بازدید 2436
کد خبر: ۷۶۵۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۸ 19 January 2018

بررسی بارش‌های جوی در استان تهران حاکی از آن است که در سال آبی جاری تا ۲۶ دی ماه حدود ۳۴.۹ میلیمتر بارش به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته با کاهش ۶۶ درصدی روبرو بوده است.

به گزارش میزان، بررسی بارش‌های جوی در استان تهران حاکی از آن است که در سال آبی جاری تا ۲۶ دی ماه حدود ۳۴.۹ میلیمتر بارش به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته با کاهش ۶۶ درصدی روبرو بوده است.

بررسی میزان بارندگی از ابتدای سال آبی ۹۶-۹۷ تا ۲۶ دی ماه سال جاری حاکی از آن است که ارتفاع بارش‌های جوی بالغ بر ۳۶.۴ میلیمتر بوده است.

لازم به ذکر است که این میزان بارندگی نسبت به میانگین دوره‌های مشابه درازمدت (۹۳.۵) ۶۱.۱ درصد کاهش داشته و نسبت به دوره مشابه سال گذشته (۵۴.۴ میلیمتر) ۳۳.۱ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

این نکته حائز اهمیت است که حجم بارش‌ها از اول مهر تا ۲۶ دی ماه معادل ۵۹.۹۸۸ میلیارد مترمکعب بوده است.

بررسی بارش‌های جوی در استان تهران نشان می‌دهد که در سال آبی جاری تا روز ۲۶ دی ماه بالغ بر ۳۴.۹ میلیمتر بارش در این استان گزارش شده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۰۳ میلیمتر بوده است و مقایسه آن کاهش ۶۶.۲ درصدی بارش‌ها را نشان می‌دهد.

دراین میان میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری تاکنون ۱۴۰.۶ میلیمتر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته ۵ درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت ۴۹ ساله ۱۴.۸ درصد کاهش داشته است.

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها ۴۶.۶ میلیمتر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۷.۸ درصد کاهش و در مقایسه با متوسط ۴۹ ساله ۶۹.۸ درصد کاهش داشته است.

حوضه آبریز دریاچه ارومیه شاهد ۸۶.۸ میلیمتر بارش بوده که این رقم در سال گذشته ۱۰۹.۸ میلیمتر ثبت شده، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد با کاهش ۲۰.۹ درصدی مواجه بوده است.

میزان بارش در فلات مرکزی ایران با ۶۰.۶ درصد کاهش نسبت به سال گذشته ۱۱.۳ میلیمتر بارش را برای خود به ثبت رسانده است.

گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته ۲۸.۷ میلیمتر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین متوسط بارش در ۴۹ ساله گذشته این حوضه ۵۵.۴ میلیمتر گزارش شده است.

حوضه مرز شرق در سال آبی جاری ۱.۳ میلیمتر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته ۴.۶ میلیمتر بارش را تجربه کرده بود که نشان می‌دهد بارش‌ها در مقایسه با سال آبی گذشته با کاهش ۳.۳ درصدی و در دراز مدت ۴۹ ساله با اُفت ۹۵.۳ درصدی روبرو بوده است.

لازم به ذکر است که در حوضه آبی قره‌قوم تاکنون ۱۶.۳ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۱۸.۲ میلیمتر بوده و نسبت به سال گذشته با کاهش ۳۳.۱ درصدی مواجه بوده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفلوانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 بندر ماهشهر عبدالحمید ریگی جشنواره سینماحقیقت لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی
آخرین اخبار