رئیس جمهور در جمع میلیونی راهپیمایان 22 بهمن؛
رئیس‌جمهور یادآور شد: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند. البته برخی زودتر از قطار پیاده شدند و برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به قطار انقلاب دعوت کنیم.
کد خبر: ۷۷۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۸ 11 February 2018

رئیس‌جمهور با تأکید بر حفظ وحدت و اتحاد ملی در آستانه ورود به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، گفت: برخی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به این قطار دعوت کرد.

به گزارش «تابناک»؛ حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع مردم گفت: بسیار خرسندم در سی و نهمین سالگرد انقلاب عظیم اسلامی ایران به عنوان نماینده ملت ایران به همه شما مردم فداکار و انقلابی تهنیت و تبریک عرض کنم و از خداوند بزرگ عظمت و درود فراوان برای روح امام راحل و ارواح طیبه همه شهیدانی که با نثار جان خود انقلاب بزرگ این سرزمین را به پیروزی رساندند، می‌فرستم.

مردم طرح آمریکا برای مداخله در امورداخلی ایران را خنثی کردند/ افرادی را از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم

وی افزود: امسال ویژگی دیگری هم دارد و آن اینکه ما وارد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم و سال آینده که سال چهلم است باید به معنای واقعی کلمه سال بلوغ این انقلاب باشد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: از لحاظ تاریخی ما چه بخواهیم و چه نخواهیم سال آینده چهلمین سال است و باید وحدت و اتحاد ملی را بیش از گذشته در سال آینده شاهد باشیم.

روحانی تصریح کرد: دولت، بخش خصوصی و نهادهای عمومی باید تلاش مضاعفی انجام دهند و دهه فجر سال آینده دهه هزاران افتتاح طرح و پروژه مهم در سراسر کشور باشد.

وی تأکید کرد: اینکه در همین روزها شاهد بودیم که در یک استان و در یک روز ده هزار میلیارد تومان طرح و پروژه توسط بخش خصوصی افتتاح شد به معنای آن است که ملت ما بیش از گذشته برای آبادانی و عظمت کشور امید دارد.

رئیس‌جمهور یادآور شد: انقلاب ما وقتی پیروز شد که همه با هم بودیم و در قطار انقلاب مسافران فراوانی بودند البته برخی زودتر از قطار پیاده شدند و برخی را هم از قطار انقلاب پیاده کردیم که می‌توانستیم پیاده نکنیم و اکنون باید همه را به قطار انقلاب دعوت کنیم.

وی در ادامه سخنرانی خود در مراسم 22 بهمن تصریح کرد: امروز در مسیرمان نیاز به همه اصولگرایان، همه اصلاح‌طلبان و همه اعتدالیون داریم که اعتقاد به قانون اساسی دارند.

روحانی با تأکید بر اینکه هر کس به قانون اساسی عقیده دارد، انقلابی است خاطرنشان کرد: همه اقوام ایرانی و تمام مذاهب ایرانی و شیعه و سنی و تمام ادیان از جمله اسلام و مسیحیت و یهودی و زرتشیتی هرکس که این قانون اساسی را قبول دارد، او انقلابی به حساب می آید و باید به او احترام بگذاریم.

رئیس‌جمهور بزرگترین ثمره انقلاب اسلامی و میراث امام را قانون اساسی دانست و افزود: این معیار را همواره به عنوان معیار اساسی برای وحدت و اتحاد باید بدانیم.

رئیس دولت تدبیر و امید تصریح کرد: در سالی که گذشت، در کنار مشکلات و کاستی‌ها، موفقیت‌ها و پیروزی‌های بسیار بزرگی را ملت ما به دست آورد که اولینش برگزاری شکوهمند انتخابات 29 اردیبهشت بود.

وی با اشاره به اینکه همه مردم پای صندوق آرا آمدند و به دنیا نشان دادند که به کشور، انقلاب و نظامشان عشق می ورزند اظهار کرد: 73 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت کردند و حماسه بزرگی به وجود آمدند و این انتخابات و حماسه حضور مردم به عنوان پیروزی بزرگب رأی ملت ایران بود.

روحانی با بیان اینکه در سالی که گذشت، ما بر تروریسم پیروز شدیم و موفقیت های فراوانی برای نابودی تروریست ها و داعش داشتیم، اظهار کرد: کمک ما به مردم عراق و سوریه به ثمر نشست و ملت های این منطقه از شر تروریست‌ها نجات یافتند.

وی اضافه کرد: ما نگذاشتیم توطئه گران در منطقه ما دنبال تجزیه کشورهای دوستمان باشند. در حالی‌که آنها می خواستند عراق را دو شقه کنند و وحدت کشور عراق را از بین ببرند. اما با هشیاری ملت عراق و کمک کشورهای منطقه توطئه آنها خنثی شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه می خواستند در لبنان ناآرامی‌های طولانی ایجاد کنند و لبنان را به میدان جنگ و مبارزه و اخ تلاف تبدیل کنند افزود: هشیاری مردم لبنان و حمایت کشورهای دوست توطئه آمریکا و صهیونیست‌ها در منطقه خنثی کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در مذاکرات چند جانبه‌مان برای صلح و ثبات منطقه موفقیت‌های فراوانی داشتیم اظهار کرد: ما می‌دانیم راه‌حل منطقه، راه‌حل سیاسی است و باید با همکاری و تعامل کشورهای دیگر بتوانیم ثبات و امنیت را در سراسر کشور مستقر کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته شاهد شکست آمریکا بودیم، گفت: آمریکایی‌ها میخواستند در امور داخلی کشور ما مداخله کنند. اما مردم ما به آنها جواب رد دادند و با وحدت، اتحاد و ایستادگی‌شان طرح آمریکایی‌ها و توطئه‌شان را خنثی کردند.

وی افزود: به شورای امنیت سازمان ملل رفتند و می‌خواستند علیه ملت ایران توطئه کنند اما خوشبختانه پاسخ منفی گرفتند.

روحانی تصریح کرد: در موضوع برجام آمریکایی‌ها در چند نوبت برای لغو آن تلاش کردند اما تا به امروز آمریکا ناموفق بوده و من تأکید می‌کنم که ملت ما تا روزی به عهدش پایبند است که طرف مقابل هم به عهدش پایبند باشد و اگر بخواهند از پیمانی خارج شوند ضرر آن را خواهند دید.

رئیس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ملت ما راه موفقیت و پیروزی خود را ادامه می‌دهد. آمریکایی‌ها می‌خواستند علیه قدس و فلسطین و مردم منطقه توطئه کنند و بیت‌المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کردند اما جهان در برابر این توطئه ایستاد، نه فقط کشورهای اسلامی، بلکه به جز چند کشور همگی در مجمع عمومی سازمان ملل با این موضوع مخالفت کردند.

وی افزود: ما شاهد ثبات بیشتر منطقه و تضعیف بیشتر آمریکا و اسرائیل و پیشرفت روزافزون ایران هستیم و در یک سال گذشته پیشرفت‌های مهمی در زمینه‌های مختلف داشتیم.

روحانی ادامه داد: در سال جاری نیز به حول و قوه الهی دارای رشد اقتصادی بیش از رشد جهانی خواهیم بود. در یک سال گذشته بیش از سال‌های دیگر سرمایه خارجی وارد کشور شد.

وی تأکید کرد: 32 میلیارد سرمایه خارجی به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم یا فاینانس جذب کردیم که این به معنای رشد ایران است. از سویی پنج میلیارد نیز در اجرای پروژه‌ها جذب کردیم که این به معنای توانمندی اقتصادی ماست.

رئیس‌جمهور کشورمان به پیشرفت‌های صورت گرفته در عرصه نفت و گاز اشاره کرد و افزود: امسال برای اولین بار در تولید و استخراج گاز در پارس جنوبی از همسایه‌مان قطر پیشی گرفتیم. در عین حال در حوزه نفت در ابتدای دولت یازدهم 70 هزار بشکه نفت استخراج می‌کردیم و امروز 305 هزار بشکه در روز استخراج می‌کنیم که این به معنای حراست از سرمایه کشور است.

روحانی خاطرنشان کرد: همان‌طور که در علم و فرهنگ و بهداشت و درمان در بهترین شرایط منطقه خود هستیم به طوریکه هزینه‌های درمانی برای مردم از 36 درصد به شش درصد کاهش یافته است.

وی افزود: چند روز پیش پروژه فولادی را افتتاح و اعلام کردم که ایران اکنون در تولید آهن اسفنجی مقام اول در دنیا را دارد و ظرفیت تولید ما در فولاد 32 میلیون تن است.

رئیس‌جمهور کشورمان همچنین گفت: ما در بسیاری از محصولات به سمت خودکفایی حرکت می‌کنیم و در گندم و گازوئیل به خودکفایی رسیدیم و حتی آن را صادر هم می‌کنیم. سال آینده نیز در بنزین به خودکفایی می‌رسیم.

روحانی خاطرنشان کرد: ما در فضای مجازی و زیربناهای اینترنت جزو پیشرفته‌ترین کشورهای منطقه هستیم و در سال گذشته 200 هزار شغل در سایه اینترنت و پهنای باند و موبایل‌های نسل سه و چهار ایجاد کردیم و در سال آینده نیز این مسیر پیشرفت را ادامه خواهیم داد.

وی اظهار کرد: دو هزار شرکت دانش بنیان نیز توانستند به جایگاه تولید برسند و این روند در سال آینده نیز طی می‌شود.

روحانی با بیان اینکه از لحاظ رشد و توسعه انسانی از کشورهای سرآمد جهان هستیم، گفت: در بسیاری از زمینه‌ها در 39 سال گذشته پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای داشتیم و در 39 سال گذشته توانستیم در استقلال و طرد قدرت های بیگانه موفق باشیم.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنرانی مراسم 22 بهمن به بیان اینکه امروز هیچ قدرت خارجی نمی تواند در سرنوشت ایران تاثیرگذار باشد، خاطر نشان کرد: امروز نه در بخش سیاسی، نه فرهنگی و نه اقتصادی دیگران در برنامه ریزی کشور مداخله ندارند و ما با استقلال ملتمان روی پای خود ایستاده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه در حاکمیت ملی، مردم در تمام زمینه ها پای صندوق آرا هستند، توضیح داد: مردم دوازده بار در ریاست جمهوری، ده بار در مجلس، پنج بار خبرگان، پنج بار در شوراها وهمچنین برای همه پرسی‌ها از جمله در قانون اساسی پای صندوق رأی آمدند. یعنی مردم با انتخابات و صندوق رای و حاکمیت ملی مسیر خود را پیموده‌اند و خواهند پیمود.

روحانی اظهار کرد: در 39 سال از کشورمان به خوبی دفاع کرده‌ایم و در یک روز نوزده هزار متجاوز را در خرمشهر اسیر گرفتیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه در یک روز در والفجر 8 توانستیم موفقیت‌های بزرگ به دست آوریم و از کارون عبور کنیم افزود: در یک روز توانستیم با 140 فروند هواپیما مراکز دشمن درعراق را بمباران کنیم. همچنین ظرف کمتر از دو ماه 73 فروند هواپیمای عراقی راسرنگون کردیم پس ما ملت بزرگ و مقاومی هسیتم که ارتش، سپاه، بسیج، مردم، نیروی انتظامی و امنیتی ما همانهایی هستنند که امروز هم از مرز و سرزمینمان دفاع می کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در اطراف ما هر کجا تروریست ها خواستند وارد شدند و کشتار کردند، تصریح کرد: اما در قدمهای اولیه مرزی ایران با نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات و سپاه مواجه شده و اسیر یا کشته شدند و اینها به معنای پیشرفت دفاعی کشور است.

وی خاطر نشان کرد: امروز ناوچه، هلیکوپتر، هواپیما، تانک، موشک، رادار، ماهواره و ماهواره‌بر و موشک ضدهوایی را خودمان می سازیم و در سطح جهان اعلام کردیم که توانمند و قدرتمندیم و روی پای خود ایستاده‌ایم و در مسیر درست حرکت می کنیم.

روحانی با بیان اینکه در 39 سال در بسیاری از زمینه‌ها پیشرفت کردیم و پیروز شدیم اما در زمینه‌هایی هم کاستی و تاخیر داشتیم، خاطر نشان کرد: شاید گاهی در تصمیم‌گیری‌ها تاخیر کردیم و شاید در بیان واقعیت با مردم با شفافیت سخن نگفتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه بانک، مالیات و بودجه‌ریزی عقب ماندگی هایی داریم که باید جبران کنیم، توضیح داد: از اهداف بلند دولت دوازدهم ایستادگی در برابر فشارهای مختلف داخلی و خارجی برای اصلاح ساختاری اقتصاد کشور است و در بودجه 97 قدم‌هایی در این زمینه برداشته‌ایم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: به حضور ملت ایران اعلام می کنیم در زمینه محیط زیست کاستی‌هایی داریم و کلانشهرهایمان دچار آلودگی هوا هستند و مصرف انرژی مان قابل قبول نیست.

روحانی با بیان اینکه مصرف 5.5 میلیون بشکه نفت یا گاز در روز قابل قبول نیست، تصریح کرد: ما به راحتی می توانیم با برنامه‌ریزی، ظرف چند سال یک میلیون بشکه در روز در مصرف صرفه‌جویی کنیم که به معنای صرفه ‌جویی 22 میلیارد دلار در سال خواهد بود.

وی با بیان اینکه یک قدم مهم صرفه‌جویی در زمینه مصرف انرژی است که باید آن را دنبال کنیم، گفت: باید خودروهای فرسوده را از رده خارج و نوع بنزین و گازوئیل را استاندارد کنیم.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: تصمیم دولت این است که تمام خودروهای فرسوده را در دولت دوازدهم از رده خارج کند در صورتی که تولید داخلی بتواند همپای دولت بیاید ما مصمم هستیم و بودجه را تأمین می کنیم.

وی توضیح داد: هر کس اتوبوس، کامیون فرسوده سنگین و نیمه سنگین داشته باشد، می تواند با کامیون نو به نصف قیمت معاوضه کند و نصف قیمت آن را دولت برعهده می گیرد.

روحانی با بیان اینکه حاضریم سالیانه 70 هزار خودروی فرسوده سنگین و نیمه سنگین را از رده خارج کنیم، توضیح داد: در حال حاضر 202 هزار کامیون سنگین و نیمه سنگین فرسوده داریم که در سه سال می توانیم آنها را از رده خارج کنیم به شرطی که تولید داخلی‌مان توان این کار را داشته باشد و ما به تولید داخلی کمک می کنیم که در این راه همپای دولت حرکت کند.

وی تأکید کرد: نوسازی ناوگان یکی از تصمیمات مهم این دولت است.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه می پرسند دولت برای ریزگردها چه کار کرده است، گفت: به ملت ایران و مردم خوزستان اعلام می کنم در سال گذشته 12 هزار هکتار بخش‌های شن‌زار را مالچ‌پالشی کردیم و در سال آینده نیز در سطحی وسیعتر این کار را ادامه می دهیم.

وی افزود: در سال گذشته کانال 47 کیلومتری از کارون به دشتی در جنوب شرق اهواز رساندیم که منشا گردوخاک است. پس راهمان را برای محیط زیست همه باید ادامه دهیم و باید با آلودگی و ریزگرد مقابله کنیم. در مورد ریزگردهایی که منشا خارجی دارند نیز از راه سیاست خارجی باید اقدام کنیم.

روحانی با تأکید بر اینکه ما مردم در برابر آلودگی و ریزگرد تسلیم نمی شویم اظهار کرد: با کمک هم دولت، ملت، قوای سه‌گانه،نیروهای مسلح با این بلایا مقابله می کنیم، می ایستیم، هوا را سالم می کنیم، سلامت را به کشور برمی گردانیم و مردم را در رفاه قرار می‌دهیم.

روحانی در ادامه گفت: ما کشوری زلزله‌ خیز هستیم و چه بخواهیم یا نخواهیم روزهایی زیر پای ما خواهد لرزید. ما نباید در برابر زلزله‌ تسلیم شویم بلکه باید مقاوم‌سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده را آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: من اعلام می کنم ما در زمینه مسکن و به ویژه بافت‌های فرسوده قدم‌های محکمی برخواهیم داشت و ما در محله‌هایی که بافت فرسوده دارند، با 20 درصد اضافه خانه می سازیم. یعنی اگر 80 متر خانه است، ما 100 متر می دهیم و پولی هم نباید پرداخت شود. در عین حال برای خانه اولی‌ها نیز با سود بانکی 6 درصد خانه می سازیم. چون بزرگترین هدف ما مسئله سلامت مردم در برابر زلزله‌ است.

رئیس‌جمهور کشورمان همچنین با اشاره به بحران کم آبی در کشور گفت: ما در سال خشکسالی شدیدی قرار گرفتیم که از سال گذشته و حتی 50 سال اخیر بدتر است که باید خود را در برابر این خشکسالی آماده کنیم.

وی تأکید کرد: سامانه‌های نوین آبیاری را باید در کشور تحریک ببخشیم که در این راستا ما در سال 96، 140 هزار هکتار زمین کشاورزی را به آبیاری قطره‌ای مجهز کردیم. برای سال آینده نیز برنامه داریم تا 250 هزار هکتار مجهز شوند. انها که می گویند برای کمبود آب چه کردید، این یکی از کارها است.

روحانی در ادامه گفت: ما در خوزستان و ایلام برای احیای 550 هزار هکتار زمین برنامه داریم که تاکنون 295 هزار هکتار را احیا کردیم و این راه را ادامه خواهیم داد.

وی خاطر نشان کرد: از صداوسیما روزنامه‌ها، فضای مجازی و جوانان می خواهم که واقعیت‌های کشور را به خوبی منعکس کنند.

رئیس‌جمهورکشورمان تأکید کرد: صداوسیما به جای اینکه بگوید 25 میلیون قطعه مرغ را برای سلامت مردم از بین بردیم چون سلامت مردم برای ما مهم بود وبه جای تشکر از دولت نیاید بگوید که تخم مرغ، طلایی شده است.

روحانی تصریح کرد: رسانه‌های ما اخلاق خوش اسلامی را پیش بگگیرند و به ملت امید و نشاط دهند. سال آینده نیز سال نشاط و امید برای ملت ایران است و باید دشمن را مایوس کنیم. اصلاح‌طلب، اصولگرا، معتدل ،همه تشکل ها و احزاب بیایند تا با هم باشیم. چون هزار دوست کم و یک دشمن زیاد است.

وی افزود: چهل سال بس است کینه را رها کنید. چند سال کینه و سخن ناروا گفتن؟ متحد شویم و کنار هم قرار بگیریم. من به مردم عزیز ایران اعلام می کنم که در بحث اشتغال که همواره خواست شما مردم بوده، در سال قبل 700 هزار شغل درست کردیم وا مید دارم سال بعد بیشتر از ا ین باشد اما بازهم عقب هستیم.

رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه گفت: ما طرح های زیاید برای اشتغال داریم و از وزیر کار خواهش می کنم بیاید و همه طرح ها را توضیح دهد تمام اصناف و بنگاه‌های کوچک نیز بدانند هر کس کارگری بگیرد وآموزش دهد از دادن حق بیمه او معاف است و بیمه شخص ثالث را نیز ما می پردازیم.

روحانی همچنین خطاب به جوانان اظهار کرد: برای حفظ نظام انقلاب و کشور راهی جز مشارکت مردم نداریم و اگر انقلاب ما تاکنون باقی مانده به خاطر برگزاری انتخابات ها است انتخابات‌ این انقلاب را پایدار نگه می دارد.

وی تصریح کرد: من از همه نهادها، ارگان ها و شورای نگهبان می خواهم که راه انتخابات را سهل کنند. اسلام گفته که اگر 40 نفر شهادت دهند فردی که از دنیا رفته آدم خوبی بوده حتی اگر بد باشد خداوند او را می بخشد اما حالا اگر 400 تن، یک جناح و چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب است، کافی نیست.

رئیس‌جمهور کشورمان تأکید کرد: راه قانونی را سهل کنیم. احراز صحت و سلامت و شایستگی را سهل کنیم و مردم را احرازها مشارکت دهیم. با مردم مدارا کنید و بگذارید همه سلیقه‌ها در انتخابات‌ها شرکت کنند تا آنجا که من می‌فهمم و تجربه دارم و منتخب مردم هستم می گویم که راه این است که انتخاب مردم را سهل کنیم چون این راه حراست از نظام است.

روحانی یادآور شد: باید بدانیم انتخابات که تمام شد رقابت هم تمام شده و از همه جناح‌ها، احزاب و جوانان خواهش می‌کنم بدانند که هر کس که انتخاب شد، منتخب مردم است. رای مردم است که منتخب را می‌سازد. پس باید همه در کنار هم باشیم و مردم را راحت بگذاریم.

وی همچنین اظهار کرد: در حریم خصوصی مردم دخالت نکنیم و یک بار هم که شده فرمان 8 ماده‌ای امام را بخوانیم و طبق آن عمل کنیم. آستانه تحملمان را نیز بالا ببریم.

رئیس‌جمهور کشورمان خاطرنشان کرد: ثمره انقلاب و میراث امام قانون اساسی است. باید قانون اساسی را پاس بداریم و از ظرفیت استفاده کنیم. قانون اساسی معیار ما است و هر کس آن را قبول دارد انقلابی است. قانون اساسی بن بست‌ها را برداشته و ظرفیت بزرگی دارد و اگر در موضوعی با هم بحث داریم باید به اصل 59 مراجعه کنیم که طبق آن باید به آرای مردم مراجعه کرد.

روحانی همچنین تصریح کرد: اگر جناح‌ها اختلافی دارند صندوق آرا را بیاوریم و هر چه مردم گفتند عمل کنیم. اسلام، ایران و ملت ایران برای ما اصل است.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۵۵
انتشار یافته: ۲۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
این سرمایه ها و رونق اقتصادی و اشتغال کجاست که مردم نمیبینن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
را خنثی شد؟!!!!
ناشناس
|
Denmark
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
يعني تموم شد ديگه و مسله حل شد و با أين تظاهرات ايران اروپا شد و ٨٥ ميليون راضي شدند و دست زن و بچه ها يتان بگيريد و خوشحال كنان بريد خونه ها تون و حالش رو ببريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
بازم حرف بی ربط بجای کار خودش
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
هنوز تو ماه عسل انتخابات ۹۲ هست!؟ خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
با نام خدا
سخنان رئیس محترم جمهور ذاتا درست است .اما مشکل عمل به آن است .در بعضی وزارت خانه ها بخصوص وزارت نفت شایسته سالاری وجود ندارد .باند بازی و قومیت گرایی است . فردی که بازنشسته شده ایا سازمان ؛وزارت قائم بفرد است ؟ کسی دیگر نمبتواند کارکند ؟چرا قوانین برای همه یکسان نیست ؟اگر همه بازنشسته میشوند و پس همه تابع باشند .چرت کسی که از زمان بازنشستگی اش یک سال میگذرد و هنوز کار رسیمی میکند ؟
مردم بسطوح آمده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
با نام خدا
سخنان رئیس محترم جمهور ذاتا درست است .اما مشکل عمل به آن است .در بعضی وزارت خانه ها بخصوص وزارت نفت شایسته سالاری وجود ندارد .باند بازی و قومیت گرایی است . فردی که بازنشسته شده ایا سازمان ؛وزارت قائم بفرد است ؟ کسی دیگر نمبتواند کارکند ؟چرا قوانین برای همه یکسان نیست ؟اگر همه بازنشسته میشوند و پس همه تابع باشند .چرت کسی که از زمان بازنشستگی اش یک سال میگذرد و هنوز کار رسیمی میکند ؟
مردم بسطوح آمده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
قانون اساسی دین رسمی کشور را اسلام ومذهب را شیعه کفته نیازی به همه پرسی نیست
پاسخ ها
جواد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
در يك سري مسايل داراي مشكل است ، فقط بحث دين نيست ، وقت كردي برو يه نگاه بنداز
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
آقای روحانی رئیس جمهور با در اختیار گرفتن فرصت سخنرانی در مراسم چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن 96 با کلی گویی و تبریه خود و همه ی مدیرانش متاسفانه با بستن شمشیر بی دسته ی خویش مسولان زیر سئوال برد و همه را بجز خود و گروه خویش با خیال راحت آماج حملات خود قرار داد و با چراغ سبزهای دیروز خود فرصت را برای دخالت بدخواهان بیروینی و درونی باز کرد
البته این نوشته ، که در نقد سخنرانی 22 بهمن امسال رئیس جمهور و بیان پیامدهای احتمالی ناگوار آن آمده و کشور و مردم را خواسته یا ناخواسته به سوی بحران جدید دشمن شاد کن سوق می دهد دفاع از خطاها و اشتباهات افراد و گروه های خودی دیگر در طول حدود چهل سال گذشته نیست که می باید برای آینده ای بهتر با صداقت و جدیت نقد و با شیوه های قانون مند و ضابطه مند بنفع کشور و مردم تصحیح و زیانهای بزرگ آنها خدا پسندانه جبران شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
روحانی رو دوست دارم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
حالا که همه چیز ختم به خیر شد زحمت کشیده یک مجوز ناقابل هم به معترضین بدهید تا حرفشان را بزنند...البته "بدون عوارض جانبی"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
آیا وقتی به یک بازنشسته با مدرک کارشناسی پس از 30 سال زیر دو ملیون ( بازنشسته قبل از 86 ) حقوق میدهید و اکنون حتی شاغلین زیر دیپلم بالا ی 3 ملیون میگرند ( حقوق مدیران بجای خود ) آیا این پیاده کردن از قطار انقلاب نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
قانون اساسی و انقلاب و اصل ولایت فقیه را که هدیه امام و خون شهدا است هم قبول داریم ولی بعضی از مسولین را قبول نداریم
مخلص حاجي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
چرا به ملت نميگوييد اين مرغ هاي هورموني علت سرطانهاي گسترده دو دهه اخير است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
همش شعار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
تو این کشور مردم فقط اونایی هستند که در راهپیمایی های شرکت میکنند ...
خدا بداد برسه
|
Germany
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
رئیس جمهور های قبلی معمولا در ۲ سال آخر دوره دوم دستشون رو میشد و آنروی واقعیشون را نشون می دادن اما حسن هنوز چند ماهی بیش نگذشته دستشون رو شده خدا بداد برسه تا چهار سال دیگه ..؟؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
خیلی دوست دارم طرفدارهایی که به ایشون رای دادن نظراتشونرو نسبت به روحانی بدن و بنویسن بنویسن من جزء رای دهندگان به ایشون هستم خجالت نکشید ادمیزاده جایزالخطا
پاسخ ها
پشیمان
| Germany |
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
پشیمانم پشیمانم.
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
حیف که این حضور مردم با این سخنرانی های تکراری زیر سوال میره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
مسولین ایرانی سخنرانی نمی کنند فقط شعار می دهند با فریاد بی منطق می خواهند حقیقت را دروغ و دروغ را حقیقت جلوه بدهند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
مردم مشکلات اقتصادی و بیکاری دارند ، دخالت در حریم خصوصی یعنی چه کی دخالت کرده مگر برای امنیت ملی ایجاد مشکل کرده باشه اول برو مسائل معیشتی و بیکاری که از وظایف دولت است را حل کن به شروع به فرافکنی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
از اول انقلاب تا حالا مسئولین حرفها زده اند شعار مرگ بر این کشور و آن کشور سر داده اند و مسئولیت خود را فراموش کردن بیایید از کشورهای مختلف یاد بگیریم وبه فکر مردم باشید و فرا فکنی نکنید مردم حق دارن حق دارن حقوق مردم رو رعایت کنید یک دفعه دیگه به سخنان آیه ا... طالقانی گوش کنید ببینید از اسلام وحقوق مردم چگونه سخن می گوید خدا رحمتش کنه
ناشناس
|
Canada
|
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
از قدیم گفتند سیرت هیچ وقت تغییر نمیکند.فقط صورت ممکنه عوض بشه!راجع به شما تابناک هم ایجوری هست!!چقدر سانسور؟! بس کنید
خبرنگار
|
Germany
|
۱۷:۴۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
در جواب خبرنگاری که از وضع بد اقتصادی و نا رضایتی مردم در نشست خبری چند روزپیش از ایشان،
درجواب گفتند اشکال در نحوه سئوال کردن خبرنگاران است نه اقتصاد.؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۲
من يك معلمم به روحاني راي دادم واگر لازم باشه دوباره وسه باره هم راي ميدم واز قضاوت هاي شتابزده وبي مطالعه ي بعضي از هموطنان متاسفم
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: