بازدید 3688
ياوری:
ياوري در خصوص موافقت کميته فني با حضور تيم ملي در قطر گفت: کادر فني تيم ملي بعد از آن که تصميم خود را در خصوص حضور در اين تورنمنت گرفت کميته فني را در جريان قرار داد و به همين خاطر اعضاي کميته فني مجبور به قبول حضور تيم ملي در قطر بودند.
کد خبر: ۷۹۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۳ 29 December 2009
سرمربي تيم شاهين بوشهر و کارشناس فوتبال گفت: ديدار تيم ملي فوتبال ايران در مقابل تيم قطر بار فني نداشت و اين شکست در خور شان فوتبال ايران نيست.

محمود ياوري در گفت و گو با ايرنا، با انتقاد از شکست تيم ملي فوتبال ايران برابر تيم قطر افزود:‌ تيم ايران بعد از دريافت دو گل عملکرد بهتري از خود نشان داد، اما در مجموع بازي تيم ايران برابر قطر از نظر فني چيزي جديدي نداشت که به ملي پوشان بياموزد.

تيم ملي فوتبال ايران دوشنبه شب با نتيجه 3 بر 2 از تيم ملي قطر در تورنمنت چهار جانبه اين کشور شکست خورد.

ياوري گفت: شکست در ديدارهاي دوستانه مساله اي نيست، اما وقتي تيم ملي ايران در مقابل تيمي قرار مي گيرد که کلاس فوتبالش از تيم ما پايين تر است نبايد از آن تيم شکست بخورد.

وي با اشاره به اين که اين دومين شکست تيم ملي فوتبال ايران در برابر تيم قطر است گفت: تيم هايي همانند قطر در سالهاي نه چندان دور در ديدار با تيم ايران در صورت دريافت پنج يا شش گل خوشحال و راضي بودند، اما امروز با فکر شکست تيم ايران وارد ميدان مي شوند.

ياوري مشکل اصلي ناکامي تيم ملي فوتبال ايران را به روز نکردن ساختارها دانست و افزود: در حال حاضر فوتبال کشورمان به سمت قهقرا مي رود و در هر بازي پسرفت مي کنيم.

وي با اشاره به جايگاه تيم ملي فوتبال ايران در رده بندي فيفا گفت: تيم ملي ايران با وضعيتي که پيدا کرده هر روز در رده بندي فيفا پايين تر مي رود و دل کارشناسان و فوتبال دوستان را به درد مي آورد.
سرمربي تيم شاهين بوشهر افزود: فوتبال ما به خصوص از نظر ساختارها به روز نشده است و همين موضوع مشکل اصلي فوتبال ايران است.

وي کار سرمربي تيم ملي ايران را دشوار دانست و گفت: قطبي بايد کار کردن در تيم ملي را جدي بگيرد و وعده هاي نابجا ندهد و اين که مدام بگويد در جام ملت ها قهرمان مي شويم کار درستي نيست.

ياوري افزود: کادر فني تيم ملي بايد بيشتر روي ملي پوشان کار کند و تنها به ليگ بسنده نکند، چرا که سطح ليگ برتر فوتبال ايران پايين است.

ياوري در خصوص موافقت کميته فني با حضور تيم ملي در قطر گفت: کادر فني تيم ملي بعد از آن که تصميم خود را در خصوص حضور در اين تورنمنت گرفت کميته فني را در جريان قرار داد و به همين خاطر اعضاي کميته فني مجبور به قبول حضور تيم ملي در قطر بودند.

وي در پاسخ به اين سئوال که چرا کميته فني نظر مخالف خود را به قطبي منتقل نکرده است، افزود:‌ کمتيه فني تاکنون تنها يک جلسه براي معارفه اعضاي داشته و در يک جلسه ديگر هم مسائل مختلف مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

عضو کميته فني فدراسيون فوتبال گفت: قرار بود پنجشنبه هفته گذشته جلسه کميته فني برگزار شود که اين جلسه هم بنا به دلايل نامعلوم لغو شد. بدون شک اين قبيل مسائل را خودم به افشين قطبي در جلسه بعدي تذکر خواهم داد.

ياوري تعطيل کردن ليگ برتر براي حضور تيم ملي در تورنمنت قطر را کار اشتباهي دانست و گفت: تيم شاهين بوشهر از اين تعطيلي سود خواهد برد، اما اصول حرفه اي فوتبال مي گويد که تعطيلي ليگ اشتباه است.

وي افزود: در هيچ کجاي دنيا براي حضور تيم ملي در يک تورنمنت ليگ را براي 17 روز تعطيل نمي کنند.
ياوري گفت:‌ همانطور که گفتم تيمي همانند شاهين از اين تعطيلات سود مي برد، اما حدود 80 درصد تيم هاي ديگر از اين تعطيلي متضرر مي شوند که همين موضوع در نهايت باعث ايجاد مشکل در تيم ملي خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری