کد خبر: ۷۷۲۶۸۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۷:۴۸ 09 February 2018
اتحادیه اروپا و آژانس بین المللی انرژی اتمی در ششمین نشست سالانه خود، بر حمایت از «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) تأکید کردند.

به گزارش مهر، اتحادیه اروپا (EU) و آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) روز پنج شنبه در جریان ششمین نشست سالانه در شهر وین، بر حمایت خود از توافق هسته ای ایران با شش قدرت جهانی موسوم به «برنامه جامع اقدام مشترک» (برجام) تأکید کردند.

در این نشست، دو طرف توافق کردند که نماینده عالی اتحادیه اروپا به عنوان مسئول هماهنگ کننده در کمیسیون مشترکی که تحت لوای برجام تشکیل شده است؛ به منظور اجرای لاینقطع این توافق هسته ای، ارتباط نزدیک خود با آژانس بین المللی انرژی اتمی را حفظ کند.

گفتنی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا روز پنج شنبه هشتم فوریه در جریان گفتگوهایی که در مقر اصلی آژانس برگزار شد، برای تقویت همکاریها در حوزه امنیت هسته ای، امنیتی، تدابیر حفاظتی، توسعه پایدار، پژوهش در حوزه انرژی هسته ای و نوآوریها به تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار، آژانس بین المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا پیشرفت حاصله در روند همکاریها بر سر فعالیتهای هسته ای را مورد بازنگری قرار داده و در مورد توسعه همکاریهای فی مابین به توافق رسیدند.

این دو سازمان بین المللی با استقبال از همکاری سازنده و پیشرفت حاصله طی سالهای گذشته، توافق کردند که همکاریهای خود در چندین حوزه از جمله  ارتقای سطح استفاده از انرژی هسته ای در راستای توسعه پایدار را افزایش دهند.

برچسب ها
روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: