بازدید 2310
گفته‏های باور نکردنی جناب سرمربی راستگو؛
سرمربي تيم ملي فوتبال با اشاره به اينكه براي تاسيس اين مدرسه فقط 100 دلار داشته است، گفت: هزينه‌ من هر ماه به خاطر آپارتمان و ماشين و خوراكم 1500 دلار بود و من احساس كردم مي‌توانم مدرسه‌ فوتبالي درست كنم كه در ماه‌هاي اولش بتواند 1500 دلار هزينه‌ام را بدهد. بعد از يك سال اين مدرسه هزار شاگرد داشت(!) و عده‌اي رقيب من شدند و مدرسه‌ فوتبال همه جا راه‌اندازي شد و آنها همين كار را تكرار كردند و من در نوسازي خودم، مدرسه‌هايي را فقط براي مهاجم و دروازه‌بان‌ها درست كرديم كه اين كار را هيچ كس نكرده بود.
کد خبر: ۷۸۴۵۵
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۸۸ - ۰۹:۰۰ 23 December 2009
"8 دقيقه‌اي كه در بازي با كره جنوبي از دست داديم غمگين‌ترين دقايق زندگي‌ام بود، هنوز سعي مي‌كنم 8 دقيقه بازي با كره را جبران كنم". اين جمله افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران است كه اين‌رو‌ز‌ها منتقدان در آستانه‌ي تورنمنت چارجانبه قطر و احتمال نتيجه گرفتن و يا نگرفتن شرايط را براي او دشواتر كرد‌ه‌اند.

به گزارش ايسنا، سرمربي تيم ملي فوتبال ايران در نشست كارآفريني فوتبال اظهار كرد: من هنوز هم دوست دارم در يكي از باشگاه‌هاي بزرگ اروپايي بتوانم افتخار مردم ايران باشم كه يك ايراني، به خاطر هوش و عشق خود توانسته سختي‌هاي زيادي بكشد و به آرزوهايش برسد.

وي ادامه داد: كاري كه الان مي‌كنم عاشقش هستم و يكي از سخت‌ترين كارهاي زندگي‌ام مربيگري تيم ملي كشور خودم است.

قطبي در بخشي از سخنانش در اين نشست درخصوص تجربه‌اش در مدرسه‌سازي گفت: من در دانشگاه مربيگري بانوان را بر عهده داشتم اما، مدرسه‌ي فوتبال من براي سنين جوانان بود و نخستين مدرسه‌ي فوتبال بود كه فعاليتش در تمام فصول ادامه داشت، چون در آمريكا بيشتر مدارس فوتبال فقط در تابستان و تعطيلات باز بودند.

وي درمورد علت راه‌اندازي اين مدرسه‌ فوتبال گفت: من فرصتي ديدم كه جوانان خيلي فوتبال دوست داشتند اما، كسي نبود كه به آنها آموزش دهد و براي آينده‌ي فوتبال يك جاده به آنها نشان دهد. من اين مدرسه را با انگيزه‌ي اينكه بتوانم شرايطي را كه خودم نداشته‌ام، فراهم كنم راه انداختم.

سرمربي تيم ملي فوتبال با اشاره به اينكه براي تاسيس اين مدرسه فقط 100 دلار داشته است، گفت: هزينه‌ من هر ماه به خاطر آپارتمان و ماشين و خوراكم 1500 دلار بود و من احساس كردم مي‌توانم مدرسه‌ فوتبالي درست كنم كه در ماه‌هاي اولش بتواند 1500 دلار هزينه‌ام را بدهد.

قطبي ادامه داد: بعد از يك سال اين مدرسه هزار شاگرد داشت(!) و عده‌اي رقيب من شدند و مدرسه‌ فوتبال همه جا راه‌اندازي شد و آنها همين كار را تكرار كردند و من در نوسازي خودم، مدرسه‌هايي را فقط براي مهاجم و دروازه‌بان‌ها درست كرديم كه اين كار را هيچ كس نكرده بود.

وي با اشاره به رشد جايگاهش در آنها سال‌ها اظهار كرد: بعد از هفت، هشت سال ما مدرسه‌اي براي فوتبال بين‌المللي درست كرديم و من براي بازيكناني كه هدف‌شان بازي در فوتبال اروپا بود، مربي‌هاي بزرگ خارجي آوردم.

قطبي گفت: فوتبال مي‌تواند تغيير كند و به جاي اينكه يك مربي به بازيكن بگويد خوب يا بد بازي كردن ما مي‌توانيم صحنه‌ها و مدل‌هاي بازي را درست كنيم و از اين صحنه‌ها استفاده كنيم كه براي بازيكنان توضيح بدهيم كه بد و خوب چي است و من ديدم بازيكن‌ها خيلي دوست دارند خودشان را ببينند.

به گزارش خبرنگار تابناک؛ هیچ کس از شنیدن گفته‏های قطبی در این نشست به واسطه مسبوق به سابقه بودن بهت زده نشد و واکنش خاصی نشان نداد!
اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری