بازدید 15869
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند، افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ به ‌رغم تحریم‌ها، رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز، سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود، میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد، عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت، بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند و صعود دلار در بازار جهانی را در بر دارد.
کد خبر: ۸۷۹۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 20 February 2019
در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟ دلیل جهش سکه امامی به 4,550,000 تومان/ فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور/ تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزیپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.  

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند، افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ به ‌رغم تحریم‌ها، رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز، سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود، میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد، عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت، بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند و صعود دلار در بازار جهانی را در بر دارد.

قاچاق دام مولد تولید گوشت و لبنیات را تهدید می‌کند

سیدحسین نقوی حسینی، نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش میزان قاچاق دام زنده و خطرات احتمالی آن گفت: از یک دامداری‌های دو هزار رأسی در منطقه ورامین بازدید داشتم، طی این بازدید فعالان این حوزه به شدت نسبت کشتار و قاچاق دام مولد از نوع سبک و سنگین اظهار نگرانی می‌کردند و معتقد بودند، در ماه‌های آینده دچار مشکل می‌‍شویم. عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر دام مولد از بین برود قطعا سال آینده در حوزه لبنیات و گوشت دچار مشکلات بیشتری می‌شویم، ادامه داد: قاچاق دام نیازمند امکانات کاملا رویتی است و اگر بخواهند با آن مقابله کنند، کار دشواری نیست. بنا به گفته دامداران قاچاقچیان دام زنده و مولد با تشکیلات دولتی ارتباط دارند و از ارتباطات موجود خود بهره‌برداری می‌کنند. /خانه ملت

در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟

دنیای اقتصاد نوشت: با وجود افزایش شدید قیمت‌ها، فروش فوری محصولات دو خودروساز بزرگ کشور در اندک زمانی به اتمام رسید. آن طور که خبر می‌رسد، دیروز چند محصول ایران‌خودرو در عرض ۷۵ دقیقه به فروش رفته است. براساس اعلام ایران‌خودرو، ۲۰ درصد تولید روزانه چند محصول این شرکت طی دیروز اینترنتی و تحویل فوری، رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز شد که ظرف یک ساعت و ربع به فروش رفتند. در این طرح، خودرو‌های پژو ۴۰۵، پژو ۲۰۷، پژو پارس، سمند، رانا و پژو ۲۰۶ در فروش فوری عرضه شد و قرار است تا پیش از آغاز سال ٩٨ به مشتریان تحویل داده شوند. همچنین از سایپا نیز خبر می‌رسد که طرح فروش فوری محصولات این شرکت نیز دو ساعته به اتمام رسید. براساس اعلام سایپا، دیروز طرح فروش فوری محصولات این شرکت رأس ساعت ۱۰ صبح آغاز و همه خودرو‌های عرضه شده در دو ساعت فروش رفتند. در این طرح، خودرو‌های تیبا، تیبا ۲، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲،  سایپا۱۵۱، کوییک دستی، نیسان دوگانه‌سوز و نیسان تک‌سوز در قالب فروش فوری فروخته شدند. سایپایی‌ها نیز تنها مجاز به فروش ۲۰ درصد از محصولاتشان در قالب فروش فوری هستند. این فروش، اما در شرایطی انجام شد که ابهاماتی در مورد قیمت‌های ارائه شده و همچنین چرایی رشد قیمت در بازار و به تبع آن، نرخ کارخانه‌ای خودرو‌ها وجود دارد. یکی از ابهامات مطرح این که چرا خودروسازان در ابتدای بهمن و وقتی قیمت‌ها پایین‌تر از مقطع فعلی بود، اقدام به فروش فوری نکردند؟ آیا به عمد عرضه را کند کرده‌اند تا قیمت‌ها بالا برود و آنگاه نسبت فروش محصولات اقدام کنند؟ ابهام دیگر اینجاست که چرا بازار خودرو از هفته گذشته انفجار قیمتی دیگری را تجربه کرد و خودرویی مانند پراید از مرز ۴۵ میلیون تومان هم رد شد؟ آیا دلال‌ها مسبب این اتفاق بوده‌اند؟

افزایش صادرات نفت ایران در ماه نخست ۲۰۱۹ علی‌رغم تحریم‌ها

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت علی‌رغم تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت این کشور در ماه نخست (ژانویه) ۲۰۱۹ بیش از انتظار افزایش یافته و در ماه دوم (فوریه) نیز حداقل همین سطح را حفظ می‌کند. بر اساس آمار نفتکش‌ها و به گفته منابع صنعتی، صادرات نفت ایران در ماه ژانویه بیش از انتظار بوده و حداقل در ماه جاری میلادی یعنی فوریه ثابت می‌ماند، زیرا برخی از مشتریان به علت معافیت‌های آمریکا از تحریم‌ها، میزان خرید خود را افزایش داده‌اند. بر اساس آمار‌های ریفینیتیو ایکون و گفته یک منبع در شرکتی که صادرات نفت ایران را دنبال می‌کند، محموله‌های ایران در ماه فوریه به طور متوسط به ۱.۲۵ میلیون بشکه در روز است. این رقم در ماه ژانویه ۱.۱ تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز بوده که بیش از تصور است. یک منبع صنعتی که صادرات نفت ایران را دنبال می‌کند با اشاره به زمان پایان معافیت از تحریم‌های آمریکا در ماه می‌گفت: «ما فکر می‌کنیم در آستانه پایان یافتن مهلت معافیت از تحریم‌ها، نفت بیشتری از ایران بخرند.» /فارس

رشد شاخص کل بورس با حمایت فملی و فخوز

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز سه شنبه، با افزایش ۶۸۲ واحدی معادل ۰.۴۴ درصد به رقم ۱۵۶ هزار و ۷۰۵ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۱۹۷ واحدی به رقم ۴۵ هزار و ۵۸۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۱۷ واحدی، عدد ۲۹ هزار و ۷۵۶ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۲ واحدی به رقم ۲۰ هزار و ۸۶۳ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۱۲۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح ۱۷۴ هزار و ۸۵۹ واحد رسید. شاخص بازار اول با ۷۰۴ واحد افزایش به رقم ۱۱۷ هزار و ۳۹۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۰۹ واحد افزایش معادل ۰.۱۳ درصد همراه بود و عدد ۳۰۶ هزار و ۵۹۴ واحد را به نمایش گذاشت. همچنین در این روز، نماد معاملاتی فملی متعلق به ملی صنایع مس ایران با ۲۴۸ واحد و نماد فخوز متعلق به فولاد خوزستان با ۱۵۲ واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در رشد شاخص کل بورس داشتند.

در فروش فوری دیروز خودروسازان چه گذشت؟ دلیل جهش سکه امامی به 4,550,000 تومان/ فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور/ تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی

سهام آسیایی به بالاترین سطح چهار ماهه رسید

روز سه‌شنبه، با امید به ارائه مشوق‌های مالی توسط بانک‌های مرکزی جهان، سهام آسیایی به بالاترین سطح چهار ماهه خود رسید. درحالی که بازار‌های سهام آمریکا روز دوشنبه به علت تعطیلات رسمی بسته بودند، رشد اندک سهام اروپایی، روحیه سرمایه‌گذاران را تقویت کرد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن، تنها اندکی رشد کرد و در بالاترین سطح چهار ماهه خود قرار گرفت، درحالی که نیکی ژاپن، پس از جهش در معاملات دیروز، امروز تقریبا بدون تغییر ماند. سهام چین هم پس از جهش در معاملات روز دوشنبه، دیروز رشد کردند و شاخص شرکت‌های برتر چین ۰.۱ درصد بالا آمد. کامپوزیت شانگ‌های ۰.۶ درصد و کامپوزیت شن‌زن ۰.۹۴ درصد رشد کردند. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۰.۴۳ درصد بالا آمد. شاخص ای‌اس‌اکس۲۰۰ استرالیا ۰.۴ درصد به خود افزود و کوسپی کره‌جنوبی افت‌های اولیه خود را جبران کرد و به رشد اندکی دست یافت. گزارش های پیشرفت در مذاکرات چین و آمریکا باعث ایجاد خوش‌بینی نسبی در بین سرمایه‌گذاران در مورد این شده است که دو کشور تا ضرب‌الاجل یکم مارچ می‌توانند به یک توافق تجاری دست پیدا کنند.

فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور

گمرک ایران اعلام کرد: ورود اسکناس ارز به کشور به هر میزان برای اشخاص حقیقی و حقوقی بلامانع است و هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارند.

در بخشنامه گمرک ایران آمده است: پیرو بخشنامه‌هایی در خصوص شرایط ورود ارز به کشور مطابق با بند (۴) مصوبات جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور مورخ ۹۷.۰۷.۱۰، هر شخص حقیقی و حقوقی می‌تواند با رعایت مقرراتی که بانک مرکزی اعلام کرده به هر میزان اسکناس ارز وارد کشور کند و هیچ یک از دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و گمرک حق ممانعت از آن را ندارد، هرگونه ممانعت تخلف اداری محسوب می‌شود و فرد متخلف در صورت محکومیت در بار اول به انفصال موقت به مدت شش ماه و در صورت تکرار به مجازات‌ بالاتر محکوم می‌شود.

سهام عدالت توسط مردم قابل معامله می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از ارائه پیشنهادی به دولت خبر داد که بر اساس آن سهام عدالت در دست مردم معامله پذیر می‌شود و دارندگان آن از اعمال حق رای برخوردار خواهند شد. شاپور محمدی اظهار داشت: در حال حاضر ۴۹ میلیون هموطن ما برای سهام عدالت ثبت نام کرده اند و به نوعی سهام عدالت به آن‌ها تعلق گرفته، اما سازو کار‌ها به صورتی است که هنوز امکان معامله آن و اعمال حق رای وجود ندارد، لذا برای حل این موضوع پیشنهاد تازه‌ای را با به کارگیری ظرفیت صندوق‌های قابل معامله در بورس مطرح کردیم. دبیر شورایعالی بورس توضیح داد: پیشنهادی که سازمان بورس و سازمان خصوصی سازی و در نتیجه وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان وزارتخانه‌ای که هر دو حوزه با آن مرتبط است، به دولت داده و به سران سه قوه هم ارسال خواهد شد، واگذاری واحد‌های ETF یا صندوق‌های قابل معامله در بورس  به دارندگان سهام عدالت است. وی افزود: با این ساز و کار، افراد می‌توانند بحث بازار سرمایه را از نزدیک دنبال و ضمن سهامداری حرفه ای، در خط تولید کشور سرمایه گذاری کنند. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: به هر حال ما می‌دانیم که سهام آیینه‌ای از خط تولید کشور و  آیینه‌ای از شرکت‌ها و کارخانه‌هاست. جزئیات بیشتر

دلیل جهش سکه امامی به ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان

روز گذشته با افزایش بهای جهانی اونس طلا و رشد ادامه‌دار نرخ ارز، شاهد افزایش قیمت در بازار سکه بودیم.  بر این اساس،  محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفت وگو با تابناک اقتصادی در خصوص آخرین نرخ‌های بازار، اظهار داشت: در بازار امروز تا این لحظه، هر قطعه سکه تمام طرح جدید (سکه امامی) ۴,۵۵۰,۰۰۰ تومان قیمت گذاری شده است. همچنین هر نیم سکه بهار آزادی نیز به رقم ۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان فروخته شده است. این در حالی است که به گفته کشتی آرای، هر قطعه ربع سکه بهار آزادی نیز ۱,۵۹۰,۰۰۰ تومان رسیده است و هر سکه یک گرمی نیز ۸۰۰ هزار تومان ارزشگذاری شده است. همچنین هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۲۰,۶۰۰ تومان می‌باشد و هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، به قیمت ۱,۸۲۲,۰۰۰ تومان معامله شده است.

میزان مصرف روزانه بنزین اعلام شد
 
در سال ۱۳۹۷ میانگین مصرف بنزین روزانه ٨٧ میلیون لیتر و میانگین تولید در بهمن ماه سال ۱۳۹۷، روزانه ١٠٣ میلیون لیتر بوده است که این ارقام به گفته معاون وزیر نفت، نشان‌دهنده فاصله مطلوب تولید و مصرف است و به پایداری تولید و ذخیره‌سازی بنزین در کشور انجامیده است. /ایسنا

صعود دلار در بازار جهانی

دلار در معاملات دیروز تحت تأثیر اظهارات مقامات بانک‌های مرکزی اروپا و ژاپن در مسیر صعودی قرار گرفت. پس از آن که رئیس بانک مرکزی ژاپن در اظهاراتی گفت: در صورت لزوم این بانک آماده انجام اقدامات انبساطی بیشتر است، ارزش دلار در برابر ین به ۱۱۰.۶۵ ین رسید. همچنین پس از آن که یکی از مقامات بانک مرکزی اروپا با تایید کاهش نرخ رشد اقتصادی ۱۹ کشور اروپایی عضو منطقه یورو اعلام کرد این بانک احتمالا تا پایان تابستان نرخ بهره را افزایش نخواهد داد و در سطح کنونی حفظ خواهد کرد، ارزش یورو با افت ۰.۱ درصدی در برابر دلار به ۱.۲۹۰۱ دلار رسید تا کماکان از کانال ۱.۱۳ دلاری فاصله داشته باشد. اوریل رن گفته بود که بانک مرکزی هنوز تا پیش از پایان یافتن فصل تابستان فرصت افزایش نرخ بهره را دارد و به نوعی افزایش نرخ بهره در جلسه هفتم ماه مارس این بانک را منتفی دانست. بسیاری از تحلیل‌گران معتقد بودند در این جلسه نرخ بهره در منطقه یورو افزایش خواهد یافت.

عقب‌نشینی برنت از اوج قیمت
 
قیمت شاخص نفت خام برنت با ۴۲ سنت کاهش به ۶۶ دلار و هشت سنت رسید، در حالی که قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۲ سنت افزایش به ۵۶ دلار و ۳۳ سنت به ازای هر بشکه رسید. معامله‌گران اعلام کردند که نگرانی درباره سلامت اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی، از جمله عوامل افت قیمت شاخص نفت خام برنت در معاملات امروز بوده است. بانک آمریکا مریل لینچ اعلام کرد اختلاف تجاری آمریکا و چین، به رشد اقتصادی در جهان آسیب می‌زند. در یادداشت منتشره از سوی این بانک آمده است: حل‌وفصل تنش‌های تجارت جهانی برای بهبود دورنمای اقتصادی، مهم است.

تسویه ۱۳ هزار میلیارد تومانی یک بانک با بانک مرکزی

رویترز به نقل از منابع آگاه نوشت: به رغم تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت این کشور در ماه نخست (ژانویه) ۲۰۱۹ بیش از انتظار افزایش یافته و در ماه دوم (فوریه) نیز حداقل همین سطح را حفظ می‌کند. به گزارش فارس، حجم مانده بدهی بانک‌های غیردولتی و خصوصی به بانک مرکزی از ۱۰۹ هزار و ۷۴۰ میلیارد تومان در مهر به ۱۰۵ هزار میلیارد تومان در آبان و ۹۷ هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان در پایان آذر ماه رسید. این کاهش بدهی اتفاقی مثبت و نشانه‌ای امیدوارکننده از اصلاح وضعیت اضافه برداشت بانک‌های خصوصی از بانک مرکزی است چرا که در طول ۴ سال گذشته همواره این روند صعودی بود و مدام بدهی روی بدهی می‌آمد و پایه پولی و نقدینگی از این محل رشد زیادی پیدا کرد. اما یک مقام آگاه در این باره به خبرنگار فارس گفت: این کاهش بدهی بانک‌های خصوصی، بیشتر متعلق به یکی از بانک‌های خصوصی است و بدهی سایر بانک‌ها به بانک مرکزی در این مدت کاهش چندانی نداشته است. وی افزود: بانک مذکور حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی اضافه برداشت کرده بود که بعد از تاکید رئیس کل بانک مرکزی به مدیرعامل این بانک برای تسویه بدهی‌ها، همه بدهی بانک را با بانک مرکزی تسویه کرد و هم‌اکنون بدهی این بانک صفر شده است.
 
بانک‌های منطقه یورو باید آماده عزیمت از بریتانیا باشند
 

بانک مرکزی اروپا اعلام کرد، ساز و کار قانونی استقرار بانک‌های اروپایی از لندن به مکانی دیگر تکمیل شده و بانک‌ها باید آماده خروج باشند. به نقل از رویترز، «اِنریا» رئیس بخش نظارتی بانک مرکزی اروپا گفت: بانک های عامل منطقه یورو در بریتانیا باید برای برگزیت (خروج انگلیس از اتحادیه اروپا) تا ماه آینده میلادی آماده شوند؛ البته نگرانی های ناشی از نظارت در هفته های آینده باقی می ماند. با توجه به گروهای بانکداری اروپایی که عملیات های بانکی در بریتانیا دارند، تمرکز فعلی بر روی مدیریت ریسک، توانمندی های تجارت و فعالیت آتی شعب در بریتانیاست. وی در پارلمان اروپا در بروکسل گفت: بانک مرکزی اروپا انتظار دارد بانک ها نگرانی های باقی مانده را تا ماه مارس سال جاری میلادی موردتوجه قرار دهند. رییس بخش نظارتی بانک مرکزی اروپا افزود: بیشتر سازوکارهای قانونی برای بانک های مستقر در لندن به منظور اسکان گرفتن در منطقه دیگری از یورو تکمیل شده یا در هفته های آینده تکمیل خواهد شد. /ایبِنا

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۴۷
ناشناس
|
-
|
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
................................

دو سال است یارانه من کارمند و خانواده ام بی جهت قطع شده است .
چرا با زندگی مردم بازی میکنید ؟ !!
برای مخارج سنگین واقعا مانده ام چه کنم ؟ !!
هر چقدر هم به سایت مربوطه میروم نوشته به علت محل سکونت و درآمد خانوار .
مگر حداکثر حقوق یک کارمند چقدر است ؟ !
در محل ما خانه ی کناری قیمتش ده برابر آپارتمان من است . آیا بر اساس خیابان
و محل زندگی میتوان قضاوت کرد ؟ ؟
بجای قطع یارانه ، اموال غارت شده را پس بگیرید .
جالب است در سایت هدفمندی یارانه حتی یک خط هم برای توضیحات کسی که یارانه اش قطع شده در نظر گرفته نشده است و این هیچ با انسانیت هم سازگاری ندارد .

....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فتف رسما و صراحتا به خلع سلاح مالی ایران در جنگ اقتصادی با ترامپ از طریق این معاهده اعتراف کرد حالا ما باید تصمیم بگیریم قفل دیگری بر پای اقتصاد فشل شده مان بزنیم یا خیر
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
فرش قرمز برای ورود اسکناس ارز به کشور :::
این همون چیزی هست که صادر کنندگان چندین ماه است منتظر این فرصت بودند و حالا منتظر گرفتن سودشان از جیب های مردم است ...
ناشناس
| France |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دلارامروزبه ۱۴۰۰۰ تومان رسید اقایان کلاهشان رابالاتربگذارند !!!!
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
وقتی در داخل کشور شفافیت مالی نباشد اخرش همین میشود قفل اقتصاد مملکت داخل مملکت هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دلیل افزایش قیمت سکه اینه که یا یک سلطانی در حال خرید انبوه سکه هست یا عمدا قیمت رو میبرن بالا بعد یهو کاهش میدن که ملت رو بیشتر مورد عنایت قرار بدن.
یارانه من کجاست ؟ !
|
-
|
۰۸:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
یارانه من کجاست ؟ !... چرا این گونه با زندگی مردم بازی میکنید . دیروز برای خرید دارو پول نداشتم ... اما یارانه ام را قطع کرده اند و کسی هم پاسخگو نیست ...

یارانه من کجاست ؟ !
یارانه من کجاست ؟ !
یارانه من کجاست ؟ !
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دلالهاثبت نام کردن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
پس چقدر دلال داریم. امیدوارم بشه خودرو مفت! که این دلالها به خاک سیاه بشینند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دلال ها از جنس همین مردم هستند.
لیاقت این مردم بهتر از این نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
احسنت، دلال های کت و کلفت! اینایی که میگن چقد دلال داریم یلرو تو دیوار یجا ۱۰۰ تا پراید گذاشته بود برا فروش! اینا همدست خودشونه برا جو دادن. وگرنه همه ناراضی ان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خودروسازها هم به این نتیجه رسیدن که سود دلالی بیشتر از سود تولید کردن هس.از اونجایی هم که همه چیز دست خودشونه شدن بزرگترین دلال.اصلا کل کارخونه های تولیدی شدن دلال.هر وقت دلشون خاس عرضه محصولاتشون را قطره چکانی میکنن تا قیمتاشون بره بالا و توی بازارم خلا محصولشون ایجاد بشه .بعد از یه مدتی هم با هر قیمتی خواستن میدن توی بازار
همشهري
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
متاسفم برای خودم که سوار اين موجي كه خودرو سازان شروع ميكنن شدم . وبه اين فكر نميكنم چرا اين دو شركت محصولات قبلي خوشونو تحويل ندادن اين اقدام رو كردن . ...
آریایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مردم ایران به اهالی کوفه گفته اند : زکی !!!!!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اسکناس ارزی در خارج از کشور بدون دلیل دست کسی باشد پولشویی از سوی ان کشور محسوب میشود و پولها ضبط میشود و خیلی روی ان نمیشود حساب کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
این چیز هایی که آقای کشتی آرای گفته اند دلیل نیست فقط ارائه اطلاعات است . درست تیتر بزنید لطفاً .
احد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
نقدینگی پول وحشتناک و سرگردانی که دست عده ای هست مثل سیل ویرانگری که به هر طرف یچرخد نابود میکند یک روز دلار یک روز مسکن یک روز سکه و امروز ماشین و خدا نکنه سمت ارزاق عمومی مردم مثل گندم و برنج و ..برود و متاسفانه دولت هم ناتوان از جهت دهی صحیح به این حجم عظیم پول فقط نظاره گر است و بس ! تا کی ؟ عامه احاد مردم نگران و منتظر وقوع معجزه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مشخصا این ماشین ها به دست مصرف کننده واقعی نرسیده و تماما به دست دلالان و کسانیکه میخواهند از سرمایه خود سیانت کنند ، افتاده
با این مدیریت میخواهیم دنیا را مدیریت کنیم؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دقیقا، وگرنه کسی نداره که ۴۵ بده پراید آشغال!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
جواب این گرانی خودرو را مدیر عامل سابق سایپا داد وزیر صنعت مصوبه افزایش خودرو را امضا کرده و حالا با سیاسی کاری دارند پدر مردم را در میاورند مافیای خودروسازی وزیر صنعت پیدا کن پرتقال فروش را
پاسخ ها
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
متاسفانه لابی گر در صنعت خودرو قوی شده و اگر زودتر قوه قضاییه با آن برخورد نکند توان مقابله را نخواهد داشت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
از شرکت ها تعجبی نیست ولی از وزیر صمت تعجبه که با اونا بتوافق رسیده که سفارشات مردم رو بدن وبعد بیش فروش کنن !حالا دیگه یه بجه هم میدونه که لگن سازان به هیج صراطی مستقیم نیستن ؟!! هستن ؟
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اکثر ثبت نام کنندگان خودرو مردم عادي نیسنن دلالان و افراد ذي نفوذ با همدستي خودرو سازان براي افزایش کاذب
و التهاب بازارخودرو بوده و خواهد بود و البته از نقش بانکها در تحریک کردن مردمي که با سر رسید سپردهاي 20 درصد قصد سرمایه گذاري دارند نباید گذشت شما هم مقصرین که این اخبار جعلي یا تب و تاب انتشار میدین و زشت طرفداري از مردم میگیرن همتون با همین ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
زدی تو خال احسنت!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
متأسفم برای طمع کاران آخه این پراید رو که با این قیمت می دن کی میاد ازت با قیمت بالاتر بخره؟ مگه کسی که هیچ راهی نداشته باشه و ماشین لازم باشه و یا دلال دیگری که از تو نادان تر باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
در رابطه با عرضه خودرو خلایق هرچه لایق .نوش جااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
مگه خودرو سازا پیش فروش نکردن و تحویلش رو 1 ساله نبستن به این علت که قطعه ندارن؟!! پس چطوری تونستن پیش فروش فوری کنن؟؟ بالاخره ماشین دارن یا ندارن؟؟؟
این مساله باید پیگیری بشه که 5 درصد زیر قیمت بازار چه مشکلی رو حل کرد غیر از اینکه صفر تا صد تعیین قیمت به خودروساز دودستی تحویل شد!!!
پاسخ ها
Allianz
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
حالت خوش نیست اخوی
خود کرده را تدبیر نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
معلوم میشود یا قیمت ماشین های تولید داخلی ارزان است یا بعضی از مردم بسیار پول دارند و با سود زیاد خودرو پول در می اورند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خوب کدوم بانک بوده که بدهیشو صاف کرده ؟؟؟چرا اسمشو نمگین؟؟؟؟؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
با این خریدی که مردم از خودروسازان کردن واقعا حقمون هست هر بلایی سرمون بیارند.دست خودرو سازان درد نکنه ،هر قدر دوست دارید گرون بفروشید این محصولات بی کیفیت و آشغالتون رو مردم ایران کشش دارند . ما لایق این رفتار هستیم . تا جایکه جا داره قیمتها رو بازی بدید .بازار رو به هم بزنید بعد با قیمتهای سر به فلک کشیده 5% بیایید پایین بعد با بوق و کرنا بگید سایت فروش رو باز کردیم و مردم هم بریزند و بخرند. احسنت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دوست من اینا دلالای کلانن که جو ایجاد میکنن! وگرنه هیچ عاقلی ۴۵ نمیده پراید.. بالاخره این دلالام مجبورن بعد عید بفروشند خواهیم دید!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خودرو سازان چگونه خودروهای موعد تحویل را تحویل نمیدهند ولی فروش فوری میگذارند؟
چرا کسی با انها برخورد نمی کند!!!!!
لوس بازی ها دوره اش گذشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
چطور ایران خودرو ماشین داره 30روزه تحویل بده ولی ماشین نداره مال من بد بخت که داراییم و دادم تا یه ماشین بعد 10 سال سوار بشم بده و. خدا ازشون نگذره الهی به خاک سیاه بشینن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
من مهر ماه ثبت نام کردم اما بخاطر این قیمت 5 درصو و افزایش ماه پیش انصراف دادم الان یک ماه پول ندادن. تازه دیروز گندش در اومده و گفتند استرداد پول 120 روز کاری بعد

این خودروسازان نقدینگی ندارند و گرنه پول انصراقی ها طبق روال پیش می دادند. پول من مهم نیست اما انشا ا... با این کمبود به زمین گرم بخورند

تابناک شما هم خبر درج کن
دنياي اقتصاد : در شرايطي كه برخي مشتريان به دنبال انصراف از دريافت خودروهاي ثبت نامي خود (به دليل افزايش قيمت) هستند، خودروسازان به آنها اعلام كرده اند وديعه شان را به همراه سود مربوطه، طي 120 روز كاري تحويل خواهند داد.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
قطعا همین دلال ها خودروها را خریده اند و بمحض دریافت آنها با ۲۰تا۳۰درصد افزایش انها را به مردم عادی می فروشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
من یه پیکان قدیمی دارم همه هم منو سرزنش میکنن و من هم اونا رو سرزنش میکنم نه اهل پوزیم نه اهل چیز دیگه بجاش رفتم یه خونه خوشگل تو هشتگرد خریدم و از هوای عالی و بدون ترافیک اونجا حال میکنم و اعصابم هم مال خودم است .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
ایول برادر.به خدا مخت کار میکنه.همکار من قبل از گرونی ها رفت جک اس ۵ خرید اونموقع ۹۰ میلیون هرچه بهش گفتم با حقوق سه تومنی کارمندی این ماشین پرخرج به دردت نمیخوره گوش نداد. الان چند ماهه گذاشته بنگاه هیچکسی ۱۸۰ تومن که قیمتشه بابتش پول نمیده مونده روی دستش باید پول بیمه و کارواش همش بده
Allianz
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
دزد سر گردنه شرف داره به این لگن فروشها
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
پراید باید بشه ۱۰۰ میلیون چون لیاقت ایرانی ها همینه
شهرام رودپیمای رشت آبادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
با نام خدا .

با سلام .

معلوم نیست در داخل کشور چه جریانی وجود دارد که هر بار یک مسئله ای بروز میکند یکبار تخم مرغ کم یاب میشود

و قیمتش چند برابر میشود ...بعد از یک مدت گوجه فرنگی کم یاب میشود و به کیلیویی 8000 تومان میرسد ..

بار دیگر بحران گوشت در کشور بروز میکند و به کیلویی 90000 هزارتومان گوشت گوسفند میرسد .....

بار دیگر قیمت خود رو که سال گذشته پژو 405 به قییمت 32 میلیون تومان بود در ظرف یکسال حالا به قیمت 76 میلیون رسیده است .....

یعنی یک سرمایه گذاری بزرگ که اگر شما در بانک پول بگذارید در سال تا 18 درصد سود دارد در حالی که در قیمت

خودرو بیش از 100 درصد سود دارد ........عجب برنامه ای در داخل کشور از لحاظ اقتصادی وجود دارد .....

سال گذشته سکه 1.5 میلیون بود در ظرف یکسال به 4.5 میلیون رسید یعنی افزایش 200 درصدی ......!!!

یعنی اگر شخصی 100 میلیون سکه خریده بود امسال 200 میلیون تومان سود میبرد ........عجب آشفته بازاری است


ایران ..........بیچاره مردم صعیف و حقوق بگیر و مستمری بگیران و طبقات محروم جامعه قربانی تروریسم اقتصادی

داخل کشور شدند .و............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
وزیر صنعت و سایپا زندگی من وزن بچه هامو نابود کردن خدا ازشون نگذره.بعد از تعطیلی محل کاری که 15 سال توش کار می کردم .همه پس اندازم و سنوات اخراج از کارمو دادم دو تا برلیانس 230 به مبلغ 44 ملیون نوشتم .الان 6ماه از زمان تحویلش گذشته.تازه میگن بهت نمی دیم .؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
عزیزم کسی دلال بازی میکنه که یک پول دیگه ای جایی داره برای روز مبادا.و هیچ آدم عاقلی تمام سرمایه اش رو قمار نمیکنه.این کار شما دقیقا قمار بوده و متاسفانه بازی رو باختی.کسایی بازی رو بردند که ملک و زمین خریدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
اقای ریس بانک مرکزی چند بار گغته دلار را به 7تا8 هزار تومان میرسانیم پس چی شد همش دروغ بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
چرا یارانه بازنشسته فرهنگی را قطع کرده اید ؟ این بی عدالتی است که ثروتمندان یارانه بگیرند ولی بازنشسته فرهنگی با حقوق زیر سه میلیون را قطع کنید ... دولت ثروتمندان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۱
خودروسازان الکی جو فروش خودرو راه انداختند هر خودرو ساز 20 دستگاه بیشتر خودرو فروش نکردند الکی شایعه میاندازند که یعنی مردم مشتاق خرید خودرو هستند وقیمتهای که بالا بردند .تثبیت کنند اگر بیشتر از اینها فروش داشتند وضع سهامشان در بازار بورس اینگونه افتضاح منفی منفی وکف کف نبود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۲
سایپا ماشین های مردم و که شهریور به بعد موعد تحویل بوده نداده و الان داره فروش قطعی سی روزه میکنه
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مهرداد میناوند علی انصاریان علی اصغر عنابستانی محمد بزرگی احمد جهان بزرگی