آقاپور علیشاهی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد که با پیوستن به کنوانسیون FATF می توان بازار سکه را مدیریت کرد.
کد خبر: ۸۰۷۰۶۳
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۲ 10 June 2018

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد که با پیوستن به کنوانسیون FATF می توان بازار سکه را مدیریت کرد.

معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه قیمت سکه به 2 میلیون و 278 هزار تومان رسیده است، اظهار داشت: افزایش نقدینگی در کشور باعث شده که قیمت سکه افزایش یابد، این در حالی است که انتظار می رود حجم نقدینگی در جامعه باید کنترل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طی 10 سال گذشته این نقدینگی در جامعه ایجاد شده است و به دلیل فعالیت های بانکی شاهد خلق پول بوده ایم، همه این اتفاقات دست به دست هم داده است تا امروز شاهد افزایش قیمت سکه باشیم.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه  همه باید دست به دست هم از شرایط اقتصادی کنونی عبور کنیم، گفت: با کارهایی که دولت انجام می دهد و انتظار می رود همه دراین زمینه همراه شوند، تا دو هفته دیگر بازار سکه و شرایط اقتصادی بهبود می یابد.

وی با تاکید بر اینکه دولت، مجلس و شرایط سیاسی می تواند در بهبود شرایط اقتصادی ایفای نقش کنند، بیان داشت: عدم امنیت اقتصادی باعث شده است که نقدینگی به سمت بازار ارز و سکه برود که با گام هایی که دولت بر می دارد می توان به سمت بهبود بازار پیش رفت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاثیرFATF بر فضای اقتصادی کشور، تاکید کرد: با پذیرد FATF دست دولت برای فعالیت های اقتصادی باز می شود و شرایط برای روابط بین بانکی فراهم خواهد شد، مقام معظم رهبری پذیرش FATF را در اختیار دولت و مجلس قرار داده است با پیوستن به این کنوانسیون شرایط و روابط با جهان تسهیل می شود.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
اردوگاه شهید باهنر هاشم یکه زارع محمد جواد لاریجانی لیگ نوزدهم علی اصغر مونسان علی فرجی ائتلاف دریایی آمریکا کشمیر حوزه های انتخابیه سیستان و بلوچستان