بازدید 6868
عضو شورای مرکزی مؤتلفه در گفت‌وگو با «تابناک»؛
این فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: اما امیدواری های زیادی در جریان اصولگرایی با روندی که برای وحدت حداکثری آغاز شده شکل گرفته است. رایزنی هایی در حال انجام است که امیدهای زیادی را برای اصولگرایان در جهت کسب حداکثر کرسی های ممکن در مجلس یازدهم ایجاد کرده تا شرایط به مراتب بهتری برای اصولگرایان در مجلس آینده ایجاد شود.
کد خبر: ۸۰۳۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰ 28 May 2018

بحث هایی جدی نظیر چگونگی ادامه کار جبهه مردمی انقلاب اسلامی «جمنا» در بین اصولگرایان، انتقادات قالیباف از برخی بزرگان اصولگرایی و تأکید بر جوانگرایی در این جریان و تلاش بخش های مختلف جریان اصولگرا برای پیروزی در انتخابات آتی مجلس، از مهمترین موضوعاتی است که این روزها این جریان سیاسی کشور با آن مواجه است؛ مسائلی که برای هر یک باید به نحو مطلوبی پاسخ یافت.

به گزارش «تابناک»؛ این روزها اصولگرایان بیش از رقیب امیدوار به آینده هستند، زیرا اصلاح طلبان و اعتدالگرایان هم در دولت، هم در مجلس و هم در شوراهای اسلامی شهر و روستا، کرسی های زیاد و مهمی دارند و البته به واسطه مشکلات زیادی که مردم و جامعه نیز با آن مواجه شده اند، بیش از آنکه وقت خود را صرف امورات سیاسی و انتخاباتی بکنند، باید به حل مشکلات و مسائل بپردازند.

اصولگرایان اما بیشتر مشکلات و مسائلشان بحث های داخلی است و تلاش دارند با حل این موضوعات بتوانند در انتخابات آتی مجلس و پس از آن در انتخابات ریاست جمهوری 1400 نقش پررنگی ایفا کرده و گوی رقابت را در نهایت از رقیب سنتی خود بربایند. البته پیش شرط آن ـ همان طور که عنوان شد ـ رفع مشکلاتی است که این جریان در داخل خود باید ابتدا آن ها را برطرف کند.

در همین زمینه، «احمد علی مقدم» عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی به سؤالات خبرنگار «تابناک» پاسخ گفته است.

چرا قالیباف دنبال جوانگرایی است؟

مقدم در خصوص انتقادات اخیر قالیباف به برخی بزرگان اصولگرا و بحث هایی که او در ارتباط با لزوم جوانگرایی در این جریان مطرح کرده است، گفت: دکتر قالیباف با خروج از شهرداری تهران بحث جوانگرایی و نو اصولگرایی را مطرح کرده و دنبال آن است تا از این طریق تغییراتی در رویه کار اصولگرایان صورت بگیرد. او همچنین در مورد نحوه کار جبهه مردمی انقلاب اسلامی «جمنا» نظرات و انتقاداتی دارد که اتفاقا ممکن است بسیاری از اصولگرایان این نظرات و انتقادات را به این ساز و کار انتخاباتی داشته باشند.

قالیباف خواستار تغییر رویه اصولگرایان است/ اشکالات جدی در «جمنا» به شکست اصولگرایان ختم شد/ آغاز برنامه‌های اصولگرایان برای مجلس یازدهم

وی در خصوص اشکالات کار جمنا افزود: واقعیت این است که ساختار جبهه مردمی انقلاب اسلامی از زمانی که تشکیل شده است، دارای اشکالاتی جدی بوده که طبیعتا باید این اشکالات و ایراداتی که بر کار این ساز و کار انتخاباتی وجود دارد، رفع بشود تا بتوان کار مهم و تأثیرگذاری انجام داد. متأسفانه از همان ابتدا هم عده ای از دوستان در جریان اصولگرایی به این ایرادات انتقاد و برای رفع آن تلاش هم کردند؛ اما متأسفانه باز هم اشکالات کار جمنا رفع نشد و نتیجه آن عدم پیروزی در انتخابات بود.

اگر روال کار جمنا مثل سابق باشد، به نتیجه نمی‌رسد

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه تصریح کرد: الان هم طبق آنچه شنیده شده، برای اصلاح اساسنامه و روند کاری جمنا تلاش هایی در حال انجام است که امیدواریم به آنچه در نظر دارند برای جمع کردن همه گروه های جریان اصولگرایی دور یکدیگر برسند. اگر جمنا بخواهد در این مسیر حرکت کند، ما هم در حزب مؤتلفه، آن را حمایت خواهیم کرد، اما اگر رویه و روال مثل سابق باشد، بعید می دانم اصولگرایان خیلی مایل به همکاری با آن باشند.

وی ادامه داد: هرچند برخی اعضای جبهه مردمی انقلاب اسلامی نظیر آقای چمران مصاحبه هایی می کنند و تأکید دارند که این ساز و کار انتخاباتی فعال است و می خواهد حرکتی در جهت اهداف تعیین شده خود برای وحدت اصولگرایان انجام دهد، تا کنون حرکت و اقدامی را از سوی جمنا پس از پایان انتخابات سال گذشته ندیده ایم که جلسه ای باشد، یا کاری انجام شود.

مقدم در خصوص نظراتی که در حزب مؤتلفه اسلامی پیرامون کار جمنا مطرح می شود، یادآور شد: ما به عنوان حزب مؤتلفه اسلامی شاید نظریات و ایراداتی به کار جمنا داشته باشیم که داریم. قرار است به زودی اقداماتی در جهت وحدت آغاز شود و کار به سمتی برود که خروجی و نتیجه آن به نفع همه بخش های جریان اصولگرایی باشد.

وی درخصوص آینده جریان اصولگرایی با توجه به عدم موفقیت در انتخابات اخیر و تلاش های جدی که برای رفع مشکلات ناشی از عدم وحدت در این جریان آغاز شده است، عنوان کرد: البته در مجموع اگر بخواهیم در نظر بگیریم، اصولگرایان موفقیت نسبی داشته اند، ولی ایراد و آسیب جدی که در انتخابات اخیر می توان به کار اصولگرایان وارد دانست، عدم وحدت و انسجام جدی در این جریان است. به نظر خودمان باعث شده ایم کار به دست رقیب بیفتد.

برنامه‌ریزی اصولگرایان برای مجلس یازدهم

این فعال سیاسی اصولگرا اضافه کرد: اما امیدواری های زیادی در جریان اصولگرایی با روندی که برای وحدت حداکثری آغاز شده، شکل گرفته است. رایزنی هایی در حال انجام است که امیدهای زیادی برای اصولگرایان در جهت کسب حداکثر کرسی های ممکن در مجلس یازدهم ایجاد کرده تا شرایط به مراتب بهتری برای اصولگرایان در مجلس آینده ایجاد شود.

وی در پاسخ به این که قرار است چه اتفاقی بیفتد که اینقدر امیدوارید، گفت: یکسری از گروه های جریان اصولگرا متولی شده اند تا این جریان بتواند از آسیب و اشکال اخیری که دامن آن را گرفته رهایی یابد. تلاش هایی برای شکل گیری وحدت حداکثری بین اصولگرایان جهت شرکت در مجلس آینده در حال انجام است که امیدواری زیادی به آن داریم.

مقدم خاطرنشان کرد: مذاکرات و جلساتی در حال انجام است تا وحدت لازم بین اصولگرایان به منظور حضور هرچه قدرتمندتر در انتخابات مجلس آینده ایجاد شود. البته ما تأکید داریم که محوریت کار همچنان باید روحانیت باشند و کار تحت نظر جامعتین پیش برود تا بتوان به موفقیت آن امیدوار بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۱۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصوالگرایان همه جبهه ها رو واگذار کرده اند جبهه فرهنگی اقتصادی ورزشی رسانه ای و........ چطور انتظار دارن تو جبهه سیاسی برنده بشن همه جبهه ها به هم متصل اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
در انتخابات مجلس بلحاظ اینکه بغیر از تهران ،و چند کلانشهر که اتتخاب سیاسی انجام میگیرد ، در سایر مناطق ،انتخابات بصورت قومی ،وقبیله ای انجام میگیرد ،ودر بیشتر روستاها ،وحاشیهٔ‌شهرها با برگذاری مهمانی ،ودادن سور ،وسات ،ومبالغی پول به خانواده های فقیر ،ومعتاد ،نماینده بر گزیده میشود ،؟ که در آنجاها اصولگرایان بلحاظ هزینه کرد ،و رابطه با بزرگان قوم ،وقبیله دست بالا را دارند ؟ فقط تنها مشکل اصولگراها این است که افراد کاردان ،وبا بینش را در جمع خود راه نمیدهند که در آینده هم با هزینهٔ کمتری همانها را داشته باشند ،چون نماینده هزینه های گزافی میکند تا به مجلس را پیدا کند لذا ،در طول دورهٔ چهار ساله میخواهد چند برابر آنرا بدست بیاورد از این جهت از چشم مردم می افتد ؟،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرایان نیاز به کار خاصی ندارند. قطعا پیروز می شوند. هم شورای نگهبان اجازه ورود نمی دهد هم مردم اساسا از انتخابات و صندوق ناامیدند. قانون اساسی ایران اجازه تغییر از طریق انتخابات را نمی دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرایان بجای حل مشکلات مردم ٬ تمام فکرشان شده رسیدن به قدرت٬ مگر مردم چه گناهی کرده اند که باید تاوان برخی رابدهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرايان بايد بدانند وقتي قدرت و ثروت رو در اختيار دارند نبايد سراغ عرصه گزينه هاي مردمي بروند
مهدی
|
Czech Republic
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
یعنی اصولگراها باز امید دارند؟.احسنت به این اعتماد به نفس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرایان نباید دنبال آقای قالیباف باشند چون ایشان علاوه بر ابهاماتی که در خصوص مسایل مالی نظیر املاک نجومی وجود دارد چندین بار خود را در معرض انتخاب مردم گذاشته و نتیجه مشخص است بنابراین باید به دنبال چهره های موجه دیگری باشند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرایان تا دست از اعمال فشار برمردم برندارند در هیچ انتخابات عادلانه ای پیروز نمی شوند تنها با نظارت استصوابی موفق می شوند
fd
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
فقط اصولگرا.
ناشناس
|
France
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
آقای ضرغامی پطانسیل خوبی هستند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اصولگرایی حول محور ولایت و احمدی نژاد میتواند به موفقیت نائل شود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
حقیقت اینه که مردم برسر پیمان خود باقی هستند این اصولگرایان سیاسی هستند که تغییر رویه داده اند ما اصولگرا تراز مرحوم امام که نداشتیم آن بزرگوار میزان را رای ملت میدانستند درانتخابات ریاست جمهوری تقریبا معادل رای اصولگرایان افرادی بودند که انتخابات را بی تاثیر میدانستند وشرکت نکردند اصلاح طلبان هم چاره ای جز رجوع به روحانی نداشتند اصولگرای اصلاح طلب صحیح است که همان مشی مرحوم امام وشهیدرجایی و آقای خاتمی بوده است این آقایونی که به تاسی ازغرب جمنا و3بعلاوه 2 واز اینجور معادلات راپیش آوردند مردم فهمیدندبورسیه فرزندانشان هستند انتخابات اگر مهندسی نشود مردم به فردی مثل مرحوم امیرکبیر و قائم مقام فراهانی رای میدهند دیگر نه رفع حصر وپخش ربنای شجریان و نه رجایی بازی بعضیها و نه ژنهای خوب ونه نواصولگرایی قالیباف هیچکدام جواب نمیدهد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
اگر وضعیت کشور به همین منوال پیش برود، اصولا بعید است همان فضای انتخاباتهای پیشین، در انتخابات آتی وجود داشته باشد. متاسفانه اعتماد به مسئولین و امید به بهبود اوضاع، در میان مردم روز به روز سیر نزولی دارد.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس گرجستانی قانون سزار سایت غنی سازی نطنز ادوار فیلیپ احمد متوسلیان