6938بازدید
بهروز نعمتی در گفت و گو با تابناک
مجمع نمایندگان تهران تلاش داشته است تا در اولین فرصت ممکن بازدید از اوین فراهم آید تا علاوه بر بررسی و نظارت بر عملکرد مسئولان ذیربط در حوادث اخیر کشور، پیام امیدبخشی نیز به خانواده‌های بازداشت شدگان مخابره گردد.
کد خبر: ۷۶۳۵۵۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۴ 11 January 2018

اخذ مالیات از سپرده های بانکی در کمیسیون تلفیق جدی شد/ اخذ مالیات از سپرده ها، سرمایه را به سمت بازارهای مسکن و ارز سرازیر می کنددر روزهای گذشته و بعد از اتفاقات رخ داده در کشور که منجر به شبهاتی در خصوص فوت یکی دو تن از دستگیر شدگان در بعضی از زندان های کشور شد،برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار بازدید از زندان اوین شدند.

به گزارش «تابناک»؛ در همین خصوص فاطمه سعیدی، مسوول کمیته پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشت‌شده از برگزاری نشست کمیته "رسیدگی به وضعیت دانشجویان بازداشتی در ناآرامی‌های اخیر" با برخی دانشجویان پیگیر آزادی این افراد خبر داد و گفت: آمارهای ارائه شده از شهرهای مختلف متفاوت است و نمی‌توان در خصوص آمار دقیق دانشجویان بازداشتی در جریان اعتراضات اخیر آمار دقیقی ارائه داد.

نایب رئیس فراکسیون حقوق شهروندی مجلس از درخواست برخی از نمایندگان مجلس برای بازدید از زندان اوین خبر داد و افزود: با توجه به ناآرامی‌های اخیر و موج بازداشتی‌ها و همچنین حواشی ایجاد شده پیرامون آن، این تقاضا از سوی نمایندگان مجلس تدوین و به قوه قضاییه ارائه شده است که امیدواریم هرچه‌ سریع‎تر نسبت به اجرایی شدن آن اقدام شود.

همچنین امروز مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص بازدید مجمع نمایندگان استان تهران از زندان اوین، گفت: درخواست بازدید از زندان اوین و بندهای سیاسی و مرتبط با بازداشت‌های اخیر امروز به رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی کشور ارسال شد.

رئیس کارگروه امنیتی، قضایی و سیاسی مجمع نمایندگان تهران بیان کرد: مجمع نمایندگان تهران تلاش داشته است تا در اولین فرصت ممکن بازدید از اوین فراهم آید تا علاوه بر بررسی و نظارت بر عملکرد مسئولان ذیربط در حوادث اخیر کشور، پیام امیدبخشی نیز به خانواده‌های بازداشت شدگان مخابره گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان ساخت که گزارش این بازدید در اولین فرصت به اطلاع مردم خواهد رسید

اما بهروز نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: روز گذشته جلسه ای با اطلاعات استان تهران داشتیم در آن جلسه برخی از دوستان پیشنهاداتی برای بازدید از زندان، دادند ولی باید شرایط آن فراهم گردد و هماهنگی های آن با قوه قضاییه انجام شود ا این بازدید صورت گیرد.

این عضو مجمع نمایندگان تهران در خصوص ادعای برخی از نمایندگان در خصوص انجام بازدید در هفته آتی نیز گفت: بهترین کار برای آنکه حاشیه ها بیش از این نشود این است که سه فراکسیون یک کمیته تشکیل دهند، به نظر این کار منطقی تر است البته این نافی آن نخواهد بود که دوستان دیگر بازدید را انجام ندهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هفته دیگر این بازدید صورت خواهد گرفت یا نه اظهار داشت: مشخص نیست باید به هر حال قوه قضاییه مجوز بازدید را صادر کند، هنوز مشخص نیست که مجوزی برای این بازدید صادر شده باشد یا نه.

نعمتی در پاسخ به این سوال که اگر مجوز صادر شد نمایندگان قصد دارند چه کار کنند گفت: هدف از بازدید از زندان دیدار با زندانیان سیاسی است و نمایندگان می خواهند با متهمان صحبت کنند و از کم و کیف اوضاع مطلع گردند، البته این بیشتر شامل متهمان است که در اغتشاشات اخیر دستگیر شده اند و با زندانیان سیاسی سابق ملاقاتی شاید نشود.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: در روزهای گذشته چندین جلسه در خصوص موضوع اغتشاشات اخیر صورت گرفته است و ما نیز جلساتی با دوستان وزارت اطلاعات و برخی دیگر از نهاد های امنیتی داشتیم، خوشبختانه جمع بندی های خوبی انجام شد و الان هم فکر می کنم که تا آخر هفته دیگر دستگیر شدگان وقایع اخیر تعیین تکلیف می شوند.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: دستگیر شده ها همان طور که مطلع هستید 3 گروه هستند، گروه اول کسانی هستند کهعاملان و آمران اصلی اغتشاش بودند و بانک هار ا آتش زدند ، آتش سوزی انجام دادند و یا دست به تخریب اموال عمومی زدند، که تعداد اینها زیر 100 نفر است و باید برای آنها دادگاه تشکیل شود و وضعیت‌شان مشخص گردد.

وی گفت: گروه دیگر هم افرادی بودند که تحریک شدند و احساساتی عمل کردند و اینها هم جمعیت مشخصی بودند و امید وار هستیم که ظرف دو یا سه روز آینده تکلیف آنها مشخص شود، گروه سوم هم کسانی بودند که برای موضوعات اقتصادی و معیشتی به خیابان آمده بودند که تقریبا همه آنها آزاد شده اند و کسی از آنها دیگر در زندان نیست.

وی در پایان گفت: امیدوار هستیم که هر چه سریع تر شرایطی فراهم گردد تا همه کسانی که در این آشوب ها اسیب دیده اند به خانه های خود باز گردند و قوه قضاییه و مسئولان امنیتی نیز تمهیداتی داشته باشند تا با بازدید نمایندگان از زندانها شبهاتی که در این خصوص وجود دارد رفع گردد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
روی خط سایت ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۰
عبس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
مسئولان بدانند و اگاه باشند :

در صورت تکرار هرگونه بی عدالتی و افزایش تورم و فساد و ... بازهم مردم غیور ایران اعتراض خواهند کرد .

دیگر دوران خواب خرگوشی و بی اعتنایی به مردم گذشته است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
زودتر هم تکلیفشان مشخص میشود !!!!!!
سید حسنی3نیک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
شاید تا پایان دوره روحانی طول بکشد
ناشناس
|
France
|
۱۷:۵۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
وقتی که نماینده مجلس نتونه از زندانش بازدید کنه ، آخر مردم سالاریه، از هر نوع اش که حساب کنی.
محمد
|
Germany
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
جالب واقعا درسته که در ایران به زندان میگن هتل ، عده ای بیایند بزنن ، آتش بکشن و اموال عمومی را داغون کنند ووقتی هم بازداشت شدن نماینده گان دغدغه داشته باشند در زندان از گل کمتر بهشون نگفته باشند که خاطرشون مکدر شده باشه و برن از نزدیک مشاهده کنند ، اونوقت توقع پیشرفت در جامع داریم.
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
مثل وعده رفع فیلتر تلگرام در پنجشنبه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اگر میخواستی ،در خواست بازدید از موزهٔ جواهرات سلطنتی بریتانیا را بدهید بعنوان نمایندگان مجلس ایران کمتر از یک هفته جواب شمارا میدادند ،ویقبنا موافقت میکردند ؟ اما در داخل ایران تعدادی نماینده که قانون گزار هم هستند ،باید پشت درها بمانند تا جواب بدهند یا ندهند
mim
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
هه!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
دوباره و به بهانه مردم اصلاحاتی های عزیز مشغول به ماهیگیری از آب گل آلود شدند ....
شعبان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
اقاي ريس جمهور كه پيگير ازاد شدن زندانيان هست وزيران هم كه همينطور نمايندگان مجلس كه پيگير ازاد شدن اين زندانيان هست . بالاخره كي اينارو زنداني كرده كي اصلا شاكي هست كي اينارو كردن اون تو.......پس چرا همه خودشونو زدن به اون را...
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: