بازدید 3324
مهندس مجید منتظری موضع اخیر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی را مغایر با اهداف کلان دولت دانست و گفت: اهمیت ایجاد اشتغال و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و منشور حقوق شهروندی با موضع ایشان و جانبداری به نفع هتلداران کاملاً با رفتار دولت تدبیر و امید مغایرت دارد مانند ماجرای استارت آپ های حمل و نقل شهری که دولت فضای رقابت را باز گذاشت. 
کد خبر: ۷۶۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۶ 14 January 2018

دستور تامل برانگیز میراث فرهنگی علیه اشتغال پایدار مردمی/ نقض حقوق شهروندی توسط دولت!مهندس مجید منتظری، مدیر موسسه خانه مسافر در واکنش به مصاحبه اخیر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی مبنی بر توقف صدور مجوز به خانه مسافرها گفت: علی رغم اظهارات آقای محب خدایی مبنی بر عدم صدور مجوز جدید تا ساماندهی نهایی خانه های مسافر، ساماندهی خانه های مسافر قریب به دوسال است که از طریق سامانه خانه مسافر درحال انجام بوده و در حال حاضر حدود 10 هزار واحد اقامتی در سراسر کشور از این طریق موفق به اخذ پروانه شده اند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ وی افزود: درحالیکه تخمین زده می شود که بیش از 250 هزار خانه مسافر در سراسر کشور قابل شناسایی می باشد ولی به دلیل بوروکراسی سنگین و ناکارآمد ، فرآیند اعطای مجوز به کندی صورت می گیرد.منتظری ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از درخواست ها در سامانه در حال بررسی توسط مدیران کل استانی سازمان قرار دارد که این پیچیدگی، فرآیند صدور پروانه برای واحدهای اقامتی متقاضی را با مشکل روبرو کرده است.

مدیر موسسه خانه مسافر در عین حال خاطرنشان کرد: از معاونت محترم گردشگری انتظار می رود که با موضع گیری بی طرفانه و از دیدگاه حاکمیتی با اکوسیستم گردشگری و واحدهای اقامتی و هتل ها و به صورت تخصصی برخورد نمایند. در موضع گیری اخیر ایشان مبنی بر توقف صدور مجوز خانه مسافر و جانبداری از هتل ها، بخش اعظم دیگری از اماکن اقامتی نادیده گرفته شده و نه تنها باعث ایجاد انحصار می شود که خود زمینه ساز افزایش قیمت و کاهش کیفیت می شود، بلکه با سلب امکان انتخاب فضای اقامتی گردشگران باعث ایجاد نارضایتی مردم و نقض حقوق شهروندی است که منشور آن اخیرا توسط ریاست محترم جمهوری ابلاغ شده است.

منتظری موضع اخیر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی را مغایر با اهداف کلان دولت دانست و گفت: اهمیت ایجاد اشتغال و دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و منشور حقوق شهروندی با موضع ایشان و جانبداری به نفع هتلداران کاملاً با رفتار دولت تدبیر و امید مغایرت دارد مانند ماجرای استارت آپ های حمل و نقل شهری که دولت فضای رقابت را باز گذاشت. 

وی تاکید کرد: از آنجا که آیین نامه ایجاد و اصلاح تاسیسات گردشگری و نظارت بر آنها، مصوب 04/06/94 هیئت وزیران می باشد و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری موظف به اجرای این مصوبه است؛ دستور شفاهی معاون سازمان غیرقانونی و کمی تامل برانگیز است.

با توجه به دستور العمل اجرایی و قوانین حاکم بر صدور مجوز خانه های مسافر، بیمه نمودن اماکن اقامتی، استاندارد سازی شرایط اقامت و سکونت جزء الزامات صاحبان خانه ها برای اخذ مجوز است که در حال حاضر با توقف صدور مجوز موجب نارضایتی متقاضیان حائز شرایط شده که علی رغم هزینه های سنگین انجام شده موفق به دریافت پروانه نمی شوند.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
مذاکرات وین سیل جنگ یمن بودجه 1401 روابط ایران و روسیه اومیکرون
آخرین اخبار