کد خبر: ۷۹۳۰۹۱
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹ 24 April 2018

سرهنگ حمید مکرم با اعلام خبر دستگیری متهم پرونده نزاع و درگیری منجر به جنایت در منطقه خزانه بيان کرد که دو روایت مختلف در این پرونده وجود دارد که تحقیقات در خصوص بررسی و صحت آن‌ها در دستور کار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفته است.

به گزارش قانون، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران در توضیح این پرونده گفت:« ساعت 11 شب 24 فروردین وقوع درگیری در فلکه چهارم خزانه – کوچه نعیمی به کلانتری 160 خزانه اعلام شد. بلافاصله ماموران کلانتری در محل حضور يافتند و در همان بررسی‌هاي اولیه مشخص شد جوان 17 ساله‌اي بر اثر اصابت جسم تیز به قتل رسیده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و هماهنگی با بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری قاتل در دستور کار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی قرار گرفت و در همان تحقیقات میدانی نخستين، عامل جنایت به نام «ناصر» 27ساله مورد شناسایی قرار گرفت.

کارآگاهان با شناسایی شاهدان صحنه جنایت به تحقیق از آن‌ها پرداختند.دختر و پسر جوانی که به همراه مقتول در درگیری حضور داشتند، در اظهارات مشابهي بيان کردند که درگیری بین مقتول و یکی از جوان‌های محل، پس از اعتراض مقتول به نحوه نگاه کردن این شخص (قاتل ) به دختر جوان همراهِ وی آغاز شد».

روایت اول از پرونده

دختر جوان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت:زمانی‌که ناصر مرا به نزدیکی خانه‌مان رساند، من از موتور پیاده شدم. ناصر به همراه دوستش قصد ترک محل را داشت که در همین زمان یکی از جوان‌های محل که از خانه‌شان بیرون آمده بود، با نگاهش مرا تعقیب کرد و همین موضوع باعث شد ناصر به او اعتراض کند و از موتور پیاده شود. به دنبال ناصر، دوستش نیز از موتور پیاده و درگیری آغاز شد. پسر همسایه به خانه اش رفت و پس از دقایق کوتاهي با یک چاقو به خیابان آمد. او ناصر را از ناحیه ران پا با چاقو زد و دوست ناصر نیز از ناحیه صورت چاقو خورد.

روایت دوم

کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده به محل سکونت ناصر رفتند و اطلاع پیدا کردند که او بلافاصله پس از وقوع جنایت از محل متواری شده است.

همزمان با آغاز تحقیقات برای دستگیری ناصر، مشاوره با خانواده او به‌منظور همکاری‌شان با پلیس انجام شد و سرانجام در روز یکم اردیبهشت ناصر به همراه اعضای خانواده‌اش به اداره دهم مراجعه کرد اما در اظهاراتش بيان کرد كه در مرگ مقتول دخالتی نداشته است.

ناصر ابتدا در روایتي متفاوت از روایت اول، مدعی شد که در زمان انداختن کیسه زباله به داخل سطل، متوجه جوانی شده است که از ناحیه ران پا چاقو خورده و او به هیچ عنوان در درگیری شرکت نداشته‌است.

اما در ادامه در اظهارات جدیدی بيان کرد:« زمانی‌که با مقتول و دوستش درگیر شدم، مقتول چاقوی همراه خودش را از زیر لباس بیرون آورد و به سمت من حمله‌ور شد. در درگیری شدیدی که با مقتول پیدا کردم، ناگهان چاقو بدون آنکه دست من باشد، به پایش برخورد کرد و او روی زمین افتاد؛ من نيز از محل فرار کردم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت:« بررسی اظهارات متفاوت از سوی طرفین پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل قرار گرفته است و متهم اصلی پرونده با قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم قرار دارد .

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: