سرویس امنیت و اطلاعات هلند در گزارشی اعلام کرد زنان افراط‌گرا که در بسیاری از پرونده‌ها در کنار مردان افراط‌گرا فعالیت کرده‌اند، نباید نقششان دست‌کم گرفته شود.
کد خبر: ۷۴۸۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹ 18 November 2017

سرویس امنیت و اطلاعات هلند در گزارشی اعلام کرد زنان افراط‌گرا که در بسیاری از پرونده‌ها در کنار مردان افراط‌گرا فعالیت کرده‌اند، نباید نقششان دست‌کم گرفته شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سرویس امنیت و اطلاعات هلند در گزارشی اعلام کرد: تا نوامبر ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰۰ زن در هلند طرفدار ایدئولوژی افراط‌گرایی بوده‌اند که دستکم ۸۰ تن از آنها به سوریه و عراق سفر کرده‌اند. بسیاری از آنها به داعش و یا گروه‌های افراطی دیگر مانند تحریرالشام وابسته به القاعده پیوسته‌اند.

بر اساس این گزارش تاکنون هرگز چنین تعداد زیادی از زنان هلندی به گروه‌های افراطی نپیوسته بودند.

در حال حاضر داعش با توجه به کمبود نیروهای خارجی به دنبال فرصت و جذب نیروهای جدید است و به زنان افراطی وابسته به این گروه اجازه داده شده است که نقش فعال‌تری داشته و در عملیات خشونت‌آمیز شرکت کنند. در حالی که در گذشته به زنان اجازه انجام حملات و عملیات داده نمی‌شد. همچنین این زنان افراط‌گرا ممکن است در مناطق جنگی و همچنین در هلند باعث ایجاد تهدیدهای بزرگتر شوند.

در طول دو سال گذشته برخی از زنان افراط‌گرا در اروپا تلاش کرده‌اند تا حملات خشونت‌آمیز و یا تروریستی انجام دهند.

بر اساس اعلام سرویس اطلاعات هلند، بسیاری از زنان افراط‌گرا که از سوریه و عراق به هلند باز می‌گردند باز هم همان ایدئولوژی افراطی خود را داشته و احتمالا ارتباط آنها با گروه‌های افراطی ادامه دارد. تا پایان اکتبر امسال ۲۸۵ نفر از مردم هلند برای سفر به سوریه و عراق این کشور را ترک کرده‌اند. نزدیک به ۵۵ نفر از آنها کشته و حدود ۵۰ تن نیز بازگشته‌اند.

روی خط سایت ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر: