بازدید 8522
۸
پیمانه اقتصادی؛
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بهبود فضای کسب و کار در ایران بر اساس گزارش بانک جهانی، نوئرت استیصال آمریکا در قطع صادرات نفت ایران را تایید کرد، رکورد زنی تولید نفت اوپک، افزایش قیمت سوخت در پاکستان و زنگ خطر نسبت به احتمال قاچاق بیشتر از ایران، توکیو هنوز از آمریکا معافیتی برای واردات نفت ایران ندارد، کاهش بهای طلای سیاه، جهش وال‌استریت در سومین روز رشد متوالی خود و برقراری یک کریدور اقتصادی با چین را در بر دارد.
کد خبر: ۸۴۸۱۲۴
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ 02 November 2018

پیش بینی افزایش دوباره نرخ بهره در آمریکا با وجود انتقاد ترامپ/ جدیدترین توصیه صندوق بین‌المللی پول به ایران در مواجهه با تحریم‌ها/ تغییر ناچیز قیمت مرغ با لغو ممنوعیت صادرات/ طرح فروش فوری خودرو در دست بررسی استپیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بهبود فضای کسب و کار در ایران بر اساس گزارش بانک جهانی، نوئرت استیصال آمریکا در قطع صادرات نفت ایران را تایید کرد، رکورد زنی تولید نفت اوپک، افزایش قیمت سوخت در پاکستان و زنگ خطر نسبت به احتمال قاچاق بیشتر از ایران، توکیو هنوز از آمریکا معافیتی برای واردات نفت ایران ندارد، کاهش بهای طلای سیاه، جهش وال‌استریت در سومین روز رشد متوالی خود و برقراری یک کریدور اقتصادی با چین را در بر دارد.

بهبود فضای کسب و کار در ایران بر اساس گزارش بانک جهانی

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود «گزارش فضای کسب و کار 2019»، وضعیت 190 کشور جهان را به لحاظ سهولت فعالیت های اقتصادی و وضعیت فضای کسب و کار مورد بررسی قرار داده و اعلام کرده که علی‌رغم بهبود نمره ایران در این شاخص اما رتبه ایران در جهان نزول یافته است. بر اساس ارزیابی این نهاد بین المللی، فضای کسب و کار در ایران بهتر شده، زیرا نمره ایران از 56.48 در سال گذشته به 56.98 در سال جاری رسیده که به معنای بهبود فضای کسب و کار در ایران است اما رتبه ایران از 124 در سال گذشته به 128 در سال جاری نزول یافته است. هر چه نمره کشوری در شاخص کلی فضای کسب و کار بیشتر باشد، یعنی شرایط کسب و کار در آن کشور بهتر است. به نقل از فارس، سال گذشته (2017) رتبه ایران 4 پله نزول و سال پیش از آن نیز 3 پله نزول کرده بود.

نوئرت استیصال آمریکا در قطع صادرات نفت ایران را تأیید کرد

آمریکا که به دلیل تحریم های ضدایرانی موردانتقاد شدیدجهانی قرار گرفته است، تحت فشار متحدانش بار دیگر از مواضع خود عقب نشینی و اعلام کرد در حال بررسی معافیت برخی کشورها از تحریم ها علیه نفت ایران است. به گزارش ایرنا به نقل از ANI، «هدر نوئرت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به این خبرگزاری هندی گفت: ایالات متحده در میانه فرآیندی داخلی برای بررسی مستثنی کردن برخی کشورها از کاهش چشمگیر [خرید نفت از ایران] است. ما مورد به مورد با کشورها کار می کنیم. با این حال، وی اظهار داشت که هدف آمریکا آن است که خرید نفت از ایران به صفر برسد. خبرگزاری ANI با اشاره به معافیت های آمریکا نوشت: هند یک گام به توافق با آمریکا نزدیک شده است؛ توافقی که به دهلی نو امکان می دهد خرید نفت از ایران را ادامه بدهد. تارنمای بلومبرگ پنجشنبه به نقل از مقام های آگاه گزارش داد که کره جنوبی و هند درباره طرح کلی معافیت این کشورها از تحریم های آمریکا علیه ایران با واشنگتن به توافق رسیده اند.

پیش بینی افزایش دوباره نرخ بهره در آمریکا با وجود انتقاد ترامپ

جانت یلین رئیس سابق فدرال رزرو آمریکا گفت: افرایش بیشتر نرخ بهره به منظور پرهیز از بیش از حد داغ شدن اقتصاد ایالات متحده لازم است. وی گفت: در حال حاضر افزایش بیشتر نرخ بهره برای ثبات بخشیدن به رشد اقتصادی با یک سرعت پایدار و تثبت بازار کار ضروری است؛ بنابراین، این موضوع به بیش از حد داغ شدن اقتصاد نمی انجامد. یلین پیش بینی کرد، میانگین نرخ بهره در ۱۰ سال آینده در حدود ۳ درصد و فدرال رزرو برای رسیدن به این هدف باید ۳ بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد. بر همین اساس، فدرال رزرو در سال جاری میلادی ۳ مرتبه نرخ بهره را در آمریکا افزایش داده و انتظار می رود که یک بار دیگر در ماه دسامبر این کار را تکرار کند؛ اما فدرال تاکنون با انتقاد شدید دونالد ترامپ به دلیل سفت و سخت کردن سیاست پولی روبرو شده است. پیش از این ترامپ گفته بود که فدرال رزرو با افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۸ میلادی دیوانه شده است. البته رئیس سابق فدرال رزرو با دیدگاه ترامپ مخالفت کرد و گفت: رئیس جمهور حق اظهار نظر دارد. فکر می کنم افزایش بیشتر نرخ بهره برای فدرال رزرو مناسب است. جانت یلین نسبت به اینکه اظهارات رئیس جمهور می تواند برای آمریکا مخرب باشد، هشدار داد؛ ضمن اینکه گفت: زمانی که بانک های مرکزی مجاز به سیاست گذاری به صورت مستقل بر اساس اهداف تعیین شده از سوی کنگره هستند، منجر به عملکرد بهتر اقتصادها می شود. به نقل از ایبنا، بر پایه این گزارش، یلین گفت: اگر فدرال رزرو سیاست پولی خود را خیلی سفت و سخت کند، می تواند ریسک داشته باشد و به رکود اقتصادی منجر شود؛ اما این ریسک در حال حاضر بسیار دور است و سال ۲۰۲۰ میلادی احتمالا این ریسک دیده شود. /سی ان بی سی

رکورد زنی تولید نفت اوپک

بر اساس نظرسنجی رویترز، اوپک که متشکل از ۱۵ عضو است، ماه میلادی جاری ۳۳.۳۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که ۳۹۰ هزار بشکه در روز نسبت به سپتامبر افزایش داشت و بالاترین تولید ماهانه این گروه از دسامبر سال ۲۰۱۶ تاکنون بود. اوپک و متحدانش در ژوئن توافق کردند تولیدشان را مجموعا یک میلیون بشکه در روز افزایش دهند تا تقاضای رو به رشد مصرف‌کنندگان را تأمین کرده و از افزایش شدید قیمت‌ها جلوگیری کنند. این توافق به دنبال فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بر اوپک برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت‌ها انجام گرفت. به گفته کارستن فریتچ، تحلیلگر کومرس بانک، به نظر می‌رسد تولیدکنندگان اوپک موفق شده‌اند عرضه کمتر از سوی سایر اعضا را جبران کنند. در نشست رسمی اوپک که در ژوئن برگزار شد، اعضای این گروه به همراه متحدان غیراوپک خود شامل روسیه که تحت توافق کاهش تولید میزان تولیدشان را بیشتر از سهمیه تعیین شده کاهش داده بودند، با بازگشت به پایبندی ۱۰۰ درصدی به این پیمان و افزایش تولید گروهی به میزان یک میلیون بشکه در روز موافقت کردند. طبق یافته‌های نظرسنجی رویترز، ۱۲ عضو اوپک میزان پایبندی خود به محدودیت عرضه را از ۱۲۲ درصد در سپتامبر به ۱۰۷ درصد در اکتبر کاهش دادند. /ایسنا

جدیدترین توصیه صندوق بین‌المللی پول به ایران در مواجهه با تحریم‌ها

صندوق بین‌المللی پول پنج‌شنبه شب گفت، ایران باید در مواجهه با تحریم‌های جدید آمریکا که با کاهش صادرات نفت، رشد اقتصادی را کاهش می‌دهد، سیاست‌گذاری‌هایی را به کار بگیرد تا پایداری اقتصاد کلان خود را حفظ کند. سخنگوی صندوق بین‌المللی پول، گری رایس، در گفت وگوی خبری منظم خود گفت که این صندوق قویا از ایران می‌خواهد که چهارچوب ضدپول‌شویی و ضد تامین مالی تروریسم خود را تقویت کند و تا ضرب‌العجل فوریه ۲۰۱۹، با استانداردهای بین‌المللی هم‌خوانی داشته باشد. رایس گفت: وضع تحریم‌های جدید آمریکا، رشد اقتصادی ایران را با محدود کردن صادرات نفت ایران، کاهش خواهد داد و ایران باید سیاست‌گذاری‌هایی را برای محافظت از اقتصاد کلان خود به کار بگیرد، به ویژه در مورد گروه‌هایی که از همه آسیب‌پذیرتر هستند. /مهر

برقراری یک کریدور اقتصادی با چین

اسدالله عسگراولادی در گفت وگو با رادیو اقتصاد با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای ایجاد کریدور اقتصادی بین ایران، پاکستان، افغانستان و هندوستان با چین، اظهار داشت: اگر این تصمیم عملیاتی شود بدون شک به اقتصاد ایران در شرایط فعلی کمک شایانی خواهد کرد. وی ادامه داد: ایران به دلیل اخم و تخم غربی ها لبخند شرقی ها را پذیرفته و روابط اقتصادی و تجاری دراز مدتی به خصوص با چینی ها برقرار کرده است. رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین گفت: دو کشور پاکستان و افغانستان علاقه مند هستند به کمک ایران، با چین یک قرارداد همکاری اقتصادی داشته باشند. هم اکنون پاکستان روابط اقتصادی عمیقی با چین دارد و در عین حال چینی ها مبلغ زیادی در بندر گوادر پاکستان سرمایه گذاری کرده اند. ابتدا قرار بود این سرمایه گذاری در بندر چابهار انجام شود که بنا به دلایل و مشکلاتی سرمایه گذاری مزبور در کشور جنبه عملیاتی پیدا نکرد. حال مذاکره بر سر این است که چهار کشور ایران، پاکستان، افغانستان و به احتمال زیاد هندوستان بتوانند یک کریدور اقتصادی با چین برقرار کنند. وی افزود: هندوستان تاکنون پا پیش نگذاشته ولی از سوی سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان مذاکرات مقدماتی با چین انجام شده است. وی گفت: امیدواریم این مذاکرات ظرف یک تا دو ماه آینده منجر به امضای پروتکل نهایی و همین طور مبادلات بین چهار کشور با حداقل تعرفه و نرخ ترجیحی شود. عسگر اولادی ادامه داد: این کریدور منافع اقتصادی زیادی برای ایران دارد.

افزایش قیمت سوخت در پاکستان و زنگ خطر نسبت به احتمال قاچاق بیشتر از ایران

اداره تنظیم مقررات نفت و گاز پاکستان(OGRA) پیشتر افزایش قیمت 9.02 روپیه ای در هر لیتر بنزین و 13.22 روپیه ای در هر لیتر گازوئیل سبک را به دولت فدرال این کشور پیشنهاد کرده بود. همچنین افزایش پنج روپیه ای در قیمت هر لیتر بنزین و 6.37 روپیه ای در هر لیتر گازوئیل سبک را تصویب و اعلام کرد؛ بنابراین، از دیروز پنجشنبه هر لیتر بنزین به قمیت 97.83 روپیه پاکستان و هر لیتر گازوئیل به قیمت هر لیتر 112.94 روپیه عرضه شده است. ارزش برابری هر دلار آمریکا با روپیه پاکستان بر اساس آخرین اطلاعات، 132 است؛ به عبارت دیگر، هر 132 روپیه پاکستان، برابر با یک دلار است. پیشتر قیمت فرآورده های نفتی و سوخت در پاکستان 11اردیبهشت ماه، سه درصد افزایش یافت. وزیر اقتصاد و خزانه داری پاکستان پیش از این اعلام کرده بود که از اول نوامبر(دهم آبانماه) قیمت فراورده‌های نفتی و پتروشیمی در کشور افزایش می یابد. «اسد عمر»گفت، افزایش قیمت نفت، بنزین و گاز مایع پس از مشورت با شخص نخست وزیر صورت گرفته و به زودی اعمال می شود. وی افزود:دولت مجبور به افزایش فرآورده‌های نفتی بوده و از مردم می خواهیم صبور باشند. به عقیده کارشناسان، افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی قیمت سوخت در پاکستان را نیز افزایش داده است. کارشناسان اقتصادی می گویند که کاهش برابری ارزش روپیه در مقابل دلار افزایش قیمت و سوخت، قیمت تمامی اجناس و افزایش کالا را در پاکستان افزایش داده است. موج تورم بی سابقه در پاکستان از ماه قبل آغاز شده و اکنون فرآورده های نفتی نیز کشیده شده است. به نقل از ایرنا، با افزایش قیمت سوخت در پاکستان، احتمال قاچاق بیشتر بنزین و سایر فرآورده های نفتی از ایران دور از انتظار نیست.

توکیو هنوز از آمریکا معافیتی برای واردات نفت ایران ندارد

یوشیده سوگا سخنگوی دولت ژاپن گفت توکیو حتی پس از چندین دور مذاکره با مقامات آمریکایی، هنوز معافیت از تحریم‌های نفتی ایران دریافت نکرده است. یوشیده سوگا، دبیر ارشد کابینه ژاپن در کنفرانس خبری گفت: «مذاکرات آمریکا و ژاپن در مورد تحریم‌های ایران تاکنون چهار بار برگزار شده است.» «طرف ژاپنی از (طرف آمریکایی) خواسته تا این فشار (تحریم‌ها) بر فعالیت‌های شرکت‌های ژاپنی تأثیر نگذارد. من تمایلی به ارائه جزئیات مذاکرات ندارم.» جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز چهارشنبه گفته بود دولت ترامپ می‌خواهد تحریم‌های صادرات نفت ایران تهران را از پا دربیاورد اما نمی‌خواهد به کشورهای وابسته به نفت صدمه بزند. /رویترز

کاهش بهای طلای سیاه به علت انتشار آماری از افزایش عرضه

با بروز نشانه‌هایی از افزایش عرضه و افزایش نگرانی در مورد تقاضا، قیمت نفت در معاملات دیروز کاهش یافت. هر بشکه نفت برنت با 75 سنت کاهش 74.29 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 51 سنت کاهش 64.80 دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی از جولای 2016 تاکنون بدترین عملکرد ماهانه را در روز چهارشنبه از خود نشان دادند. نفت برنت طی ماه گذشته 8.8 درصد و نفت خام آمریکا 10.9 درصد از ارزش خود را از دست دادند. پس از اینکه آمار اداره اطلاعات انرژی امریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است، قیمت نفت امروز کاهش یافت. تحلیلگر ای‌ان‌زد در یادداشتی نوشت: «افزایش ذخایر نفت احتمالا فشار کاهشی بر قیمت نفت را حفظ خواهد کرد.»

تغییر ناچیز قیمت مرغ با لغو ممنوعیت صادرات

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده وماهی در خصوص قیمت‌ها اظهار کرد: نرخ هر کیلو، مرغ آماده به طبخ در کشتارگاه ۹ هزار و ۵۰۰ تومان، توزیع درب واحد‌های صنفی ۹۷۰۰ تومان و خرده فروشی مرغ شمال ۱۰ هزار و ۲۵۰ تومان است. وی در خصوص تغییر قیمت مرغ با لغو ممنوعیت صادرات تصریح کرد: با توجه به اینکه میزان تولید مرغ در کشور بالاست، قیمت‌ها در صورت لغو ممنوعیت صادرات افزایش چندانی نخواهد داشت. مهدی یوسف خانی در گفت‌وگو با میزان خاطرنشان کرد: نرخ‌های جدید به ارزش واقعی آن‌ها نزدیک خواهد شد و موجب می‌شود تا ضرر کمتری شامل حال تولیدکنندگان شود.

جهش وال‌استریت در سومین روز رشد متوالی خود

در پایان معاملات روز پنج‌شنبه، پس از این‌که رئیس‌جمهور ترامپ گفت مذاکرات تجاری با چین، خیلی عالی پیش می‌رود، امیدها برای این‌که این دو کشور بتوانند اختلافات تجاری خود را حل‌وفصل‌کنند، زنده شد و سهام آمریکا برای سومین جلسه متوالی رشد کرد. آن‌چه حال‌وهوای بازارها را بهتر کرد این بود که آخرین دور درآمدهای ربع‌سالانه شرکت‌ها همگی مثبت اعلام شدند. ترامپ همچنین گفت که در نظر دارد در آخر این ماه، با همتای چینی خود شی جینگ‌پینگ، در اجلاس جی۲۰ در آرژانتین دیدار کند. بخش صنعتی اس‌اندپی که حساسیت بالایی به تجارت دارد، ۱.۷ درصد جهش کرد و شرکت‌های بوئینگ و کاترپیلار، بیشترین سود را ثبت کردند. علی‌رغم این که شاخص اس‌اندپی، چهارشنبه، آخرین روز اکتبر، را با سود به پایان برد، این شاخص بدترین عملکرد ماهیانه خود در ۷ سال اخیر را به ثبت رساند. اما سهام اپل، به دنبال اعلام نتایج عملکرد آن، بر خلاف جهت بازار، ۴ درصد سقوط کرد. با این همه، در پایان شاخص تکنولوژی اس‌اندپی هم ۱.۲ درصد جهش کرد و به روند بهبود خود پس از سقوط سنگین اخیر ادامه داد. میانگین صنعتی داوجونز ۲۶۴.۹۸ واحد یا ۱.۰۶ واحد جهش کرد و به ۲۵۳۸۰.۷۷۴ واحد رسید. اس‌اندپی‌۵۰۰ با ۲۸.۶۳ واحد یا ۱.۰۶ درصد افزایش به ۲۷۴۰.۳۷ واحد رسید و کامپوزیت نزدک با جهشی ۱۲۸.۱۶ واحدی یا ۱.۷۵ درصدی، در ۷۴۳۴.۰۶ واحد بسته شد.

طرح فروش فوری خودرو در دست بررسی است

گزارش‌های میدانی خبرنگار مهر از بازار خودرو حکایت از آن دارد که تعداد افرادی که عرضه کننده خودرو با قیمت‌های بالا هستند، بسیار زیاد شده؛ به گونه‌ای که میزان عرضه بیش از تقاضای واقعیِ مصرفی است؛ بنابراین، عرضه کنندگان به تدریج ناچار می شوند که نرخ‌ها را بشکنند. به همین دلیل طی یک هفته تا ده روز گذشته، قیمت برخی از انواع خودروها، حداقل دو میلیون تومان کاهش یافته است؛ این موضوع البته در مورد خودروهای پرتقاضا در بازار، نمود بیشتری دارد. از سوی دیگر، طرح فروش فوری خودرو نیز که در دست بررسی است و در آن خودروساز قرار است با قیمتی در حدود بینابین قیمت فعلی کارخانه و بازار آزاد با حداکثر زمان تحویل یک هفته تا ده روز، خودرو را عرضه کند نیز دهان به دهان در بازار پیچیده و همین امر برخی را به این نتیجه رسانده است که باید زودتر خودروی خود را بفروشند. این طور می‌شود که خودرو به دست مصرف‌کننده واقعی می‌رسد و البته در این حالت نیز سوداگران مجبور هستند قیمتها را تا سطح فروش فوری کارخانجات پایین بیاورند. به هرحال اکنون روند کاهشی در بازار خودرو شروع شده و به نظر هم می‌رسد که این کاهش قیمت، همچنان ادامه داشته باشد تا قیمت خودروهای داخلی پرتقاضا نیز به نرخ معقول نزدیک شود.

اشتراک گذاری
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
نرخ بهره 3 درصد در دولت کفر و ضد بشریت امریکا، نرخ بهره کشور ما ک ماشالله با بانک داری اسلامی و بدون ربا 20 تا 35 درصد است
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
البته عسگر اولادی بگه این طرح که میگن منافع اقتصادی داره برای مردم سوریه و لبنان داره یا چیزی هم به ما می ماسه.البته ایشون نگفتن چه کسی مانع سرمایه گذاری چین در چابهار شد.البته معلومه یک اصولگرا بوده وگرنه ایشون آنچنان حجب و حیا برای مخفی کردن نام یک اصلاح طلب نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
اینهمه پول این خودروسازی ها گرفتن
نمیتونن سریعتر تولید کنن؟
پول باشه مشکل حل نمیشه؟
اصلا مشکل چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
اینهمه پول این خودروسازی ها گرفتن
نمیتونن سریعتر تولید کنن؟
پول باشه مشکل حل نمیشه؟
اصلا مشکل چیه؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۱
با لغو ممنوعیت صادرات مرغ ، قیمت مرغ بشدت افرا یش یافته است، اتفاقا تولیدکنندگان مرغ ،بسیار سود کننده میباشند و تمام آنان، بهترین منازل و گران تر ماشین ها رو دارند، کمی خجالت بکشید.
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
هشت ماهه در طرح فروش ایران خودرو یک خودرو خرید کردم والان یکماهه از موعد تحویلش می گذره لطفا اینا رو سر موقع بدین بیش فروش فوری بیش کش !!
راضد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
سلام عامو فروش فوری بیخیال شما بیا ماشین مردم بدبخت که پارسال این موقع پول دادن که مث سه چهار ماه قبل ماشینشونو تحویل بگیرن بهشون بده پیش و پس فروش بماند
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۳
به نام خدا با سلام و احترام طی جلساتی که در تلویزیون در این چند ماهه در رابطه با قیمت و احتکار خودرو بحث و گفتگو می شود به یک مورد اساسی که ظلم آشکار ایران خودرو به مشتری می باشد و دلیل اصلی احتکار یا به قول خود ایران خودرو تاخیر که به بهانه تامین قطعه صورت می پذیرد و اعلام می کند چون سود تاخیر می دهد به ضررش تمام می شود کسی در جواب این را نمی پرسد که مگر سود تاخیر چقدر است !!!!!!؟؟ در مقایسه با افزایش قیمت چند ده ملیونی که مد نظر ایران خودرو است . مثلا بنده که اردیبهشت ۹۷ یک خودرو ثبت نام کرده ام و می بایست طبق قرارداد ۹۷/۰۶/۳۱ تحویل میشده و تا الان دعوت نامه نیامده است چرا بابت تاخیر ایران خودرو باید قیمت اضافه بپردازم مگر مقصر تاخیر ایران خورو بنده بوده ام مگر سود تاخیر چقدر است ؟؟؟ در مقایسه با افزایش قیمت مد نظر ایران خودرو(چند ده ملیونی) عددی نیست که کاملا زیرکانه مدیرعامل ایران خودرو می گوید ما چون سود تاخیر می پردازیم دلیل ندارد ماشین را نگه داریم کاملا پرواضح است که قیمت باید در همان ماه که در قرارداد جهت واگذاری آمده پرداخت شود نه اینکه ایران خودرو به عمد تاخیر ایجاد کند تا در نهایت به قیمت دلخواه بفروشد.اگر مسئولین محترم و شورای رقابت و مجلس وصمت این بند مستبدانه و ظالمانه را از ایران خودرو حذف نمایند به نظر بنده بخش اعظم مشکلات حل خواهد شد به همین آسانی حالا چرا اصلا هیچ اشاره ای به این موضوع در گفتگوها
نمی شود!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهش میکنم این مطلب بنده را به اطلاع برسانید.در ضمن اگر دقت کنید مبلغ 22میلیون پرداختی در اردیبهشت ماه معادل5500دلار بوده وحال اینکه در صورت انصراف 24میلیون معادل 1500دلار فعلی پرداخت می کنند وحال میبینیم چطور خود را به مظلوم نمایی میزنند وجیب مردم را خالی می کنند.و بطور کامل قدرت خرید واعتماد را ازمن مصرف کننده می گیرند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا شهاب باران محسن پورسیدآقایی پست پلاس طرح ملی مسکن مجید بهرامی بوریس جانسون محمد شیاع زهرا امیرابراهیمی