نایب رئیس اتاق ایران با کنایه به رویه غلطی که موجب شده آمار اخذ مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی به جای «سرمایه‌گذاری خارجی تحقق یافته» اعلام شود، خواستار اصلاح این رویه غلط شد.
کد خبر: ۷۷۲۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵ 09 February 2018

نایب رئیس اتاق ایران با کنایه به رویه غلطی که موجب شده آمار اخذ مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی به جای «سرمایه‌گذاری خارجی تحقق یافته» اعلام شود، خواستار اصلاح این رویه غلط شد.

به گزارش خبرنگار مهر، پدرام سلطانی در یک توئیت نوشت: «سازمان سرمایه گذاری خارجی، آمار اخذ مجوزهای سرمایه گذاری خارجی را به جای «سرمایه گذاری خارجی تحقق یافته» اعلام می کند. آیا این اقدام ناشی از ضعف آمار است یا ضعف عملکرد؟»

وی در انتهای توئیت خود خطاب به مسئولان خواست که این رویه غلط را اصلاح کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، چند روز قبل  آماری از سوی مسعود کرباسیان، وزیر اقتصاد  درباره سرمایه گذاری خارجی اعلام شد که موجب تعجب کارشناسان اقتصادی شد. او در جریان سفر به سمنان گفت: «در سال جاری حدود ۳۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی برای کشور تعریف شد که تاکنون ۱۲ میلیارد دلار آن جذب شده است.»

این آمار در حالی از سوی وزیر اقتصاد مطرح شد که آمار رسمی آنکتاد نشان می دهد طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ حدود ۱۰ میلیارد سرمایه خارجی وارد کشور شده است.

براین اساس، کارشناسان معتقدند در شرایطی که در چهار سال حدفاصل ۹۲ تا ۹۵ جمعا ۱۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کشور شده چطور ممکن است در کمتر از یک سال ۱۲ میلیارد دلار سرمایه خارجی وارد کشور شده باشد.

در کنار این انتقاد کارشناسان، پدرام سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران هم امروز در توئیت خود این موضوع را در قالب یک کنایه مطرح کرد. سلطانی در توئیت خود این شیوه و بدعت گذاری در ارائه آمار سرمایه گذاری خارجی را مورد نقد قرار داده است. 

 کنایه نائب‌ رئیس‌ اتاق ایران به آمارسازی در سرمایه‌گذاری خارجی

 

اشتراک گذاری
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
سهمیه بندی بنزین قیمت بنزین طرح حمایت معیشتی غزه بولیوی مذهب جعفری آلودگی هوا کارت سوخت