بازدید 4191
بر اساس گزارش های منتشر شده، با پشت سر گذاشتن دوران بازسازی اقتصادی و ورود به دوران توسعه، نرخ رشد اقتصادی اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی ای که عضو این اتحادیه نیستند در سال گذشته ی میلادی فراتر از حد انتظار بوده است. بر اساس تخمین ها، اتحادیه ی اروپا و کشورهای اروپایی ای که عضو این اتحادیه نیستند در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار از ۱۰ سال پیش تا کنون نرخ رشد اقتصادی ۲.۴ درصدی را تجربه کرده اند. 
کد خبر: ۷۷۲۳۴۰
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۲ 07 February 2018

رشد اقتصادی چشمگیر اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷بر اساس گزارش های منتشر شده، با پشت سر گذاشتن دوران بازسازی اقتصادی و ورود به دوران توسعه، نرخ رشد اقتصادی اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی ای که عضو این اتحادیه نیستند در سال گذشته ی میلادی فراتر از حد انتظار بوده است. بر اساس تخمین ها، اتحادیه ی اروپا و کشورهای اروپایی ای که عضو این اتحادیه نیستند در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار از ۱۰ سال پیش تا کنون نرخ رشد اقتصادی ۲.۴ درصدی را تجربه کرده اند. 

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از سایت رسمی کمیسیون اتحادیه ی اروپا، انتظار می رود که اتحادیه ی اروپا و کشورهای غیرعضو در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۲.۳ و ۲.۰ درصد رشد اقتصادی داشته باشند. 

رشد اقتصادی چشمگیر اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۷ 

بر اساس برآوردهایی که کمیسیون اروپا انجام داده است با بهبود وضع بازار کار و افزایش فعالیت های اقتصادی بین المللی در اروپا، نرخ رشد تولید ناخالص داخلی قاره ی سبز در سال ۲۰۱۷ میلادی ۲.۴ درصد بوده است. همچنین، پیش بینی می شود که نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ۲.۳ و ۲ درصد باشد. باید به این نکته اشاره گردد که میزان تقاضای بالا، استفاده ی مناسب از ظرفیت های اقتصادی و ایجاد شرایط حمایتی برای تامین مالی باعث خواهد شد که محیط سرمایه گذاری در اروپا در سال های آینده بهبود یابد. 

افزون بر این، در سال ۲۰۱۷ نرخ تورم در اروپا ۱.۵ درصد بوده و انتظار می رود که در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بدون تغییری چشمگیر به ترتیب ۱.۵ و ۱.۶ درصد باشد. این در حالی است که می توان در مورد خطرات اقتصادی ای که ممکن است اروپا را تهدید کند از وضع نامعلوم مذاکرات برگزیت، ریسک های ژئو‍پلیتیک و تمایل کشورهای اروپایی به اتخاذ سیاست های محافظه کارانه ی اقتصادی نام برد. 

باید خاطر نشان گردد که گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا بر مبنای اندازه گیری برخی عوامل همانند نرخ تبدیل ارز، نرخ بهره و قیمت کالاهای اساسی تا ۲۶ ام ماه ژانویه سال جاری منتشر شده است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز کرونا در ایران انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
آخرین اخبار