قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم که در روزهای گذشته تا ۸ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش یافته بود دوباره کران شد و تا ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافت.
کد خبر: ۸۳۷۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۳ 28 September 2018

قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم که در روزهای گذشته تا ۸ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش یافته بود دوباره کران شد و تا ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم  استعلامی کشتارگاههای تهران به 10000 تومان، پخش 10200 تومان، خرده فروشی 11100 تومان، خرده فروشی مرغ شمال 10700 تومان و عمده مرغ کشتار شمال در میدان بهمن  9700 تومان رسید و افزایش قیمت دوباره تجربه کرد درحالی که قیمت خرده فروشی مرغ کشتار تهران و شمال  در روزهای گذشته به 8400 تومان و 8900 کاهش یافته بود.

قیمت هر کیلوگرم سینه با کتف 18000 تومان، سینه بدون کتف 19000 تومان و فیله مرغ  20000 تومان است.

بنابراین گزارش، بر اساس اعلام کارگروه تنظیم بازار، حداکثر قیمت مرغ گرم در بازار  نباید از  8175 تومان بیشتر به فروش برسد و در صورتی که نرخ آن بیشتر شود، شرکت پشتیبانی امور دام، ملزم به کنترل قیمت‌ها است اما مرغدران حداقل قیمت منطقی مرغ را بیش از 9 هزار تومان میدانند.

گفتنی است، قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم در هفته های گذشته به محدوده 12000تومان نیز رسیده بود.

بنابراین گزارش درباره دلایل افزایش قیمت مرغ می توان به  مشکلات انتقال مرغ از شمال کشور به تهران اشاره کرد. علیرضا شعبان نژاد رئیس جهاد کشاورزی استان گیلان روز گذشته در این ارتباط در گفتگو با تسنیم گفت: روز گذشته برخی افراد سازماندهی شده مسیر انتقال مرغ به تهران را بسته بودند که با هماهنگی شورای تامین موفق شدیم تا مسیر را باز کنیم.

درباره افزایش قیمت مرغ همچنین مطرح است، برخی افراد با وجود ممنوعیت صادرات مرغ در نبود نظارت کافی اقدام به خروج غیر قانونی این محصول  به کشورهای همسایه می‌کنند. 

بنابراین گزارش با رفع مشکلات حمل و نقل مرغ به نظر میرسد که قیمت این محصول در بازار دوباره کاهش یابد.

 

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی ورنکش ذرت های آلوده مارک ویلموتس هشترود شهید تهرانی مقدم اقساط وام طرح ملی مسکن