بازدید 6096

توضیح وزیر ارتباطات درباره امضاهای طلایی

کد خبر: ۸۳۲۱۸۸
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱ 09 September 2018

محمدجواد آذری جهرمی امروز و به طور زنده درباره موضوع امضاهای طلایی و دولت الکترونیکی صحبت کرد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش وزیر ارتباطات گفته بود که آماده‌ام اگر سیمای ملی وقت کافی دهد، به تشریح فرآیندهای مافیاپرور و امضاهای طلایی فسادزا پرداخته و برای مردم توضیح دهم، چگونه دولت الکترونیکی راهکاری برای جلوگیری از فساد است و چرا دولت الکترونیکی آن گونه که باید پیش نمی‌رود.

آذری جهرمی همچنین تصریح کرده بود باید اژدهای هفت سر فساد را با همه ۱۳۰۰ امضای طلایی‌اش، به مسلخ برد. در کنار برخورد با مُفسد، این تنها راه باقی مانده برای اصلاح فرآیندهای فسادزاست؛ انباشت پرونده در دستگاه قضا و انتظار برخورد سخت، بعنوان تنها راه مبارزه با فساد، نه منطقی است و نه نتیجه مطلوب خواهد داشت.

او همچنین روز گذشته گفته بود ریشه مشکلات اقتصادی امروز کشور در دو محور فشارهای آمریکا و مشکلات داخلی است. راه عبور از مشکلات داخلی شفاف‌سازی و اجرای دولت الکترونیکی است. چرا باید ارز ناشی از صادرات دولتی‌ها و خصولتی‌ها دیر به دست واردکنندگان برسد؟ صحبتهای امروز حجّت را بر همه دستگاه‌ها تمام کرد.

محمدجواد آذری جهرمی امروز با حضور در یک برنامه تلویزیونی، به طور زنده درباره امضاهای طلایی و دولت الکترونیک توضیح داد.

وزیر تازه نفس و جوان دولت دوازدهم با حضور در برنامه «حالا خورشید» با مقدمه ای درمورد شرایط سخت زندگی مردم و یک سوم شد توان خرید مردم عادی و افزایش شکاف طبقاتی در این بازه زمانی می خواهد پرده از رانت ها و فسادهای مالی که انجام شده بردارد.

مهندس آذری جهرمی روش افشاگری سنتی درگیری های سیاسی اذعان کرد و طبق اظهارات وی در صورت عدم درگیری های سیاسی امکان افشای فسادها و رانت های انجام شده، وجود نداشت.

وی قبل از توضیح درمورد دولت الکترونیک از برخی اقدامات وزارت ارتباطات، برای جلوگیری از قاچاق گوشی توضیح داد و در جواب رضا رشیدپور که برخی فروشنده های خرد نیز متضرر شدند بیان کرد:

“خیلی ها با این عناوین از شفاف سازی دولت الکترونیک جلوگیری می کنند تا به سود هایی که حاصل از این قاچاق خود ادامه دهند و بصورت غیر مستقیم شعار مرگ بر شفاف سازی می دهند”

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: طرح ریجیستری تلفن های همراه اتصال سه دستگاه مهم دولتی می باشد و روند اصلی شفاف سازی بدین صورت می باشد که با اتصال و استفاده از اطلاعات چند دستگاه دولتی و برقراری ارتباط مابین چندین دستگاه ها می توان به شفاف سفاف سازی ها رسید.

یک کارآفرین برای اخذ یک مجوز پرورش ماهی ملزم به استعلام از 50 نهاد مختلف می باشد که در مدت زمان 2 ساله می باشد که با اتصال این نهاد های دولتی بهم این امکان در دولت الکترونیک در مدت زمان 15 دقیقه امکان استعلام از نهادهای مختلف وجود دارد. ولی فلوچارت واردات یک خط مستقیم می باشد که ورود کالا بصورت خیلی ساده انجام می شود.
رضا رشیدپور مابین توضیحات در مورد دولت الکترونیک از دغدغه مردم از برای افزایش قیمت گوشی بیان کرد و دلایل این افزایش قیمت را از میهمان برنامه پرسیدند؟

وزیر ارتباطات دلایل افزایش قیمت تلفن همراه را گرانی ارز و برخی رانت های که در زمان توزیع ارز دولتی بیان کرد و ادعای اینکه گرانی گوشی های به طرح ریجیستری می باشد را کاملا رد کرد.

وی ادامه داد در حال حاظر 720هزار گوشی با ارز دولتی و رانت های مختلف وارد کشور شده است که 120 هزار دستگاه تلفن همراه توقیف قضایی شده است. و درصورت ورود و توزیع در بازار انتظار نمی رود قیمت ها به یکباره به قیمت قبل برگشت شود.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه