بازدید 4049
ارزش استرلینگ روز پنجشنبه افزایش یافت. این افزایش در حالی رخ داده است که معامله گران منتظر نشست آتی بانک انگلستان هستند تا تصمیم این نهاد را در رابطه با سرعت بخشیدن به روند افزایش نرخ بهره با توجه به پیشرفت های اخیر در خصوص مذاکرات برگزیت و بالا بودن نرخ تورم در بریتانیا رصد کنند.
کد خبر: ۷۵۵۳۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۱ 15 December 2017

ارزش استرلینگ روز پنجشنبه افزایش یافت. این افزایش در حالی رخ داده است که معامله گران منتظر نشست آتی بانک انگلستان  هستند تا تصمیم این نهاد را در رابطه با سرعت بخشیدن به روند افزایش نرخ بهره با توجه به پیشرفت های اخیر در خصوص مذاکرات برگزیت و بالا بودن نرخ تورم در بریتانیا رصد کنند. 

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از رویترز، بازارهای مالی و اقتصاددانان انتظار دارند که بانک انگلستان پیش از افزایش مجدد نرخ بهره یک سال صبر کند. در این صورت، در مقایسه با آمریکا، سرعت افزایش نرخ بهره در بریتانیا کمتر خواهد بود. لازم به ذکر است که فدرال رزرو، که همان بانک مرکزی آمریکا است، روز چهارشنبه نرخ بهره را افزایش داده است. 

افزایش ارزش پوند پس از پیشرفت در مذاکرات برگزیت 

گفته شده که سرمایه گذاران، با دقت دیدگاه های بانک انگلستان را در رابطه با برگزیت تحت نظر خواهند داشت. سیاست اتخاذ شده در خصوص روند کاملا تدریجی افزایش نرخ بهره که ماه گذشته توسط بانک انگلستان اعلام شد نشانگر این است که هنوز در خصوص تاثیرات اقتصادی برگزیت اطمینانی وجود ندارد و تاثیرات ضعیف '' تورم بنیادین یا اساسی'' باعث شده است که نرخ ''تورم کل'' با رسیدن به ۳.۱ درصد در بالاترین حد خود در حدود ۶ سال قرار بگیرد. 

هفته ی گذشته کمیسیون اروپا تایید کرده بود که برخی پیشرفت ها در خصوص مذاکرات راجع به روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اتفاق افتاده است و این باعث شده است که برخی تحلیلگران اقتصادی اذعان کنند که بانک انگلستان با دیدگاه خوش بینانه تری به آینده ی اقتصاد بریتانیا نگاه خواهد کرد. به گفته ی آنان، باید دید که تا چه حد بانک انگلستان پیشرفت های سازنده ی اخیر در روند مذاکرات برگزیت را تایید خواهد کرد. 

در صورت تصدیق این پیشرفت ها، انتظار می رود که ارزش هر پوند استرلینگ، در یک روند تند صعودی، معادل ۱.۳۴۵۰ دلار شود. این در حالی است که احتمال می رود عدم تایید گزارشات کمیسیون اروپا به کاهش ارزش استرلینگ منجر شود. 

همچنین، باید به این نکته اشاره گردد که با افزایش فروش محصولات در روز ''جمعه ی سیاه'' (که در این روز محصولات با تخفیفی قابل توجه به مشتریان عرضه می شود)، خرده فروشی در بریتانیا با سرعت بیشتری رونق داشته و در نتیجه ی آن ارزش استرلینگ افزایش یافته است. پس از انتشار اخبار مربوط به رونق سریعتر کسب و کار خرده فروشی ها، ارزش پوند در مقایسه با  هر دلار به ترتیب به ۱.۳۴۶۷ و ۱.۳۴۴۷ رسید. همچنین، هر یورو با ۰.۸۷۸۱ پوند استرلینگ مبادله شده است. 

افزون بر این، به گفته ی پیتر یسیف یکی از تحلیلگران اقتصادی موسسه ی IronFX، با توجه به نرخ تورم ۳.۱ درصدی، بیشتر شدن روند افزایش نرخ بهره محتمل است. از سویی دیگر، این تحلیلگر این احتمال را هم رد نکرده است که ممکن است بانک انگلستان بخواهد در خصوص نرخ بهره با انعطاف بیشتری تصمیم گیری کند زیرا هنوز هم (چگونگی) مذاکرات برگزیت در آینده محل نگرانی است.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
قیام مردم تبریز کرونا در ایران انتخابات افغانستان سپندارمذگان آزادراه تهران شمال رامین پرچمی انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب
آخرین اخبار