بازدید 6253
۲

کدام مناطق پایتخت بیشترین موش را دارند

کد خبر: ۸۷۹۶۴۴
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰ 19 February 2019

رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بیشترین پراکندگی جمعیت موش پایتخت را تشریح کرد.

به گزارش «تابناک» به نقل از پانا، صدرالدین علیپور در پاسخ به اینکه آیا جمعیت موش‌های شهر تهران افزایش پیدا کرده‌ است، گفت: نمی‌توان با اطلاعات چشمی، این موضوع را ارزیابی کرد، زیرا محل زاد و ولد جمعیت موش‌ها زیر زمین است و موش‌ها بر اساس فصل سال و میزان غذایی که در اختیارشان است، رفتارهای متفاوتی دارند.

رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: روند کنترل موش طی سال‌های گذشته یکسان بوده و تغییری در کنترل جمعیت این حیوانات که بیشتر روش طعمه‌گذاری بوده، اتفاق نیفتاده که بتوان گفت جمعیت آنها افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران به وضع پایتخت در این خصوص اشاره کرد و گفت: در ماه‌های آخر دوره قبل شهرداری تهران این موضوع کمی رها شده بود ولی برنامه‌های جدی از سوی مدیریت شهری تهران برای کنترل و کاهش جمعیت موش‌ها با روش‌های بی‌خطر برای محیط‌زیست در دست اجراست.

به گفته وی مناطق ۱۰، ۱۱، ۱۷و ۱۵براساس برآورد بیشترین جمعیت موش پایتخت را در خود جای داده‌اند. این جانور با قدرت زایش حدود ۳۰ تا ۴۰ موش در هر سال، یکی از سریع‌الرشدترین جانورانی است که در محیط انسانی به تولیدمثل می‌پردازد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
میگم بگیریمشون و به آسیای شرفی صادر کنیم! درآمد خوبی باید داشته باشه ها!
باور كنيد در منطقه ٦ تعداد موش ها كم كم داره از تعداد ساكنين منطقه بيشتر ميشه. چند روز پيش حتي در پاركينگ منزل هم ديديم . به نظرم تهران رو شهر موش ها بناميم برازنده تر هستش و براي من واقعا جاي سوال هستش آيا مسئولين شهرداري اين تعداد موش رو نميبينن يا صلاح اين هستش كه خودشون رو به نديدن بزنن!
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022