بازدید 1420
بخشي از مسابقات بين‌المللي و برون مرزي نيروهاي مسلح، رقابت‌هاي "سيزم" است كه در آن تيم‌هاي نيروهاي مسلح جهان حضور دارند. طبق توافقاتي كه با "سيزم " داشته‌ايم مقرر شد تا 2 رشته را به اين سازمان معرفي كنيم كه از جمله آن مي‌توان به ورزش زورخانه‌اي اشاره كرد كه در سال آينده در مجمع سالانه "سيزم " نمايشي از اين ورزش را ارائه خواهيم كرد... این در حالی است که خبری در خصوص هماهنگی پیرامون این فعالیت‏های بین‏المللی با فدراسیون بین‏المللی ورزشهای زورخانه‏ای به عنوان متولی بین‏المللی این رشته دریافت نشده است.
کد خبر: ۷۸۸۵۷
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۸۸ - ۰۲:۲۰ 28 December 2009
مدير تربيت‌بدني نيروهاي مسلح گفت: در مجمع سال آينده سيزم، نمايشي از ورزش زورخانه‌اي را ارائه خواهيم كرد.

مهرعلي باران‌چشمه در گفتگو با فارس، با اشاره ورزش نيروهاي مسلح اظهار داشت: نيروهاي مسلح در تمامي ورزش‌ها به خصوص در ورزش‌هايي كه با مأموريت‌هاي نيروهاي مسلح ارتباط دارد، فعاليت مي‌كند كه از آن جمله مي‌توان به ورزش زورخانه‌اي كه از ورزش‌هاي تاريخي و اصيل ايرانيان است اشاره كرد كه مورد تأكيد فرمانده معظم كل قوا نيز است.

وي با اشاره به لزوم ترويج فرهنگ ورزش زورخانه‌اي، اظهار داشت: براي ترويج فرهنگ ورزش باستاني، توافق‌نامه‌اي بين تربيت‌بدني نيروهاي مسلح و فدراسيون ورزش زورخانه‌اي امضا شده تا اين ورزش بيش از پيش در بين نيروهاي مسلح ترويج يابد، به همين منظور، نايب رئيس فدراسيون باستاني به عنوان رئيس هيئت ورزش باستاني نيروهاي مسلح انتخاب شده است.

مدير تربيت‌بدني نيروهاي مسلح در خصوص ورزش باستاني تأكيد كرد: نوع ابزار و تجهيزات به كار رفته در اين رشته، برگرفته از ابزار جنگي در زمان قديم است و مأموريت‌هاي نيروهاي مسلح ارتقا و حفظ آمادگي جسماني است كه فعاليت‌ها و ورزش‌هاي اين رشته، هم‌راستا با اين موضوع است.

باران‌چشمه افزود: رشته‌هاي رزمي نيز جزو اولويت‌هاي ما است و در اين رشته‌ها سرمايه‌گذاري خوبي كرديم، رشته‌هاي آمادگي جسماني، تيراندازي، شنا و سواركاري نيز مورد تأكيد تربيت‌بدني نيروهاي مسلح است.

وي در خصوص مسابقات بين‌المللي نيروهاي مسلح خاطرنشان كرد: بخشي از مسابقات بين‌المللي و برون مرزي نيروهاي مسلح، رقابت‌هاي "سيزم" است كه در آن تيم‌هاي نيروهاي مسلح جهان حضور دارند. طبق توافقاتي كه با "سيزم " داشته‌ايم مقرر شد تا 2 رشته را به اين سازمان معرفي كنيم كه از جمله آن مي‌توان به ورزش زورخانه‌اي اشاره كرد كه در سال آينده در مجمع سالانه "سيزم " نمايشي از اين ورزش را ارائه خواهيم كرد.

مدير تربيت بدني نيروهاي مسلح در پايان تاكيد كرد: طبق برنامه‌ريزي كه داشته‌ايم در مسابقات جهاني و المپيك سيزم در سال آينده شركت خواهيم كرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی تابناک؛ این در حالی است که خبری در خصوص هماهنگی پیرامون این فعالیت‏های بین‏المللی با فدراسیون بین‏المللی ورزشهای زورخانه‏ای به عنوان متولی بین‏المللی این رشته دریافت نشده است.
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی تعلیق فوتبال ایران اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس