بازدید 31673

پشت پرده درگیری فیزیکی بر سر تصاحب «جعبه سیاه»!

پس از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده در ارتفاعات دنا، اخباری ضد و نقیض، مبنی بر درگیری بین برخی نیروهای حاضر در محل برای در اختیار نگاه داشتن جعبه سیاه هواپیما منتشر شد که عجیب به نظر می رسد؛ اخباری که مسئولان سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد، آن را تکذیب می کنند، ولی برخی منابع خبری دیگر، روایت متناقضی در این باره ارائه می دهند.
کد خبر: ۷۷۹۶۲۹
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۲ 04 March 2018
پس از پیدا شدن جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده در ارتفاعات دنا، اخباری ضد و نقیض، مبنی بر درگیری بین برخی نیروهای حاضر در محل برای در اختیار نگاه داشتن جعبه سیاه هواپیما منتشر شد که عجیب به نظر می رسد؛ اخباری که مسئولان سیاسی استان کهگیلویه و بویراحمد، آن را تکذیب می کنند، ولی برخی منابع خبری دیگر، روایت متناقضی در این باره ارائه می دهند.

به گزارش «تابناک»؛ روز گذشته با زحمات شبانه روزی نیروهای امدادی و فعالان حاضر در محل سقوط هواپیمای متعلق به شرکت آسمان، سبب شد تا سرانجام تیم کوهنوردی و متخصصی که به محل سقوط هواپیما اعزام شده بود، جعبه سیاه هواپیما را پیدا کنند و با حواشی زیاد به پایین کوه انتقال دهند.

بعدازظهر شنبه، منابع خبری فراوانی از پیدا شدن یا نشدن هواپیما سخن گفتند و به رغم آنکه بهرام پارسایی، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس پیدا شدن جعبه سیاه را تأیید کرد، بلافاصله مسئولان سازمان هواپیمایی این موضوع را رد کردند و گفتند تا انجام بررسی های نهایی و تخصصی، اعلام دقیق این موضوع امکان پذیر نیست.

در همین رابطه، محمدسعید شریفی، مدیرکل دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی با انتقاد از سخنگوی کمیسیون اصل نود گفت: من نمی‌دانم آیا رئیس کمیسیون اصل ۹۰ و یا معاون استاندار کهکیلویه و بویراحمد، در بالای کوه و سایت سانحه قرار دارند و می‌توانند جعبه سیاه را بین قطعاتی که یافته شده، تشخیص دهند یا خیر و اینکه چرا در مصاحبه‌های خود اعلام می‌کنند، این جعبه‌سیاه یافت شده است؟! اینگونه اظهارات جای تأمل دارد، زیرا موضوع در حیطه اختیارات سازمان هواپیمایی کشوری است.

فارغ از گمانه هایی که روز گذشته در ساعات ابتدایی پیدا شدن جعبه سیاه مطرح شد، سرانجام این خبر تأیید شد تا ماجرا وارد مرحله تحویل جعبه به مسئولان شده و آغاز فرایند بررسی های تخصصی برسد؛ فرآیندهایی که البته دوباره درگیر حواشی شد و جنجال های دوباره پدید آمد.

ظهر امروز دوباره بهرام پارسایی، سخن هایی در مورد جعبه سیاه مطرح کرد که خیلی زود به صدر اخبار رسانه ها رسید. سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس در این رابطه گفت: «ظاهراً یک گروه می‌خواستند از واگذاری جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج به دادستانی ممانعت کنند که خوشبختانه جدیت مدیریت بحران و معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد جلوی این اقدام را گرفت و نهایتا منجر به تحویل جعبه سیاه به دادستانی شد.»

این اظهارات که در بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی بازتاب پیدا کرد، در حالی بیان شد که عباس بهشتی، فرماندار شهرستان دنا و نماینده دولت در منطقه در مورد جرئیات اتفاق به «تابناک» گفت: «اصلاً موضوعی تحت عنوان درگیری فیزیکی یا حتی تنش وجود نداشت. روز گذشته ساعت 15 جعبه سیاه پیدا شد و امروز پس از اولین پرواز بالگرد به منطقه به مقر فرماندهی منتقل شد.»

بهشتی افزود: «جعبه سیاه در حضور سرگرد هارونی، نماینده سپاه پاسداران، بنده به عنوان نماینده دولت، ملک حسینی نماینده دادستانی و مسئولان سازمان هواپیمایی به نماینده دادستانی تحویل داده شد.»

فرماندار دنا با تأکید بر اینکه هم اکنون نیروهای امدادی در حال جست و جو برای شناسایی اجساد و انتقال آنها به پایین کوه هستند، افزود: «در شهرستان دنا و محل حادثه موضوعی با نام درگیری نبود و اگر اتفاقی در این رابطه در مرکز استان افتاده باشد، دیگر من در جریان آن نیستم.»

سیدمحمد تقوی، رئیس روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز با تأیید سخنان فرماندار دنا به «تابناک» گفت: «در مرکز استان نیز درگیری در رابطه با جعبه سیاه رخ نداد و این جعبه هم اکنون در اختیار دادستانی است تا بازخوانی شود. در این فضای بحرانی، برخی رسانه های محلی نیز با انتشار این اخبار بر بحران دامن می زنند که شایسته نیست.»

این مقامات در حالی وقوع درگیری بر سر تصاحب جعبه سیاه را تکذیب می‌کنند که یک منبع آگاه در این خصوص به «تابناک» می‌گوید: مسئولان دولتی می خواهند با تکذیب خبر درگیری بر سر جعبه سیاه، فضای متشنج ایجاد شده را مدیریت و آرام و در این شرایط بحرانی، از ایجاد بحران های بیشتر جلوگیری کنند، اما حقیقت این است که واقعاً بر سر تملک جعبه سیاه درگیری رخ داد و عده ای تلاش داشتند این جعبه را به مسئولان تحویل ندهند!

وی در ادامه می‌افزاید: تیمی که روز گذشته موفق شد، جعبه سیاه را در محل سقوط هواپیما پیدا کند، یک تیم کوهنورد بود که از سوی سازمان هواپیمایی و خصوصی به ارتفاعات اعزام شده بود و ظاهراً مسئولان سازمان هواپیمایی به آنها تأکید کرده بودند که جعبه سیاه را تنها به آنها تحویل دهند. این موضوع سبب شد که پس از انتقال جعبه سیاه به پایین کوه، تیم کوهنورد اعزامی از تحویل دادن آن خودداری کنند که نهایتاً به درگیری منجر شد و با ورود دادستانی به ماجرا، موضوع پایان یافت و جعبه به دادستانی تحویل داده شد.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۳۰
همه راست میگن غیر ما !!!
پر واضح است که کاسه ای زیر نیم کاسه است با این کار!
چه شیر تو شیری
توش چی هست که با هم دعوا می کنند؟
همه میخواهند حتی روی جعبه سیاه هم در خواندن محتویاتش هم آتش باختیار عمل کنند و سپس بخوانند و باختیار تفسیرش کنند چنین میشود حالا حساب کنید در تمام حوزه ها هم چنین عمل میکنند یعنی هر کس سر جای خودشان و مسولیت خودشان نیستند اینگار سری در جعبه هست که دیگری محرم نیست .
يعني مملكت رو همينجوري دارن ميگردونن
لطفا سازندگان هواپیما از این پس دو تا جعبه سیاه در هواپیما بگذاند تا دعوا نشود
یک عده بودند تو جنگ وقتی جایی فتح می شد با اسم طرف خودشون را می نوشتند !
همه در همه جا اخلاص ندارند .!
تو جنگ کنار پیامبر هم یکی دنبال گرفتن الاغ بود
شرم بر ما.
واقعا در این کشور چه اتفاقی درحال رخ دادن است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دروغ
خوب معلومه مثل همیشه میخوان یک داستان تخیلی بسازند و این فاجعه را ماست مالی کنند پس طبیعی هستش که بر سر تصاحب جعبه سیاه با هم نزاع کنند. این موضوعات دیگه واسه مردم عادی شده و دیگه به مسئولین اعتمادی ندارند.
حالا چرا به دادستانی تحویل شود؟موضوع از حد شک هم فراتر رفته است.دیگر اطلاعاتی که از طریق این منبع اعلام می شود قاقد اعتبار است. و مردم از همین الان دیگر رروایت واقعی ررا می دانند.
آخه چرا خودتونو سوژه میکنید؟ آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است اگه هم ریگی به کفش کسی هست بزارین واقعیت ها روشن بشه
يعني يك ATR خرج فعالين محيط زيست كردند.
واویلا. وحشت همه وجودم رو فرا گرفت. یعنی چه بلایی سر هواپیما اومده یا آورده شده !
عجب كشوری داریم . تو همه چيز سياسي برخورد ميشه.
درگیری چندان هم عجیب نیست!
وقتی هنگام پیدا کردن هواپیما و محل سقوط چنان هیاهوی تبلیغاتی می کنند که گویی در جنگ با استکبار به فتح بزرگی رسیده اند، جعبه سیاه هواپیما هم می تواند به عنوان یک غنیمت جنگی محسوب شود که برای یابندگان ارج و اعتبار (و البته اعتبار مالی!) به همراه آورد و در این صورت فضای همکاری جای خودش را به فضای رقابت می دهد.
اگر از جعبه سیاه سانچی به مردم اطلاعاتی رسید، از جعبه سیاه این هواپیمای سقوط کرده هم خواهد رسید....چنانچه صداقت را یافتید، سلام ما را هم برسانید
اگر از جعبه سیاه سانچی به مردم اطلاعاتی رسید، از جعبه سیاه این هواپیمای سقوط کرده هم خواهد رسید....چنانچه صداقت را یافتید، سلام ما را هم برسانید
خوب این یک چیز روتین و طبیعی در همه جای دنیا است که هر کس جعبه سیاه یا گنج پیدا کند خودش مالک آن خواهد بود چه معنی دارد که دادستانی که اصلا بالای کوه نرفته مفت و مجانی حعبه سیاه را مالک شود
دعوا سر چيه ؟؟؟ نگران چي هستند ؟؟؟؟؟ هر چي اطلاعات از جعبه سياه سانچي دراومد و به سمع و نظر مردم رسيد از اين يكي هم درمياد . اينكه ديگه دعوا نداره
طبق معمول دعوای اینکه ما بردیم مابردیم، داریم.
مگر نمی دونید در ایران مسابقه خدمت در جریانه.برای خدمت به مردم حتی حاضرن دعوا هم کنن.چقدر این مسئولین فداکارن
بابا جعبه سياه لازم نيست . من مرده شما ها زنده اگه نگفتن اشتباه خلبان بوده توي مملكت ما هميشه همين بوده هيچ وقت نگفتيم بابا ناوگان هوايي از رده خارج شده . نميگيم هواشناسي كوتاهي كرده اطلاع نداده نميگيم فلان فرودگاه رادار نداره . بگيد راحت بگيد اشتباه خلبان بوده
طبق معمل خودشیرینی و پاچه خواری بعضی ها همه جا نمود پیدا می کند
معلوم نیست چه گندی زدن که نمیخوان کسی بفهمه
هر چند در هر صورت کسی حقیقت را نمی فهمه و اینم به مانند حوادث قبلی به فراموشی سپرده میشه
واسه اینکه چند نفر بازدید کننده از سایت داشه باشین این همه دروغ می گین.متاسفم براتون.شرم آوره.
تو کشور هیچ چیز و. هیچ کس سر جاش نیست همه چیز مال ادمای خاصه. مثل اونای که ژن خوب دارن یا آقا زادن و الا اخر.............
لطفا سوابق وتحصیلات مسافرین هواپیما را منتشر کنیذاینهمه سرمایه ملی از بین رفب .
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی