بازدید 32231
هزار و چهل و ششمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبرهایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیترهایی مانند: جامعه روحانیت باید از آیت‌الله هاشمی‌ دلجویی می‌کرد/نظر آقای وزیر درباره پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان/فتوای رهبرانقلاب درباره ارتباط با نامحرم در فضای مجازی و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۷۴۹۹۲۲
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴ 24 November 2017

روح الله لهرابیان ـ تحولات در گذر است و خبر هیچ ‌گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و ‌گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار می‌گیرد ‌یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر‌ به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»، جایی است که خبرهایی ‌گاه غیررسمی و ‌گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، ‌برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبرهایی که ‌گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و ‌گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه ‌می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری ‌هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند.

در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

تصویب آیین نامه تسهیل حضور زنان در ورزشگاه‌ها

مشاور رئیس جمهور در امور زنان پس از پایان بازی تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان ایران و ایتالیا ، بیان کرد: برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیاز به چارچوب و تدابیر لازم است. معصومه ابتکار پس از بازی دو تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان در جمع خبرنگاران درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها، بیان‌ کرد: آیین‌نامه‌ای تصویب شده است تا شرایط برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها تسهیل شود و این امر امکان پذیر شود. یکسری چارچوب و تدابیری برای انجام این کار لازم است تا شرایط حضور زنان در ورزشگاه‌ها مهیا شود. او در ادامه‌ با اشاره به حضور زنان در سالن‌های ورزشی بیان‌ کرد: بانوان در گذشته در شهرستان‌ها در سالن های ورزشی حضور داشتند، اما ما باید برای حضور آنها در ورزشگاه‌ها چاره اندیشی کنیم. ابتکار در ادامه‌ در پاسخ به این که محدودیت های موجود برای حضور بانوان خبرنگار و تماشاگران در بازی ایران و ایتالیا زیاد بود و این کمک به پیشرفت ورزش زنان نمی‌کند، بیان‌ کرد: نگرانی ها بیشتر بابت تصویربرداری و عکسبرداری از بازی بود. ما باید قدم به قدم به جلو حرکت کنیم و نباید از این بابت نگرانی وجود داشته باشد. مهم این است که با سیاست جلو برویم. نگران نباشید، مهم این است که با سیاست گام برداریم و در چارچوب‌ها ، موازین و مقررات پیش برویم. مسابقه امروز نیز مسابقه خوبی بود و دستاورد خوبی برای تیم‌ ‌ملی فوتسال بانوان داشت.

تبیین تاکتیک روحانی توسط یک اعتدالگرا

عضو شورای مرکزی حزب اعتدال و توسعه گفت: روحانی دنبال اجما‌ع سازی هرچه بیشتر در سطوح مختلف نظام و جناح‌های سیاسی متفرق کشور است. غلامعلی دهقان گفت: آقای روحانی در این مقطع دنبال اجماع سازی هرچه بیشتر در سطوح مختلف نظام و جناح های سیاسی متفرق کشور است. او این اجماع را در موضوع برجام بین سه ضلع سیاسی اصلاح طلبان، اعتدالیون و اصولگرایان معتدل برقرار کرد. اما ضلع سیاسی مخالف در مجلس 100 رأی مخالف داشت، جریان کوچک زاده، رسایی، زارعی و غیره 100 رأی مخالف داشتند. وی افزود: رأی بالای آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم باید مخالفان او را هم مجاب کرده باشد که اولا به این رأی احترام بگذارند، ثانیا آسیب های خودشان را شناسایی کنند و ثالثا بپذیرند مردم با این رأی بالا قدرت نمایی کردند و حالا می طلبد که اجماعی در کشور به وجود آید. چون هر کشوری که می خواهد به سمت توسعه برود، باید این اجماع را شکل دهد. /خبرآنلاین

سفر جلیلی به مناطق حاشیه نشین چابهار

عضو شورای راهبردی روابط خارجی دفتر رهبر معظم انقلاب گفت: مسئولان باید با حرکت جهادی و بسیجی برای ساماندهی و رفع مشکلات مناطق بدون امکانات رفاهی حاشیه نشین چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان تلاش کنند تا مردم بتوانند زندگی راحتی داشته باشند. سعید جلیلی روز جمعه پس از بازدید از مناطق حاشیه نشین چابهار اظهار داشت: این شهرستان یک نقطه راهبردی در سواحل مکران است و نباید مشکلات حاشیه نشینی داشته باشد. وی افزود: ساماندهی مناطق حاشیه نشین با کمک و همکاری دستگاههای مختلف در مدت زمان کوتاه انجام می شود. وی بیان کرد: دسترسی نداشتن مردم در یک شهر رابردی و اقتصادی نظیر چابهار به امکانات هیچ توجیهی ندارد و باید مردم از امکانات اولیه نظیر برق، آب، بهداشت و مدرسه بهره مند باشند.

واکنشی به شایعه خروج ارتش از مناطق زلزله زده

در پی پخش شایعاتی مبنی بر خروج نیروهای ارتش از مناطق زلزله زده و ابلاغ فرمانی به این نیرو در این زمینه ، یک منبع موثق در نیروی زمینی ارتش در گفتگو با خبرنگار آخرین خبر ضمن تکذیب چنین شایعاتی گفت: تمام یگانهای مهندسی ، تیپ رزمی ، تیپ 35 و تیپ 65 و تکاوران نزاجا همچنان در محل حضور دارند و به کمک رسانی مشغولند و چنین چیزی نیست که بخواهند برگردند. وی درعین حال خاطر نشان کرد : ممکن است یک عده ای از نیروها به دلیل خستگی یا تغییر ماموریتها جابجا شوند مثلا الان نیروی امدادی نیاز نیست و نیروی مهندسی نیاز است تا کار آواربرداری انجام شود اما چنین چیزی غیرممکن است که نیروهای ارتش منطقه زلزله زده را ترک کنند. وی افزود: حتی شب گذشته نیز تا ساعت 12 شب نیروها در حال جمع کردن سنگریزه های دور کانکس ها بودند تا باران باعث گل و لای در آنجا نشود. دیروز نیز فرمانده هوانیروز ضمن حضور در روستاهای زلزله زده هدایای پرسنل هوانیروز را که علاوه بر امدادرسانی هوایی اهدا کرده بودند به مردم برساند.

اقدام قابل تامل سردار سلیمانی در میدان جنگ

نامۀ سردارحاج قاسم سلیمانی برای صاحب منزلی که ایشان در خلال عملیات آزادسازی البوکمال، از آن منزل به عنوان مقر استفاده کردند منتشر شد. فرمانده سپاه قدس در این نامه ضمن معرفی خود، بابت استفاده از منزل به عنوان مقر، از صاحب آن عذرخواهی کرده و ضمن نوشتن شمارۀ تلفن منزل شخصی خود در انتهای نامه، برای جبران هر گونه خسارت احتمالی و یا هر گونه درخواست دیگری از طرف صاحب منزل، ابراز آمادگی کامل کرده است. سردار سلیمانی همچنین در بخشی از این نامه بیان کرده: من میان خودم (به عنوان یک شیعه) و شما (به عنوان یک سنی) تفاوتی نمی بینم، زیرا خود را پیرو سنت رسول الله (صلی الله علیه وآله) و شما را نیز محب اهل بیت (علیهم السلام) می دانم.

جامعه روحانیت باید از آیت‌الله هاشمی‌ دلجویی می‌کرد

دبیرکل حزب ایران زمین با انتقاد از اینکه جامعه روحانیت مبارز باید در زمان حیات آیت الله هاشمی‌ رفسنجانی از ایشان دلجویی می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد، بیان‌کرد: اینکه اکنون به جمع‌بندی رسیدند که دیداری با روحانی برگزار کنند پسندیده است و معتقدم باید به سراغ آقای ناطق نوری هم بروند. ابوالقاسم رئوفیان با استقبال از هرگونه طرحی برای ایجاد گفت‌وگوی ملی‌گفت: از هر واژه‌ای که پیام انسجام، وحدت و یکپارچگی داشته باشد استقبال می‌کنم و فارغ از اینکه برخی از تحلیل‌گران نگاه سیاسی دارند، نباید به این نوع ادبیات دید سیاسی داشت. وی با بیان اینکه در حزب اسلامی ایران زمین هیچ گاه به دنبال این نبودیم که چون اصولگرا هستیم حتما باید به سراغ نامزدی برویم که از ناحیه اصولگرایان معرفی شود، اظهارداشت: در انتخابات ریاست‌جمهوری هم هیچ زمانی به دنبال انتخاب رئیس جناح نبودیم، بلکه قصد ما انتخاب رییس‌جمهور بود و نگاهمان این بود که در بین نامزد‌ها کسی که شایسگی بیشتری دارد انتخاب شود، بنابراین ‌در رابطه با بحث گفت‌وگوی ملی هم چنین دیدگاهی داریم که باید با نگاه به منافع ملی و مصلحت کشور تصمیم‌گیری کنیم. گفت‌وگوی ملی را در راستای تامین منافع ملی ارزیابی می‌کنم نه چیز دیگری.

علت استعفای امام جمعه کرمان مشخص شد

امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بنده به‌دلیل پیری و کهولت سن توانایی این مسئولیت سنگین را ندارم گفت: امام جمعه جدید از طرف امام خامنه‌ای معرفی می‌شود و همه وظیفه دارند با امام جمعه جدید کرمان همکاری کنند.

نظر آقای وزیر درباره پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان

وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه همچنان منتظر تفحص مجلس برای روشن شدن ابعاد پرونده صندوق ذخیره فرهنگیان هستیم، گفت: برخلاف آنچه گفته می‌شود، تمامی دارایی‌های این صندوق به یغما نرفته و در این شرایط نامساعد اقتصادی برخی شرکت‌های زیرمجموعه صندوق تا حدود ۴ برابر رشد سرمایه و سهام داشته‌اند.

دولت احمدی‌نژاد در عرض سه سال، به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد

عضو فراکسیون امید مجلس با‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اشاره به این که در طرح تحول سلامت خلاف قانون عمل شده است و در حال‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حاضر چالش‌هایی درباره آن به وجود آمده است، گفت: معتقدم بر اساس عدالت باید با همه برخورد شود. این انصاف نیست که برای خودمان یک سفره پهن کنیم و برای مردم سفره دیگری را پهن کنیم. اگر مردم ببینند که همه از یک سفره استفاده می‌کنیم صدایشان در نمی‌آید، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما بی‌عدالتی و تبعیض انسان را رنج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. پزشکیان ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داد: پزشکی وجود دارد که ماهیانه ۱۰۰ میلیون تومان درآمد دارد و در مقابل پزشکی در ماه دو میلیون تومان درآمد کسب می‌کند. من پس از دوره وزارت بهداشت می‌خواستم برای پزشک خانواده‌ کمک کنم، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما راهم ندادند. بنا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌این به تخصص خودم که جراحی است، پرداختم و همان دولت در عرض سه سال به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد. من با خواندن یک عکس ۵۰۰ تومان پول به حسابم وارد می‌‌‌‌‌‌‌شود. البته هیچ پزشکی خودزنی نمی‌کند، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما من معتقدم که با بی‌عدالتی نمی‌توان کشور را اداره کرد. نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نشان کرد: ما باید مکانیسم‌های پرداخت را اصلاح کنیم و این کار نیاز به جراحی دارد و کار ساده‌ای نیست. /ایلنا

دست دادگاه‌ها برای احیای حقوق زنان باز می‌شود

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه درباره‌ی مسأله‌ی حمایت از زنان قربانی، اعلام کرد: لایحه‌ای در این باره در دست تهیه است و یک نوبت هم به کمیسیون قضایی ارسال و در این لایحه به ادله‌ی اثبات دعوا توجه ویژه‌ای شده است. محمد باقر الفت، در ارتباط با دشواری ارایه‌ی ادله‌ی اثبات دعوی در جرایم مرتبط با خشونت علیه زنان و راهکارهای حمایتی از آنها، گفت: حرکت قضایی بانوان در جامعه‌ی ما مستلزم تغییر فرهنگ جدی است و برای نمونه اگر یک خانم برای مطالبه‌ی نفقه‌اش به دادگاه مراجعه کند؛ از طرف شوهرش با چندین عنوان دعوای دیگر و متاسفانه دعوای طلاق مواجه می‌شود و تغییر این وضعیت نیازمند تغییر فرهنگ است. معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه ابراز امیدواری کرد که در این لایحه که به زودی به تصویب می‌رسد؛ موضوعات یاد شده بصورت فنی، تخصصی و تجربی نهادینه شود و به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد که دست دادگاه‌ها هم برای احیای حقوق بانوان باز باشد. /انصاف نیوز

کشف ۳۰ هزار میلیارد تومان سند شفاف بدهکاری شهرداری تهران

یک عضو شورای شهر تهران از صدور چک‎های بی‎محل بسیاری در مدیریت قبلی شورای شهر خبر داد و در عین حال گفت: برخی می‎گویند شما فقط می‎گویید تمام تقصیرها بدلیل مدیریت قبلی شورای شهر است، اما باید بدانیم که گذشته‎ی ما چراغ آینده است. ناهید خداکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار انصاف نیوز، با اعلام این که «تا امروز ۳۰ هزار میلیارد تومان سند شفاف مبنی بر بدهکاری شهرداری تهران وجود دارد»، گفت: سازمان بازرسی کل کشور صدها سند و نامه مبنی بر تخلف‎های شهرداری ارسال کرده است که به دستگاه قضایی تحویل می‌شود.

طرح «امکان کاندیداتوری پیروان ادیان الهی»

نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح دوفوریتی در مورد امکان کاندیداتوری پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها خبر داد. اسفندیار اختیاری با اشاره به تهیه طرح دوفوریتی در مورد امکان کاندیداتوری پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها گفت: اخیرا طرحی با قید دوفوریت برای تثبیت قانون انتخابات شوراها تهیه کرده‌ام که امکان کاندیداتوری پیروان ادیان الهی در انتخابات شوراها - که در قانون نیز به آن تصریح شده است - مورد تاکید مجدد قرار گیرد. وی افزود: خوشبختانه استقبال خوبی از سوی نمایندگان از این طرح به عمل آمد و بیش از ۲۰۰ نماینده از همه جناح‌ها، طیف‌ها و گروه‌های سیاسی و همچنین فراکسیون‌های غیرسیاسی همچون روحانیون از این طرح حمایت کردند. نماینده زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این طرح دوفوریتی مشخصا قانون انتخابات شوراها را تاکید و تثبیت می‌کند، اظهار داشت: در این راستا بند ۲۶ قانون انتخابات شوراها مبنی بر امکان کاندیداتوری پیروان ادیان الهی مجددا مطرح کرده که بدون هیچ قید و شرطی این مهم محقق شود. اختیاری با بیان اینکه در گذشته نیز هیچ قید و شرطی برای کاندیداتوری پیروان ادیان الهی در قانون انتخابات شوراها وجود نداشت، تصریح کرد: متاسفانه اخیرا برخی مسائل مطرح شده تا به اصطلاح در مسیر کاندیداتوری پیروان ادیان الهی قیود و شروطی لحاظ شود که به عنوان مثال پیروان یک دین الهی خاص صرفا به کاندیدای خود رای داده یا تعداد مشخصی کاندیدا شوند که در طرح دوفوریتی جدید به این شکل نخواهد بود و هیچ قید و شرطی نخواهد داشت. /ایلنا

تشکیل کارگروهی به ‌پیشنهاد علم‌الهدی برای تعیین‌تکلیف برگزاری کنسرت‌ در مشهد

فرماندار مشهد در واکنش به سوالی دیگر مبنی بر این‌که با این حساب علت توجه بیش از اندازه مسئولان استان خراسان رضوی و شهر مشهد به برگزاری کنسرت‌ها و تلاش برای جلوگیری از آن چیست، گفت: آن‌چنان که مکرر تأکید کردم، اخیراً مسئله برگزاری کنسرت‌های موسیقی در شهر مشهد در شورای فرهنگ عمومی استان مطرح شده و اتفاقاً آیت‌الله علم‌الهدی این مسئله را مطرح کردند تا در این رابطه اظهارنظر شود. وی افزود: در این رابطه مقرر شد گروهی از صاحب‌نظران دانشگاه، حوزه و دیگر محیط‌های فرهنگی از طریق شورای فرهنگ عمومی نظرات و پیشنهادات خود را در این رابطه مطرح کنند و خروجی آن در شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار گرفته و درباره آن تصمیم‌گیری شود. نوروزیان تصریح کرد: معتقدم هر چقدر این مسئله برگزاری کنسرت‌ها را از هیاهو، جنجال، احساسات و سیاست دور کنیم، سریع‌تر به نتیجه خواهیم رسید. بنابر این مسئله برگزاری کنسرت‌ها در مشهد این روند را طی می‌کند و درباره دیگر مسائل نیز باید تاکید کنم که به‌عنوان فرماندار مشهد تفاوتی میان این شهر و مدیریت آن با دیگر شهرهای کشور نمی‌بینم. /ایلنا

ضرغامی از بست نشینی بقایی حمایت می‌کند؟

رئیس اسبق سازمان صداوسیما تأکید کرد: علنی بودن دادگاه‌ها به نفع قوه قضائیه است. عزت‌الله ضرغامی در کانال تلگرامی خود نوشت:‌ «در شرائطی که متهم می‌تواند همه دفاعیه و ادعاهای دیگر خود را از طریق فضای مجازی به افکار عمومی منتقل کند، چه فرقی بین دادگاه علنی و غیرعلنی هست؟! فکر می‌کنم علنی بودن این قبیل دادگاه‌ها به نفع قوه قضائیه است. »گفتنی است این یادداشت ضرغامی در حالی در کانال تلگرامی‌اش منتشر شده که این روزها شاهد بست نشینی یاران محمود ‌احمدی‌نژاد در حرم شاه عبدالعظیم (ع) و همچنین غیبت حمیدرضا بقایی در جلسات دادگاه؛ به منظور اعتراض به برگزاری غیرعلنی جلسه رسیدگی به اتهاماتش هستیم.

احتمال صدور حکم اعدام برای خاوری

محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در خصوص محاکمه غیابی «محمودرضا خاوری»، گفت: محاکمه غیابی در شرایطی که به متهم دسترسی نیست و متهم علی‌رغم طی مراحل قانونی در دادگاه حاضر نشود جلسات برای صدور رای غیابی تشکیل خواهد شد. نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: محاکمه غیابی «محمودرضا خاوری» کاملا قانونی است، تخلفات و جرایم و نقش وی در تحقق جرم بزرگ اختلاس 3 هزار میلیاردی مبنای جلسات دادگاه قرار گرفته است، در واقع این پرونده اطلاعات جامع را به واسطه اسنادی از بانک ملی و اطلاعاتی که سایر متهمین ارائه کردند، جمع‌آوری کرده است. وی افزود: در حقیقت خاوری به عنوان مدیرعامل بانک، مسئولیت نظارت و مدیریت داشته و در برخی موارد دستوراتی برای تحقق خواست‌های متهمان ذی‌نفع داده است، از این رو اگر نقش موثر و به عنوان مشارکت اثبات شده باشد، به حکمی شبیه حکم مه‌آفرید امیرخسروی (اعدام) محکوم می‌گردد، در غیر این صورت به حبس‌های طویل‌المدت و غیره محکوم خواهد شد. /خانه ملت

عمار انقلاب دچار اضمحلال شد

حجت الاسلام حیدر مصلحی در نخستین یادواره شهدای بسیج رسانه استان گیلان و دومین سالگرد شهادت گیلانی مدافع حرم، شهید «سید اسماعیل سیرت نیا» که در مهدیه رشت برگزار شد، با بیان اینکه جمعیت 25 میلیونی زائران اربعین حسینی در کربلا به وسیله شهدا مدیریت شد، گفت: باید پیام قیام امام حسین(ع) در روز عاشورا که همانا مبارزه با صهیونیسم است را دریابیم، زیرا براساس آیات قرآن، بنی اسرائیل توطئه گر است. مصلحی با بیان اینکه زبیر تنها کسی بود که از حضرت علی(ع) دفاع کرد، اما در فتنه جمل مقابل امام ایستاد، تاکید کرد: باید از تاریخ درس عبرت بگیریم، زیرا برخی از افراد عمار انقلاب بودند، اما امروز دچار اضمحلال شده اند. /ایسنا

هلال احمر: هیچ محموله‌ای به بوکمال سوریه نفرستاده‌ایم

جمعیت هلال احمر با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هیچ محموله‌ای از سوی این نهاد به بوکمال سوریه ارسال نشده است.
در این اطلاعیه آمده است:
«کمک‌های بشردوستانه فارغ از دین، نژاد و ملیت امری پسندیده است اما محموله‌ای از سوی هلال احمر به بوکمال سوریه ارسال نشده است. کلیه محموله‌های هلال احمر آرم این جمعیت را دارند. کافی است تصاویر و فیلم‌ها را بررسی کنید. اکنون تمرکز جمعیت هلال احمر صرفا به منطقه زلزله زده کرمانشاه است. » روز گذشته خبری مبنی بر ارسال نخستین محموله کمک‌های انسان دوستانه ایران با کمک جمعیت هلال احمر به بوکمال سوریه منتشر شد.

بسیج به فضای مجازی ورود می‌کند تا آنجا قتلگاه جوانان ما نشود

سردار غیب‌پرور، فرمانده سازمان بسیج مستضعفین:در راستای اقدامات فرهنگی بسیج یکی از اولویت‌های مهم ما پرداختن به فضای مجازی است، قرار نیست که فضای مجازی تبدیل به قتلگاه جوانان ما باشد و این توطئه‌ای از جانب دشمنان انقلاب اسلامی است. بنابراین به فضل خدا بسیج قصد دارد به جد به این عرصه وارد شود. از جمله اقدامات ما در عرصه فضای مجازی ارتقای سواد فضای مجازی و حضور مستمر در این شبکه‌های اجتماعی است. /خبرآنلاین

فتوای رهبرانقلاب درباره ارتباط با نامحرم در فضای مجازی

سؤال و پاسخ رهبر انقلاب درباره ارتباط با نامحرم در فضای مجازی‌ منتشر می شود . به نقل از هفته نامه خط حزب الله سئوال و پاسخ رهبر انقلاب درباره ارتباط با نامحرم در فضای مجازی به شرح ذیل منتشر می شود:
سؤال:
آیا صحبت یا شوخی با نامحرم به شکل صوتی، تصویری یا نوشتاری و نیز فالو یا لایک کردن جنس مخالف در فضای مجازی حرام است؟
جواب:
به طور کلی ارتباط با نامحرم که مستلزم مفسده بوده و یا خوف وقوع در حرام در میان باشد، جایز نیست.

پشت پرده جریمه خودرو حامل کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه

مرکز اطلاع رسانی پلیس کرمانشاه مطلبی مبنی بر پشت پرده جریمه خودرو حامل کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه منتشر کرد.
‏‎در این مطلب آمده است:پشت پرده و واقعیت جریمه یک میلیون و سیصد هزار ریالی معادل "یکصدوسی هزارتومنی" خودروی حامل کمکهای مردمی به زلزله زدگان ! که درشبکه‌های اجتماعی درحال پخش است: کامیون نشان داده شده در فیلم که فاقد پلاکارد کمک های مردمی بود، حوالی ظهر روز ۲۹ آبان ماه در روستای سمنگان شهرستان صحنه به دلیل استفاده راننده از تلفن همراه(یکصدهزارتومن) و همراه نداشتن گواهی نامه(سی هزارتومن) اعمال قانون و به منظور اخذ کارت خودرو و تحویل رسید به پاسگاه پلیس راه کرمانشاه - همدان راهنمایی میشود. بر اساس تصاویر ضبط شده توسط دوربین های فروشگاه روبه روی پاسگاه، راننده خودرو پس از مراجعت از پاسگاه اقدام به کندن بنر کمک به زلزله زدگان ازپشت یک کامیون و نصب برروی خودروی خود میکند و درمحلی دیگرتوسط فردی(شناسایی شده) مبادرت به جوسازی می‌کند. /خبرآنلاین

محمدعلی پورمختار تصاویر حضور خانوادگی بقایی در نیویورک را برایش ارسال کرد

پس از اینکه محمدعلی پورمختار نماینده مجلس طی سوالاتی از بقایی پرسیده بود که این عکس‌ها کجاست و خواسته بود در مورد آن شفاف‌سازی شود، بقایی طبق معمول جمله خود را تکرار کرد که فرزند خلف پدرت نیستی اگر اسناد را منتشر نکنی! البته پورمختار سوالاتی در مورد پول دانشگاه ایرانیان، پولهای جنبش عدم تعهد، پول‌هایی در بانک ملی و مبالغی کارت هدیه در صندوق ماشین بقایی هم پرسیده بود که بقایی هیچ پاسخی نداد و فقط تهدید و رجزخوانی کرد. پورمختار در یادداشت بعدی خود گفته بود که بقایی طبق معمول به جای پاسخگویی در مورد سوالاتی که او درباره پول‌های مشکوک در دست بقایی پرسیده، به فرافکنی و هوچی‌گری پرداخته است و مهلت تعیین می‌کند. او این بار سوالاتی درباره ارتباطات بقایی با برخی جاسوس‌ها مانند «سطوت پرویش» و «آقای عدالت» و «پل اینگرام» و «پانته‌آ فیوزی یوسفی» را هم به سوالات قبلی اضافه کرده بود. این بار هم البته رفتار بقایی مانند دفعات قبل بود. او گفت اگر مدرکی داری منتشر کن وگرنه فرزند خلف پدرت نیستی! دقایقی قبل پورمختار در تلگرام خود نوشت که عکس‌های حضور خانواده بقایی در نیویورک را برایش فرستاده و اگر او مایل باشد عکس‌ها را به صورت عمومی منتشر خواهد کرد. باید منتظر بود و دید که بقایی پس از این همه داد و قال و ادعای دادگاه علنی و. . . اجازه انتشار اسناد و مدارک را خواهد داد یا نه؟

با عملکرد زشت اصلاح‌طلبان، مجلس خبرگان از وجود یلان خالی شد!

آیت الله ممدوحی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که از مخالفان مذاکره اصلاح‌طلبان با مراجع و علمای قم است گفت: اصلا مذاکره معنا ندارد. بنشینیم که چه بگوییم؟ می‌خواهند بیایند و در اینجا مباحثه کنند؟ اینجا که کسی اینها را برای مباحثه قبول نمی‌کند. بحث این است که اگر می‌خواهند، به گونه‌ای رفتار کنند که مطابق با خواست مقام معظم رهبری باشد. در این صورت است که معلوم می‌شود اصولگرای حسابی هستند. اصلاح طلبان از نظر سیاسی و رفتاری واقعا خط شان، خط خاصی است. در انتخابات شما ببینید که اینها چگونه در مقابل هم قرار گرفتند؟ در انتخابات خبرگان، رسما چگونه وارد شدند و امثال آقایان مصباح و یزدی را کنار زدند. آقای جنتی بعنوان نفر آخر انتخاب شد. این آقایان همیشه بعنوان اولین نفر بودند. اما با عملکرد زشت این افراد، مجلس خبرگان از چنین یلان و قهرمانان علم و عمل خالی شد. / خبرآنلاین

ایوانکا ترامپ از کاخ سفید اخراج شد

رئیس جمهور آمریکا، دختر و دامادش، ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر، را از کاخ سفید اخراج کرد روزنامه آمریکایی نیوزویک گزارش داد، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دخترش ایوانکا و دامادش کوشنر را به دلیل اختلاف با ژنرال جان اف کلی رئیس دفتر ویژه ترامپ، از کاخ سفید اخراج می کند. منابع اطلاع رسانی آمریکایی گفتند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از ایوانکا ترامپ و جارد کوشنر خواسته مقر خود را در کاخ سفید ترک کرده و به خانه شان در نیویورک بازگردند. روزنامه نیوزویک نوشت که علت این اقدام رابطه متشنج کوشنر با جان اف کلی رئیس دفتر ویژه ترامپ آمریکاست. این روزنامه آمریکایی نوشت: کوشنر به زودی با همسرش ایوانکا واشنگتن را ترک خواهند کرد. / العالم

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۷
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۲۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
الله اکبر ... دست دادگاه مگر بسته بوده؟؟. الان یک خانم با یک خطبه عقد صاحب ثروتی هنگفت میشود که برای به دست آوردن آن به سالها کار نیاز است... کفه ترازوی دادگاهها به سود خانمهاست ... این حرف را از هر حقوقدان با تجربه بپرسید تایید می کند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
به فکر کار برای جوانان باشید نه به فکر ایجاد اختلاف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
خانم ها واقعا به حق شون نمی رسند
قانون نیاز به تجدید نظر اساسی دارد
آقایون قبل اینکه جو گیر بشید و کامنت بزارید به خواهر خودتون و دختر خودتون فکر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
مردان کی به حق خودشان خواهند رسید.
من بارها به به خواهر و خاله های خودم از برخورد با شوهرشون انتقاد کرده ام.
حتی برخی از خانمهای فهمیده بیان می کرده اند که اگر مرد بوده اند با این خانوهای پر فیس و افاده و پرتوقع هرگز ازدواج نمی کرده اند و اینهمه خرج نمی کرده اند.
80 درصد مردان بعد از ازدواج یک برده کامل می شوند که نه تنها در حق رفت آمد با بستگان خود محدود می شوند بلکه کنترل تلوزیون منزل هم دستشون نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
خدایا تو را شکر می گوئیم که احمدی نژاد را افریدی تا همه اختلاسها. جنگهای جهانی . سو مدیریتها زلزله ها سیلها و خلاصه تمام مشکلات عالم را به او نسبت دهیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
هوچیگری نکن رفیق، رییس جمهور محبوب شما بدترین اتفاق در مملکت ما بوده، حالا هم شما هواداراش باید پاسخگو باشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۳
ین انصاف نیست که برای خودمان یک سفره پهن کنیم و برای مردم سفره دیگری را پهن کنیم. اگر مردم ببینند که همه از یک سفره استفاده می‌کنیم صدایشان در نمی‌آید، ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مابی‌عدالتی و تبعیض انسان را رنج می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.ا‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
برادر ارجمند جناب آقای پزشکیان آیا میدانید الان بن بازنشستگان و دیگر حقوق بگیران ( حتی بازنشسگان قبل از سای 90 و بعد از ان و بازنشستگان بنهاد هی مختلف ) چه اختلاف فاحشی است
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
یکی نیست بگه آخه بوق بوق بوق اولا عدالت باید در دادگاه اجرا بشه فرقی نمی کنه که زن یا مرد باشه. مگر دست دادگاهها بسته بود که حالا باید باز بشه!؟ حالا اونقدر زن زن کنید تا همه فکر کنند واسه چهار تا دونه رای انتخابات اونها که به فکر احقاق حق زنها هستید نه برای خود واقعیه عدالت! از طرفی این رفتار شما تو دادگاه بوده باعث گسیل شدن زنها تو دادگاهها برای مهریه شده و بنیان خانواده ها رو پاشونده. الان جمعیت استخدامی زنها داره تو ارگانهای دولتی از مردان بیشتر میشه. درحالیکه مرد وظیفه تامین معاش و به عهده داره.
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
بله برابری و عدالت و حق خوب چیزیه ولی وقتی واسه همه باشه . زدن خانمها و فشار درست نیست ، ولی قرار هم نیست خانمها یه بله بگن، چند صد ملیون مهریه بنویسن هر وقت هم خواستن هم مهریه بگیرن و طلاق. اگه قراره به قول خانم محترم کارشناس عدالت باشه و زیر ساخت درست بشه ، مهریه رو هم فرهنگ سازی کنین برداشته بشه. فرهنگسازی کنین دیگه☺
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
برابری حق زن مرد .در قران امده ...این قدر مردهها جو گیر نشوند و رگ گردن گلفت نکند وقتی عدالت باشد زن ومرد ندارد ........باید در مورد هردو اجرا شود نه بیشتر ونه کمتر اگر زن را کشتید یک انسان را کشتید یک نسل را کشتید وان موقع دیه ان نصف مرد است یا باید دیه ان قاتل بدهد تا قصاص شود ..ان موقع این از نظر اقایان که خواهر ومادر دارندد عدالت است .شما هم تابناک جان فقط طرف مردهها را گرفتی بی عدالتی کردی کامت های انهار ا فقط پخش کردی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
این که اینجا همه کامنتها به نفع مردان و به ضرر زنان است نشان دهنده این است که مردها بیکار هستند و همش پشت کامپیوتر می شینند و کارکنان سایت تابناک هم مرد هستند که بیشتر این کامنتها را انتخاب می کنند . مهریه ظاهرا به نفع زنان است ولی معمولا پرداخت نمی شود کمی تحقیق کنید . کلا هر چیزی که به نفع زنان باشد اجرا نمی شود ولی هر قانونی که به نفع مردان باشد قویا اجرا می شود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
اصولا مهریه چیز بیخودیه تو این دوره زمونه...الان اگثره خانم ها کار میکنن و جای اقایون رو تو بازار کار اشغال کردند و به نصف قیمت هم کار میکنن که این درامد یه سرپرست خانه رو هم نصف کرده و اگر حرف بزنه اخراج میشه جاش یه خانم میاد سرکار...در این زمینه خانمها دقیقا به برابری حقوق زن و مرد رسیدن و دیگه معنی نداره واسه یه زنی که کار میکنه مهریه بخواد پشتوانه زندگیش باشه!!! این عین بی عدالتیه که وقتی 2 نفر با هم کار میکنن وقتی به مشکل میخورن تمام دارایی های آقا مال خانم بشه!!!!
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
جناب آیت‌الله ممدوحی: انتخاب افراد حق ملت است، و ملت با توجه به عملکرد افراد به آنها رای می دهند، حال به نظر شما زشت است، بهتر است کمی تفکر کنید.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
تبیین چی تیک؟تاکتیک؟نه بابا.مگه داریم؟مگه میشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
تکلیف کنسرت ها مگه معلوم نیست که آقای علم الهدی برای معلوم کردن آن کار گروه تشکیل می دهد . و اصلاً مگه این موضوع جزء وظایف ایشون هست ؟
mojtaba
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
ایت الله ممدوحی میخواهد همه ملت همفکر و هم نظر با ایشان و خطو ط فکری ایشان باشند که این غیر ممکن است.هرکه درست فکر کند و با مردم باشد رای میاورد.
علیرضا کاظمی از شیراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
یک سوال: عملکرد اصلاح طلبان این یلان را از مجلس خبرگان باز داشته است یا عملکرد خودشان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
«دولت احمدی‌نژاد در عرض سه سال، به اندازه ۳۰ سال پول به حسابم واریز کرد» مگه طرح تحول مال دولت احمدی نژاد بوده؟ طرح تحول تو دولت روحانی ایجاد شده.که کاملا نقایص جدی داره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
جناب آیةالله ممدوحی این اظهارات شما مشعر به این است که ظاهرا به انتخابات اعتقادی ندارید، و انتظار دارید آنچه را امثال شما درست می دانند اتفاق بیفتد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
تقصیر کسی نیست احمدی نژاد با چها نفر دور و برش که البته خط قرمزش بودند با توهم مدیریت جهانی می کردند پس کاسه کوزه های دنیا نصیب ایشان است تا نرم شوند. به سبب زیان ها و خسارت های فراوان مالی و اقتصادی باید محاکمه شوند.و این کمترین درخواست است.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۵
بابا چرا اینقدر ازاین بقایی هوچی گر می ترسید بکیرید غاله تمام می شود احمدی نزاد را هم دستکیر کنید اخر این احمدی نزاد دو دوره ریس جمهور بوده چرا دست از سر این مردم بر نمی دارد هر روز یک غاله درست می کند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محمد باقر قالیباف مجلس یازدهم دریای کارائیب منطقه حفاظت شده خاییز سیروس مشفقی