بازدید 13959
هرچند تا پیش از این، برخی به دنبال مطرح کردن این مسأله بودند که اختلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در درون دولت زیادی است و این می تواند فرصتی برای خروج چهره های اصلاح طلبی نظیر جهانگیری از دولت روحانی باشد تا عملکرد آن به پای جریان اصلاح طلب نوشته نشود، گویا این بار موضوع جدی بوده و «اسحاق جهانگیری»، واقعا متن نامه استعفای خود را در اختیار رئیس جمهور قرار داده، ولی «حسن روحانی» ضمن مخالفت با این درخواست به همراه «محمود واعظی» با جهانگیری دیدار کرده و خواستار ادامه حضور او در دولت شده اند.
کد خبر: ۸۴۷۱۸۴
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰ 29 October 2018

هرچند تاکنون اصلاح طلبان چندین بار از کم بودن اختیارات معاون اول رئیس جمهور در دولت سخن گفته و برخی رسانه های این طیف «محمود واعظی و محمد باقر نوبخت» را از عوامل اصلی کاهش اختیارات اصلاح طلبان در دولت می خوانند، گویا موضوع استعفای «اسحاق جهانگیری» بیش از همیشه جدی بوده و گفته می شود، او مکتوب متن استعفای خود را به «حسن روحانی» رئیس جمهور نیز تقدیم کرده است.

به گزارش «تابناک»؛ ماجرا از آنجا شروع شد که هفته گذشته در مراسم بیست‌ودومین سالروز ملی صادرات، جهانگیری از عدم تمایل خود برای حضور در این مراسم سخن گفت. معاون اول رئیس‌جمهوری در آغاز سخنانش گفت: نمی‌خواستم امروز به این مراسم بیایم و تصمیمم بر نیامدن بود. با وجود این‌که دیشب آقای شریعتمداری با من صحبت کرد و از من برای این مراسم مجددا دعوت کرد، من به او گفتم: شرایطم جوری است که شاید در این مراسم شرکت نکنم، اما وقتی در بخش خبری ساعت هشت صبح اعلام شد، جلسه امروز با حضور من برگزار می‌شود، فکر کردم که تعبیر و تفسیر دیگری از نیامدن من بشود؛ بنابراین آمدم که خدمت صادرکنندگان عرض ادب کنم.

شوخی معاون اول رئیس جمهوری با وزیر پیشین وزارت صنعت، معدن و تجارت ـ که شب قبل از آن مراسم از سمت خود استعفا کرده و صبح همان روز طی نامه‌ای از سوی رئیس جمهور به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شد که البته از مجلس هم در نهایت رأی اعتماد گرفت ـ از دیگر حواشی این مراسم بود. جهانگیری گفته بود آقای شریعت از دوستان قدیمی من است و به او ارادت زیادی دارم. ایشان زحمت بسیاری در وزارت صمت کشیدند و ان‌شاءالله در وزارتخانه جدیدشان موفق باشند. او همچنین با شوخی خطاب به شریعتمداری ادامه داد: آقای شریعت یک جور پشت تریبون حرف می‌زند و می‌گوید من بیکارم؛ این در حالی است که همین امروز، پشت در منتظر ماند و وقتی مطمئن شد، وزیر بعدی است وارد جلسه شد و در صندلی خود نشست!

معاون اول رئیس جمهوری همچنین به بخش‌هایی از صحبت‌های شریعتمداری اشاره کرد و گفت: آقای شریعتمداری از این موضع صحبت کرد که مدیران کشور ترسیده‌اند. این در حالی است که من مکررا گفته‌ام در شرایط فعلی مدیران ریسک‌پذیر را می‌خواهیم. در واکنش به این صحبت‌های من، برخی می‌گویند چرا در این شرایط، مدیران را برکنار نمی‌کنید. آنها فکر می‌کنند در دستان من قلم و کاغذ است و راه که می‌روم می‌توانم مدیر را برکنار کنم. این در حالی است که من تا الان اجازه برکناری مدیرم را پیدا نکردم چه برسد به وکیل، وزیر و ... . وی ادامه داد: برکناری کارساز نیست، بلکه مدیر باید ریسک‌پذیر و تصمیم‌گیر باشد. اگر مدیری این موضوع را نمی‌پذیرد به کشور ظلم می‌کند که پستی را قبول می‌کند.

صحبت های جهانگیری حکایت از این داشت که درباره انتخاب وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت هیچ گونه رضایتی ندارد، در حالی که پیش از معرفی رحمانی، قرار بود «رضا ویسه» از نزدیکان او به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی شود. او همچنین با این سخنان مهر تأییدی بر کم بودن اختیاراتش در دولت زد و به کنایه این موضوع را در یک جلسه علنی مطرح نمود تا مشخص شود این موضوع صرفا حرف و حدیث و شایعه نیست، بلکه واقعیت دارد.

حضرتی: جهانگیری از دولت می‌رود

این موضوع در رسانه ها انعکاس زیادی داشت تا اینکه در نهایت «الیاس حضرتی» نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس و قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات جهانگیری که گفته بود "تا این لحظه اجازه برکناری منشی خود را هم پیدا نکردم»، گفت: به نظرم آهنگ، آهنگ رفتن آقای جهانگیری است. وی افزود: من مجموع اخبار و تحلیلم این است که ایشان از دولت خواهد رفت.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به این که چه کسی در صورت رفتن «اسحاق جهانگیری» از دولت به عنوان معاون اول رئیس جمهور معرفی خواهد شد، عنوان کرد: من درباره گزینه ها تاکنون چیزی نشیندم، ولی آقای روحانی احتمالا تصمیم گرفته دولتش را هماهنگ‌تر کند. نماینده تهران در مجلس گفت: من مجموع اخبار و تحلیلم این است که اسحاق جهانگیری قصد رفتن از دولت روحانی را کرده است.

کرباسچی: جای جهانگیری بودم، از دولت می‌رفتم

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در رابطه با انتقادات «اسحاق جهانگیری» از اختیارات خود گفت: من قبلا هم در این باره گفتم که اگر من جای جهانگیری بودم و در چنین شرایطی قرار داشتم، استعفا می‌دادم ولی نوع کنش من و آقای جهانگیری و جایگاه‌هایی که هر کدام قرار داریم، متفاوت است. جهانگیری مسئولیت‌های مهمی بر عهده دارد که این مسئولیت‌ها از قضا در درون دولت نیست.

به هر حال «غلامحسین کرباسچی» در شرایط اقتصادی و نبرد اقتصادی که قرار داریم به عنوان فرمانده ستاد جنگ اقتصادی مطرح هستند که فراقوه‌ای است. وقتی معاون اول این حرف‌ها را می‌زند، آن حرف‌ها با مسئولیت‌‌‌‌ها و امیدواری‌هایی که نسبت به تلاش‌هایشان وجود دارد، منافات دارد. من فکر می‌کنم آقای جهانگیری این سخنان را در واکنش به مراجعاتی که به ایشان می‌شود، بیان کرده‌ است. مراجعات به ایشان نسبت به مسائل مختلف زیاد است و آقای جهانگیری خواسته‌ که بگوید با محدودیت‌های زیادی روبه‌روست.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در پاسخ به این که گفته می‌شود جهانگیری شب گذشته از سمت معاونت اولی استعفا داده‌اند؛ آیا این مسأله صحت دارد، بیان کرد: من از این مسأله اطلاعی ندارم و فکر هم نمی‌کنم که واقعیت داشته باشد. برای کشور بهتر آن است که دولت با هماهنگی بیشتر و افراد با اختیارات کافی‌تر شکل بگیرد. اینکه فردی در مسئولیتی قرار بگیرد که اختیاری نداشته باشد و در کار او نیز کارشکنی شود، بدتر از نبودنش است. قطعا نبود آقای جهانگیری ضربه‌ای به نیروهای حامی دولت به ویژه جریان اصلاحات خواهد بود، ولی ضربه بدتر آن است که آقای جهانگیری نتواند به وظایف خود عمل کرده و حتی یک منشی را عوض کند؛ هرچند این سخن را مبالغه می‌دانم.

نقوی‌حسینی: جهانگیری به انتخابات آینده فکر می‌کند

اما واکنش اصولگرایان به موضوع استعفای جهانگیری کاملا برعکس فعالان سیاسی اصلاح طلب است. آنها اعتقاد دارند که صرف موضوع اختیارات در این زمینه دخیل نیست، بلکه مسائل و موضوعات دیگری وجود دارد که اصلاح طلبان با استعفای جهانگیری از آن بهره خواهند برد. در همین زمینه، سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس نسبت به اظهارات اخیر معاون اول رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه گفته حتی اراده تغییر منشی خود را هم ندارم، واکنش نشان داد.

«سیدحسین نقوی‌حسینی» با اشاره به اظهارات اخیر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رئیس جمهور که مدعی شده بود حتی اراده تغییر منشی خود را هم ندارد، اظهار کرد: اگر اینچنین است، می‌توانند لایحه‌ای برای افزایش قدرت معاون اول رئیس‌جمهور به مجلس ارائه دهند و ما هم در خدمتشان هستیم! وی با فرافکنانه خواندن این اظهارات و کنایه به آن ادامه داد: ما قانون‌گذار هستیم و آمادگی کامل داریم که قوانینی را تصویب کنیم تا اختیارات معاون اول رئیس جمهور گسترده شود و دیگر از محدودیت‌هایش گله نکند.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، علت این اظهارات را فرار رو به جلو و نگاه جهانگیری به انتخابات آینده دانست و تصریح کرد: قطعا افرادی چون جهانگیری به انتخابات‌های پیش‌رو چون انتخابات سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فکر می‌کنند و برای پیروزی در آن، جنگ‌ زرگری راه می‌اندازند که بگویند ما از روحانی نیستیم! نقوی‌حسینی بیان کرد: دولتمردانی همچون جهانگیری نمی‌توانند از عملکرد بسیار ضعیف دولت دفاع کنند و مجبورند سرشان را پایین بیندازند و خود را از روحانی جدا کنند.

سلیمی‌نمین: برخی اصلاح‌طلبان دنبال تند کردن فضا هستند

عباس سلیمی‌نمین درباره اصرار اصلاح طلبان تندرو برای ترغیب و تشویق اسحاق جهانگیری به استعفا دادن از معاونت اول رئیس جمهور به گفت: معقول ترین کار برای آقای جهانگیری آن است که در دولت بماند چون آقای جهانگیری سال 96 تمام قد برای آقای روحانی تبلیغ کرد، اما الان اگر از دولت خارج شود، جامعه این کار را نوعی فرصت طلبی تلقی خواهد کرد و دیگر فرصتی به او در آینده نخواهد داد.

این تحلیلگر اصولگرا عنوان کرد: «البته اصلاح طلبان تندرو می خواهند آقای جهانگیری از دولت خارج شود تا فضای سیاسی را تند کنند چون اگر در مجموعه اصلاح طلبان انسجام باشد، متأثر از آن، همگرایی نیز بین جناح های سیاسی حاصل می شود. کسانی که به اختلافات در درون اصلاح طلبان دامن می زنند، به طریق اولی نمی گذارند اختلافات اصلاح طلبان با اصولگرایان کم شود.»

این بار استعفا واقعی بود، اما...

هرچند تا پیش از این برخی به دنبال مطرح کردن این مسأله بودند که اختلاف اصلاح طلبان و اعتدالگرایان در درون دولت زیادی است و این می تواند فرصتی برای خروج چهره های اصلاح طلبی نظیر جهانگیری از دولت روحانی باشد تا عملکرد آن به پای جریان اصلاح طلب نوشته نشود، گویا این بار موضوع جدی بوده و «اسحاق جهانگیری» واقعا متن نامه استعفای خود را در اختیار رئیس جمهور قرار داده، اما حسن روحانی ضمن مخالفت با این درخواست به همراه محمود واعظی با جهانگیری دیدار کرده و خواستار ادامه حضور او در دولت شده اند.

به نظر می رسد، برخی اختلافات در درون دولت و در ارتباط با چینش برخی اعضای کابینه این بار جهانگیری را به ارائه استعفا مصمم کرده است؛ اما این مسأله می تواند فرصتی برای تحقق خواسته های پیشین برخی اصلاح طلبان برای به عهده نگرفتن مسئولیت عملکرد دولت روحانی و همچنین آغاز تلاش آنان برای حضور هرچه بهتر در انتخابات مجلس 98 و ریاست جمهوری 1400 باشد؛ غافل از اینکه بخش زیادی از بدنه دولت اکنون متشکل از چهره های اصلاح طلب است و مردم به راحتی این موضوع را فراموش نخواهند کرد.

به هر حال بهتر است، جریان اصلاح طلب که در سال 92 و 96 از تمامی سرمایه خود برای انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهور بهره گرفت، همچنان پای امضای خود ذیل نام روحانی بماند و در اوضاع کنونی به جای سیاسی بازی به منظور حضور بهتر در انتخابات آتی، به فکر رفع مشکلات مردم و همکاری و هماهنگی با دولت باشند؛ هرچند کسی که نتواند منشی اش را عوض بکند، برای مردم هم کاری نخواهد کرد!

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۶۹
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
از در بیرون میره ، از پنجره میاد تو !
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
این کار را اصولگراها انجام میدهند!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
سیاستمداران قبل از تو سو تفاهم بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
وعده های پوشالی و توخالی و سرکاری جهانگیری در انتخابات را فراموش نکرده ایم. شاگرد اول کلاس روحانی !!!

مرد هم مردان قدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
« تکراری »ها بعد از ۵ سال که مجلس و دولت و شوراها رو در اختیار داشته اند ، با عملکرد صفر ، گمان کرده اند که با ژست اپوزسیون و منتقد گرفتن و این که اختیار تغییر منشی هم نداشتیم ، ملت گول می خورند..خیلی مردم رو احمق فرض کردید..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
مظلوم نمایی یا گفتمان بزن و برقص و تی شرت پوشیدن و به خط کردن سلبریتی و بازیگر در ۱۴۰۰ دیگه جواب نمیده...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
اگه فکر میکنی 24 میلیون نفر بخاطر اینایی ک نوشتی ب روحانی رای دادن،چطوری بین شون زندگی میکنی?من اگه جای تو بودم از کشور میرفتم
ارشیا
| - |
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
مردم یادتون هست ؟! خخخ
تریلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری برو دیگه انقد خدمات انجام دادی که دیگه رمقی واست نمونده یه کم استراحت کن خدایی مردم واسه سلامتیت نگرانن ملت دعا کنید واسش خخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری مانند ویترین است برای اقای روحانی تا مردم فکر کنند دولت دلخواه انها است .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
دولت دلخواه همین بود و بد تر از این
رضا
|
United States
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
قلم به مزد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
واقعیت اینه که اصلاح طلبان از دید نظام غیر خودی محسوب میشوند و بهتره خارج از گود باشند و از مردم هم عذرخواهی کنند و بگویند که با این شرایط نمیشه کار کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
فکر کردی اصلاح طلبان بیرون گود باشن مردم میرن تو اغوش اصولگرایان نع
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
حق با شماست
دولتی که وزرایش را جابجا میکند ،جایی برای افرادی که میخواهند کار کنند و اجازه ندارند نیست.
بهتر است که دولت با افراد ریسی و و احمدی نژاد تشکیل شود .
تا مردم خلاصه بدانند چه باید کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری با تغییر قیمت دلار قطعا محبوب مردم شده است و حتمن می تواند رئیس جمهور مردم باشد !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
اره دلار که رسوندن به شونزده تومن سالی چند صد تومن کم می کنن و دم انتخابات ریاست جمهوری بعدی حضرات شیب کم کردن قیمت یه کم تند می کنن و می گن دیدید دلار کاهش قیمت دادیم. عین گرون کردن صد درصدی بعضی اجناس و بعد ده درصد از صد درصد کاهش قیمت می دن می گن دیدید دولت به فکر ملته و کالاها ارزون شده.
برید بابا دیگه حناتون رنگی نداره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
واقعا رو رو برم اگر همه چی گل و بلبل باشه جهانگیری میگه من کردم. اگه دلار از ۴۰۰۰ به ۱۴۰۰۰ برسه خودشو کنار میکشه
محمدتبریزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
سیاست و بازی سیاسی یعنی این. روزی بعنوان هندل وارد کارزار می شود و حامی روحانی تا ایشان رئیس جمهور شود و روز دیگر می شود مخالف ایشان تا خود ریاست جمهوری را به دست گیرد.
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری رای اکثریت را به روحانی فروخت مثل اینکه روحانی اورا هم محل نمیده مجبوره بره کنار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
نیومدم که این خبر رو بخونم فقط اومدم بگم رفتارای مسئولا اصلا دیگه برای ما مهم نیست
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
محمد باقر نوبخت و محمود واعظی در حال مدیریت حسن روحانی هستند.
این جمله عین حقیقت است. حقیقتی تلخ که ضربه نهایی و ویرانگری را به جریان اصلاح طلبی و اعتدال خواهد زد. این دو نفر بزرگترین ضربه را به فرهنگیان و کارگران زده اند. تاوان این رفتار کین توزانه که در ظاهری خیر خواهانه رخ داده است. بسیار سنگین خواهد بود. می دانم که این متن را منتشر نخواهید کرد اما این کار اثرات رفتار نابخردانه آنها را کاهش نخواهد داد و در انتخابات های آتی ضربه هولناک آن بر پیکره اصطلاح طلبی و اعتدال را خواهید دید.
به عینه روزی را می بینم که اصلاح طلبان و اعتدال گرایان، فقط دو دسته خواهند شد: یک دسته می گویند رفتار این دو نفر از فقط روی کینه نسبت به معلمان بوده است وگرنه به اردوگاه اعتدال تعلق دارند. و یک دسته هم با ادله فراوان در پی اثبات این هستند که این دو نفر نفوذی بوده و قصدشان ضربه به جریان اصلاح طلبی و اعتدال بود!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
ایکاش روزی بگویند روحانی رفت نذری میدم
پاسخ ها
پرویز
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
ازروحانی بدترش میاد
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
نذری که کم است هستی را باید داد!
وحید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
یعنی اینقدر دیگه عقده شده ؟!!! اگر روحانی نبود الان بند 7 سازمان ملت رفته بودی امریکا و ناتو تو و امثال تو را پودر کرده بودند !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
اصلاح طلبان یا همان جر زن طلبان نمی تونن با این نقشه ها زیر بار بی کفایتی دولت شونه خالی کنند همه می دانند اگر جهانگیری نبود در مناظره ها روحانی قطعا شکست خورده بود پس آقای جهانگیری در شکل گیری دولت دوازدهم نقش اساسی داشت و در بی کفایتی امروز دولت کاملا سهیم هستند و با هیچ بهانه ای نمی تواند زیر رای که از مردم گرفته بزند. تو مناظره ها گفت ما وضع مردم بهتر می کنیم ما کاری می کنیم که هیچ نیازمندی در کشور نباشد.لطفا سرجات وایسا و مثل مرد پای کاری کردی بمون. چون با رفتنت از دولت مطمئن باش نفر آخر انتخابات ریاست جمهوری دور بعد هستی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
در مناظرات از کدوم قهرمانی شکست می خورد؟ کدومشون از روحانی سرتر بودند ؟ قالیباف با ان بدهی هزارن میلیاردی شهرداری یا رییسی بی تجربه یا ....
ناشناس
| Germany |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
از اصلاح طلبان سوء استفاده میشود،بهتر که خود را کنار بکشند تا مردم بدانند کدام طرف باید بایستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
اینها فقط به فکر صندلی و پست و مقام هستن و کارها و حرف ها و موضع گیریهاشون همگی برای جلب نظر و رسیدن به سود و منفعت شخصی است.
محسن ،پ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
شتر در خواب بیند پنبه دانه.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
به جای این بازیا دلار رو کنترل کنه که دوباره فکر بالا رفتن داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
شما هنوز تو نخ اصلاح طلب و اصولگرایید ؟ بی خیال
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
انتخابات 1400 ؟؟؟؟ حالا شما با این تحریمها ببینید تا سال دیگه چه اتفاقاتی که نمی افته. الان صحبت ماه و روز هست. انتخابات 1400 !!! :))))))
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
غیر دولتی های البته دولتیهای و مسئولان اصلی خودتو رو پشت مردم و دولت قایم کردید دولت رو تو دست بگیرید ما راحت بشیم دستتون درد نکنه جهانگیری پیشکش خودتون
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
روحانی بدون جهانگیری هیچ کاری توانش رو نداره انجام بده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری طرفدار پر و پاقرص و پشتیبان سیاست انتقال آب از زاگرس به کویر است سیاست را در ایران بر اساس منافع منافع منطقه ای سیاستمداران تحلیل کنیم بهتر به نتیجه می رسیم و تقسیم سیاستمداران به اصلاح طلب و اصولگرا دیگر محلی از اعراب ندارد مثلا سیاستمداران فلات مرکزی ایران پشتیبان انتقال آب و ارز چند نرخی هستند چون هر دو سیاست به نفع هم استانیهای آنها است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
به جای انتقال آب می گویند توزیع عادلانه آب
سزاواری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
حالا که دلار از ۴۰۰۰ به ۱۴۰۰۰ برسه خودشو کنار میکشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
بود و نبودش مگه فرق میکنه
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
آری ، به اتفاق جهان می توان گرفت!
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
مشکل اقای جهانگیری و روحانی نیستند. مشکل خیلی پیچیده تره
جبار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
همشون سر و ته یه کرباسن ، فقط دنبال منافع خودشون هستن نه به فکر منافع ملی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
چه خبر از دختر مظلوم وزیر و شغل شرافتمندانه قاچاق لباس خخخخ
مردم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
جهانگیری که با دلار ۴۲۰۰ تومنی کار مضحکه ای کرد. بعدشم که گفت اختیار عوض کردن منشی خودمو ندارم که دیگه بای بای. من دفعه بعد دیگه رای نمیدم. وقتی روحانی میگفت تو مجلس ما فلان قدر شغل ایجاد کردیم و بعد به ریش ما خندید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
این قدر جهانگیری . جهانگیری نکنید . او می خواهد نامزد آینده ریاست جمهوری بشه تا بقیه هستیمان را بده به باد. بیخبال.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
دولت واقعا کسی رو ندارن که مقبولیت نزد مردم داشته باشند.
برسیم به جهانگیری که واقعا در گفتار و اعمالش با آگاهی همراه نیست و فقط قصد فریب داره
مردم عادی هم میتونن همین کارها یی که مسولین انجام میدن ، انجام بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
بودن ونبودن جهانگیری هیچ تفاوتی به حال مردم کشور ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
تابناک بهتره بجای انتخابات بفکر مردم باشی
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
توبرو شاید پشت سر تو داش حسنم اومد.انشالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
مدل پوتیـــــــــــــــــــــــن، مـــــــــــــــــدودف
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
الان پیدا کردن سوزن توکاه ازپیداکردن مدیرباوجدان راحت تره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
مسئله اصلی این نبود که با حضور روحانی کشور گلستان بشود
ما به روحانی و اصلاح طلبان رای دادیم که امثال احمدی نژاد و گروه و طرفدارانش دیگر زمام مدیریت کشور را در دست نگیرند
اینقدر این کار رو تکرار میکنیم تا نسل افراطگرایان و مدعیان دروغین انقلاب به پایان برسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
دروغگو تر از این دولت تورا بخدا کجا دیدی .
بدبخت احمدی نژاد مرد بود
. روحانی پدر مردم را در آورد.
یا تو وضعت خوبه با آقازاده ای یا رانت کاری میکنی یا خود روحانی هستی با و.
ناشناس
| United States |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
نااگاهانی نظیر شما مملکت رو به این انداختند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
فقط شده سیاسی کاری
Sh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
از روحانی دوست داشتنی تر جهانگیریه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
حداقل روحانی یک قدرت بیان و کاریزمای خوبی داشت که تونست ادمهای سطحی نگر جامعه را جذب خودش کنه این اقا همون را هم نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
ان شا الله ما اصلاح طلبان در دوانتخابات آتی برنده ایم
Economist
|
Netherlands
|
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
بهتر تابناک بجای حاشیه‌.مساله اهانت به مراجع رو پوشش میداد.وتحلیل میکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
از قدیم گفته اند ؟ عیش اینجا ،آش اینجا ،کجا بروند بهتر از اینجا؟،،، فقط جابجایی انجام میشود ،
ناشناس
|
Switzerland
|
۰۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
یعنی این استعفا بده بهش رای می دم؟ دیگر هرگز رای نخواهم داد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
بازى تلخ سياست تو ايران
جماعت اصلاح طلب و اصولگرا بظاهر مخالف در باطن سر يه سفره
متاسفانه خوب بلدن ملت رو سر صندوق ها بيارن براى راى سال ١٤٠٠ يه اصولگرا رو ميارن همه جا چو مى اندازن فلانى بياد مى خورتتون بعد همه از ترس فلانى ميرن به فلانى راى مى دن
محمدخانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
ناکارامدترین عضو دولت آقای روحانی همین آقای جهانگیری می باشد
ناشناس
|
Philippines
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
فقط ملت را بدبخت کردند دلار ۱۵ هزارتومانی تورم کمر شکن بی ارزش شدن پول ملی به صفر رسیدن سرمایه مردم در بانکها دست و پا زدن کارگران و کارمندان برای تامین معیشت زندگی نا امید شدن دانشجویان خارج از کشور برای اینده تحصیلی ملت بیچاره از دست خشک مقدسی و یک دندگی برخی اصولگرایان به اصلاح طلبها رای دادن ولی افسوس صد افسوس که اصلاحطلبان ملت را از بیزار و از اینده نا امید کردن . البته گفتنی زیاده ولی تابی جون دست به سانسورش حرف نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
جهان گیری مهره سوخته ایی بیشتر نیست که همه توانش را صرف روحانی کرد در واقع همه حرفهاشو زد اقدامات 5ساله اخیرش را هم دیدیم که نهایتا از ناتوانی خودش گفت مهره های اصلی اصلاح طلبان عارف و جهانگیری بودن که سوختن حالا باید به اصطلاح خودشون دیگه جفت و جور کنن که احتمالا شاید هم مطهری باشن
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
خیلی مخی!
اصلاح طلبان باید در زمین اصولگرا ها بازی کنند وبه خود گل بزنند ،که کردند.
ولی این اصولگرا ها. هستند که بازنده واقعی هستند وبا کشیدن پای مطهری که فقط یک نفر است کار درست نمیشود.
و منتظر باش که ایشان هم تعویض شود.
داود
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
اقای جهانگیری قرار بود همه مردم سهام دار کارخانجات بشن گفتین ماشین تولید راه افتاده سرعتشو بیشتر میکنیم .استعفا ندین مردم گناه دارن
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو کرونای دلتا موج پنجم کرونا طرح ساماندهی فضای مجازی محمد سرور رجایی