«دیلی میل» عنوان کرد؛
مکرون مأمور شده توافق را نجات دهد؛ او تنها کسی است که می تواند این‌ مأموریت غیر ممکن را ممکن کند، به این دلیل که از بین متحدان اروپایی امریکا، او در حال حاضر بهترین روابط را با ترامپ دارد. او تاکنون با ترامپ برای فشار بر برنامه موشکی ایران و حمله به سوریه همراه بوده و اکنون انتظار دارد، رئیس جمهور آمریکا، خواسته ی او برای حفظ توافق هسته ای را برآورده کند.
کد خبر: ۷۹۲۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰ 22 April 2018

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است حدود بیست روز دیگر در دوازدهم می در مورد برجام تصمیم گیری کند. گزارش ها و پیش بینی ها حاکی از آن است که قرار نیست ترامپ تعلیق تحریم های ایران را تمدید کند، چون این مسأله به خودی خود به معنای خروج آمریکا از برجام و احتمالا نابودی آن است.

به گزارش «تابناک»؛ در همین رابطه، تروئیکای اروپایی تلاش فزاینده ای برای متقاعد کردن ترامپ جهت ماندن در برجام در پیش گرفته اند. کشورهای اروپایی تلاش دارند تا تضمین هایی که ترامپ می خواهد تا به موجب آن از توافق هسته ای خارج نشود، به او بدهند و در همین راستا درصدد اعمال تحریم هایی علیه ایران برای راضی کردن او هستند.

در همین رابطه، یک مقام عالی رتبه در دولت امریکا، روز جمعه گفت: ترامپ و مکرون روز سه شنبه درباره برنامه هسته ای ایران در کاخ سفید گفت وگو خواهند کرد؛ با وجودی که گفت و گوهای کشورهای اروپایی برای رفع نگرانی های امریکا بر سر توافق هسته ای منعقد شده در سال 2015 «هنوز به نتیجه نرسیده است.»

این مقام عالی رتبه که نامی از او به میان نیامده است، همچنین گفت: ترامپ درباره قضایای دیگری نیز با مکرون به بحث خواهد نشست؛ از جمله موضوع حمله نظامی مشترک امریکا و فرانسه به سوریه که ابتدای ماه جاری به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی به منطقه ای در نزدیکی دمشق انجام شد.

مکرون می تواند در دیدار با ترامپ برجام را از نابودی نجات دهد؟

در این راستا، روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» در مطلبی با تیتر «آیا مکرون می تواند در دیدار با ترامپ برجام را نجات دهد؟»، نوشت: دیدار مکرون با ترامپ در روز سه شنبه می تواند تکلیف نهایی برجام را روشن کند.

دیلی میل در ادامه نوشت: مکرون مأمور شده توافق را نجات دهد؛ او تنها کسی است که می تواند این‌ مأموریت غیر ممکن را ممکن کند، به این دلیل که از بین متحدان اروپایی امریکا، او در حال حاضر بهترین روابط را با ترامپ دارد. او تاکنون با ترامپ برای فشار بر برنامه موشکی ایران و حمله به سوریه همراه بوده و اکنون انتظار دارد، رئیس جمهور آمریکا خواسته او برای حفظ توافق هسته ای را برآورده کند.

روزنامه «نیویورک تایمز» در یادداشتی به قلم «راجر کوهن» در این باره نوشت: «اگر مکرون نتواند جلوی ترامپ را بگیرد که برای ایران بدترین کار را نکند و در دوازدهم ماه می توافق هسته ای ایران را نابود و تعلیق تحریم های ایران را تمدید نکند، در آن صورت امکان دارد هر اتفاقی بیفتد. توافق هسته ای دارد خوب کار می کند. فرانسه هم مصمم است هر طور شده آن را حفظ کند».

همچنین در این دیدار احتمالا مکرون پیشنهادهایی به منظور راضی نگه داشتن ترامپ به ویژه در زمینه مقابله با ایران ارائه خواهد داد.

آسوشیتدپرس نیز در این باره نوشت: «مذاکره‌کنندگان اروپایی برای چهارمین بار دیدار کردند و به پیشرفت‌هایی دست یافتند؛ اما نتوانستند بر سر تمام مسائل به توافق برسند. این وضعیت به طور بالقوه سرنوشت توافق هسته‌ای با ایران را به مکرون و مرکل می‌سپارد که قرار است به ترتیب روزهای ۲۴ و ۲۷ آوریل به واشنگتن سفر و با مقامات آمریکایی دیدار کنند. دو مقام ارشد آمریکایی گفته‌اند طرفین درباره موضوع موشک‌ها و بازرسی‌ها به حصول توافق نزدیک هستند اما تاکنون پیشرفتی درباره بندهای «غروب آفتاب» حاصل نشده است».

اینکه مکرون می تواند توافق هسته ای را نجات دهد یا خیر مشخص نیست؛ اما آنچه واضح است این که در صورت موفقیت مکرون برای راضی کردن ترامپ، باید شاهد افزایش فشارها بر ایران به ویژه بر سر مسائلی همچون موشک های بالستیک باشیم.

 

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
بورس با 770 واحد سقوط به کانال 94 هزارواحدی پرتاب شد ! (روزنامه دنیای اقتصاد تسلیت تسلیت !)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
لطفا یکی به این سوال پاسخ بدهد.. که آیا ایران برای اروپا دردسر ساز است یا اروپا برای ایران.؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
باور کنید با برجام یا بی برجام دیگه خسته شدیم. 32 سالمه هنوز مجردم در کنار درس خوندن (دکتری) تنها میتونم خرج خودمو بدم. تمام نیازهامو سرکوب کردم با این تفکر، که راه درست رو میرم اما دیگه این راه رو رفتن ضمن سخت بودنش، به گمانم اشتباه دارم میرم. دلم میخواد مثل بقیه جوونی کنم. واقعا دیگه از همه چی بریدیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
هم دردیم. دیگه فایده نداره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
ترامپ با هیچکس تعارف و شوخی ندارد.

در اروپا متزلزل تر و بی ثبات تر از سیاستمداران فرانسه نداریم.

آچار فرانسه مصداق بارز یک سیاستمدار فرانسوی است. به نرخ روز نان میخورد و به کسی وفادار نیست.

ایران باید برای شرایط خاص در روزهای آینده آماده شود.

"مرگ بر فرانسه" را نیز به شعارهای سابق اضافه شده بدانید !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
هنوز که ترامپ از برجام بیرون نرفته که هیچ دارویی در داروخانه ها نه دولتی و نه خصوصی پیدا نمی شود ! این چه وضعیتی هست؟ چرا هیچکس پاسخگوی مردم نیست؟ مردم بیمار هستند و به دارو نیاز دارند.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
‍ پ
«دیلی میل» عنوان کرد؛
مکرون می تواند در دیدار با ترامپ برجام را از نابودی نجات دهد؟ استکبار جهانی شامل اراذل و اوباش انگلیس وسراسر جهان که به بومیان آمریکا حمله کردند وآنهارا کشتند وسر زمینشان را اشغال کردند و استعمارگرانی که در مقاطعی از زمان بربیش از نیمی از ربع مسکون حکومت میکردند ونهایتا دولت اسرائیل را بوجود آوردند میشود هدف این جماعت اشغال جهان نیست چرا چون درآنصورت مردم جهان شهروند حکومتی واحد میشوند واستثمار متوقف میباشد آنها جهانی با سیاستهای مستقر میخواهند یعنی جنگ و خونریزی و خرید سلاح وفروش کالاهای استکبار ادامه داشته باشد آنها اگر خاورمیانه را نابود کنند دیگر چیزی نصیبشان نمیشود یعنی منابع انرژی وکانی خاورمیانه را به همراه کارگران و زحمتکشانی میخواهند که از وجود فیزیکی آنها استفاده کنند پس سیاست کلی استکبار ادامه جنگ وتنش درخاورمیانه وجلوگیری از جنگ سوم جهانی میباشد
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
برجام فقط برای محدود کردن ایران است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
بدون کمترین خیری برای مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۳
کل مسیله هسته ای قریب. هزارمیلیارد دلار به اقتصاد ایران خسارت زده است حالا برجام باشد یا نباشد فرقی نمی کند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: