بازدید 5395

ظریف: انتخاب‌های گسترده‌ای پس از حذف برجام داریم

کد خبر: ۷۹۶۷۳۸
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶ 07 May 2018

وزیر امور خارجه گفت: درصورت خروج آمریکا از برجام ما انتخاب‌های گسترده‌ای داریم که یکی از آنها خروج از برجام است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به آینده برجام گفت: ما براساس منافع خودمان در مورد برجام تصمیم می‌گیریم، حتما اقدام آمریکا در صورتی که تصمیم اشتباه پیش‌بینی شده را بگیرند، به نفع آنها نخواهد بود و جمهوری اسلامی پیش‌بینی‌های لازم را کرده است.

وی افزود: از گذشته دولت پیش‌بینی های لازم را در حوزه‌های مختلف انجام داده که اقدام آمریکا در مورد برجام هیچ تأثیری در زندگی مردم نداشته باشد، مسئولان ذیربط هم آن را به اطلاع رساندند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: لغو برجام از سوی آمریکا در حوزه بین‌المللی به انزوای آنها منتهی می‌شود و قطعا آمریکا در حوزه‌های بین‌المللی هم از این حرکت خود منفعتی نخواهد برد.

ظریف با تأکید بر اینکه منافع ایران باید در برجام تضمین شود، تصریح کرد: اگر منافع ایران در برجام تضمین نشود و آمریکا بخواهد با روش‌های مختلف برای ایران فشار اقتصادی ایجاد کند، قطعا جمهوری اسلامی هم واکنش مناسب نشان خواهد داد.

وزیر امور خارجه با اشاره به واکنش ایران به احتمال خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: ما انتخاب‌های گسترده‌ای داریم که یکی از آنها خروج از برجام است، انتخاب‌های شدیدتر و انتخاب‌های دیگری هم داریم.

وی به سفر اخیر خود به نیویورک اشاره کرد و گفت: بنده در سفری که به نیویورک داشتم، با افراد مختلف، افرادی که خارج از دولت آمریکا و افرادی که در گذشته در مذاکرات بودند و گروه های تصمیم ساز نخبه سیاسی گفت‌وگو کردم.

ظریف ادامه داد: این گفتگوها برای این بود که واقعیت‌ها را به آنها منتقل کنیم و این واقعیت که جمهوری اسلامی تاکنون برجام را رعایت کرده و بر این اساس جمهوری اسلامی یک کشور جدی در صحنه بین‌المللی است و در مقابل آمریکا برجام را رعایت نکرده که این نشان دهنده غیرقابل اعتماد بودن آنان است.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد: ضروری است که نخبگان سیاسی آمریکا این حرف‌ها را بشنوند و آن را منتقل کنند.

ظریف در پایان در مورد تمدید موقت برجام از سوی طرف آمریکایی، گفت: نمی‌توان در حال حاضر اظهارنظری در این رابطه اعلام کرد؛ باید منتظر ماند تا ترامپ تصمیم خود را در بیست و دوم اردیبهشت ماه اعلام کند.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل # کنکور # حماس
آخرین اخبار