بلیط پرواز عیدت رو با کمترین قیمت بخر
      
3115بازدید
کد خبر: ۸۵۸۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۵ 08 December 2018

فاجعه ای بزرگ در کمین فوتبال ایران است. بار دیگر سایه تعلیق بالای سر این فوتبال سنگینی می کند و این بار کار از تهدید هم گذشته است. فیفا بر اساس قوانین شفاف و صراحتی که در اساسنامه وجود دارد، قانون منع حضور بازنشستگان را در کشور ما متوجه نمی شود.

به گزارش تابناک ورزشی، در قوانین فیفا، فدراسیون فوتبال یک ارگان دولتی نیست. هرگز هم گفته نمی شود فدراسیون ها جزایر خودمختار هستند اما مداخله ای در این سطح در کار فدرارسیون ها از دیدگاه فیفا، پذیرفتنی نیست. به نوشته مهر، فوتبال ایران به زودی تعلیق خواهد شد. تعلیق در این مقطع زمانی برای فوتبال کشور، به معنای حذف ایران از جام ملت های آسیا و متوقف شدن کلیه فعالیت های بین المللی فوتبالی است. البته برای آنهایی که تعلیق را نچشیده، ندیده و حس نکرده اند این موضوع چندان قابل درک نیست و بیشتر شبیه یک بازی است تا یک واقعیت عینی!

نسل ما در اواسط دهه ۸۰، مشخصا دید فیفا چه کرد. آنهایی که وعده داده بودند فیفا هیچ غلطی نمی کند، قشنگ دیدند که غلط های فیفا، گسترده تر از آن است که فکرش را می کردیم! فیفا مثل بعضی ها فقط وعده نمی دهد؛ بلکه بر اساس قوانین موجود اقدام مقتضی را انجام می دهد.
سال ۱۳۸۵ بر اساس نامه که از فیفا به خبرگزاری های مهم دنیا مخابره شد، فدراسیون فوتبال ایران در فهرست کشورهای قرار گرفت که تعلیق شده است. این اتفاق تلخ باعث شد تا مدت ها فدرسیون فوتبال، حول محور تعلیق و سرگردانی دور بزند و حضور کمیته انتقالی تا مدت ها در فدراسیون بحث برانگیز بود.
برای همه آنهایی که دوست دارند مهدی تاج و تمام مدیرانی که با او در یک جناح قرار می گیرند از فدراسیون بروند فقط همین رفتن مهم است اما بحث بر سر شخص تاج نیست؛ باید مراقب باشیم در آستانه جام ملت های آسیا از قوانین فیفا تخطی نکنیم. تهدید فیفا شوخی نیست؛ فیفا را باید کمی جدی تر از این حرف ها بگیریم…

اشتراک گذاری
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار