2226بازدید
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید نرخ کنونی دلار در بازار رقم مطلوب نیست و این نرخ باید زیر۱۰ و ۸ هزار تومان باشد.
کد خبر: ۸۳۸۸۵۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۴ 01 October 2018

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص نرخ واقعی دلار اظهار داشت: اینکه مسئولان از کاهش نرخ دلار می گویند از این باب است که هر جور شرایط بازار و کشور را ارزیابی کنیم قیمت دلار نرخ کنونی نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: می گویند نرخ دلار را به صورت فنر فشرده روی رقم 3هزار و 500 تومان نگه داشته بودند و اکنون این فنر رها شده است، حتی رها شدن فنر نیز نرخ کنون نیست، در هیچ کجای دنیا این گونه اتفاق نمی افتد که ارز خارجی از 3هزار و 500 تومان به 18 هزار تومان برود، این تغییر محال است.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه بار سیاسی بر نرخ دلار سوار است، گفت: حرف ها و شعارهای سیاسی باعث شده است که با نرخ نجومی دلار مواجه شویم و زمانی که این حرف ها و شعارها کنار برود، رقم واقعی خود را نشان می دهد.

عوامل عادی بر افزایش نرخ دلار حاکم نیست

وی با تاکید بر اینکه نرخ واقعی دلار از نرخ کنون در بازار پایین تر است، بیان داشت: از آنجایی که عوامل عادی بر افزایش نرخ دلار حاکم نیست نمی توان برآورد درستی از نرخ واقعی و مطلوب ارز ارائه کرد، چرا که افزایش نرخ دلار به دلیل عدم تسویه بدهی ها نیست، عوامل جوی، سیاسی و شناخته نشده بر نرخ ارز تاثیر منفی داشته است.
یورو و دلار

 

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در این باره که چه زمانی نرخ مطلوب دلار محقق می شود، اظهار داشت: کسی نمی تواند بگوید چه زمانی به ارز نرخ مطلوب می رسد، چرا که حرف های سیاسی و شرایط غیر عادی کار رابه اینجا رسانده است.

سایه سیاسی کار بر گرانی ها
عدد مطلوب دلار زیر 8 تا 10 هزار تومان است.

این نماینده مجلس در خصوص نگرانی مردم برای اعمال تحریم های 13 آبان، گفت: اتفاقات قبل از دو تاریخ اعلامی از سوی آمریکا افتاده است، اعتقاد دارم شرایط سیاسی کار خود را کرد و عوامل داخلی و ستون پنجم دلار و سکه را در داخل کشور به این روز انداخته اند، در حالی که به واقع اتفاق اقتصادی رخ نداده است.

وی تاکید کرد: تنها از تحریم ها حرف زده شد و هنوز نه ورود یک دلار به کشور مشکل دارد و نه فروش یک بشکه نفت متوقف شده است، از این روی می گویم شرایط اقتصادی تحت تاثیر فضای سیاسی قرار گرفت.

تاثیر تحریم های 13 آبان بر اقتصاد کشور

نماینده مردم آمل در مجلس در خصوص شرایط اقتصادی بعد از 13 آبان عنوان کرد: در این تاریخ به ازای هر مشکلی که برای صادرات هر بشکه نفت ایجاد شود شرایط اقتصادی قابل مقایسه است و می تواند بر قیمت دلار تاثیرگذار باشد، اما اگر نفتی هم صادر نشود رقم دلار نرخی نیست که این روزها در بازار گفته می شود.

نرخ مطلوب دلار

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه با یک حرکت قطعا دلار به نرخ مطلوب می رسد، گفت: زمانی که دلار 3 هزار 500 تومان بود بسیاری اعتقاد داشتند این نرخ کم است و خواهان رقم هایی 5 هزار تومان تا 6 هزار تومان بودند، اما عدد مطلوب دلار زیر 8 تا 10 هزار تومان است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی بهاء ابوالعطا حسن حیدری آنفولانزا غزه بولیوی شبکه حقانی فردو خانه پدری آلودگی هوا