در ماه‌های اخیر، قیمت دلار همواره رو به افزایش بوده و در این روز‌ها این افزایش قیمت رشد شتابانی یافته است. شواهد نشان می‌دهد، این قیمت‌های نجومی دلار بر اساس نظام عرضه و تقاضای بازار شکل نمی‌گیرند و برخی کانال‌ها در شبکه‌های مجازی و سایت‌های معاند این قیمت‌ها را در ساعات تعطیلی صرافی‌ها تنظیم و آن را به دنیای واقعی تزریق می‌کنند.
کد خبر: ۸۳۷۴۲۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۴ 26 September 2018

تعیین قیمت دلار در فضای مجازی و تزریق آن به دنیای واقعیدر ماه‌های اخیر، قیمت دلار همواره رو به افزایش بوده و در این روز‌ها این افزایش قیمت رشد شتابانی یافته است. شواهد نشان می‌دهد، این قیمت‌های نجومی دلار بر اساس نظام عرضه و تقاضای بازار شکل نمی‌گیرند و برخی کانال‌ها در شبکه‌های مجازی و سایت‌های معاند این قیمت‌ها را در ساعات تعطیلی صرافی‌ها تنظیم و آن را به دنیای واقعی تزریق می‌کنند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»، در ماه های اخیر و با توجه به برخی رویدادهایی که اتفاق افتاده است، بازار ارز با تکانه های شدیدی مواجه شده و قیمت دلار رشد چشمگیری یافته است. بخشی از این افزایش قیمت دلار، دلایل اقتصادی داشته اما بخش اعظم آن به شیطنت های عده ای سودجو در فضای مجازی بازمی گردد! این عده در ابتدا قیمت های نجومی را در ساعت هایی که صرافی ها تعطیل می باشند و هیچ گونه معامله ارزی صورت نمی گیرد، تعیین و سپس در حالی که ذهن مردم آماده برای پذیرش این قیمت ها می باشد، آن قیمت را به دنیای واقعی تزریق می کنند.

برای نمونه، در روز گذشته سوم مهر 1397 نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد. در این نشست رؤسای جمهور کشورهای مختلف از جمله رؤسای جمهور ایران و آمریکا سخنرانی داشتند. در ابتدا و در ساعت 18 و 15 دقیقه، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پشت تریبون سازمان ملل قرار گرفت و صحبت هایی را انجام داد که بخشی از این صحبت ها به ایران مربوط بود. بلافاصله بعد از پایان سخنان ترامپ و در حالی که صرافی ها تعطیل بودند و هیچ گونه معامله ارزی انجام نمی شد، سایت بی بی سی در خبری قیمت جدید دلار را اعلام کرد. در این خبر که با تیتر "واکنش بازار ارز به حرف های ترامپ در سازمان ملل" تهیه شده، آمده بود: نرخ دلار در بازار آزاد ایران از مرز 17 هزار تومان عبور کرد!

تعیین قیمت دلار در فضای مجازی و تزریق آن به دنیای واقعی

همچنین در ساعت 21 و 30 دقیقه شب گذشته، حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان برای انجام نطق سالانه خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پشت تریبون این نهاد قرار گرفت و سخنرانی خود را انجام داد. سخنان رئیس جمهور کشورمان بر خلاف سخنان رئیس جمهور آمریکا، منطقی تر بود و جهان را به صلح و آرامش فرامی خواند. بعد از پایان سخنان رئیس جمهور، کانال هایی که در شبکه های مجازی به منظور اعلام روزانه نرخ ارز، سکه و طلا راه اندازی شده اند و اعضای آن ها بعضاً بیش از 40 هزار تن هستند، شروع به اعلام نرخ های جدید دلار نمودند؛ برای نمونه، تصویر یکی از این کانال های تلگرامی را در زیر ملاحظه می فرمایید. همان گونه که از تصویر مشخص است، این کانال در ساعت 23 و 30 دقیقه اقدام به اعلام نرخ دلار در دو شهر تهران و مشهد نموده است. قیمت ها نزدیک به قیمت هایی است که بی بی سی چند ساعت قبل در خبر خود آورده بود. باز هم باید تأکید کرد، در این ساعت از شب هیچ صرافی باز نیست و بنابراین قیمت های تعیین شده برای دلار در این ساعت از شب، غیرمنطقی است.

تعیین قیمت دلار در فضای مجازی و تزریق آن به دنیای واقعی

شایان ذکر است، این قیمت هایی که در ساعت های پایانی شب گذشته در کانال های تلگرامی و فضای مجازی شکل گرفته بود، امروز بر تابلوی صرافی ها نقش بست.

این موضوع نشان می دهد، جریان عظیمی پشت تعیین نرخ دلار در اقتصاد ایران پنهان است و قصد آن تخریب روحیه مردم در جنگ اقتصادی است که در پیش گرفته است. مـتأسفانه برخی از سلبریتی ها و کانال ها و سایت های داخلی آگاهانه یا ناآگاهانه به این ماجرای افزایش قیمت دلار دامن می زنند و به نوعی در این جنگ اقتصادی در زمین دشمن بازی می کنند. البته نباید از سکوت و عدم واکنش مسئولین در این زمینه نیز به سادگی عبور کرد، چرا که سکوت و عدم واکنش آن ها باعث شده است تا این جریان به راحتی به پیشروی خود ادامه دهد و خاکریزهای اقتصادی را یکی پس از دیگری درنوردد.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵۸
ایرانی سرخورده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
بله متاسفانه صدرصد صحیح است بدلیل بی کفایتی عمدی بانک مرکزی و دولت تدبیر وامید چند کانال تلگرامی تا ساعت 23 قیمت را هر چند ثانیه تغییر می دهند و فردا همان قیمت ها پایه بازار آزاد می شوند
جالب اینکه در ایام سوگواری محرم که اتحادیه طلا و جواهر 5 روز تعطیل کرد تا ظهر عاشورا هم قیمت ها را اعلام می کردند
و اصلا هم وزارت اطلاعات، پلیس فتا، قوه قضاییه و بانک مرکزی خبر از این موضوع ندارند و شاید محرمانه است

خدایا به تو پناه می بریم
ایدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
شما به عنوان یکی از پر بیننده ترین سایت های خبری جه کار موثری در این مورد کردید مخاطب عام و مدیریت آن در فضای رسانه ای امروز صرفا با شعار و وعده دادن میسر نمی شود.
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
لطفا چشمانتان رو باز کنید....

قیمت دلار برابر با همان قیمتی است که شما به عنوان یک شخص حقیقی می توانید به هر میزانی که نیاز دارید اسکناس دلار دریافت کنید! همین!

حالا این روش تهیه دلار کاغذی رو اسمشو بزار نیما ، سیما ،کمال ،جعفر طغرل یا اسکندر! فرقی نمی کنه.
حسيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
كسي كه خواب است را مي توان بيدار كرد ، ولي كسي كه خودرا به خواب زده هرگز.
يعني سياست هاي غلط بانك مركزي و دلار 4200 آقاي جهانگيري و توزيع بي حساب كتاب آن را فراموش كنيم و چند سايت را مقصر بدانيم!؟ مردم نگرانند ، قيمتها سرسام آور بالا رفته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
قیمت دلار را عرضه و تقاضای بازار تعیین میکند
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
جالبه تا قبل از موضوع سکه ثامن، روی سربرگ این سایت نوشته بود سایت اطلاع رسانی اتحادیه طلا و جواهر تهران (اسم سایت از مخفف همین کلمات ساخته شده) و مردم چون تبلیغ این سرمایه گذاری رو تو سایت اتحادیه دیده بودن اعتماد کردن
اما الان نوشته سایت اطلاع رسانی قیمت ها.
من نمیدونم این سایت رو چه کسانی مدیریت میکنند ولی کاملا به فعالیتش شک دارم و متاسفانه مرجع رسمی قیمت تو بازار ایران شده، و کلی هم کانال و گروه وابسته به خودشون در کنارش راه انداختند و با موج سازی بازار رو هدایت میکنند (البته قطعا افرادی از بانک مرکزی از گردانندگان این سایت حمایت میکنند!).
به نظر من تمامی این سایتها و گروه ها رو باید جمع کنند و یک مرجع رسمی(بانک مرکزی) باید قیمتهای بازار آزاد رو اعلام کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
در جای که دلار کمتر از یک یورو است اگر صرافان آلمان یا فرانسه همین فردا بخواهند دلار به قیمت 4 یا 5 یورو بفروشند آیا اصلا خریداری پیدا میشود؟؟؟ حتا در اینترنت؟؟؟ یا این را یک جوک و شوخی حساب میکنند؟ من هم از این قیمتها در شگفتم ولی دلار در ایران الان تا 19000 تومان را امده و بقیه راه تا ونزوئلا را هم خواهد رفت. حتما کسانی قیمت را بالا میکشند ولی 40 تحریم و جنگ و سوریه و عراق و یمن و لبنان و فلسطین ووو چاپ پول بدون پشتوانه این هم نتیجه ان است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
وقتی قیمت از منابع معتبر مانند بانک مرکزی اعلام نشود و خصوصا در این شرایط طبیعی است که میدان به فرصت طلبان می رسد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
وقتی مقام سیاسی حرف می زند قرار نیست وقتی نرخی جا به جا شد به نرخ قبلی باز نگردد ولی اینجا دستهای پشت پرده معلوم نیست چه کسانی هستند که می خواهند نرخ را بالا نگه دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
چرا آسمان و ریسمان به هم میبافید. علت افزایش قیمت ارز شروع تحریمهای نفتی از آبان و کاهش شدید درآمد نفتی و کاهش ورود دلارهای نفتی به کشور میباشد. هرچه عرضه از تقاضا کمتر باشد،قیمت بالاتر میرود. سخنرانی ترامپ باعث هجوم مردم به سمت صرافیها و در نتیجه افزایش قیمت ارز گردید.بانک مرکزی نیز ارز زیادی به بازار تزریق نمیکند واین موضوع نیز مزید بر علت شده برای قیمت نرخ ارز. ربط دادن افزایش قیمت ارز به کانالهای تلگرامی و سایت بی بی‌سی فرافکنی آشکار میباشد
ناشناس
|
Canada
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
مثل اینکه نفهمیدین دنیا ۲۴ ساعته کار میکنه و زمانی که شما خوابین، کلی معاملات و خرید و فروش داره سراسر دنیا انجام میشه. زمین گرده عزیزم و وقتی برای شما شبه، اونور دنیا روزه.
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
شما چرا سوراخ دعا رو گم کردی؟ عرضه کننده دلار در ایران دولته. وقتی عرضه رو محدود کرده وضعیت همین میشه. تقصیر تلگرام و واتزآپ و یاهو مسنجر نیست. اقتصاد چندان هم پیچیده نیست که بعضی آقایون به خاطر مصالح و منافعی پیچیده ش می کنند.
آبوذر
|
United States
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
چرا مسئولین ذیربط جلوی این تروریستهای اقتصادی را نمی گیرند و با آنها برخورد نمی کنند .نکنه خدای ناخواسته از این موضوع بدشان نمی آید .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
پروفسور
اولا صرافی باز باشه و نباشه مهم نیست ملت در هر پس کوچه ای بخوان معامله میکنند
ثانیا بنده هم معتقدم وزن این خرید و فروشها اندک است اگر دولت خود همراه باشد با تزریق اصولی حداکثر پانصد میلیون دلار غایله میخوابد
ثالثا نظام دو راه دارد پذیرش شکست و غلط کردم در برابر دنیا و راه دوم که انتخاب شده فشار حداکثری به ملت و ادامه گنده گوییهای قبلی. قاعدتا بدلیل اینکه در حالت اول که باید کاسه کوزه سر تا پای نظام جمع شود نظام تا سر مرگش مقاومت میکند و این وسط این ملت است که مثل دوران جنگ فدا میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
حداقل آدرس رو بردارید یا هرکس می تونه این گروه ها رو ریپورت کنه
ناشناس
|
France
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دولت با تصمیمهای فاجعه بارش الان 4 تا بازار برای ارز درست کرده یکی دلار 4200 تومنی برای کالاهای اساسی یکی بازار ثانویه یکی صرافیها برای برخی نیازها مثل ارز مسافرتی و دیگر بازار آزاد سیاه برای افرادی که میخوان دلار بخرن برای حفظ سرمایه شون. به خاطر کمبود دلار در بازار آزاد قیمت دلار دایم بیشتر و بیشتر میشه و چون این بازار کوچکه تاثیر هیجانها روش شدیده و همین بالا رفتن باعث جذب بیشتر سرمایه مردم میشه. اما بر خلاف تصور دولت همین بازار آزاد با اینکه حجم کمی داره روی قیمت بازارهای دیگه تاثیر زیادی میگذاره و به خاطر وجود فساد خیلیها ممکنه دلارهای حاصل از بازار ثانویه رو در بازار آزاد بفروشند و یا کالاها رو با قیمت بالاتر از بازار ثانویه.
اگر این بازارها یکی بشن، حجم بازار بیشتر میشه و هیجانها تاثیرش کمتر و قیمت دلار کمتر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
قیمت مسکن و اجاره خانه و گوجه فرنگی و پراید و گوشت و........هم به همین ترتیب تعیین میشود؟؟؟ بیرون بیاورید سرتان را از زیر برف......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
ملت احمق فرض کردی

دولت دست توی این نوساناته ارزه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
این قیمت ها بیشتر از این که نشان دهنده برنامه ریزی برای کاهش روحیه مردم باشه نشان دهنده اینه که چقدر بده فضای مجازی را فیلتر کنیم و کاملا در اختيار دیگران قرار بدهیم و بعد با دروغ و اخبار صدا و سیما از خودمان اعتماد زدایی کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
پلیس فتا یا وزارت ارتباطات چه کاره است پس. جلوی این مسائل را بگیرند. فیلتر کنند. با زندگی مردم دارند بازی می کنند
رضوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
به عنوان یه دانشجوی ایرانی خیلی رک میگم هیچ هیچ هیچ امیدی به آینده ندارم، نمیدونم مثل بقیه مسئولین مسخره میکنید یا هر چیز دیگه اما بدونید به همون خدایی که میپرستیم از مسئولین این کشور نمیگذریم، به همون اسلامی که براش انقلاب کردید میگم تمام رفتارهای اشرافی و بی توجهی به مردم ضد اسلامه ضد مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
بی بی سی و من و تو به صورت هماهنگ دارند کار میکنند روی فشار بر مردم
ولی چرا دولت و بانک مرکزی دخالت نمی کنند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
پس چرا كسي كاري نميكنه حالا كه علتش رو ميدونن
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
یعنی تا حالا شما نمیدونستی که جریان عظیمی پشت بالا رفتن قیمت ارز هست؟
قیمت ارز رو که مردم عادی بالا نمیبرند ..آمریکا هم همینطور...اونایی بالا میبرن که تو راس کارن و سود کلانی هم به جیب میزنن....
ناشناس
|
France
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
وقتی دولت نمیذاره بازار آزاد و شفاف شکل بگیره نتیجه اش همین میشه. حتی صرافیها هم فعلا فقط مجاز هستند برای برخی نیازها دلار بفروشند که این باعث ایجاد بازار سیاه میشه.
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
سلام
من سواد اقتصادی و سیاسی ندارم که بخوام نقد و یا تحلیلی در این موارد داشته باشم.
فقط قصدم اعلام یک موضوع هست و اینکه وقتی صرافی های ایران تعطیل هستند صرافی های ایرانی بقیه کشورها در حال فعالیت و کسب و کار هستند.
صرافی های با مدیریت ایرانی خارج از کشور بخش بزرگ و قابل توجه نقل و انتقال پول را توسط همکاران خودشان که در ایران مستقر هستند انجام میدند. ساده تر بیان کنم، یعنی وقتی ساعت 12 ظهر به وقت کانادا یک صراف مبلغی را از یا به ایران منتقل میکنه هم زمان سیستم صرافی داخل ایران در محدوده ی زمانی 12 شب این کار را انجام میده و نرخ هایی هم که برای تبدیل پول استفاده و محاسبه میشه برابر با همین ارقامی است که به گفته شما در دنیای مجازی ثبت و اعلام شدند.
لطفاٌ واقع بین باشید تمام این ارقام واقعی است. امروز 26 آگوست در کانادا نرخ تبدیل 1 دلار کانادا در محدوده ی 12 هزار تومان ایران هست.
تعطیلی فیزیکی صرافی های ایران دلیلی بر انجام نشدن معاملات ارزی و تعیین نرخ جدید نیست.
مهندس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
جهان نیوز : "محمد کشتی آرای در همین ارتباط گفت که یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت طلا و ارز طی روز جاری، افزایش فشار تقاضا برای خرید دلار و سکه و طلای ابشده در بازار از صبح زود است."" ریاست اتحادیه ارز و طلا... قابل توجه جناب کارشناس اقتصادی...
ناشناس
|
France
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
وقتی دولت قیمت واقعی دلار رو مشخص نمیکند دیگران این کار رو میکنند
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
همه اینا درست. ولی مردید شما جلوشو بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
قیمت دلار به شدت افت خواهد کرد و افرادی که تمام زندگی و سرمایه خود را تبدیل به دلار کرده بودند نابود و ورشکسته خواهند شد به طوریکه دست به خودکشی خواهند زد.قیمت حقیقی دلار نهایتا ۸۰۰۰ تومان بیشتر نیست و قیمت فعلی کاملا مصنوعی و غیرواقعی است.طی ماههای آینده اتفاقهایی باور نکردنی رخ خواهد داد دولت روحانی با عدم کفایت مجلس برکنار خواهد شد و پس از برگزاری انتخابات زودهنگام یک دولت با ریاست یک فرد نظامی و کابینه کاملا نظامی بر سر کار خواهد آمد و فضای کشور به سمتی خواهد رفت که کسی جرات ایجاد هرج و مرج و نابسامانی و آشوب را نخواهد داشت و دلار تا حدود ۷ یا ۸ هزار تومان و حتی پایین تر، سقوط خواهد کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
حباب..بابا...باد کرده ...سوزن میخواد ..که البته سوزن چینی حتی حباب رو نمیتونه بتزکونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دولت روحانی دلار 3هزارتوانی رادرمدت 5سال به بیش از16هزارتومان رساند ویکی ازدولتهایی درجهان بوده که ارزش چند برابر به پول ملی آمریکا درقبال ریال ایران داده
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
تا کی توهم توطئه؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
ﻭاﻗﻌﺎ ﻣﻴﺪﻭﻧﻴﺪ ﺩاﺭﻳﺪ ﭼﻲ ﻣﻴﮕﻴﺪ???!!!
ﻋﺪﻩ اﻱ ﻧﺸﺴﺘﻦ ﭘﺎﻱ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ و ﺑﺎ ﭼﻨﺪ ﺗﻮﻳﻴﺖ, ﭘﻴﺎﻡ ﺗﻠﮕﺮاﻣﻲ, اﻳﻨﺴﺘﺎﮔﺮاﻣﻲ ﻭﻭﻭﻭ ﺩاﺭﻥ اﻗﺘﺼﺎﺩ ﻳﻪ ﻛﺸﻮﺭ ﺭﻭ ﻛﻨﺘﺮﻝ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ , ﻗﻮاﻧﻴﻦ ﭘﺎﻳﻪ ﻋﻠﻢ اﻗﺘﺼﺎﺩ اﺯ ﻗﺒﻴﻞ ﺭاﺑﻂﻪ ﻋﺮﺿﻪ و ﺗﻘﺎﺿﺎ ﺭﻭ ﺑﻪ ﻫﻢ ﺭﻳﺨﺘﻦ و ﺟﻤﻬﻮﺭﻱ اﺳﻼﻣﻲ ﻫﻢ ﺑﺎ اﺩﻋﺎﻱ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺟﻬﺎﻧﻴﺶ ﻫﻴﭻ ﻛﺎﺭﻱ اﺯ ﺩﺳﺘﺶ ﺑﺮ ﻧﻤﻴﺎﺩ? ?
ﻋﺠﺒﺎاا!!!!!!
hamid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
بازم توهم یکبار گفتید صرافی ها دارند ارز رو بالا میبرند و گرون کردید.الان هم میگید سایت های مجازی.تزریق کنید تو بازار ببینید کی میتونه ببره بالا؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دشمن نرخ دلار را الکی بالا می برد بسیار خوب چند تاسایت داخلی بزنند قیمتها را برعکس کنند .مردم فقط سرچ می کنند چند تایی سایت قیمتها بالا میاد چند تا سایت رو باز می کنند . بلاخره کسی که درست گفته بعدا مراجعه کننده بیشتری خواهد داشت .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
فضای مجازی در ایران خیلی بی درو پیکره یا باید بطور قانون مند مورد استفاده قرار بگیره یا کلا به یک نحوی تعطیلش کنند آنوقت خیلی از مشکلات جامعه مرتفع می گردد واقعا یک معضلی شده.
فاطمه
|
Germany
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
خب که چی ؟حالا برای جلوگیری از این به قول خودتون شیطنت ها چه کرده اید؟این چیزا را که من خونه نشین و هیچکاره هم می‌دونم این روزها همه کارگاه شدن ‌‌‌که کشف کنند ولی کسی راهکار برای پیشگیری نداره
بی نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
چ جالب الان همه چی گل و بلبله و فقط مشکل ارز مربوط ب چنتا کانال و فضای مجازی میشه خب خدارو شکر ک منشأ این آشوب تو بازار ارز رو هم فهمیدیم
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
یه درصد فک کن که مسیولین دو دولت از افزایش نرخ دلار و درنتیجه افزایش درامد خودش ناراحت باشه و عکس العمل نشون بده
عارف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دقیقا 40 سال که همه مشکلات کشور را تقصیر دیگران می اندازیم این چه دشمنی که فقط مملکت ما را فلج کرده جای تاسف دارد که کشوری مانند افغانستان شرلیط اقتصادی بهتری از ما دارد واین همه نوسان قیمت ندارد
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
ای بابا مردم‌بدبخت شدن‌دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
اگه مسولین اقتصادی در این جنایت برزگ افزایش نرخ ارز و طلا و به تبع آن کالا وخدمات دست ندارند (که البته دارند)چرا هیچ اراده ای برای بریدن دست نامردان بیشرم از جیب مردم نیست .
چرا دولت که به عنوان متصدی اصلی اقتصاد و معیشت مردم وظیفه تعادل بازار را دارد هیچ اقدامی نمیکند؟
آیا واقعا اصلا مسولی در مملکت وجود دارد؟یا همه از کنار نگاه میکنند و وارد معرکه نمیشن و ایضا خودشون هم در این آب گل آلود دنبال ماهی میگیرن؟
واقعا الان دقیقا دولتی ها مشغول چه خدمتی به خلق الله هستن؟
بدانید وآگاه باشید زندگی مردم داره با این گرونی ها از هم میپاشه .کی و کی میخواد اقدام کنه؟
راستی پلیس فتا هم که حواسش به همه چی هست چرا این سات ها و کانال های تلگرامی که بازار گرمی میکنن رو تعقیب و مسدود و مجازات نمیکنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۴
دیشب ترامپ ساعت نه شب وقت تهران سخنرانی کرد،بی بی سی بلافاصله نوشت دلار هفده هزارتومان شد
اونوقت شب،کجا درایران دلارخریدوفروش میشد!!!!!!!
دروغگویی هم حدی دارد!!!»»»»
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
قیمت دلار بر مبنای تقاضا تعیین می شود. زمانی که مردم .امیدوار نیستند و رحل فرار از کشور را بر گزیده اند و می خواهند به کشور دیگری مهاجرت کنند و گفته شده حدود دو میلیون در صف ویزای کشورهای دیگر هستند و حتی خانواده بعضی از بزرگان در خارج زندگی می کنند. هر چقدر ارز تزریق شود در زمان کوتاهی از کشور خارج می شود ولذا تا مردم امید وار به اینده خود نشوند وضع بهبود ی ندارد. ولذا به اشتباه مسله را عرضه و تقاضاتبین نکنیم
ناشناس
|
Australia
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
هنوزم عظت مندیم؟؟؟؟؟؟؟


برپ حال و روز بچه های مریض بدن دارو رو بببین
ناشناس
|
Spain
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
البته با تایید دولت
ناشناس
|
Australia
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
طبعات این گرون شدن دلار رو، روی داروها بنویسید!!!
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
قبلا آمریکا و اسرئیل بود.یک چند وقتی هم هست که عربستان و امارات هم به آنها اضافه شده.تازگیها هم فضای مجازی.و در این مشکلات هیچ مسئولی دخیل نیست.حلا پیدا کنید........؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
این دفعه حباب حذف شد وفضای مجازی جای حباب را گرفت؟این یعنی پیشرفت در توجیه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
قدیما یک مظفر نامی بوده که خیلی دروغ گو بوده مظفر از صحرا که به ده میرسه گوید که یک گله حدودا 500قلاده گرگ دیدم اهالی میگویند بابا مظفر همچین چیزی ممکن نیست مظفر میگوید 500 هم نبود یه 400تایی میشد باز مردم اصرار میکنند بابا مظفر همچین چیزی شدنی نیست که از مردم اصرار و مظفر هی تعداد گرگها را کم میکرد نهایتا رسید به یک گرگ که باز مردم گفتند چنین چیزی امکان نداره ودر نهایت مضفر گفت بابا من یه گرد و خاکی از دور دیدم حکایت دلار ما هم شده مثل گله گرگ دیدن مظفر یکی میاد میگه دلار فلان قیمت شده و متاسفانه الان دیگر آن مردم نیستند که بپرسند چرا مگه چی شده و سریع باور میکنند و دلار هم گله ای گران میشه .
آناهیتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
خداوند هدایت، و اگر نه، نابودشون کنه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
وقتی خرید و فروش ارز تو صرافی ممنوع شد مردم نیاز ارز خودشونو جای دیگه تامین کردن
الان هم همون جا قیمت تعیین میشه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
خوب مگه دروغه؟فرض کنیم این خبرها ساختگی باشد چرا قیمت فوری در بازار تغییر می کند؟
محسن
|
Belgium
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
با سلام دلارهای یک کشور در دست بانک مرکزی ان کشور است بانک مرکزی ایران هم بیاید نه در خبرها بلکه واقعی کمی ارز به بازار تزریق کند یا بهتر است که اقایان هیچ نگویند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
مسخره تر از همه اینکه بدون هیچ خرید و فروشی دلار تعیین نرخ میشه! واقعا این چه وضعیته؟؟ خب مردمی که نیاز واقعی دارند هم تامین کنید و جلوی فضای مجازی مخرب رو بگیرید، دیر میشه ها!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
به خدا قسم شبكه هايي مثل تلگرام و اينستاگرام تو اين وضعيت از بمب اتمي براي ما ايراني ها خطرناك تره
چند وقت قطع بشه ببينيد قيمت دلار بالا ميره يا نه
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
با سلام
کاملاً درست است ،مرحبا
راه حل چیست؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مستند ایکسونامی بهاء ابوالعطا حسن حیدری آنفولانزا شبکه حقانی خانه پدری آلودگی هوا بولیوی غزه