وزیر امور خارجه مصر هرگونه اقدام یکجانبه مخالف با عربی بودن قدس شرقی از جمله انتقال سفارت از تل آویو به قدس اشغالی را مردود و باطل برشمرد.
کد خبر: ۸۰۰۲۰۳
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲ 18 May 2018

وزیر امور خارجه مصر هرگونه اقدام یکجانبه مخالف با عربی بودن قدس شرقی از جمله انتقال سفارت از تل آویو به قدس اشغالی را مردود و باطل برشمرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، وزیر امور خارجه مصر تحقیق بین المللی درباره کشتار فلسطینی در غزه توسط نظامیان صهیونیست را خواستار شد.

«سامح شکری» در نشست اضطراری اتحادیه عرب که در سطح وزرای خارجه این اتحادیه در قاهره برگزار شد، گفت زمان آن فرا رسیده است که مرحله جدیدی در منطقه تحت عنوان صلح آغاز شود.

وی افزود که قاهره خواهان آغاز تحقیق بین المللی درباره اقدام نظامیان صهیونیست در استفاده از گلوله های جنگی برضد شهروندان بی دفاع فلسطینی در غزه است.

شکری گفت: زمان آن رسیده تا هفت دهه تاریکی و ظلم و ستم در منطقه پایان یابد و مرحله جدیدی با عنوان صلح آغاز شود و آن نیز فقط با وفاداری به احقاق حقوق مردم فلسطین محقق می شود.

وزیر خارجه مصر با بیان اینکه مردم فلسطین تحت اشغال هستند و برای احقاق حقوق مشروع و قانونی خود بر ضد اشغالگر تلاش می کنند، ادامه اشغالگری اسرائیل بر اراضی فلسطینی ها را ریشه اصلی بحران فعلی خواند.

شکری در ادامه هرگونه اقدام یکجانبه مخالف با عربی بودن قدس شرقی از جمله انتقال سفارت از تل آویو به قدس را مردود و باطل برشمرد.

وی اقدام فوری جامعه جهانی برای توقف اقدامات اسرائیل علیه مردم بی دفاع فلسطین و آغاز تحقیق بین المللی درباره حمله نظامیان صهیونیست به تظاهرات کنندگان در غزه را خواستار شد.

سامح شکری همچنین تصمیم آمریکا در خصوص انتقال سفارت خود از تل آویو به قدس را مردود دانسته و از سرگیری گفتگوهای سیاسی میان مقامات فلسطین و اسرائیل را خواستار شد.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: