وضعیت بودجه عمومی دولت:
دولت در ۹ ماهه نخست سال جاری ۶۸۳.۸ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کرده که این میزان کمی بیشتر از ۸۷ درصد رقم مصوب و پیش بینی شده در این دوره بوده است.
کد خبر: ۷۷۲۸۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۰ 09 February 2018

دولت در ۹ ماهه نخست سال جاری ۶۸۳.۸ هزار میلیارد ریال درآمد مالیاتی کسب کرده که این میزان کمی بیشتر از ۸۷ درصد رقم مصوب و پیش بینی شده در این دوره بوده است.

به گزارش ایبِنا، بررسی وضعیت بودجه عمومی دولت به استثنای درآمدها و پرداخت های اختصاصی در آذرماه امسال که از سوی بانک مرکزی منتشر شده نشان می دهد که ۹۵۳.۳ هزار میلیارد ریال از درآمدهای دولت به نسبت ۱۳۱۶.۵ هزار میلیارد ریال مصوب در ۹ ماهه اول امسال، محقق شده است.

بر پایه این گزارش، میزان درآمدهای مصوب مالیاتی در ۹ ماهه نخست سال جاری ۸۸۰.۶ هزار میلیارد ریال بوده که از این میزان، ۶۸۳.۸ هزار میلیارد ریال محقق شد.

در بخش مالیات اشخاص حقوقی طی ۹ ماهه ابتدای امسال ۲۷۷.۴ هزار میلیارد ریال درآمد مصوب شده بود که از این میزان ۲۰۵.۴ هزار میلیارد ریال محقق شد. همچنین از پیش بینی ۱۳۰.۴ هزار میلیارد ریال درآمد در بخش مالیات بر درآمدها نیز ۱۱۱.۴ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

دولت در ۹ ماهه نخست سال جاری موفق به کسب ۱۹.۵ هزار میلیارد ریال مالیات بر ثروت شده و در عین حال پیش بینی درآمد در این خصوص به میزان ۲۲.۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

جمع مصوب مالیات های مستقیم در ۹ ماه اول امسال به میزان ۴۳۰.۱ هزار میلیارد ریال بود که از این میزان، ۳۳۶.۳ هزار میلیارد ریال محقق شد. در بخش مالیات بر واردات نیز دولت ۱۳۱.۴ هزار میلیارد ریال درآمد پیش بینی کرده بود که در نهایت تا پایان آذرماه توانست ۸۷.۲ هزار میلیارد ریال از آن را کسب کند.

برای ۹ ماهه نخست سال جاری ۳۱۹.۱ هزار میلیارد ریال مالیات بر کالاها و خدمات پیش بینی شده بود که در نهایت به میزان ۲۶۰.۳ هزار میلیارد ریال محقق شد. جمع مالیات های غیرمستقیم در دوره مورد بررسی، ۴۵۰.۶ هزار میلیارد ریال مصوب بوده که از این میزان در نهایت ۳۴۷.۵ هزار میلیارد ریال نهایی شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
قیمت بنزین اعتراضات آبان 98 استعلام یارانه حمایتی سرباز کارت عبدالرضا داوری یارانه حمایتی قطعی سراسری اینترنت شیخ صباح الخالد الحمد الصباح