بازدید 10258

پاتک پلیس به ۱۲۳ سارق و متهم سابقه‌دار

کد خبر: ۷۴۷۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹ 15 November 2017
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به برگزاری طرح پلیس آگاهی در برخورد با متهمان سابقه‌دار گفت: در ۴۸ساعت گذشته، ۱۲۳سارق سابقه‌دار شناسایی و دستگیر شدند.
 
به گزارش ابتکار، سردار حسین رحیمی افزود: در مدت 2روز ماموران پلیس آگاهی با رصد اطلاعاتی متهمان سابقه‌دار، موفق به دستگیری ۱۲۳سارق سابقه‌دار شدند که در قالب ۳۳باند بزرگ اقدام به سرقت، کیف‌قاپی، موبایل‌قاپی، سرقت به عنف و همچنین فعالیت در باندهای قاچاق کالا در سطح شهر تهران می‌کردند.
 
وی تصریح کرد: یکی از باندهای منهدم شده در این عملیات، باندی بود که اعضای چهار نفره آن اقدام به سرقت‌های گسترده موتورسیکلت‌ها در سطح شهر تهران می‌کردند. در بررسی‌های پلیسی مشخص شد اعضای این باند چهار نفره علاوه بر سرقت موتورسیکلت، اقدام به قاچاق موتورسیکلت‌های تقویت شده به پایتخت کرده و بعد از خورد کردن موتورسیکلت‌ها، بار دیگر آنها را با مدارک جعلی به متقاضیان می‌فروختند.
 
رحیمی با اعلام اینکه یکی از موضوع‏های جدی پلیس تهران، برخورد با محکومان و متهمانی است که در دوران محکومیت، با تامین قرارهای جعلی و همچنین ارائه سندهای فاقد اعتبار، موفق به کسب مرخصی از زندان شده‌اند، افزود: بررسی‌ها نشان می‌داد بسیاری از این متهمان بعد از دریافت مرخصی، دیگر به زندان مراجعه نکرده و با زندگی زیرزمینی و مخفیانه، بار دیگر فعالیت‌های مجرمانه خود را از سر می‌گرفتند. در این عملیات پلیس آگاهی، ماموران موفق شدند ۱۵نفر از مجرمان فراری را شناسایی و دستگیر کنند.
 
وی درباره زمان فعالیت مجرمان نیز گفت: مجرمان از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا به اموال شهروندان دست درازی کنند. نمی‌توانیم برای وقوع جرم، ساعت و زمان مشخصی را در نظر بگیریم اما بر طبق نقشه‌های پلیس پیشگیری، در بحث سرقت به ویژه سرقت منازل در شمال تهران با آمار بالایی روبرو هستیم.
 
مجرمان به دلیل وجود اموال با ارزش و همچنین مقدار زیادی پول و طلا که شهروندان در خانه خود نگهداری می‌کنند، ترجیح می‌دهند برای سرقت به خانه‌ها و آپارتمان‌های شمال تهران مراجعه کنند.
 
رئیس پلیس تهران بزرگ درباره طرح‌های ضربتی پلیس نیز گفت: اجرای طرح‌های پلیسی برای برخورد با سارقان، مجرمان و تبهکاران تا زمان ریشه‌کن کردن مجرمان ادامه دارد.
تور تابستان ۱۴۰۳
پارس نماد- صفحه خبر
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# مسعود پزشکیان # نتایج انتخابات # تنفیذ حکم ریاست جمهوری # محرم