بازدید 8457
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون یورو به ۹۵۰۰ تومان رسید، ریزش ۲۷۷۸ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۱۶۱ هزار واحد، میتسوبیشی به‌دنبال همکاری با دایملر، مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد، ۴۵۵ هزار ریال امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، تغییرات یکساله؛ گوشت قرمز بیش از ۴۸ درصد گران شد و سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلار قطر در آمریکا را در بر دارد.
کد خبر: ۸۶۱۲۲۹
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 17 December 2018
تاکید دوباره وزیر صنعت بر فروش خودرو با ۵ درصد زیر قیمت بازار/ بدهی هر فرد در جهان ۸۶ هزار دلار شد/ عبور حجم نقدینگی از یک‌هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومانپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.
 
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون یورو به ۹۵۰۰ تومان رسید، ریزش ۲۷۷۸ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۱۶۱ هزار واحد، میتسوبیشی به‌دنبال همکاری با دایملر، مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد، ۴۵۵ هزار ریال امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، تغییرات یکساله؛ گوشت قرمز بیش از ۴۸ درصد گران شد و سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلار قطر در آمریکا را در بر دارد.
 
یورو به ۹۵۰۰ تومان رسید

براساس اعلام بانک مرکزی، هر یورو روز یکشنبه در سامانه نیما به ۹۵۰۸ تومان رسید که نسبت به روز گذشته با کاهش ۱۶۳ تومانی روبه‌رو بوده است.  براساس این گزارش، مجموع معاملات در سامانه نیما از نیمه مرداد تاکنون از ۱۱ میلیارد یورو عبور کرده و دیروز به ۱۱ میلیارد و ۴۵۷ میلیون یورو رسید و این در حالی است که طی هفته‌های اخیر قیمت یورو در بازار ثانویه با افزایش همراه بود و در هفته جاری این رقم کاهشی شده است.  با اعلام بانک مرکزی، مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در همین مدت یعنی از نیمه مرداد تاکنون به شش میلیارد و ۱۰۶ میلیون یورو و در مقابل مجموعه تأمین ارز برای واردات در مدت مذکور به پنج میلیارد و ۳۵۱ میلیون یورو رسیده است.  همچنین در این روز مجموع فروش ارز حاصل از صادرات ۵۱ میلیون یورو و مجموع تامین ارز از این سامانه برای واردات ۴۲ میلیون یورو بوده است.

ریزش ۲۷۷۸ واحدی شاخص کل بورس در کانال ۱۶۱ هزار واحد

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز یکشنبه، با کاهش ۲۷۷۸ واحدی معادل ۱.۶۹ درصد به رقم ۱۶۱ هزار و ۷۰۷ واحد رسید. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۸۰۷ واحدی معادل ۱.۶۹ درصد به رقم ۴۷ هزار و ۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با افت ۳۱۸ واحدی معادل ۱.۱۵ درصد، عدد ۲۷ هزار و ۳۳۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۲۲۴ واحدی معادل ۱.۱۵ درصد به رقم ۱۹ هزار و ۲۵۰ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور نیز، ۳۰۳۶ واحد کاهش معادل ۱.۷۲ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۳ هزار و ۴۵۵ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۲۳۵ واحد کاهش معادل ۱.۸۴ درصد به رقم ۱۱۸ هزار و ۹۶۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۴۶۲۲ واحد کاهش معادل ۱.۴۱ درصد همراه بود و عدد ۳۲۲ هزار و ۹۶۱ واحد را به نمایش گذاشت.

تاکید دوباره وزیر صنعت بر فروش خودرو با ۵ درصد زیر قیمت بازار/ بدهی هر فرد در جهان ۸۶ هزار دلار شد/ عبور حجم نقدینگی از یک‌هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان


حبس بازه‌ای تسه‌ها در بازار اوراق مسکن

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه۹۵۱۲) طی معاملات دیروز با افت ۳/ ۰ درصدی به قیمت ۵۶ هزار و ۱۱۲ تومان معامله شد. دومین کاهش متوالی تسه‌ها همزمان با ریزش نرخ دلار رخ داد. شیب منفی بازار ارز و سکه به سایر بازار‌های موازی همچون بورس و اوراق سرایت کرده و نمی‌توان انتظار داشت بدون عامل بیرونی قوی شاهد تغییر خاصی در این روند باشیم. یکی از عواملی که در شرایط فعلی می‌تواند به بازار تسه‌ها کمک کند کاهش قیمت آپارتمان است. با اینکه رشد شاخص ارزی کشور منجر به جهش نجومیقیمت مسکن در نیمه اول سال‌جاری شد، اما عقبگرد بهای دلار هنوز در قیمت‌های بازار مسکن منعکس نشده است. همچنین اگر مقدار وام مسکن افزایش یابد، با تقویت سهم خرید این اوراق از قیمت کلی خانه، می‌توان به بازگشت تسه‌ها به مدار صعودی امیدوار بود.

تاکید دوباره وزیر صنعت بر فروش خودرو با ۵ درصد زیر قیمت بازار

رضا­ رحمانی دیروز در جلسه کمیسیون اصل ۹۰ که با موضوع بررسی مسائل مربوط به خودرو برگزار شد، اظهار داشت:­­ ­­برای تعیین قیمت خودرو بر اساس فرمولی که پیش بینی شده خودرو‌ها با ۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه شود و هفته بعد دوباره ۵ درصد کاهش مجدد قیمت خواهیم داشت تا در نهایت به یک قیمت متعادل بین کارخانه و بازار برسیم. وی با بیان اینکه هم اکنون به دلیل کمبود نقدینگی با کاهش تولید یا تولید ناقص در خودروسازی‌ها مواجه هستیم گفت: دیروز ­جلسه‌ای با معاون اول رئیس‌جمهور درباره تامین نقدینگی قطعه‌سازان و خودروسازان داشتیم که در این باره تصمیم‌گیری شد و این تصمیم به افزایش تولید کمک خواهد کرد. رحمانی افزود:­­ در یکی دو هفته گذشته روند نزولی کاهش تولید متوقف شده و در روز‌های آینده افزایش تولید بیشتری خواهیم داشت. وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:­ در عین حال، ­ بسته‌ای طراحی شده تا در بلند مدت مشکلات صنعت خودرو به طور اساسی برطرف شود. وی اضافه کرد:­­ تفاوت قیمتی که بین بازار با قیمت کارخانه ایجاد شده، سودش نه به جیب خودروساز و نه به جیب مردم می‌رود.  

میتسوبیشی به‌دنبال همکاری با دایملر

شرکت خودروسازی میتسوبیشی‌موتورز اعلام کرده است که بنا دارد به همراه دو شرکت نیسان‌موتور و رنو وارد همکاری گسترده‌ای با شرکت خودروسازی دایملر آلمان شود. به نقل از دنیای اقتصاد، این همکاری‌ها در زمینه فناوری‌های جدید خودرو و تولید خواهد بود. این نخستین همکاری دایملر و میتسوبیشی پس از گذشت ۱۳ سال خواهد بود. با وجود برکنار شدن کارلوس گوسن، رئیس پیشین میتسوبیشی که تلاش مضاعفی را برای همکاری مجدد با دایملر صرف کرد، اکنون میتسوبیشی همچنان بر این باور است که همکاری با خودروساز آلمانی می‌تواند برای آن سودآور باشد. به‌رغم آنکه هنوز جزئیاتی در مورد این همکاری منتشر نشده است میتسوبیشی تمایل دارد تا در زمینه فناوری خودرو‌های برقی و تولید برخی از قطعات خودرو نظیر موتور با دایملر همکاری داشته باشد. شرکت دایملر در سال ۲۰۰۰ و در زمانی که میتسوبیشی به‌دلیل رسوایی با زیان‌هایی مواجه شده بود ۳۵ درصد از سهام این خودروساز ژاپنی را خریداری کرد که البته پس از ۵ سال همه سهام خود را به‌فروش رساند.

بدهی هر فرد در جهان ۸۶ هزار دلار شد

وب سایت صندوق بین المللی نوشت: بدهی جهان با رسیدن به ۱۸۴ تریلیون دلار به بالاترین رکورد خود رسیده است. در همین حال میانگین بدهی هر فرد در جهان اکنون بیش از ۸۶ هزار دلار است که بیش از ۲ برابر و نیم متوسط درآمد سرآنه هر شخص محسوب می‌شود و به نسبت تولید ناخالص داخلی سال ۲۰۱۷ میلادی ۲۲۵ درصد است. سه کشور مقروض جهان به ترتیب ایالات متحده، چین و ژاپن هستند که بیش از نیمی از بدهی جهان را به خود اختصاص می‌دهند و بدهی آن‌ها بیشتر از سهم تولید آن‌ها در جهان است. این داده‌ها متشکل از بدهی ناخالص بخش خصوصی و دولتی در ۱۹۰ کشور جهان است که حاکی از میزان بی‌سابقه بدهی جهان دارد. میزان بدهی فعلی جهان به نسبت آنچه که صندوق بین المللی پول در ماه اکتبر برآورد کرده بود، ۲ تریلیون دلار بیشتر است. در ماه اکتبر سال جاری میلادی صندوق بین المللی پول میزان بدهی جهان را ۱۸۲ تریلیون دلار اعلام کرده بود و نسبت به میزان افزایش آن در اقتصاد‌های نوظهور و کشور‌های دارای درآمد پایین هشدار داده بود. بر همین اساس، کریستین لاگارد در اجلاس گروه جی ۲۰ در آرژانتین گفته بود که افزایش بدهی جهان یکی از چالش‌های رهبران جهان است؛ ضمن اینکه میزان بدهی جهان از زمان بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی به بعد تا ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده است. به نقل از ایبنا، بر پایه این گزارش، بدهی بالای دولت‌ها و شرکت‌ها در کشور‌های در حال توسعه باعث آسیب پذیری بیشتر آن‌ها در مقابل نرخ بهره بالا در ایالات متحده می‌شود و اقتصاد آن‌ها را بی ثبات می‌کند.

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به درخواست‌های مکرر هموطنان، مهلت ثبت نام کارت سوخت المثنی برای آن دسته از مالکان خودرو و موتورسیکلت فاقد کارت که از مرحله نخست ثبت‌نام جا مانده‌اند، به مدت یک هفته تا شنبه یکم دی‌ماه تمدید شد.

۴۵۵ هزار ریال امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود

اکبر ایزدی رئیس رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: نود و چهارمین مرحله پرداخت یارانه‌های نقدی به روال ماه‌های گذشته در ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ به ازای هر نفر (۴۵۵ هزار ریال) معادل ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت می‌شود. /فارس


عبور حجم نقدینگی از یک‌هزار و ۶۹۳ هزار میلیارد تومان
 
بانک مرکزی با انتشار گزیده آمار‌های اقتصادی در مهرماه سال جاری، حجم نقدینگی را ۱۶ هزار و ۹۳۸.۴ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱۰.۷ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل (مهر ۹۷ نسبت به مهر ۹۶)، ۲۰.۷ درصد افزایش نشان می‌دهد. حجم پول در این دوره ۲۴۲۰.۱ هزار میلیارد ریال با ۴۷.۷ درصد افزایش نسبت به مهرماه سال قبل بوده و حجم شبه پول نیز با ۱۷.۲ درصد رشد، ۱۴۵۱۸.۳ هزار میلیارد ریال است. بر پایه این گزارش، میزان دارایی‌های خارجی سیستم بانکی در مهرماه امسال ۸۳۰۳.۲ هزار میلیارد ریال اعلام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۲.۲ درصد افزایش یافته است. در عین حال، بدهی بخش دولتی در دوره مورد بررسی ۲۹۷۰.۱ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مهرماه سال ۹۶ به میزان ۲۰.۹ درصد رشد یافته است. طبق اعلام بانک مرکزی، بدهی بخش غیردولتی ۱۱۷۶۳ هزار میلیارد ریال است که نشان دهنده ۱۸ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده و نسبت به اسفندماه سال گذشته نیز ۷.۷ درصد رشد نشان می‌دهد.

تغییرات یکساله؛ گوشت قرمز بیش از ۴۸ درصد گران شد

در هفته منتهی به شانزدهم آذر ماه نرخ لبنیات ۴.۹ درصد، تخم مرغ ۴.۶ درصد، برنج ۰.۴ درصد، گوشت قرمز ۵.۳ درصد، گوشت مرغ ۰.۷ درصد و چای ۰.۲ درصد نسبت به هفته قبل افزایش و نرخ حبوب ۰.۵ درصد، میوه‌های تازه ۱.۶ درصد، سبزی‌های تازه ۰.۹ درصد و قند و شکر ۰.۱ درصد کاهش یافت. قیمت روغن نباتی نیز ثابت بود. همچنین متوسط قیمت خرده فروشی در هفته منتهی به شانزدهم آذر ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که نرخ لبنیات ۶۶.۵ درصد، تخم مرغ ۶۱.۵ درصد، برنج ۲۳.۸ درصد، حبوب ۱۴.۴ درصد، میوه‌های تازه ۵۳.۸ درصد، سبزی‌های تازه ۳۷.۱ درصد،  گوشت قرمز ۴۸.۲ درصد، گوشت مرغ ۴۴.۱ درصد، چای ۲۳.۲ درصد، روغن نباتی ۴۳.۸ درصد و قند و شکر ۳۹.۸ درصد افزایش یافته است.
قطر ۲۰ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری می‌کند

قطر ۲۰ میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری می‌کند
 
«سعد الکعبی» مدیر اجرایی شرکت «قطر پترولیوم» روز یکشنبه اعلام کرد که این شرکت قصد دارد طی سال‌های آینده ۲۰ میلیارد دلار در حوزه انرژی آمریکا سرمایه گذاری کند.  سعد الکعبی افزود: شرکت قطر پترولیوم تلاش می‌کند تا اسامی شرکای خارجی این شرکت در تولید گاز مایع طبیعی (ال ان جی) تا نیمه‌های سال آینده میلادی (۲۰۱۹) اعلام کند. وی تاکید کرد که این شرکت قصد دارد تا به صورت شخصی و بدون استقراض در آمریکا سرمایه گذاری کند. مدیر اجرایی شرکت قطر پترولیوم گفت: فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه نفت و گاز را در آمریکا مورد بررسی قرار می‌دهیم. الکعبی اضافه کرد که شرکت قطر پترولیوم ممکن است که پروژه گسترش سرمایه گذاری‌ها در آمریکا بدون مشارکت شرکت‌های بین المللی نفتی انجام شود.

روغن زیتون خام دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی نمی‌گیرد

وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به سازمان‌های تابعه خود در سراسر کشور اعلام کرد که روغن زیتون خام از جدول گروه یک کالایی خارج شد و دیگر ارز ۴۲۰۰ تومانی به آن تعلق نمی‌گیرد.  وزارت صنعت این بخشنامه را بنا بر مصوبه شانزدهم مرداد ماه هیات وزیران صادر کرده که براساس آن ارز به نرخ دولتی فقط برای کالا‌های اساسی و اولویت دار اختصاص می‌یابد و سایر کالا‌ها باید ارز خود را از سامانه نیما و به نرخ آزاد تامین کنند. /ایرنا
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۸۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
آقای وزیر صنعت اگر به سیب زمینی هم با استفاده از رانت و به بهانه اشتغال درون کشور تعرفه گمرکی بزنند و همه تولیدات داخلی را هم به بهانه های مختلف، انبار کنند،حتما گران خواهد شد.
بعد آقای وزیر کشاورزی بیاید و بگوید قیمت آن 5% زیر قیمت بازار!!!!!!!
اگر راست میگویید تعرفه ورود ماشین به کشور را بردارید.
اگر راست میگویید تمام هزینه های تمام شده یک خودرو را بگذارید روی سایت.
مردم تا کی باید تاوان ندانم کاری را بدهند.
پاسخ ها
منادی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
حرف حساب جواب نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
با کاهش عرضه و دلال بازی قیمت ها را بالا می برند بعد فرمول پنج درصد زیر قیمت بازار را اختراع می کنند
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
بسیار عالی
دمت گرم، خووب گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
احسنت . توی این مملکت هیچ کس به فکر مردم نیست . فقط شعار میدهند .
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
جالبه چند ده هزار نفر از خودرو سازی ها خودرو خریدن و چند صد میلیارد ریختن تو شکم این خودرو سازی ها بازم دارن مینالن. آقای وزیر اگر خودرو سازی ها صد درصد بالای قیمت بازار هم بفروشند براشون فرقی نمیکنه.اگر بودجه سالانه کشور رو هم بهشون بدید براشون فرقی نمیکنه چون استاد حیف و میل کردن پول هستن.چون مدیریتشون خلاصه ميشه به این که چشمشون همش دنبال خارج از ایرانه که براشون بشه سفر تفریحی آخ ببخشید کاری.چون مدیریت ندارن که اگه داشتن ما این همه مهندس داریم که الحق طراحی هاشون در زمینه خودرو حرف نداره ولی دوستان حاظر به تکون خوردن و استفاده از این مهندسان رو ندارن برای همینه که بیش از بیست ساله دارن پراید رو میزنن و چون طراحی جدیدی در مجموعشون رخ نمیده تولید پراید تقریبا همش براشون سوده ولی چون مدیریت ندارن از کمبود مینالن
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
مگر مردم ایرانچه گناهی کرده اند که روی خوش رفاه و توسعه را نبینند این اقا رییس کمیسیون صنایع مجلس بود ،افتضاح تولید خوردو در کشور حداقل ماحصل نظارت ایشون بوده حالا در مسند وزارت نشسته و دنبال تامین منافع دزدان تولید کننده خودرو است.
بخدا ما مردم ایران سرکاریم ،این شد استدلال که قیمت خورو بی کیفیت 5 درص زیر قیمت بازار، میشه امثال رحمانی رو به کشورهای اروپایی بفرستند تا مشکل اونا رو مثل ما حل کنه
محمد حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
احسن به شما ...نکات خوبی را اشاره کردی..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
وی(وزیرصنعت) اضافه کرد:­­ تفاوت قیمتی که بین بازار با قیمت کارخانه ایجاد شده، سودش نه به جیب خودروساز و نه به جیب مردم می‌رود!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
به جیب عظیم خودرو میرود
مهدی م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
راه کار مسخره تر از این نمیشه! ما بی سواد شما دکتر! آقای وزیر شما بگو اگر واقعا قرار باشه همچین فرمولی رعایت بشه و همه بدونن هفته بعد 5% قیمت کارخونه پایینتر میره برای چی بیان بخرن؟ بعد اگه نخرن قیمت بازار پایین که نمیاد هیچ بالاتر هم میره. پس هفته بعد خبری از کاهش 5% نخواهد بود و شما می مونی و یه باراز خرابتر از دیروز و دعا و نفرین مردم که پشت سرت است!!
saeed
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
مثل چین هر سال 10 درصد تعرفه کم بشه که خودرو سازها خودشونو وفق بدن با مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
متاسفم برای ملت چند نکته د ر صحبت های آقای رحمانی قابل تعمل است:
1- سود ایجاد شده در خودرو نه به جیب ملت و نه به جیب خودروساز می رود. البته تلاش نمایندگان مستضعفین در این است که سود آن به جیب خودروساز برود.
2- مشکل تولید نقدینگی است. حالا متاسفانه در مملکت ما که نماینده استکبار ستیزی و دفاع از مظلومین و محرومین است، اول پول می گیرند، بعد از مدت زیادی جنس را ساخته و تحویل می دهند آنهم البته چه جنسی با کلی ایراد و نمونه آن خودرو تاریخ مصرف گذشته جهانی و با قیمتی گزاف. حالا چطور مشکل نقدینگی است الله و اعلم.
3-بسته طراحی شده برای برطرف کردن مشکل خودرو چیست؟ آیا همان شعارهای تولید ملی است که چهل سال است به خورد ملت می رود ولی اساسا هیچ اتفاقی نمی افتد.
4- آقای آقای وزیر گزارش تحقیق و تفحص مجلس در خصوص خودرو را مطالعه کرده اند.
...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
به نظر من باید مردم پولشون را از خودروسازها پس بگیرند و یک کمپین دیگر برای نخردین خودرو راه بیاندازند تا خودروسازها بخودشون بیایند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
اولین و اخرین و بهترین و ناگزیرترین راه همینه. امیدوارم روزی مردم ما هم عمل کنن بهش
ناشناس
| United States |
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
دوباره کمپین تشکیل بدیم تا مسئولین نالایق با تصویب وام های 25 درصدی کمپین رو از بین ببرن و مردمی که هیچگاه اینده نگر نبودن بروند و این خودروهای بیکیفیت رو بخرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
بعد دولت بیاید وام خودرو بدهد؟؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
این کمپین ها واسه کشورهای سوسول هست و توی ایران با این نوع وزرای عوامفریب و خودروسازهای گرگ جواب نمیده،دمکراسی واقعی در فرانسه درجریان است ، منظورم اینه که چرا مردم منفعلانه کمپین بگیرند ، باید به صمت جاده مخصوص تظاهرات کنند و اون شرکت ها و محصولات احتکار شده رو به آتش بپسند و نابود کنند تا در تاریخ ثبت بشه و درس عبرتی بشه برای نظریه پروازهای انگلیس در مورد ایران که میخوان زندگی بر مردم ایران گران تموم بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
بهترین کار این است که افرادی که پیش ثبت نام کردن انصراف بدن و پول هاشون و بخوان و کمپین نخریدن خودرو صفر
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
كاش وزيرمحترم صنعت نسبت به تحويل خودرو به مشترياني كه موعد ارسال دعوتنامه يا تحويل خودور آنها گذشته است نيز پيگيري داشته باشند . ايشان وزير صنعت حاكم برمردم هستند نه مدافع خودروسازي كه متعهد به مردم نيست !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
تنها راهش نخریدن مردم است وبس . این که شد شیب ملایم...
reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
۱۶ هزار و ۹۳۸.۴ هزار میلیارد ریال یعنی چی؟
خب بنویسیسد یک ترلیون و 693 هزار میلیارد
یا
یک ترلیارد و 693 ترلیون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
چماق را از روي سر دلار بردارين يك هفته اي دلار ميشه 50 هزار تومان پس ارامشي در كار نيست چرا كه هيچ كنترلي روي قيمت كالا ها نيست. مرغ شده كيليويي 14 هزار تومان!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
شما دیگه کی هستید مطمعنا جیره بگیر هستید. چون همین آقایان برای تحریک مردم سخن از قیمت دلار و قیمت مرغ میزنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
شما دلار خریدی دوست داری دلار گرون بشه

از اولم خودشون دلار رو بردن بالا که راحت به چپاولهاشون برسن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
من میخوام ببینم کی قیمت بازار رو تعیین میکنه.
وقتی بین عرضه و تقاضا هیچ تعادلی نیست. و خودرو ساز عرضه خودرو به بازار رو کم کرده معلومه که این خودروسازه که قیمت بازار رو تعیین میکنه.
تولید خوردو رو بی خیال بشید برید به فکر خودکفایی در صنعت پوشک بچه!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
کاملا درسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
پرچم انگلیست چی میگه؟
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
تا الان میگفتند بدلیل تحریم کفار تولید کاهش یافته است ولی وقتی بوی پول به مشام خودرو ساز داخلی رسید یهوی سطح تولیدخودروساز افزایش میبابد. تا کی میخواهید با مردم بخت برگشته بازی کنید.تا کی بایستی مردم حق دلالی و بی لیاقتی مدیریتی شماها را بپردازند.جناب وزیر واقعا شما مردم را چی فرض کردیدمثل اینکه حق دلالی خوبی از خودروساز داخلی دریافت کردی
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
کدوم آدم دانشمندی میگه 5 درصد زیر قیمت بازار . یعنی با این حساب این آقایون دهنشون به بازاره که ببینن چقدر میره بالا تا اینا 5 درصد بیارن پایین . چرا برعکسش رو نمیگن قیمت کارخانه تعیین بشه بعد بازار 5 درصد بیاد پایین . میگم اینا دانشمندن شما باور نمی کنید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
بهتر از این به بعد بگیم وزیر صنعت معدن و تجارت خودروسازان.چون باید وزیر صنعت و معدن و تجارت مملکتو در جهت منافع خودروسازان به پیش ببره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
آفرین این منطقیه.
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
۸۶ هزار دلار است که بیش از ۲ برابر و نیم متوسط درآمد سرآنه هر شخص محسوب می‌شود

معذرت ميخوام اصلاح بفرماييد اين تقريبا 66 برابر متوسط در آمد ساليانه افراد هست توي ايران تو رو خدا ديگه اين ها رو رو درست اعلام كنيد البته به جز مسولين خدوم و مردم سوار نظام ببخشيد مردم سالار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
این قیمت بازار از کجا امده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
آقاي وزير عامل گران شدن خودرو مي دانيد، كيست؟! بله وزير سابق صمت يعني آقاي شريعتمداري و قائم مقام سابق ايشان يعني جناب عالي؟ چگونه جناب عالي قيمت خودرو را پنج درصد زير قيمت بازار آزاد اعلام مي كنيد؟ نحوه محاسبه تان را براي تنوير افكار شهروندان بفرماييد. توضيحات خودروسازي ها همچون تمامي سال هاي بعد از انقلاب اسلامي در قالب رانت خواري مشهود است؟ مرزها را باز كنيد و به جاي خودروهاي مرگ بگذاريد مردم با آرامش و آسايش سفر كنند. تعجب اين است كه قيمت خودرو هر چقدر باشد، مي بايست با محاسبه همسان سازي شده آن با پول رايج كشور قابل ابتياع باشد. عوارش سنگين و پرداخت هاي جانبي براي آن مانع از تحقق شفافيت در اين كشور شده است.
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
سایپا/پارس خودرو/6000استپ وی باید تحویل خریدار دهد که سال گذشته پول به حساب ریخته شده از تحوبل مال مردم خوداری میکنند از /کجا /میخواهند 5درصد زیر بازار بدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
کدام بازار؟ یک بازار انحصاری که قیمت را فروشنده (خودرو ساز) خودش تعیین می کند؟ تنها در یک بازار رقابتی قیمت معنی دارد. در یک بازار انحصاری قیمت کاملا بی معنی است. وزیر گفته اختلاف قیمت به جیب خودروساز می رود. از اول هم معلوم بود این حقه خودروسازان است که با عرضه قطره چکانی قیمت ها را دو برابر کنند و حالا هم با همان قیمتی که خودشان در بازار ایجاد کرده اند به مردم بفروشند و منت هم بگذارند که اختلاف قیمت به جیب خودشان می رود. موضوع مهم اینست که از جیب مردم می دزدید! به مقامات نظام بگوئید این ظلم به مردم ایران است. سنت الهی است با ظلم هچ سیستمی باقی نمی ماند. مگر مردم ایران زندانی و گروگان هستند؟ 40 ساله در مورد خودرو به مردم ظلم می شود. ده سال هم آزادی مشروط بدهید اگر بد بودند دوباره زندانشان کنید. با تعرفه معقول حتی با قیمت نادرست دلار ده هزار تومنی می شود بهترین خودروهای جهانی را استفاده کرد و جان مردم در امان بماند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
این وزیر باید استیضاح بشه
منادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
این اقای وزیر صمت هم کلاهش پشم نداره . گاهی به میخ میزنه گاهی به دیوار . متاسفانه گرانی ها کمرملت ایران را خم کرده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
گل گفتی منادی جان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
گل گفتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
درود بر این وزیر کاربلد و قدرتمند و خاک بر سر خریداران راه نشین که منتظر گره گشایی چنین دانشمندی هستند.
منادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
یکی ازکرامات دولت های جمهوری اسلامی این است که هربار که میخواهند افزایش قیمت بدهند با 5 یا10 درصد راضی نمیشوند . حداقل باید صددرصد باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
واقعا همینطوره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
سخن پیامبر : یک دیار هرگز به ظلم و جور استوار نمی ماند. خود روسازان به مردم ظلم می کنند.
کو حمایت از مصرف کننده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
ما یکسال پیش پول واریز کردیم براشون قرار بود در تابستان تحویل خودرو ندادن پس با پول ما اگر در زمان ثبت نام قطعات وارد نکردن مسیولیتش با مردم هست
اگر قیمت خودرو پایین میامد انها قیمت کارخانه را پایین میاوردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما مدیون این ملت هستین چرا هر وقت نیاز پیدا میکنید دست در جیب ملت میکنید
جواب بی مسیولیتی و ناکار امدی مدیران را باید مردم بدهند
پاسخ ها
رسول
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
عزیز برادر آن پولهایی که یکسال پیشتر گرفتند عوض تهیه قطعات ، تبدیل به دلار و ملک کرده اند . الان میخواهند معامله دو سر سود کنند . چون نابغه ایی مانند جناب وزیر را در پشتشان دارند . و گوش شنوایی نیست
ناشناس
|
-
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
یکی از وزیر محترم بپرسه
با کدوم فدرت خرید شما از افزایش قیمت خودرو 5 درصد زیر قیمت دفاع میکنید ؟؟؟

آیا حقوق کارمندان زیاد شده ؟
آیا کشاورزی ما رونق پیدا کرده ؟
آیا اقتصاد ما پویا شده ؟
چه چیزی باعث شده که از این گرانی حمایت میکنید ؟؟

اینکه داد مردم رو درآورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
به آمریکا بگین غلط کردم همه چیز درست میشه
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
فقط باید بگم متاسفم برای این مملکت با اینچنین مسئولینی که از جیب مردم بیچاره می دزدند و به جیب خودروساز واریز می کنند.
ناشناس
|
Germany
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
تیر ماه نشد ساندروی منو بدید ؟؟؟؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
از افتضاحات وزیر محترم در حمایت از افزایش قیمت خودرو که با جیب خودشان وحامی مستگبران اندازه میگیرند ودرتعجبم که به همین زودی حق مردم را واگذار کردند وماشالله زود راضی شدند.
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
اقای روحانی رای من چیشد.....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
حق ملت همینه بیشتر از این انتظار نداشته باشید
این راهیه که خودتون انتخاب کردید
Asd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
باید یک وزارتخانه دیگه اضاف بشه بنام وزارت خودروسازان که تا میتوانند مردم را بچاپند به دلار خودرو قدیمی بفروشند. وزارت صنعت هم همون گوشه کنارها بچرخه و سعی بکنه چرخ معیوب صنعت را گریس کاری کنه و حقوق کارگرها را بعد از چند ماه به ریال بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
هر كس با اقتصاد در افتد ور افتد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
وقتی در سال 91 قیمت دلار 3 برابر شد هنوز مردم متوجه اثار قیمتی اون مساله نشده بودند و به نوعی گول حرف مسولین رو خوردند و وقتی به خودشون اومدند با قیمت های 3 برابر شده مواجه شدندو مسولین هم خودشون رو به بی خیالی و عدم مسولیت پذیری بابت حرف هاشون زدند.این مساله درس عبرتی برای مردم شد تا بدونند وقتی قیمت دلار رو به افزایش میره حرف هیچ مسولی رو دیگه گوش نکنند و اتفاقا درست هم همین بود.چون با افزایش قیمت دلار زندگی مردم سخت شد و همه اون چیزهایی که باید چند برابر بشه چند برابر شد و این مساله که هجوم مردم باعث افزایش قیمت هاست عملا مردم فهمیدند که حرف بیهوده ای هستش و قیمت ها دقیقا همون چیزی شد که مسولان میخواستند.یعنی وقتی قیمت یه خودرو پرشیا شد 72 ملیون به خاطر هجوم مردم نبوده که شده بود 72 ملیون بلکه خواسته خود مدیران ایران خودرو بود که قیمت 72 ملیون باشه و الان هم میبینیم قیمت همون هست که مسولین میخواستند.این مساله نشون میده که هیچ اعتمادی نباید به حرف های مسولین داشته باشیم و مردم خودشون باید مراقب مال و اموالشون باشند چون دولت هیچ کاری برای نگه داشتن ارزش پول مردم و دارایی هاشون انجام نمیده و فقط نظاره گر بد بخت شدن مردم میشه.
کارشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
اولا باید مجلس این وریز را استیضاح و برکنار کند.
دوم:طبق گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس خودرو سازها با بدهی انباشته 15 هزار میلیاردی و بدهی 20هزار میلیاردی به قطعه سازها و با بدهی 30هزار میلیاردی به بانکها سالهاست ورشکسته شدند و این درحالیست که با بیش از 15هزار میلیارد پیش فروش نمیتوانند به تعهدات خود عمل کند و بزودی مانند موسسات مالی دچار چالش و حذف خودرو سازی خواهند شد .
محمد حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
سلام
چرا 5 درصد زیر قیمت بازار بیایید تعرفه ورود ماشین خارجی را کم کنید و بعد ببینید که مردم اصلا همان 18 میلیون هم حاضرند برای پراید بدهند بعد درخواست افزایش بدهید. با انحصار و ... پدر مردم را در می آوریم و هر روز به یک بهانه افزایش قیمت می دهید کاش از صنعت پوشاک و کفش و ... اینقدر حمایت می شد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
از این به بعد با این روش هر موقع ک خودرو سازها خواستند عرضه را کم می کنند و قیمت بازار بالا می رود و با این مدیریت خوب و عالی قیمت محصولاتشون بالا می برند خیلی عالیه باید همچین مدیریت و همین سیسم خودرو سازی را تو گینس ثبت کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
باید تاسف خورد به حال کسانی که دلالان براشون تعیین تکلیف می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
چزا هر کار خودرو سازا میخوان میکنن؟؟!!
بخدا یکی از همکاران ما هایما نوشته بود تحویل آبان هنوز بهش ندادن
بعد امروز ایرانخودرو فروش فوری تحویل سی روزه همین هایما رو امروز رو سایتش زده با نود میلیون افزایش قیمت
چقدر به مردم ظلم چرا همه ساکتن؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
چرا باید سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده تولید کننده که زیر مجموعه وزارت صنعت است ناظر خودروسازا باشه!!!معلومه پشت صنعت خودرو رو ول نمیکنه همشم که دولتیه!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
نظر من اینه خودروساز باید ماشین ها رو با ۵۰۰۰ درصد بالای قیمت بازار بفروشه ....
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
وزیر مارو یاش الکی مثلا بگو نه مابه فکر مصرف کننده مردم اینا هستیم نمیشه مردم از کجا بیارن ماشین انحصاری شما رو برابر قیمت بنز هیوندای بخرن تازه کاری چه میدونم از این حرفا بلد نیستی!
!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
بیایید بگویید ما نمیتوانیم کشور ررا اداره کنیم هرکه میتواند بسم اله
ardee
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
در قاموس بازار سرمایه، 5% زیر قیمت بازار، یعنی یک رشد 100 درصدی داشته باشی و بعد از یک کندل نزولی، سهم موردنظر رو خالی کنی و سودشو ببری!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
آقای وزیر کمی شرم داشته باشید 5% زیر قیمت بازار.پرایدی که 7 میلیون تومان هم زیادش بود 35 میلیون شده و بازهم بعضی از مسئولان اشتها برای گران شدن دارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
پس این نقدینگی هایی را که مردم در پیش فروشها روانه صندوق خودرو سازها میکنند کجا میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
از وزیر صمت میخوام که از طبقه پایین حمایت کنه خود رو سازها باندازه کاقی دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
????????????????
جلالی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
سلام، دستگاه قضا اعلام نمود که با گران فروشی مقابله خواهد نمود، در اینجا جا دارد که از نحوه برخورد دستگاه قضا با بزرگ ترین گران فروش کشور ایران،یعنی سایپا وایران خودرو،به انضمام حامیان به القوه انها وزارت صنایع جویا شویم،، اقای لاریجانی صرفا کسبه معمول جامعه را در نظر دارد ویا اهتمام کرده وبدوا سراغ دولتیان می رود؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
وزیر خودرو سازان نمیگه چرا خودرو اینقدر گران تمام میشه نمیگه جلوی ورود خودرو را به فرمان چه کسانی گرفته اند تا پراید نشه 60میلیون اینها دست بر نمیدارند اگر کاشت هندوانه آب زیاد مصرف میکنه و بهتر است کاشت نشود پس بهتر نیست خودرو داخلی هم چون گران تمام میشود البته نه تولید آن بلکه دزدی در آن پس به این شیفتگان خدمت بگویید اجازه دهند ماشین هم از خارج وارد شود تا معلوم شود شیفتگان ثروت چه کسانی هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۶
وقتی عرضه کمتر از تقاضا شد قیمت ها همچنان بالا میماند. پس با موافقت وزیر محترم و عدم واکنش نمایندگان محترم قیمت ها همچنان نجومی باقی می ماند و مصرف کننده مجبور به خرید می باشد.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
آقایان مسئولین در اولین جنگ اقتصادی ترامپ شکست سختی خوردید الکی نگویید که تحریم ها تاثیر نداشت استفاده از مدیران منفعت طلب ناکارآمد نتیجه ای غیر از این ندارد همچنانکه ملت بدبخت ایران انتظاری غیر از این هم از شماها ندارد چرا ملت ایران باید زیان انباشته مدیران نالایق را از جیب خودش پرداخت کند
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
به نظر مردم احترام بگذارید و یک رفراندوم برای تولید ملی خودرو برگزار کنید ببینید چند درصد مردم با تولید ملی خودرو موافقند ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
از اولش معلوم بود اين وزير نمي تونه تصميم درستي بگيره !! وزيري كه چشمش به بازار بي سرو سامانه تا قيمت گذاري بكنه حال و روزش مشخصه!
ناشناس
|
France
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
باید وزیر کارا تعیین می کردند
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۷
وقتي حدود نيمي ازدرامد خودرو سازها با عناوين مثل ماليات ارزش افزوده يا تعرفه واردات قطعه و...به جيب دولت ميره انتظاري جز اين نبايد از وزير تازه کارداشت ؛خودرو ساز اراده کنه وزير عوض ميشه.به خدا رفتاري با خريداران خودرو بي کيفيت درکشور ما مي شه عين نقض حقوق بشره.مگر سود متعارف 20درصد هزينه هاي ساخت نيست که بازار بلبشو بي نظارت راملاک قرارمي دن .قيمت دلاروسکه که دست خودتونه نمي تونيد کنترل کنيد-يانخواستيد کنترل کنيد-واويلا به قيمت بازار ...به بهانه اشتغال مردم را به اسارت خودرو ساز دراوردن.ازتوليد فولاد وشکر نمي تونن حمايت کنن اما خودرو ساز ازدهن مسولين نمي افته چرا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
آقای وزیر مردم را چی قرص کردی یک ذره شرم داشته باشید از این مردم ،این قدر از جیب مردم خرج نکنید
ناشناس
|
-
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۸
آقای وزیر کیفیت خودروها را مطالبه کند و بر اساس شاخصهای استاندارد درجه کیفیت هر خودرو تعیین و اعلام شود.اگر چه بده و بستان در کشور ما را از تحقق چنین کاری ناامید میکند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس جهش تولید ناو روزولت مناجات شعبانیه تفاوت متانول با اتانول وام کرونا