بازدید 4985
گزارش
فدراسیون کشتی ایران تهدید کرده است که اگر تاریخ مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی به آذر ماه موکول شود، در نتیجه‌ برنامه رقابتهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی ایران نیز بر هم می خورد و با این شرایط تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران حاضر به شرکت در جام جهانی کشتی آزاد نیز نخواهد بود.
کد خبر: ۷۷۳۰۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۴ 10 February 2018

اتحادیه جهانی کشتی در نامه ای به فدراسیون کشتی ایران اعلام کرد کشورهای اروپایی بعلت نزدیکی به رقابت های قهرمانی اروپا خواستار تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی از اواخر فروردین ماه به آذرماه شده اند و به همین علت برنامه جام جهانی اهواز در اردیبهشت ماه از تقویم اتحادیه جهانی حذف شده است.

به گزارش تابناک ورزشی، با توجه به نزدیکی رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی به مسابقات اروپا کشورهای اروپایی خواستار تغییر زمان مسابقات فرنگی در اهواز شدند که این موضوع اعتراض کشتی ایران را در پی داشته است. در حال‌ حاضر جام جهانی کشتی فرنگی که قرار بود اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شود از تقویم اتحادیه جهانی حذف شده و تاریخ برگزاری این مسابقات به آذر ماه موکول شده است که این موضوع واکنش فدراسیون کشتی ایران را در پی داشته است.

فدراسیون کشتی ایران در نامه‌ای به اتحادیه جهانی اعلام کرده است که حاضر است، جام جهانی کشتی فرنگی را در فاصله دو روزه از جام جهانی کشتی آزاد برگزار کند و در این شرایط زمانی که کشورهای اروپایی حاضر می‌شوند به جام جهانی کشتی آزاد بروند، باید در جام جهانی کشتی فرنگی نیز شرکت کنند. در همین رابطه فدراسیون کشتی ایران تهدید کرده است که اگر تاریخ مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی به آذر ماه موکول شود، در نتیجه‌ برنامه رقابتهای انتخابی تیم‌های ملی کشتی ایران نیز بر هم می خورد و با این شرایط تیم‌ ‌ملی کشتی آزاد ایران حاضر به شرکت در جام جهانی کشتی آزاد نیز نخواهد بود.

به نظر می‌رسد در این رابطه کارشکنی روسها در تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی تاثیرگذار بوده است، چرا که آنها هم می‌خواهند در مسابقات قهرمانی اروپا که میزبان هستند حضور موفقی داشته باشند و و هم در مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی نیز با تمام قوا شرکت کنند و به قهرمانی برسند و چون مانند کشتی آزاد، در کشتی فرنگی از دو تیم هم طراز برخوردار نیستند و نمی توانند در زمان کم در هر دو مسابقه با یک تیم قهرمان شوند، باعث تغییر زمان جام جهانی کشتی فرنگی شده اند.

با این حال باید دید که واکنش اتحادیه جهانی کشتی به اعتراض فدراسیون کشتی ایران چیست؟ و این‌ در حالی است که اتحادیه جهانی جام جهانی فرنگی را از تقویم خود حذف کرده است و به آذر ماه انتقال داده است و ایران را نیز به عنوان یکی از کاندیداهای میزبانی این رویداد معرفی کرده است.

فیلا با لابی روس ها، جام جهانی اهواز را لغو و معوق کرد

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم علی اصغر پیوندی گاز مرکاپتان روز دانشجو افسریه تهران فسخ قرارداد مارک ویلموتس حادثه تالار عروسی سقز سقز