بازدید 2734

روحانیون حج ۹۸ مشخص شده‌اند

کد خبر: ۸۷۴۴۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۱ 30 January 2019

درنشست سرپرست حجاج ایرانی با معاونین و مدیران بعثه مقام معظم رهبری، حدود ۵۰۰ روحانی حج ۹۸ برای معرفی به کاروان‌ها مشخص شده‌اند.

به گزارش میزان، حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در نشست امروز شورای معاونین و مدیران بعثه مقام معظم رهبری تاکید کرد: برنامه‌ها و طرح‌های آماده شده در معاونت‌ها و واحد‌های مختلف بعثه برای حج ۹۸ هرچه سریعتر اجرایی شود.

وی افزود: کار‌های خوبی در حوزه انتخاب روحانیون، معین و معینه‌ها انجام شده است و در ادامه باید به نحوی عمل شود تا موجبات رضایتمندی بیشتر زائران حج آینده فراهم شود.

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین علی پروانه، مدیرجذب وسازماندهی معاونت امورفرهنگی بعثه مقام معظم رهبری اعلام کرد: با هماهنگی انجام شده با مسئولان دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق و استان‌ها حدود ۵۰۰ نفر از روحانیون حج ۹۸ برای معرفی به کاروان‌ها مشخص شده اند و درخصوص معرفی معین و معینه‌های کاروان‌ها و برگزاری جلسات آموزشی برای کارشناسان استان‌ها نیز هماهنگی و برنامه ریزی لازم انجام شده است.

دراین جلسه همچنین تاکید شد با هماهنگی موسسه فرهنگی هنری مشعر محصولات فرهنگی منطبق با نیاز‌های زائر به موقع آماده و در بین زائران حج تمتع آینده توزیع خواهد شد.

این جلسه با گزارش حجج الاسلام والمسلمین سید جواد مظلومی معاون فرهنگی و هادی اکبری مدیر اهل سنت و آقای سیدمحمد حسینی معاون امور بین‌الملل بعثه مقام معظم رهبری و مدیران واحد‌های مختلف در خصوص اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته درکارگروه‌های اطلاع رسانی، فضای مجازی، تامین محتوی، برنامه‌های آموزشی برای زائران در قبل و حین سفر حج، تعیین مسئولان فرهنگی در کاروان‌ها و حوزه اهل سنت ادامه یافت و نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت تاکید کرد: بخش‌های مختلف ضمن تعامل با یکدیگر به نحوی عمل کنند که با هماهنگی مسئولان ذی ربط در سازمان حج وزیارت در اجرای برنامه‌ها تاخیر ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: در حج آینده باید از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی در اطلاع رسانی سریعتر به زائران بیشتر استفاده شود و امکانات برخی دستگاه‌ها و سازمان‌هایی که با بعثه همکاری دارند برای تولید و تامین محتوای مناسب بکار گرفته شوند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022