بازدید 2932
در تحقیقات خود دریافتند که در اتاق از بیرون قفل بوده در حالی که کلید آن ناپدید شده بود و این نوعروس با گره زدن کمربند ورزشی رزمی دور گلویش و با بر جای گذاشتن وصیتنامه‌ای مرگ خودخواسته را انتخاب کرده است. با این وجود، صحنه حادثه تحت تجسس ویژه قرار گرفته شد و تیم تحقیق به جز آینه و شمعدان شکسته، دیدند که همه جای خانه با سلیقه خاصی مرتب است و سفره هفت‌سین زیبایی در چند قدمی جسد معصومه پهن شده است.
کد خبر: ۷۹۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۸۸ - ۰۷:۵۳ 04 January 2010
پنج قاضی دادگاه عالی جنایی پس از 45 ماه از مرگ خبرنگار زن، شوهر وی را به اتهام قتل بازداشت کردند. شوهر این خبرنگار ورزشی که صبح دیروز در دادگاه کیفری حاضر شده بود، به اتهام قتل عمدی روانه زندان شد.

به نوشته وطن امروز؛ روز چهارم فروردین ماه سال 85 وقتی عقربه‌ها، ساعت 11 صبح را نشان می‌داد به بازپرس اصغرزاده از شعبه دوم دادسرای جنایی تهران گزارش شد، نوعروس 31 ساله‌ای به نام معصومه که مربی ورزش بسکتبال و خبرنگار سرویس ورزشی خبرگزاری ایپنا بود، به طرز مرموزی در خانه‌اش از پای درآمده است.

وقتی تیم کارآگاهان جنایی و بازپرس ویژه قتل در صحنه مرگ «معصومه» حاضر شدند، در تحقیقات خود دریافتند که در اتاق از بیرون قفل بوده در حالی که کلید آن ناپدید شده بود و این نوعروس با گره زدن کمربند ورزشی رزمی دور گلویش و با بر جای گذاشتن وصیتنامه‌ای مرگ خودخواسته را انتخاب کرده است. با این وجود، صحنه حادثه تحت تجسس ویژه قرار گرفته شد و تیم تحقیق به جز آینه و شمعدان شکسته، دیدند که همه جای خانه با سلیقه خاصی مرتب است و سفره هفت‌سین زیبایی در چند قدمی جسد معصومه پهن شده است.

در بازرسی از خانه نوعروس، 3 نامه به قلم وی به دست آمد و تیم تحقیق به گره‌های پارچه‌ای روی لوله حمام برخوردند که نشان می‌داد ابتدا سعی شده در آنجا برای مرگ نوعروس اقدامی صورت گیرد. از سوی دیگر جاری این زن در تحقیقات پلیسی گفت که شب حادثه با معصومه تماس گرفته و وی گفته که قصد خودکشی دارد. این پرونده مرموز مورد بررسی‌های قضایی و پلیسی قرار گرفت تا اینکه بازپرس اصغرزاده برای تازه‌داماد در مرگ همسرش قرار منع تعقیب صادر کرد.

پرونده مرگ مرموز معصومه وقتی با اعتراض خانواده قربانی به دادگاه عمومی تهران ارجاع داده شد، قاضی پس از بررسی‌های تخصصی به آن ایراد گرفت و با اشاره به ابهام‌هایی در تحقیقات، شوهر قربانی را در قتل وی مقصر شناخت و خواستار محاکمه وی به اتهام قتل عمدی شد.

وی وقتی در برابر قضات شعبه 71 دادگاه کیفری قرار گرفت، گفت: من و معصومه از وقتی با هم ازدواج کردیم، عاشق هم بودیم. هیچ اختلافی بین ما نبود که بخواهم دست به قتل وی بزنم. پس از اعترافات این مرد، قضات دادگاه کیفری پرونده را به دادسرای جنایی تهران فرستادند تا در تحقیقات نواقص پرونده برطرف شود. پس از تکمیل شدن بررسی‌ها، پرونده دوباره به شعبه 71 دادگاه کیفری فرستاده شد و شوهر این خبرنگار چند روز پیش دوباره پای میز محاکمه رفت.

در پایان جلسه با توجه به دلایل علمی از جمله تناقض‌گویی‌های متهم، صحنه حادثه و قفل بودن اتاق از بیرون که ماجرای خودکشی را رد می‌کرد و اینکه جاری و برادرشوهر قربانی ادعا داشتند که با معصومه تماس داشتند و وی ادعا داشته که می‌خواهد خودکشی کند اما در پرینت‌ تماس‌های خانه مقتول روشن شد که این زن و شوهر هیچ تماسی با خانه معصومه نداشتند و ادعای این زوج دروغ بود با توجه به این دلایل شوهر خبرنگار زن به قصاص نفس –اعدام- محکوم شد.

مرد جوان که با وثیقه آزاد بود در تماس تلفنی صبح دیروز در شعبه 71 دادگاه کیفری حاضر شد و با حکم بازداشت قضات به زندان انتقال یافت.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس