بازدید 1786
زلاتکو کرانچار نيز بيست و هفتمين مربي تاريخ پرسپوليس بود که فقط 157 روز در اين تيم فعاليت کرد. 12 سرمربي خارجي و 15 سرمربي ايراني در پرسپوليس فعاليت کرده اند.
کد خبر: ۷۹۰۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۸۸ - ۰۷:۳۲ 29 December 2009
علي دايي که از ديروز هدايت تيم پرسپوليس را بر عهده گرفت، سی و دومین سرمربي تاريخ باشگاه پرسپوليس محسوب مي شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس؛ از سال 1347 تاکنون 32 مربي هدايت سرخپوشان را پايتخت را بر عهده داشتند که مرحوم پرويز دهداري اولين سرمربي پرسپوليس بود.

زلاتکو کرانچار نيز سی و یکمین مربي تاريخ پرسپوليس بود که فقط 157 روز در اين تيم فعاليت کرد و دایی از بهمن ماه 1384 که علی پروین از سکوی سرخ‏ها کنار رفت، نخستین سرمربی ایرانی است که این پست را در اختیار می‏گیرد.

1- پرویز دهداری: از 16 فرودین ماه 1347 تا 31 مرداد 1348 (نخستین مربی پس از پیوستن شاهینی‌ها به پرسپولیس)
2- رجبعلی فرامرزی: از اول دیماه 1348 تا 14 اسفند 1348 (مربی پرسپولیس در دوران کوچ بازیکنان به پیکان)
3- حسین فکری: از 26 تیرماه سال 1349 تا اواسط سال 1350
4- آلن راجرز(انگلستان): از 4 آذرماه سال 1350 تا پایان فصل 1353
5- همایون بهزادی: از 15 اسفندماه سال 1353 تا 19 اردیبهشت ماه 1354
6- بیوک وطنخواه: از 26 اردیبهشت سال 1354 تا اسفند سال 1354(جوانترین مربی تاریخ پرسپولیس)
7- ایوان کونوف (شوروی): از پنجم فروردین سال 1355 تا 12 اسفندماه 1355
8- منصور امیرآصفی: از 20 اسفندماه 1355 تا 23 اردیبهشت 1356
9- پرویز قلیچ‌خانی: از 30 اردیبهشت 1356 تا 8 خردادماه 1356
10- محراب شاهرخی: از 9 تیرماه 1356 تا 18 بهمن ماه 1360
11- علی پروین: از 23 بهمن ماه 1360 تا پایان فصل 1367
12- مسعود معینی: از 13خرداد 1367 تا 28خرداد سال 1367 (نخستین مربی غیرپرسپولیسی که در ۳ بازی مربیگری کرد)
13- علی پروین: از 1367 تا 1372
14- محمود خوردبین: آبانماه سال 1372 (وی تنها در 4 مسابقه هدایت پرسپولیس را برعهده گرفت)
15: محمد پنجعلی: ازپنجم آذرماه 1372 تا 21بهمن ماه 1372(وی یکبار دیگر در ۱۶مرداد ۱۳۷۴برابر آرارات مربیگری کرد)
16: ولادیسلاو بگوویچ(کرواسی): از 20خردادماه 1373 تا 9 تیرماه 1373
17- حمید درخشان: از 17 تیرماه سال 1373 تا 30 دیماه 1373
18- هانس یورگن گده(آلمان): از اردیبهشت ماه 1374 تا مردادماه 1374
19- استانکو پابلو کوویچ(کرواسی): از 7 مهرماه 1374 تا پایان فصل 1376(پرافتخارترین مربی خارجی پرسپولیس)
20- حمید درخشان: از اول تیرماه 1376 تا چهارم دیماه سال 1376
21- ایوان مت کوویچ(کرواسی): از هشتم دیماه 1376 تا پنجم مهرماه 1375
22- علی پروین: از پنجم مهرماه سال 1377 تا تیرماه سال 1382(نخستین مربی قهرمان لیگ برتر)
23- وینگو بگوویچ(کرواسی): از هفتم شهریورماه 1382 تا پایان همان فصل(سرمربی پرسپولیس در سومین دوره لیگ برتر)
24- راینر زوبل(آلمان): از 24 شهریورماه 1383 تا 30 خردادماه 1384(سرمربی پرسپولیس در چهارمین دوره لیگ برتر)
25- علی پروین: از پنجم تیرماه سال 1384 تا 23 بهمن ماه سال 1384
26- آری هان(هلند): از 27 بهمن ماه 1384 تا 17 اردیبهشت سال 1385(بدترین رتبه پایان فصل در تاریخ پرسپولیس)
27- مصطفی دنیزلی(ترکیه): از 18 شهریورماه 1385 تا 11 خردادماه 1386
28- افشین قطبی: از 25 مردادماه 1386 تا 30 آبانماه 1387
29- افشین پیروانی: از اول آبانماه 1387 تا 18 بهمن ماه 1387
30- نلو وینگادا: از 19 بهمن ماه 1387 تا 6 خرداد 1388
31- زلاتکو کرانچار: ۳۰ تیر ۱۳۸۸ تا 7 دی 1388
32- علی دایی: 8 دی 1388 تا ... .
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری