بازدید 6159
دژپسند وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی به منظور ارائه برنامه های خود در فراکسیون جوانان مجلس حضور یافت و تاکید کرد: مقاومت در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان موضوعیتی ندارد.
کد خبر: ۸۴۵۴۸۶
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰ 23 October 2018

فرهاد دژپسند وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی دولت بعدازظهر امروز (سه شنبه، یکم آبان ماه) به منظور ارائه برنامه های خود در نشست فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

براساس این گزارش فرهاد دژپسند بیان کرد: از آنجایی که خود محصول موفق جوان گرایی هستم و در 20 سالگی مسئول ستاد خط جبهه و در 33 سالگی مدیرکل دفتر اقتصاد کلان سازمان برنامه و بودجه بودم و در همان سال نیز پیشنهاد اقتصاد بدون نفت را ارائه دادم معتقدم همانگونه که من توانستم سایر جوانان نیز توانایی لازم برای انجام درست امور را دارند.

حدود 33 درصد مدیران انتخابی دژپسند زیر 33 سال هستند

وی با بیان اینکه حدود 33 درصد از مدیران انتخابی من زیر 33 سال هستند، گفت: از نتیجه این اقدام کاملا راضی هستم اما نکته مهم پرهیز از افراط در این زمینه است. به نظر می رسد در حال حاضر کشور در استفاده از جوانان در مسیر تعالی است البته باید دقت شود که ره صد ساله یک شبه طی نشود که در این حالت خود فرد آسیب می بیند.

مقاومت در برابر قانون منع به کارگیری بازنشستگان موضوعیتی ندارد

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با بیان اینکه مقاومت در برابر قانون موضوعیتی ندارد، یادآور شد: حتی اگر فردی با قانون مخالف است نمی تواند زمانی که ابلاغ شده مقابل اجرای آن ایستادگی کند.

دژپسند عنوان کرد: رئیس جمهور بر اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان تاکید بسیار دارد و خواهان اجرای آن تا 24 آبان ماه است.

وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: فرار از قانون علاوه بر اینکه مشکل قانونی دارد انسان را دچار عذاب وجدان می کند.

ضرورت اجرای منع به کارگیری بازنشستگان در وزارتخانه ها

براساس این گزارش سید فرید موسوی بیان کرد: قانون علاوه بر جسم، روح نیز دارد بنابراین نیاز است برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان وزارتخانه ها با اراده و عزم جدی روح قانون را عملی کنند.

رئیس فراکسیون جوانان تاکید کرد: این قانون 17 جلسه در کمیسیون اجتماعی بررسی شد و نمایندگان عضو فراکسیون جوانان به جد دنبال اجرایی شدن آن هستند.

وزارتخانه ها در هر رتبه‌ای رنج سنی را یک پله کاهش دهند

در ادامه احسان قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه سرمنشا قانون منع به کارگیری بازنشستگان فراکسیون جوانان بود، خاطرنشان کرد: هنگام شروع به کار مجلس دهم حدود 37 نماینده 30 تا 40 ساله بودند، مسلما خواسته فراکسیون جوانان به کارگیری جوان 20 ساله در پست مدیریت و معاونت نیست بلکه شخص باید مراتب را طی کند تا بتواند موفق شود.

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخشهای احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهتر است در وزارتخانه ها در هر مقامی رنج سنی یک پله کاهش پیدا کند به طور مثال اگر در معاونت ها از اشخاص 60 ساله استفاده می شد حال این رقم به زیر 50 سال برسد؛ فلسفه قانون نیز همین است.

وی با اشاره به تلاش گسترده افراد برای گریز از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان بیان کرد: برخی با توجیهاتی مانند سهمیه ایثارگری یا در شرکت های وابسته به بانک ها با تغییر اساسنامه، فروش سهام و غیره سعی در ماندگار شدن خود در سازمان ها و نهادها دارند.

این نماینده مردم ادامه داد: برخی هیات علمی های دانشگاه تلاش می کنند تا با ارتقاء بازنشستگی خود را به تعویق بیندازند که نیاز است از بروز چنین اقداماتی جلوگیری شود.

در برابر افرادی که از اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان ممانعت می‌کنند ایستادگی کنید

عضو فراکسیون جوانان عنوان کرد: ممکن است برخی سعی کنند شما را در رودربایستی قرار دهند تا قانون شامل آن ها نشود، مقابل آن ها ایستادگی کنید.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری مایکل وایت مجید طاهری مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید