4904بازدید
در تکواندو ۳ مدال آور المپیکی داریم؛ آیا هر ۳ نفر هم بد هستند و فقط پولادگر خوب است؟ این همه پیشکسوت و مربی که انتقاد می کنند، بد هستند؟ از نظر من دیروز اگر آقای روحانی،‌ رییس جمهور ایران هم کاندیدا بود، مقابل پولادگر رای نمی آورد!
کد خبر: ۷۵۸۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵ 24 December 2017

پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران درباره اتفاقات انتخابات فدراسیون تکواندو واکنش تندی نشان داد و گفت با این رویه تا 50سال آینده هم پولادگر رییس فدراسیون می ماند.

به گزارش تابناک ورزشی، انتخابات فدراسیون تکواندو در شرایطی روز گذشته برگزار شد که خیلی ها انتظار داشتند سیدمحمد پولادگر بعد از ۴ دوره ریاست ۴ ساله از سمتش کنار برود؛ به ویژه اینکه وزارت ورزش هم به او اعلام کرده بود گزینه اش مختار کلانتری است، این اتفاق رخ نداد و پولادگر با کسب همه آرا آب سردی بر پیکر رقیب اصلی او یعنی مختار کلانتری ریخت. هادی ساعی، پرافتخارترین تکواندوکار و ورزشکار ایران در تاریخ المپیک که به ۲طلا و یک برنز دست یافته، یکی از حامیان اصلی مختار کلانتری بود. او بعد از اتفاقات روز گذشته فدراسیون تکواندو از برخی اتفاقات پرده برداشته است. 

هادی ساعی در رادیو ورزش درباره انتخابات تکواندو، دست به انتقاد زد و مسایل مهمی را به طور شفاف مطرح کرد.

 روسای فدراسیون ها تا ابد می توانند بمانند

روز گذشته دیدیم که پولادگر برای پنجمین دوره متوالی انتخاب شد. این نشان می دهد که روسای فدراسیون ها در تمام رشته ها تا زمانی که دلشان بخواهد، می توانند بمانند. حالا مهم نیست حتی وزیر بخواهد یا نخواهد. شرایط انتخابات فدراسیون ها طوری است که هر کسی تا ابد می تواند در سمتش باقی بماند و این مشکل باید رفع شود.وقتی روسای هیات های استانی توسط پولادگر انتخاب شدند، هیچ وقت به فرد دیگری رای نمی دهند. اکثر این افراد هم غیرفنی هستند و هیچ جایگاهی قبل از این نداشتند و هر چه دارند، از همین رییس فدراسیون است. حتی از نظر من دیروز اگر آقای روحانی،‌ رییس جمهور ایران هم کاندیدا بود، مقابل پولادگر رای نمی آورد!

ساعی:روحانی هم درانتخابات تکواندو بیشترازپولادگر رای نمی‌آورد!

 پولادگر جلوی وزیر هم ایستاد

من دقیقا نمی دانم که وزیر واقعا از ته دل قصد تغییرات در تکواندو را داشته یا خیر؛ اما در ظاهر که پولادگر مقابل وزیر هم ایستاد. قرار بود پولادگر قبل از انتخابات انصراف دهد و این را با وزیر ورزش هماهنگ کرده بود؛ اما حرف وزیر را هم گوش نکرد. فعلا ورزش کشور به این شکل است و خود وزیر هم قطعا متوجه این اتفاقات عجیب شده است.دیروز کلانتری می گفت که از داورزنی پرسیده و او گفته که نظرش عوض شده است. با این وضعیت سلطانی فر، کلانتری را دور زده ... مگر می شود نظرشان به یک باره تغییر کند؟ پس آبروی فردی مثل کلانتری که آدم کوچکی هم نیست، چه می شود؟ شاید وزیر ورزش با پولادگر هم هماهنگ بوده و اصلا ماجرا چیز دیگری بوده که ما نمی دانستیم.

 پولادگر علیه ما نامه نگاری کرده است

دیروز شنیدم پولادگر گفته درهای فدراسیون به روی هادی ساعی باز است. آقای پولادگر چرا دروغ می گویی؟ تو مساله را به نهادهای دیگر کشاندی و علیه من و دیگر مخالفانت نامه نگاری می کنی! او برای لقمان کشاورز و جمشید سهرابی هم که رقبایش در انتخابات دیروز بودند، به دانشگاه و بانک نامه نگاری کرده تا آنها برکنار شوند. برای من هم نامه نوشته که دوتابعیتی هستم؛ اما اینطور نیست چون من گرین کارت دارم که تابعیت محسوب نمی شود. متاسفانه پولادگر اختلافات ورزشی را به زندگی شخصی کشانده است. این را بگویم که من اولین ورزشکاری بودم که برای شورای شهر تایید صلاحیت شدم و همه چیز من شفاف است. با برخی کارها می خواهند مرا تخریب کنند. ما انتقاد ورزشی انجام دادیم؛ اما این آقا موضوع را شخصی و حتی خانوادگی کرده است.

 فکر نمی کنم دوام بیاورد

من بعید می دانم با این وضعیت پولادگر ۴ سال دیگر دوام بیاورد. دیروز خودش هم گفت که با وجود مخالفت های زیاد مقاومت می کند. در تکواندو ۳ مدال آور المپیکی داریم؛ آیا هر ۳ نفر هم بد هستند و فقط پولادگر خوب است؟ این همه پیشکسوت و مربی که انتقاد می کنند، بد هستند؟ مخالفان پولادگر در تکواندو تعدادشان بالاست و کار او سخت خواهد بود.کمیسیون ورزشکاران در انتخابات کمیته ملی المپیک ۶ رای دارد؛ اما ما هنوز به کسی صحبت نکردیم. فعلا گزینه خاصی نداریم؛ اما قرار است به صورت جمعی رای بدهیم. در واقع هر ۱۵ نفری که در کمیسیون ورزشکاران هستند، روی یک لیست به توافق برسند و هر ۶ نفر نماینده در انتخابات به همان نفرات رای بدهند.

 

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: