بازدید 8308

پیشنهاد ترامپ به ازوپا برای لغو تعرفه‌ها

کد خبر: ۸۱۹۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴ 25 July 2018

رئیس جمهوری آمریکا شامگاه سه شنبه (به وقت محلی) در آستانه سفر رئیس کمیسیون اروپا به این کشور، پیشنهاد داد که واشنگتن و دولت های عضو اتحادیه اروپا همزمان همه تعرفه‌ها و موانع تجاری وضع شده را لغو و به سوی تجارت آزاد حرکت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری دِهیل، ترامپ در توئیتر خود نوشت: [نماینده] اتحادیه اروپا فردا (چهارشنبه) برای مذاکره درخصوص توافقی تجاری به واشنگتن می‌آید. من ایده‌ای دارم و آن اینکه هم ایالات متحده و هم اتحادیه اروپا، تمامی تعرفه‌ها، موانع و یارانه‌ها را حذف کنند!
وی ادامه داد: اینگونه بازار آزاد و تجارت عادلانه خواهیم داشت. امیدوارم که این کار را انجام دهند. ما که آماده‌ایم، آن‌ها نه!
این سخنان در شرایطی بیان می‌شود که وی تنها چند ساعت پیش، در توئیت دیگری به تمجید از سیاست وضع تعرفه پرداخته و آمریکا را به «قلکی» تعبیر کرده بود که «مورد سرقت» قرار گرفته است.
«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا روز چهارشنبه برای دیدار با ترامپ و دیگر مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر می‌کند.
این سفر در شرایطی انجام می‌شود که اختلاف‌ها میان دو طرف به ویژه در حوزه تجاری به بالاترین سطح خود طی سالیان گذشته رسیده است.
دولت آمریکا خردادماه تعرفه 25 درصدی برای واردات فولاد و تعرفه 10 درصدی برای واردات آلومینیوم وضع کرده بود و این موضوع با واکنش تند مقام‌های اتحادیه اروپا، مکزیک و کانادا مواجه شد که اقدام مشابهی در تقابل با گروهی از محصولات آمریکایی انجام دادند.
«برونو لومر» وزیر دارایی فرانسه اخیرا در حاشیه نشست نمایندگان اعضای «جی 20» به خبرنگاران گفته بود که اتحادیه اروپا تا زمانی که آمریکا تعرفه گمرکی فلزات را لغو نکند، با این کشور در خصوص توافق تجارت آزاد مذاکره نخواهد کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل
آخرین اخبار