفی کردید؟! چطور ناگاه حامی رئیسی شدند و از مهربانی و رأفت و عطوفت او یادداشت می‌نویسند؟ روشن نیست اصلاح‌طلبان در شرق چه نقشه‌ای در سر دارند که ناگاه از مخالفان سرسخت رئیسی تبدیل به حامیان او شدند؛ همه چیز مشکوک است! /روزنامه جوان

شکایت از کریمی قدوسی به جایی نرسیده

لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور به خبرآنلاین گفت: چندین شکایت از کریمی قدوسی داشتیم، فقط یک شکایت که قبلا بود، تا حدی پیش رفت یعنی کیفرخواست صادر شد، اما دادگاه بدوی موقوف تعقیب داد که بعد اداره دعاوی معاونت حقوقی ریاست جمهوری به این رأی اعتراض کرد. حالا باید ببینم نتیجه آن اعتراض در دیوان کشور چه می‌شود.

ائمه جمعه کهنسال استعفا دهند

محمدعلی ابطحی در صفحه اینستاگرامش نوشت: چه خوب بود ائمه جمعه کهنسال که سی چهل سال است در تهران و استان‌ها امر به تقوی می‌کنند و خود را ذوب در ولایت می‌دانند، حالا که می‌بینند منش رهبری بر انتخاب امامان جمعه جوان تر هست، در استعفا پیش قدم شوند. منتظر تذکر دفتر رهبری و یا علائم ارسالی از ملک الموت باقی نمانند. انیشتاین هم بود سی سال حرف نداشت که هر هفته با مردم بزند؛ والا به مولا.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۳
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۱۶۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
عجب جواب دندان شکنی داد املی لاریجانی
دمت گرم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
وزرا از طریق مجلس و مجلس هم از طریق مردم انتخاب میشوند یعنی کل دولت از طریق مردم انتخاب میشوند و اگر نمایندگان و رییس جمهور به خواست مردم پاسخ ندهند دور بعد رای نخواهند داد منطورت جواب داد چی هست . آیا میشود این بیست نفر را سوال کرد شمای کابر جواب بده ایا میشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
یکبار دیگر متن جواب را بالای اقای لاریجانی بخوان تا یک کمی ذهنت باز شود
منظورش این بود که ۲۰ نفر الان دارند اجراییات کشورتصویب می کنند و اعمال می کنند پس گرانی ها و خود تحریمی ها از جانب همین ها مدیریت می شود
خطاب به پرچم امریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آنا لله و انا الیه راجعون
بدبخت شدیم
خبر رسیده گویا مجلس ، در حرکتی ناک اوت کننده و ۷ امتیازی، با تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی مخالفت کرده!
بر این اساس گویا ارز ۱۰۰۰۰ تومن (یا همون ارز دومی هر چند باشه ) به کالاهایی اساسی اختصاص خواهد یافت که بار دیگر به گرانی های بیشتر این بار در کالاهایی اساسی و از آنجا که تولید کننده هم خود برای زندگی کزدن کالای اساسی مصرف می کند ، به آن بهانه کالاهای دیگر هم دوباره گران تر خواهند شد.!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شعار ما زین پس:
علی رحمت الله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
مگر الان با ارز ۴۲۰۰ به دست شما می رسیده؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
املی لاریجانی باید بجای اینکه سر فرصت و ماهانه جلسه برای موضوعاتی به این مهمی و در شرایط به این سختی بگذارد شبانه روزی دنبال تعیین تکلیف لوایح باشه
ناشناس
| United States |
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
همه به روحانی حمله میکنند اما خودشان اجازه نمیدهند حتی بک انتقاد کوچولو بهشان بشود . یعنی کلا تمام افراد انتصابی در ایران از مصونیت برخوردار هستند همین افراد انتصابی مردم را شارژ سیاسی میکنند که به ما کاری نداشته باشید هر چه فریاد دارید بر سر منتخب خودتان بزنید . جالب هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دولت با اعلام اینکه نمیتونه مبلغ 400 هزار تومان را به حقوق کارمندان بیافزاید نشون داد که اصلا قصد اجرای افزایش حقوق 20 درصدی رو نداشته و میخواسته مثل پارسال از کلمه پلکانی سو استفاده کنه و فقط 6 درصد اضافه کنه. چون کسی که 2 میلیون حقوق میگیره بیست درصدش میشه 400 هزار تومن.
تهرانی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
روحانی شجاعت به خرج دهد ادامه دولتش را به رفراندوم بگذارد
بغیر از ژن خوبها و واردکننده ها و صرافها و برخی سلبریتی ها کسی موافق تداوم دولتش هست؟
خان محمدعلی آقا
| United States |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
پخش مستند بسیار مهم ایستگاه پایانی دروغ ساعت ۲۰:۳۰ از تلویزیون
و الان که ساعت از ۲۳:۳۰ گذشته ، تابناک هنوز در هیچ جا کوچکترین اشاره ای به آن نکرده!!!
درصورتیکه خبر این مستند مثل بمب در جاهایی مثل توییتر و تلگرام ترکیده!!!!
انگار بعداز اینکه خبرگزاری ها آمدند و روزنامه ها منقرض شدند حال با آمدن پیامرسان های اجتماعی، نوبت انقراض خبرگزاری ها فرا رسیده!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
باید می‌گفت آقای روحانی چرا خودت در جلسات مجمع که برای این مورد تشکیل می‌شود شرکت نمیکنید و علاوه بر دفاع رای هم بدهید از دور سنگ بزرگ برداشته ای والا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
انتصابیها عمدتا حرف گوش کن و سر براه هستندمن پیشنهاد میکنم همه ارکان نظام انتصاب شوند و از انتخاب صرف نظر شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
صحبت ریس جمهور را تفسیر به رای کردن یک بحث است واینکه اقایان نمی توانند تصمیم بگیرند وهر روز به دلیلی انرا عقب می اندازند یک بحث دیگر هم میترسند که تصویب کنند هم باید تصویب کنند ودوست عزیز از اینکه دونفر از مسئولین بهم چزی میگویند خوشحال نشو همه این حرف ها دکان است ومنظر عکس العمل بیرون هستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مجلس و دولت هر چقدر هم که تصمیمات اشتباه بگیرند چون با رای مستقیم مردم انتخاب شده اند تصمیماتشان در راستای رای مردم قابل توجیه است ولی مجمع این صحه گذاری را ندارد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
برای افزایش جمعیت در ایران کافیست یارانه ها را تا 1 میلیون تومن افزایش بدید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اگر اعضاء دولت اشتباه و یا تخلف کنند توسط مراجع ذیصلاح مورد بازخواست قرار می گیرند و رپیس جمهور هم باید پاسخگو باشد اما در مورد اعضاء مجمع هیچکدام از این ها صدق نمی کند....
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
۲۰ نفر با تاخیر انداختن و پشت گوش انداختن آرمانهای سیاسی خودشان را با ارمان ۸۰ میلیون نفر میدانند . کجای دنیا راحتی و زندگی بهتر مردم کشورش را نادیده میگیرند که مردم دیگر کشورها در رفاه باشند . کدامیک از کشورهای که برای انها اینهمه هزینه شده دلشان برای گرانی مردم بدرد میاید .کجای رای ۲۴ میلیون ایرانی به شعارهای آرمانی پیوند خورده اگر جرف شما درست بود به میر سلیم رای میدادند .
حمیدیان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
جناب ظریف!
بفرمایید چرا با عدم تصویب FATF دلار برخلاف ادعاها 200تومان ارزان شد و کاهش ادامه دارد؟
شما که مدعی بودید گران میشود و مجمع باید پاسخگو باشد؟
چون صرافان و دلالانشان میدانند با تصویب لوایح فتف دیگر دلار فیزیکی وارد نمیشود و دلار شدیدا گران میشود.
شک دارید لطفا از صرافی دوستتان بپرسید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اقای تهرانی بهتر نیست حکومت خودش به رفراندوم بزاره ببینه چقدر حامی داره
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
کاربر تهرانی . شما مطمنی بغیر از دولت روحانی جاهای دیگر نیاز به رفراندوم ندارد . حالا چرا دولت نیاز به رفراندوم دارد . ارکان دیگر چی ایا حاضرید در مورد دادن پول مردم به ممالک دیگر رفراندوم‌بگیرید .‌مگر در اول انقلاب خلخالی هویدا را محاکمه میکرد نگفت چرا پول کشور را تو جیب ممالک عربی برای خرید سلاح دادی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
در تحلیل هر حادثه‌ای در طول تاریخ، مهم این است که ما کدام طرف ماجرا ایستاده ایم
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اگر می خواهید یک کشور را نابود کنید نانوارا به جای نماینده مجلس ونماینده مجلس را راننده تاکسی وقصاب را قاضی وقاضی را کفاش کنید.خودبخود آن مملکت از درون نابود می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
باعث تأسف است که در کشوری چنین ثروتمند، عده‌ای از مردم روز به روز بیشتر در فقر و فلاکت فرو میروند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
باز عوضش یک تعدادی هم ثروتشات به عرش رسیده
م ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
هر چند به روحانی رای ندادم ولی به انتخاب مردم احترام میذارم و حاضر از رای منتخب مردم حمایت کنم یه مملکت هفتاد تا کد خدا ندارد جناب اقابی لاریجانی روحانی منتخب ملت هست واحترم شما به منتخب مردم واجب روحانی دوست داریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
خوب همین آقای روحانی منتخب ملت عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم هست و بیشتر اعضای مجمع یا دولتی هستند و یا نماینده مجلس و یا اینکه منتخب رهبر هستند که رهبر هم منتخب مجلس خبرگان است و مجلس خبرگان هم منتخب مردم است... این چرخ را از هر طرف بچرخانیم باز هم به مردم میرسیم. بنا بر این جای نگرانی نیست و خوب نیست که بخشی از منتخبین ملت به بخش دیگر آن متلک بیاندازد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اکثر کودکان در خانواده های فقیر، در فقر زندگی خواهند کرد... کاش این توهم که در فقرا هست و امید دارند فرزندانشان در شرایط خوب زندگی کنند اصلاح شود و بفهمند اگر آنها فقیرند، فرزندانشان هم به احتمال زیاد در فقر زندگی خواهند کرد... شاید اینطور کمتر به فکر تولید مثل باشند و کاری نکنند یک موجود بی گناه، بر اثر هوا و هوس زودگذر، پا به این دنیای کثیف بگذارد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
حالا شما هی بگو ! کو گوش بدهکار . هنوز هم خانواده های فقیر تکثرشون بالاتر از خانواده های مرفه هست .
ایرانی
| Germany |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
شما فلوکستین مصرف کن عزیز شدیداً افسرده ای
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
چند روز پیش در همسایگی ما نوزادی متولد شد و بعد از چند روز تلاش پزشکان و پرستاران ومراقبت های ویژه. بیمارستانی از بیمارستان مادر ونوزاد مرخص شدند.بیچاره پدر نوزاد بعد از تحمل اینهمه هزینه حالا دنبال گرفتن وام برای تهیه شیرخشک و پوشک است وبه جای خوشحال بودن از این اتفاق عصبانی است..واقعا بی سوادهای که اینچنین وضعیتی برای مردم درست کرده اند باید خجالت زده وشرمگین باشند نه پدر این طفل معصوم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
افسرده بودن بهتر از احمق بودن هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
در کشورهای دیگر، آدمها را تبعید میکنند اما در ایران، افراد را ممنوع الخروج میکنند. میدانید چرا؟ چون از اینجا بدتر وجود نداره!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
به جان خودم مدتها بود چنین نظر با معنی و درستی نشنیده بودم ممنونم
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
خوشمان آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
یک کارشناس اقتصادی می گفت که که در دنیا علمی به نام دور ردن تحریم ها درست شده ولی هنوز در ایران به شکل اکادمی تدریس نمی شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دور زدن تحریم ها هزینه مصاعف دارد دوم اینکه اگر شرکت ها با امریکا رابطه اقتصادی نداشته باشند مشکلی نیست ولی باید بگویم متاسفانه اکثر شرکتها یا با امریکا داد و ستد تجاری دارند یا امریکا در ان کشورها شعبه تجاری دارد . بنابراین این دور زدن تحریم تا جای امکان دارد
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دور زدن تحریم دیگه چه صیغه ای است.آقا بگو قاچاق.وضع ما در دنیای فعلی مانند یک قاچاقچی بین المللی است.که همه در به در دنبال گرفتن اون هستند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
قاچاق از نظر امریکا حتما؟
پس ان کشوری هم که با ما مراوده دارد قاچاقچی هست از نظر شما
!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ملت ایران، یادتان هست یک زمانی ساعتها در صف کوپن بودید؟
می‌بینم که بخشی از شما یادشان نیست. همه‌چیز را کوپنی کردیم تا در سال ۹۸ خاطرات دهه‌ی ۵۰ و ۶۰ را برای شما زنده کنیم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
علتش رو از اون ها سوال کن که برای ملت تصمیم میگیرند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
احتمالا خواجه حافظ شیرازی برای ملت تصمیم میگیره
ابولقاسم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
علتش را از کسانی که برجام را هوا کردند بپرسید
و الان هم توافقنامه های بین المللی بانکی دنیا را تصویب نمی کنند
و میخواهند در سوریه ۲۰۰ هزار خانه بسازند سوال کنید
البته اگر جرات دارید ؟
بهر حال پاسخگو که نیستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دنده عقب داریم میریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
جناب روحانی به مردم قول دادند که به دوران قبل (احمدی‌نژاد) باز نمیگردیم ولی قول ندادند که به دوران ماقبل‌تر (موسوی) باز نمیگردیم!! در نتیجه با استراتژی‌های خاص نوبخت_واعظی به عصر دهه 60 بازگشتیم اونم در عرض 1سال.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
نه نه ادرس غلط ندهید.استراتژی دو تفر نبود خواسته همه ی مسئولان بود.بخاطر هسته ای
ناشناس
| United States |
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
همان گروه فکری احمدی نزاد دوباره کشور را به عقب برگرداندند و ممکن هست عقب تر و عقب تر بروند یعنی به هشتاد سال پیش . ظاهرا راه اصلاحات اقتصادی بسته شده به اول انقلاب که سر کوچه و خیابان به مردم بابت نوع رنگ موی سر گیر رنگ لباس گیر میدادند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
تقصیر منه خخخخخه
دیگر این گفته های شما راه به جایی نمی برد
پرچم امریکا با شما بودم
ناشناس
| United States |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
به روحانی پیشنهاد شد که برای اصلاح ساختار سیاسی و اقتصادی و بانکی و بین المللی ممکن هست خسارت سیاسی به شما وارد شود ممکن هست از محبوبیت شما کاسته شود برای اینکه وقتی موسسه ای را ببندید خیلی هزینه خواهد داشت . بنابراین ایشان پدیرفتند و قبول کردند .
ناشناس
| Germany |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
کسانی که با قواعد ولوایح بین المللی مخالفت می کنندکشور را به این روز انداختن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اگر با همین فرمون عقب بریم بزودی ساکن غار میشویم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
حالا که داریم به دهه 60 برمیگردیم یکم همت کنیم به دهه 50 برگردیم دیگه نورعلی نور میشه علی حرکت اله
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
دولتها در این سیستم فقط مجری دستورات از سوی بچه های بالا هستند و بس
اگر ناراحتی دارین از مجمع مصلحت بچه های بالا ، سوال کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
با همین فرمان میتوانیم حتی به دوران شکوهمند هخامنشیان بازگردیم. دوران استفاده از خر و اسب و اُشتر برای تردد ؛ چاپار برای چت ؛ چوب برای گرما و روشنایی و ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اگر به دوره هخامنشیان باز گردیم بهتر نیست ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تا ۱۰ سال پس از سرنگونی ساسانیان رفته و آنجا خواهیم ماند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
داریم به صفای دهه 60 برمیگردیم کاش اینترنت و موبایل ها رو هم قطع کنن و تکنولوژی رو به دهه 60 و 70 برگردونن , روحانی مچکریم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دهه ۶۰ که بیاد سر صبح که سر کار میری یا مدرسه و دانشگاه میری چند نفر سیم جینت میکنند اسمت چی هست کجا میری . . کی برمیگردی و هر روز سوال تکراری حالا موقع برگشت میپرسن چرا دیر کردی همیشه زودتر میامدی تو دستت چی هست پاسخ این بود نس کوپنی قند و شکر و روعن جامد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
گوشت مرغ برنج رفته خدا تومن

نماینده مجلس دنبال خاله بازیه

ایمیل ظریف ب ملت چه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
بدارین‌گران بشه هم صادرات خوب میشه هم مصرف کمتر میشه . هم تولید جان میگیره . هم تولید داخلی رونق میگیره .اما از همه مهمتر این هست که کالا و حقوق ها و حامل های انرزی و حتی قیمت اب و برق باید در سطح جهانی باشد
Persian
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
درباره ماندن و ادامه ی کار حسن روحانی و دولتش رفراندوم بزارید

نظرتون چیه؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
عه جاستین ترودو قبول کرده بیاد؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
مطمئن باشید لااقل از اصولگراها کسی در سطح و اندازه دکتر روحانی پیدا نخواهید کرد
ناشناس
| United States |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
رفراندوم طی سه انتخابات دو سال گذشته مردم با زبان مردم سالاری بیان کردند اگر اندیشه شما حرف برای گفتن دارد تا ۱۴۰۰ منتظر باشید .‌رفراندوم دیگر با ۱۶ میلیون رای بیشتر از طرف کسانی هست که اصلا پای صندوق نیامده بودند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آدرس غلط ندهید
اگر ده بار دیگر بین روحانی و رئیسی انتخابات بگذارید مردم ( روحانی بد ) را به ( بد تر ) ترجیح خواهند داد
حالا شما برو و بسوز
ناشناس
|
France
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
عزیزی میفرمایند حمایت اصلاحطلبان از جناب رییسی مشکوک بنظر میرسد.بعنوان یک طرفدار اصلاحات در اینباره مایلم عرض کنم اصلاحطلبان منافع ملی را باید بر منافع حزبی در اولویت قرار دهند و با توجه به اینکه جناب رییسی از ابتدا در قوه قضاییه بوده اند و خاک خورده اند و با زیر و بم ان حوزه اشنایی دارند و از مشکلاتی که ممکن است در ان حوزه بوجود بیاید مطلع هستند و بنوعی "متخصص"در حوزه قضا بشمار میروند طبیعی است که هر کسی شعار شایسته سالاری سر میدهد موافق حضور ایشان در راس قوه قضاییه باشد.اینکه ما ایشان را برای مسند ریاست جمهوری مناسب ندانستیم دقیقا همان دلیلی را دارد که مثلا جناب پروفسور سمیعی افتخار ایران و ایرانی را برای ریاست پست سازمان نظام مهندسی مناسب نمیدانیم.هر چند این مساله بقدری واضح بود که شخصا فکر نمیکردم نیاز به توضیح داشته باشد اما گویا برخی عزیزان نیاز به این توضیح واضحات داشتند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
تشتبهات و اختلافات دو طیف فکری اصلاح طلب و اصول گرا را اول پیدا کنی تا بعد چک و چونه بزنیم .‌امکان دترد رییسی هم در ۱۴۰۰ شعار اصلاحات داشته باشند و خاتمی هم بخاطر نداشتن کاندید مستقل پشتیبانی کند یعنی اگر کاندید مستقل نباشد هر کس شعار اصلاحات را داد مردم به او رای میدهند . چرخش سیاسی امکانش هست بستگی دارد که آیا گروه اقتدارگرا حاضر هستند اصلاح طلبی یا اصلاحات را انجام دهند یا نه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آقای حاج بابایی مگر چند نفر در این مملکت بالای ۷، ۸ میلیون حقوق می گیرند، به خدا فکر نکنم بالای ۱۰۰۰ نفر هم باشند. ما حقوق بگیران ۴ تا ۷ میلیونی هم باید به پای آنها بسوزیم. من الان دو سال است حقوقم در ۴۹۰۰ گیر کرده است. با این روش و مالیات پلکانی انشاالله از این هم کمتر خواهد شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
انقد خودخواه نباش یه مقدار هم کسی فکر کن کهحقوقش 1 میلیون تومن هست فقط خودت چرا انقدخودخواهی بالا 20000 هزارا نفر حقوق بالا 20 میلیون میگرن
اکبر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
به نظر من ابتدا بایستی اشل تعیین حداقل حقوق و سقف دریافتی اصلاح گردد و در حال حضر هم فکر کنم بهترین روش اینه که علاوه بر درصد افزایش مثلا 25 درصد یه کف حداقل 500هزار و یه سقف حداکثر 1 میلیون گذاشته بشود.اینطوری تا حدودی عادلانه میشود یعنی اونیکه حداقل حقوق میگیرد 500 هزارتومن به حقوقش اضافه میشود و اوناییکه بالای 4 میلیون میگیرند 1 میلیون به حقوقشون اضافه میگردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
چون فهمیدن در مجمعنا الان رای انها منفی است در مجلس عده ای رفتند دنبال رفراندوم
بروید خودتان را گول بزنید و اول بروید از عملکرد برجام پاسخ بدهید تا این معاهده
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
برجام خوب بود و خوب کار میکرد تا کدخدا از ان خارج شد و مشکل از گیرنده های شماست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دیر یا زود فنر قیمتها در می رفت با این مدیریت دولت چه با برجام و چه بدون برجام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
لطفا یک بار هم شده د مورد مفاد برجام مطالعه کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ایکاش که روحانی هرچه زودتر از صحنه برود این دولت مملکت را نابود کرد درود بر دولت بهار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مملکت از وقتی نابود شد که به جای اوردن پول نفت بر سر سفره ها خود نفت را در سفره ها ریختند و بعد سفره را تا کرده دادند به زیر بغل مردم و از همان موقع نه تنها پولی برای نان به سفره ها نیامد بلکه کلآ سفره غیر قابل استفاده شد و سهم مردم شد بوی گند و ازاردهنده نفت که از ان زمان مشام را میازارد
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
در مورد پالرمو و لوایح هراسی از همپرسی نداریم . بعد از چهل سال مردم با زبان انتخابات گفتند میخواهیم با تمام مردم دنیا با هر بدی و خوبی که دارد زندگی کنیم مردم انگلیس رای به جدای از اروپا دادند که میزان زیان انرا چند هزار میلیارد پوند تخمین میزنند بنابراین مسئولان این کشور باید تمکین به رای مردم باشند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
عزیزم این وضعیت الان هم حاصل تمکین از رای مردمه...خدا لعنت کنه ارتش تاریکی منافقین و موساد و...رو که دارن با روان ملت بازی میکنن...حالا هی برا خودتون نظر بدین تو سایتای مختلف و کامنتای جهت دار بزارین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
۲۳.۰۴
چی داری میگی بریز بیرون اون تفکرت را.خیلی بد هست که بگی ارتش تاریکی رای مردم ما در داخل را تغییر داده .مردم در این سالها به بهترین گزینه ای که شورای نگهبان در اختیار انها گداشته بود رای دادند و صدای خودشون رو بگوش مسئولان رساندند.اگر مسئولان باز کار خود رو پیش بردند و با دنیا سرسختی کردند و معیشت مردم رو بخاطر برنامه های خودشون به سختی انداختند مقصر مردم نیستند.شما و دوستان شما با وجود ادعای زیاد رای مردم با سواد و محجوب ما رو برنمیتابید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
صدای مردم در صندوق رای داده شد میخواهید بشنوید یا نشنوید . میخواهید بهره برداری سیاسی کنید یا تفسیر به رای خود کنید ان دیگه با خودتان هست . اتفاقا صندوق رای بخاطر این بود که اختلافات دیگه تمام بشه . دوست عزیز تجربه دمکراسی دارد میگوید قدرت کف خیابان نیست قدرت در صندوق رای هست .
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ارتش در تاریکی دیگه برای همیشه مرده چون گفتمان پوسیده و فرسوده ای بود اما دوست عزیز راه اصلاحات بخاطر همین هست که اگر این اصلاحات انجان نگیرد ارتش تاریکی مثل خفاش از فصای تاریکی روزنه عبور پیدا میکند از اینکه اصلاحات سیاسی و اقتصادی و فرهنگی بخاطر همین هست که مثلا خانمی را با زور و کشان کشلن تا پای ماشین اوردن انهم از نهاد امنیت اصلا جایز نیست راه نفود در چنین جا های هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
فقط ملاقات حضوری با ملک الموت بعضی اقایان را وادار به دل کندن از مقام و منصبشان میکند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
جالبه همین ها هم ادعا می کنند با رای مردم مقام دارند!!!!!! اما مردم هیچوقت نمی توانند برکنارشان کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
گیاهی به نام سانسوریا در گل فروشی ها وجود داره که برای تصفیه هوای اتاق و خانه بسیار مفیده و نگه داری از اون خیلی راحته و خودش هم از طریق پاجوش تکثیر میشه و نیاز به نور اون هم خیلی کمه

آبیاری این گیاه زیبا هر 3 هفته 1 بار هست و خاکش هم باید خیلی سبک باشه و از پرلیت، خاک برگ و ورمی کمپوست تشکیل شده باشه

حتما موقع عوض کردن گلدان این گیاه در کف گلدان مقداری شن درشت قرار بدید و حتما از گلدان های بزرگ برای این گیاه استفاده کنید چون این گیاه در عرض چند ماه چندین جوانه میده و اگر گلدان کوچک باشه این جوانه ها و پاجوش به خوبی رشد نخواهند کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
venlafaxin tab 37.5 BD
olanazapin tab 5 hs
بعد از دو هفته مراجعه مجدد
ناشناس
| France |
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
گیاهی هست که به اب زیاد نیاز ندارد و چند گونه دارد من دو گونه دا دارم . نام‌دیگر معادل فارسی درازا هست بخاطر برگ های بلندش به این نام معروف هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تحصیلات و پول برای آدم شعور نمیاره
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
افزایش حقوق ها باید با رشد تورم باشد و دوم میزان سابقه و تخصص و بدی اب و هوا و سختی کار و وو ولی یک سوال بوجود میاید که وقتی کسی که مهندس یا مدیر ی هست و بعد بازنشسته شده و حقوقش مثلا ۶ میلیون در ماه هست با کارمند دیگری که سه میلیون حقوق میگیرد حالا اگر با احتساب اینکه هر سال به حقوق کارمند ۳ میلیونی ۲۰ درصد اصافه کنند ولی به بازنسشته با ماهی ۶ میلیون حقوق اضافه نشود بعد از سه سال پیاپی در دریافت ها مساوی خواهند شد اینکار چه بدرد مبخورد بعد تفاوت تخصص و دستمزد چی میشود یعنی کسی دیگر درس نمیخواند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
رصد شدن ایمیل ظریف ، کاسبی پسا استعفای تندروهای جریان « تکرار» است..
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
متاسفانه این قدر دروغ های مختلفی گفته اند مگه کسی برای استعفا ایمیل میفرسته؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
اگر ملاک بازنشستگی. سن بالای ۶۰سال است پس باید مسولین کشور که بالای ۶۰سال هستند بازنشسته شوند و این به نفع کشور است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ای کاش همه مسولین از صحنه خارج میشدند این ها مملکت را دیران کردند فقر وفساد وبی کاری وگرانی از کارهای دولت روحانی وهاسمی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دست از سفسطه گرای بردارید تمام رفتار های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی از گفتمان امثال شماها بوده . همان هاشمی هم‌تا ده سال قبل دست بسته تسلیم گفتمان و سیاست گداری شماها بوده اقتصاد بازار محور مربوط به کدام تیورسین اقتصادی بوده است . الان چه کسانی پیشنهاد میدهند که همه امور دست امور نطامی باشد . .
ناشناس
| United States |
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
موافقم اما فکر می کنید اجازه می دهند یک متخصص جایگزین شود؟ اصولا بحث میدان دادن به جوان ها منظورشان فرزندان و بستگان خودشان است نه متخصصان از میان ۸۰ میلیون ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
مهمترین نیاز کشور در این شرایط بحرانی و تحریمی ساندیس هست

بدون نان میشود زندگی کرد اما بدون ساندیس هرگز!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
فعلا که 38 سال کشور دست شماها بود مملکت خراب کردید باز اونا چهارتا پهپاد تانک موشک جنگنده ساختن یه فرغون مثل پراید نساختید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ساندیس بجز مواد قندی چیز خاصی نداره چون سیب را به همان شکل تحت فشار و پرس قرار میدهند و این پرس کردن و مواد نگهدارنده کلی از مواد از بین‌میرود
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ساندیس بستگی دارد در چه روزی و به چه مناسبتی باشد.قیمت آن متغییر است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
با بدبخت تر شدن و فقیر تر شدن مردم در این چند سال اخیر ، میزان تولید و فروش ساندیس بیشتر شده
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
گوشی اپلت از کار افتاده. مگه نه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
گوشی اپل از کار بیفته غصه دارد ولی درست شدنیه
بیچاره اونهاییکه مغز شون تعطیله ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
همگام با العربیه و نتانیاهو و‌ امثالهم، رسانه های زنجیره ای هم از اتحاد ایران و سوریه عصبانی اند...
به دروغ تیتر بی بی سی رو عینا تکرار می کنند که ایران ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سوریه می سازد ، حال ان که رییس انبوه سازان تهران گفته که بخش خصوصی می سازه و این بهترین فرصت برای ماست...
البته ایسنا و انتخاب و افتاب یزد که هر روز برای بن سلمان به عنوان قهرمان !! رپرتاژ اگهی میرن ،باید هم همنوا با ال سعود باشند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
عزیز جان حتی اگر بخش خصوصی هم بسازه کی قراره پولش رو بده سوریه اه نداره با ناله سودا کنه بازهم بدبخت مردم ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
راستی ، چرا مسولین عاشق ابراز وجودند ؟ یکی خبری ، میدهد ، دیگری تکذیب میکند ؟ یا در خبرها ،و تحلیلها جملات تکراری ،تکراری بیان میکنند ؟،، چرا ؟ نکند بنا بگفتهٔ شهید بهشتی اینان راست قامتان عاشق قدرت هستند ،نه خدمت ؟ جمله وارونه ؟،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
همه این جدل ها در کموسیونها باید انجام گیرد یعنی حتی اگر اختلافی دارند همان محفل و مجلس فریاد بزنند .
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
طبق سخنان اقای کدخدایی که گفتند واهمه ای در مورد همپرسی لوایح وجود ندارد اتفاقا مردم میخواهند مثل ممالک المان و راپن شود . دیگه از این کشورهای که بدتر نمیشود . چه اشکالی دارد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آقای کدخدایی یعنی شورای نگهبان رای مردم را براحتی می پذیرد ؟
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
یعنی میگی امکان داره برند باشه؟
:)
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
بی زحمت رفراندوم در مورد اینترنت و تلگرام و اینستاگرام و توییتر و گوگل و یاهو هم بگدارید بهرحال مردم و مسولین تکلیف خدشان را بدانند یعنی اینکه هر روز پشت تربیون بگویند مردم میگویند و مردم گفتند . کدام مردم مشخص میشود مردم که پای صندوق رای گفتند چند بار بگویند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اگه شورا نگهبان رای مردم میپذیرفت ک مردم به روحانی رای دادن روحانی میگه این لوایح باید تصویب بشه...چرا قبول نمیکنید
محمدعلی محمدی م.ریحان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آقای ابطحی مثل گزارشگرهای ورزشی عمل می کنه. آنهاهمه چیزهایی را که خارج از کادر دوربین می بینند به عنوان پیش بینی خود از تصمیمات آتی مربیان مطرح می کنند و آقای ابطحی هم حالا که دارد می بیند پیرمردها دارند یکی یکی استعفا می دهند و بلافاصله جانشین برای بعضیهایشان معرفی می شود، تازه پیشنهاد چنین کاری را مطرح می کند و لابد هفته آینده خواهد گفت من بودم که پیرمردهای نماز جمعه را راضی به کناره گیری کردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
چرا اینقدر خوشحال و ذوق مرگ شدید انشاالله که شمردن بلدید بابا فقط یک نفر استعفا داده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ادغام بانکها امر موکدی در فضای اقتصادی ایران هست،بویژه بانکهایی که علت تأسیس آنها بسیار نزدیک به یکدیگر بوده و عمومآ دولتی و حاکمیتی هستند. اما بهتر بود با توجه به اینکه بانک سپه از اولین بانکهایی هست که مورد تحریم قرار گرفت و این خود منجر به ورود ضرر و گسترده به آن بانک هم شد، امر ادغام به نام دیگری انجام شود،یعنی شاکله و اسکلت اصلی ادغام در سپه باشد اما با استفاده از فرصت،نام دیگری انتخاب شود.
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
مشکل کشور ما در درجه اول FATF نیست. مشکل در ساختار مدیریت پیرمردها و ذهنیت 30 سال قبل درکشور است. سازمانها و وزارتخانه ها برنامه بلندمدت نداشته اند. واقعا چه برنامه بلند مدتی برای توسعه حمل و نقل ریلی،توسعه جمعیت شهری و روستائی، ایجاد زیرساختهای آموزشی و ورزشی یا الویت بندی منابع درآمدی و مصارف آنها داشتیم. در کشورهای پیشرفته تا 2030 برنامه ریزی می کنند. در کانادا اکثر مدیران شرکتها و وزرا زیر 40 سال دارند.باید گفتمان جوانگرائی را به سطح وزرا ببریم. این وزرای پیر و بی حال دردی از مردم دوا نخواهند کرد.اگر همین الان از هر وزارتخانه ائی از سابقه کار 20 سال به بالا بازنشسته شوند و جوانان تحصیل کرده بکار گرفته شوند در درازمدت سود کرده ایم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
داداش یه کله ده سال تخفیف دادی مشتری شیم برادر من چهل ساله انگار که چسبیدن به میز و صندلی ریاست و مدیریت
ناشناس
| United States |
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مشکل پیرمردها نیست چون پیرمردها را کنار بگذارند فرزندانشان جایشان را می گیرند نه افراد متخصص و کاربلد مشکل زیرساخت های قانونی و ساختاری در کشور ماست.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
جالب است کسانی که در انتخابات رای نیاورده اند برای اف تی اف تصمیم میگیرند
ناشناس
|
France
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
۴ ماه تاخیر در اعلام رد یا قبول اف ای تی اف یعنی ۴ ماه اقتصاد مملکت سردرگم .
اقای توکلی فرمودند این تصمیم به درخواست وزیر اقتصاد بوده برای کنترل بازار ارز که پیدا است جواب مصلحت نظام منفی بوده و اگرنه وزیر اقتصاد که بسیار غیرحرفه ای است چنین درخواست اماتورگونه ای نمیکرد و بازرگانان و تاجران را معطل تصمیمات غلط خود نمیکردند و مثل این یکسال که انواع وعده و وعیدها و درباغ سبزها را تیم نابلد اقتصادی دولت دادند و در عمل خودرو و مسکن و کالاهای عادی مردم صد برابر شد هیچ دستاورد دیگری این شاهکار اقای دژپسند به همراه رییس کل بانک مرکزی نخواهد داشت و تمام بازارها را به هم خواهند ریخت با این کارهای نامفهوم اقتصادی خود.
شب عید وحشتناکی برای مردم راه انداخته اند.
احتمالا اقای همتی کلی سناریو تا تاریخ اعلام رد اف ای تی اف اماده خواهند کرد و تورم منفی ۱۰ درصد خواهد شد و همه چیز ارزان و خدا به داد بازار خودرو برسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
همین دیگه به جای این که به پیشرفت کشور فکر کنیم وقتمون رو گذاشتیم برای رصد کردن این و آن . این هم عاقبتش .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ادغام بانك‌ها و كاهش تعداد آنها اقدام مثبتي است ولي آيا مشكل نظام بانكي فقط تعداد زياد آنهاست يا ...
برخي مشكلات نظام بانكي:
- ريشه قريب به اتفاق اختلاس‌هاي بزرگ از نظام نفوذپذير و مفسده پذير در بانك‌ها است.
- بانك‌ها در خدمت توليد نيستند.
- بانك‌ها بنگاه داري مي‌كنند.
- بانك‌ها فقط به فكر سود سهام‌داران و كارمندان خودشان هستند نه مردم.
- ...
آيا كسي هست كه اراده و عرضه اصلاح اين مشكلات را داشته باشد؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
پیرمردها هر چه زودتر باید از سیاست و مدیریت کشور خداحافطی کنند علتش این هست که وقتی پلی یا کارخانه ای افتتاح میکنند بازدید نمیکنند که پیچ یا مهره خوب بسته نشده باشد یا پروزه خوب اجرا نشده باشد یا پلی یا جادهای که میسازند درست کار نشده باشد فقط بصرف افتتاح و بریدن پارچه های و ربانی با قیچی چه فایده دارد و دوم اینکه حتما پروزه کاملا تمام شده باشد افتتاح کنند
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
عده ای که همیشه دنبال سفسطه ومغلطه هستند برای منفعت خود لوایح بین المللی را با برجام پیوند می زنند.در صورتیکه اینها دو مقوله جدا ست وربطی به هم ندارد.اولا برجام پیامد نرمش قهرمانانه زیر فشار کمر شکن بین المللی بود و به نوعی صلح نامه شباهت داشت تا قرداد تجاری.ثانیا برجام با خروج امریکا هنوز دارد کار می کند وگرنه بایستی تحریم ها وقطعنامه های شورای امنیت باز گردد که چنین نشده.اما لوایح مبارزه با پولشویی جهت ایجاد فضای سالم اقتصادی در هر کشوری لازم الاجراست.جدای از اروپا حتی چین و روسیه هم مراوده با ایران رامنوط به تصویب واجرای این لوایح دانسته و عدم تصویب آن به معنای بستن همه درها به روی خود است.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آخه کجای دنیا کشورها خودشان با خودشان تحریم را تشدید میکنند یا بهانه به کشورهای متخاصم‌میدهند .‌اگر قرار هست رابطه اقتصادی داشته باشی شروطش این هست اگر نداشته باشی میتولنی شروط را قبول نکنی ولی بمردم هم باید توصییح دهید نه اینکه مثل برجام شود که قرار داد داشت خوب کار میکرد اما با مرگ و نفرین از بین رفت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
جناب آقای ابطحی عبارت سالمند زیباتر از کلمه کهنسال می باشد
نا شناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آقای کدخدایی وقتی حدود یک سال مملکت را برای تصویب یا عدم تصویب Fatf و cft سر کار می گذارید به این معناست که نمی توانید تصمیم گیری کنید پس لطفا رفراندم ا بگذارید تا مردم تصمیم بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
دامنه اختلافات فقط لوایح نیست بلکه رفراندوم در مورد حجاب اجباری و کنسرت هست در مورد اقتصاد دولتی هست در مورد بانک های دولتی هست در مورد کمک بسیار سنگین چندین ساله به چند کشور هست در مورد یارانه نقدی هست . در مورد جایگاه رییس جمهور هست
ناشناس
| France |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
احسنت.البته علت این هست که گوشه رینگ گیر کردن و تصویب یا عدم تصویب هر دو تبعات داره ولی خوب میتونن بندازن گردن مردم.بعدا بگن مردم عقلشون نرسید.مثل چند کامنت بالاتر که میگه ارتش تاریکی نظر مردم ایران رو داره کنترل میکنه.ارزوی شفای عاجل برای نویسنده اون کامنت دارم
ناشناس
| United States |
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مسئله اینه که چون از رای و نظر مردم خبر دارند به شدت با همه پرسی مخالفت می شود اگر در مورد دشمننی با آمریکا و اسراییل و پوشش اجباری و دخالت در کشورها و بسیاری مسایل دیگر همه پرسی شود آشکار می شود که خواست بیشتر مردم ایران با مسئولین همراستا نیست ....
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
حقوق ها باید یکسان سازی بشه تا عدالت اجرا بشه،حقوق های نجومی نباید افزایش داشته باشند؛کارمندانی که حقوق ۲ تومن دارن و پایینتر رو دریابید
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
نجومی بگیرها چون محافظ دارن فکر میکنن اگر مردم در اثر فقر همدیگه رو بخورن مهم نیست.اقایون بخاطر خودشون هم که شده(نه بخاطر شعارهای این چهل سال)باید سعی کنن درامد حداقلی برای مردم فراهم کنن.حقوق ماهی ۱۰۰ و ۱۵۰ دلار با این هزینه ها شوخیه و در گابون و مالی و موگادیشو هم مبلغ کمی محسوب میشه
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
حالا از فردا روحانی بگوید ملت ایران و مسولین کشور با هیچ کشوری دعوا ندارند چه اتفاقی میفتد . ایا روحانی در مقام سیاسی کار های هست
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
مگه هنوز هم مشکلی در کشور وجود داره؟ برجام که همه مشکلات رو حل کرده دیگه. میخوای تحریم برگردانی؟
ناشناس
| United States |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
روحانی در هیچ زمینه ای کاره ای نیست منتها صداقت بیان واقعیت ها به مردم را هم ندارد
ناشناس
|
France
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
الان دارم الکلاسیکو نگاه می کنم نه خالی بندی های اقای همتی را در کانال ۲.
از گند زدن در قیمتها و افتضاح بورس چیزی میگوید؟؟؟
انهایی که مصاحبه این قهرمان بانک مرکزی را می بینند برای انها که نمی بینند خبر دهند.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
از تورم ۵ درصدی شهریور و ۱.۲ درصدی دی ماه دارند با اعتماد به نفس کامل حرف میزنند
تورم ۱.۲ درصد !!!!!!!!!!!کجا زندگی میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روی احمدی نژاد را سفید کرده اند از حرف نامربوط زنی.تاسف انگیزه.
ناشناس
| France |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
نمودارهای خیلی خیلی مهم تحلیل اقتصادی اورده اند.
احسنت.
فردا دلار ۱۰۰۰ تومان است.
ناشناس
| France |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
ایشان باز از ارز ۴۲۰۰ تومانی که به هیچ کس نرسیده و فقط گرانی به بار اورده دفاع میکند.
ارز را ببرید لااقل روی سامانه نیما.
ارز ۴۲۰۰ دقیقا ارز ۷ تومانی دوره جنگ خواهد شد که احتمالا تا ۲۰ سال ابنده مانند ارز ۷ تومانی که تا سال ۱۳۸۱ ادامه داست این ارز رویایی هم فقط به دست عده ای خاص خواهد رسید.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
فعلا تمها قهرمان دولت ایشون هستند
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
باید تک تک مسئولان بیایند جلو دوربین صدا وسیما و در یک مصاحبه شفاف به مردم توضیح دهند که علت موافقت یا مخالفت آنها با لوایح بین المللی چیست؟نمی شود با استناد به یک اخم ویک پیامک تهدید آمیزاعضا نتوانند رای واقعی را بگویند و در عین حال شخصی خود را صاحب صلاحیت برای مصلحت یک کشور بداند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
دوست عزیز هر موقع مسئولیت حبس و حصر ۸ ساله را کسی بر گردن گرفت این انتظار شما هم اجرا شدنی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
آقای رئیس جمهور از این سخنان مغالطه آمیز زیاد دارند اما از آیت الله آملی لاریجانی ممنون با سخنان منطقی و جواب مستدل
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
نگاه رییس جمهور نگاه مردم هست چون حرف خود مردم را میزند . ارتباط با تمام کشورهای دنیا . افراد دیگر که سخنرانی میکنند برای اقلیت جامعه هست انهم برتی اقلیت حاکم که درد بیکاری و گرانی و فقر را ندارند اصلا فکر و ذکر انها با ۲۴ میلیون به اصافه ۱۶ میلیون که رای اصلا ندهدند متفاوت هست . رفاه و اسایش و شادی حق مردم هست
ناشناس
| United States |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
هر موقع همانطور که بهت یاد دهدند فقط از دولت و شورای شهر و مجلس انتقادکنی ولی از ایشان حق انتقاد نداری و برات خط قرمز کشیدند بعد بیا نطر بده . نه داداش خیلی از افراد اصلا سیاستمدار نبودند . ولی روز و شب سخنان سیاسی تولید میکنند . اینقدر وحشت و ترس و سانسور زیاد شده که حاصرید فریادی که به دولت نباید زده بشه بر سر دولت و مجلس مباورید نسخه سیاسی اشتباه به شما دادند . مساله این است که نهادهای موازی با کار دولت باید تعطبل شوند
اموزگار بازنشسته دانشگاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
جناب حاجی بابایی سخنان شما بسیار ظالمانه وبرخلاف عدالت اسلام است انکسیکه از بیمه حقوق بیشتری دریافت میکند حق بیمه بیشتری داده البته منظورم حقوقهای نجومی شماها و مدیران نیست منظور کسی است که سی سال کارمند معلم ودانشگاهی یا سایر وزارتخانه ها بوده طبق حقوق قانونی حق بیمه داده حق ندارید چون دریافتی بالای فلان مبلغ میگیرد در صد کمتری اضافه شود ظلمی که دولت سال قبل انجام داد وجالب است سخن از عدالت در بی عدالتی میفرمایید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
فکر کنم تا سه با چهار سال پیاپی حقوق افرا ی که مسولیت بالا یا مدیریت بالاتری داشتند هر سال ۲۰ درصد کمتر از دیگر شاعلین یا باز نسشتگان باشد به تیوری یکسان سازی حقوق ها خواهیم رسید این نگرش یعنی مثلا به عدالت نزدیک شد هاند درصورتی چنین درست نیست دولت و سیاست گداران این بخش باید حقوق و مزابای پاببن ترین افراد کشور را به درجه مطلوب برسانند . این حرف ها ی یوسیالیستی هست بدرد نمیخورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
مشکل اساسی این است که اصولگرایان به خصوص جریانات تندرو نمی‌خواهند بپذیرند که نارضایتی وجود دارد و زمانیکه این نارضایتی خودش را در قالب اعتصاب و اعتراض‌های صنفی نشان می‌دهد تندرو‌ها دو پاسخ بیشتر ندارند، نخست اینکه خارجی‌ها یعنی آمریکا، اسرائیل و عربستان را متهم می‌کنند و پای فتنه را وسط می‌کشند؛ و دوم، انگشت اتهام به سمت بخش انتخابی نظام یعنی دولت ومجلس می‌گیرند که باید پاسخگو باشند، این گروه نمی‌خواهد به عمق نارضایتی مردم نگاه واقع بینانه‌ای داشته باشد. به هیچ وجه در پی تبرئه اصلاح طلبان نیستم، اما واقع مطلب این است که اگر قرار بر تشکیل دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات متهمانی که موجب نارضایتی مردم شدند باشد به طور قطع اصلاح طلبان متهم ردیف اول این دادگاه نخواهند بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
به به رسیدن بخیر جناب خان محمد علی اقا غیبت داشتید
ناشناس
|
Canada
|
۰۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اقای لاریجانی،۴۰سال گذشت و در طی این مدت شما و خانواده محترم برای ملت تصمیم گرفتید،فرض کنیم شما بالاتر انشتین! بابا حالا اجازه بدید مردم خودشان تصمیم بگیرند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۷:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
تا این پنج تا اخوی هستند برای همیشه در ردهای بالادجابجا میشوند بعد از انها هم فرزندانشان هستند و بعد تز فرزندان نوه و نبیره تشریف دارند
محمدتبریزی
|
-
|
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
لطفا به علت عدم کفایت رئیس جمهور را هم به همه پرسی بگذارید....................... اگر 24 میلیون رای اورده الان 80 میلیون نفر ناراضی اند...............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
پالرمو سه عهدنامه است:

عهدنامه پیشگیری، سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص مخصوصاً زنان و کودکان.

عهدنامه علیه قاچاق مهاجرین از طریق زمین، دریا و هوا.

عهدنامه علیه تولید غیرقانونی و قاچاق مهمات.

کنوانسیون پالرمو تا سال ۲۰۱۷، توسط ۱۸۹ کشور امضاء و اجرایی شده است.

فقط ۹ کشور عضو سازمان ملل هنوز «عضو این کنوانسیون» نشده‌اند. این کشورها:
پادشاهی بوتان
جمهوری کنگو
پالائو
پاپوآ گینه نو
جزایر سلیمان
سومالی
سودان جنوبی
تووالو
و ج-ا #ایران!
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقهای کدخدایی رفراندوم بگذارید . اینها به سرنوشت هشتاد میلیون ملت ربط دارد و دارید در مورد خسارت به مسلمین تصمیم می گیرید نمی شود با جناح بازی سیاسی تصمیم گیری کنید . هیچ کس نه معصوم است نه عقل کل نه انسان کامل
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقای لاریجانی و بقیه آقایان که ادعا می کنند مجمع و برخی نهادهای دیگر با رای مردم انتخاب شده اند می خواهم بپرسم پس چرا مردم نمی توانند اعضای مجمع را تغییر دهند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!پس چرا مردم نمی توانند بر اعضای مجمع نظارت کنند؟؟؟؟؟؟؟ چرا کسانی که عموما از انتخابات ها با رای مستقیم مردم نتیجه نگرفته اند عضو مجمع شده اند ؟؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اگر من هم بصورت انحصاری نتیجه همه پرسی را اعلام می کردم و به کسی هم پاسخگو نبودم طبیعتا ترسی از همه پرسی نداشتم !!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقای کدخدایی ، لوایح تخصصی نیاز به کار کارشناسی افراد کار آزموده دارد و حتی برخی از نمایندگان مجلس هم که مصاحبه هایی از ایشان درفضلی مجازی انتشار یافته صلاحیت و اطلاع کافی ندارند تا چه برسد به مردم عادی
البته با توجه به عدم رضایت عمومی از شرایط اقتصادی ، هر آنچه به رفراندم گذاشته شود ، احساسات نتیجه اش را مشخص خواهد کرد تا عقل و آگاهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
نمایندگان مجمع تشخیص مصلحت ، از نظر مردم کاملا شناخته شده هستند . زیرا بعد از یک دوره مدیریت در راس به آن منصب گمارده میشوند ولی به هیچ وجه منتخب مردم نیستند .وظیفه این مجمع نظر نهایی در مورد آرایی است که بین مجلس و شورای نگهبان در موردشان اختلاف باشد. لذا لوایح مورد بحث نظرات شورای نگهبان و مجلس را دریافت نموده است و شما باید نظر یکی را تایید و دیگری را رد کنید.همین
عدم اعلام نظر یعنی اینکه نمیخواهید فعلا نظر بدهید . این را هم واضح بیان نمایید تا از این جدال کلامی بی مورد خارج شوید.چیژی که صد در صد واضح است تصویب این لوایح را دوست ندارید و البته ردشان هم تبعات تعیین کننده ای دارد
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقای لاریجانی گرامی رییس جمهور و اعضای دولت و مجلس هر چهارسال در یک انتخابات دو مرحله ای که انتخاب اول توسط شورای نگهبان و پس از آن رای گیری از مردم است به کار گمارده می شوند و بنابراین برای هر چیزی نیاز به رای مردم ندارند اما بقیه پست و سمت ها که مقام مادام العمر دارند نباید برای مرذم تصمیم گیری کنند و طبیعتا مجمع هم شامل این مورد است. مگر اینکه مقامشان مدت دار و مستقیما با رای مردم انتخاب شده باشند.
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
جانمی جان بازی داره بجای حساس می رسه فکر کنم سال دیگر علی به برکت الله شود؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
موضوع این است که مجمع تشخیص در این قضیه دقیقا جای مجلس را گرفته . از این گذشته تعداد زیادی از افراد مجمع اصلا شرایطی شبیه وزرا ندارند و این مقایسه آقای املی درست نیست. هیات وزیران از دو طرف یعنی رییس جمهور و مجلس بطور غیر مستقیم توسط مردم انتخاب شده اند و از طرفی طبق اصل 138 امکان تصمیمگیری دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقايان امام جمعه هاهميشه دوسه نفرجانشين دارن وتقريباماهي يک بارخودشون زحمت ميکشن ونمازجمعه ميخونن حالا ازحقوق وغيرش صرفنظرکنيم چرابايدخودشونوبازنشست کنن کجاازاينجابهترهم دنياوهم آخرت خوش بحالشونه ماهي 2ساعت سالش 24ساعت ويک دنياامکانات حالاازاجراخروي وبهشت ونعماتش ديگه نگو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
آقای نماینده مجلس شما کار مهمتری نسبت به ایمیل ظریف ندارید؟ یعنی خاک بر سر ما که نمایندگانی به مجلس فرستادیم که تنها کاری که نمی کنند رسیدگی به امور جامعه و مردم است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اين مردمي كه ازشون دم ميزنيد نماينده دارن و اونم داره كارشو انجام ميده

اين كشور مال مردم ايران هستش و نه كس ديگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
اگرنگرانی درموردرفراندوم نیست پس بسم الله
اجراش کنید
باز نشسته وزارت دفاع
|
Germany
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
جناب حاجی بابایی من باز نسشته وزارت دفاع با درجه سرتیب تمامی و مدرک فوق لیسانس مهندسی با سابقه 20 سال مدیریت 3.5 میلیون حقوق میگیرم .واین نتیجه تصمیمات ناعادلانه مسولین محترم امسال شما ها بوده.عدالت مساوی تقسیم کردن نیست.بخاطر تعدادی نجومی بگیر از حلقه خودی به دیگران ظلم نکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
این یکی دیگر از تصمیم های شتابزده ای است که به عواقب آن توجه نشده است! سپه جزو بانک های تحریم شده است، بانک های حکمت ایرانیان و مهر اقتصاد در شمول تحریم قرار ندارند، با اینکار جناب همتی این دو بانک را نیز خودشان و با دست خودشان در لیست بانک های تحریمی قرار میدهند که معنای دیگر آن تنگتر کردن راه تنفس کشور است!
نااشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
این همه حرف حرف دیگه بسه بهترین راه تغییر ساختاری قدرت ویک کاسه کردن نظام تصمیم گیری است
سلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۲
همين قدر احمق!ايميل محرمانه!!!!!!رييس جمهور و ظريف.مثل اين مى ماند بگويد با موبايل محرمانه تماس داشتيم! البته با زبان سرخه اى مزه ديگه اى دارد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا عوارض خروج از کشور بودجه 99 شهاب منصوری عبدالحمید ریگی استعفای استراماچونی لیلا واثقی سیدقاسم موسوی قهار پایتخت 6
آخرین اخبار